Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Nasıl Para Kazanır?

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Nasıl Para Kazanır?

Google Nasıl Para Kazanır?

Google Nasıl Para Kazanır?

Google’ı biraz takip ediyorsanız, birincil sitesinin (Google arama sitesi) herkesin kullanımı için ücretsiz olduğu düşünülürse, bu milyarlarca dolarlık şirketin tüm parayı nasıl kazandığını merak edebilirsiniz. Cevap, Google’ın en azından doğrudan aramadan para kazanma niyetinde olmadığıdır; AdWords programı aracılığıyla reklam satarak para kazanıyor.

En iyi üç PPC reklam ağının, en iyi üç İnternet arama motoru şirketi olan Google, Yahoo! ve Microsoft tarafından yönetilmesi şaşırtıcı gelmemelidir. Bu şirketlerin tümü, arama sonuçlarını veriyor ancak arama sonuçları sayfalarında (ve elbette diğer sitelerde) reklam için ücret alıyor.

Bu bağlamda, geleneksel dergi ve gazetelerdeki makalelerin sadece kirayı ödeyen reklamlar arasında birer dolgu maddesi olması gibi, arama motorları da yalnızca gelir getiren reklamlar için kaplardır.

Böylece Google, neredeyse tüm parasını AdWords programından, her seferinde tek bir tıklamayla kazanır. Aynı adı taşıyan arama motoru, öncelikle bu reklamları barındırmak için oradadır. Tüm bunlar, Google’ı gerçek bir teknoloji şirketinden çok geleneksel bir medya şirketi haline getiriyor; yaptığı her şey reklam ağının hizmetindedir.

Bu seni nasıl etkiler? Kiminle uğraştığınızı bilmek önemlidir. Google AdWords söz konusu olduğunda, İnternet’in en büyük reklam ağıyla ve İnternet reklamcılığı için en büyük barındırma sitesi olan Google’ın ana arama sitesiyle uğraşıyorsunuz.

Google, oldukça önemli kaynaklarını, görüntülü reklamcılık için yeni yerler bulmaya ayırır ve bu da ona satabileceği daha fazla reklam alanı sağlar. Ve daha küçük PPC reklam ağlarından biriyle reklam verebilseniz de, AdWords ile reklam vermek sizi İnternet’in bir numaralı web sitesi olan www.google.com’a yerleştirir, nokta.

Çevrimiçi Pazarlama Planı Geliştirme

PPC reklamcılığı, herhangi bir çevrimiçi pazarlama kampanyasının önemli bir parçasıdır, ancak yapabileceğiniz veya yapmanız gereken tek pazarlama değildir. Çok yönlü bir çevrimiçi pazarlama planının yalnızca bir bileşenidir; Diğer pazarlama türlerinin faydalarını araştırmaya devam ederken, PPC reklamcılığının etkisini tanıyan bir pazarlama planı oluşturmanız gerekir.

Elbette bahsettiğimiz şey, kuruluşunuz için PPC reklamcılığı etrafında dönen ancak yalnızca ona bağlı olmayan bir çevrimiçi pazarlama planı oluşturmaktır. Bu, özellikle yararlanılacak yeni ve heyecan verici kanallar söz konusu olduğunda, bugün herhangi bir pazarlamacı için bir meydan okumadır.

Çevrimiçi Pazarlama Planının Bileşenlerini Anlamak

İşletmenizi internette nasıl pazarlarsınız? Öylece bir web sitesi hazırlayıp potansiyel müşterilerin siteye takılıp düşeceğini umamazsınız. Hayır, çevrimiçi müşterileri çekmek, onları kendinize çekmek ve sattığınız her ne ise onları satın almaya ikna etmek için pazarlama hileleri çantanızın derinliklerine inmelisiniz. (Veya sizin oyununuz buysa, marka bilinirliğinizi artırın.)

Neyse ki, işletmenizi internette tanıtmak için kullanabileceğiniz pek çok araç var; bunlardan bazılarına hiç şüphe yok ki aşinasınız, diğerleri ise sizin için yeni olabilir. Ne ile çalışmanız gerektiğini görelim.


Google para kazanma uygulaması
google’dan para kazanma yolları
Google reklam izleyerek para kazanma
Tıklama başına para kazanma
Skillshop para Kazanma
Google AdSense tıklama başına ne kadar Veriyor
Google ödev yaparak para Kazanma
YouTube AdSense para kazanma


Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı

Sizi bu kitabı okumaya iten pazarlama aracı olan tıklama başına ödeme reklamcılığıyla başlayacağız. Bugün, tümü web’in en büyük arama motorlarıyla bağlantılı üç ana PPC reklam ağı vardır:

• Google AdWords (adwords.google.com)
• Yahoo! Sponsorlu Arama (advertising.yahoo.com/smallbusiness/ysm)
• Microsoft adCenter (adcenter.microsoft.com)

Çoğu şirket, çevrimiçi pazarlama bütçelerinin büyük bir bölümünü bu popüler reklam biçimine ayırır. Ancak, karışımınızın ne kadarını PPC reklamcılığına ayırmalısınız?

Duruma göre değişir. PPC reklamlarının sitenize daha sonra tartışacağımız organik arama motoru sonuçları kadar trafik çekmesi pek olası olmasa da, yine de karışımınızın etkili bir parçası olabilir. Her zaman, ya ücretli sonuçları organik sonuçlarla karıştıran, böylece PPC reklamcılarından yararlanan ya da geleneksel Sarı Sayfalar dizinlerindeki görüntülü reklamlara güvendikleri gibi ücretli sonuçlara güvenen arama yapanların bir yüzdesi vardır.

Bazı çok etkili hedefli web siteleriyle bir niş içinde rekabet ediyorsanız, PPC reklamcılığı da faydalı olabilir. Bu sitelerin hangi reklam ağlarını kullandığını öğrenin ve reklamlarınızı bu ağlara yerleştirin. Doğru anahtar kelimeleri satın almak, reklamlarınızın bu sitelere yerleştirilmesini neredeyse garanti eder ve bu da oldukça hedeflenmiş bir trafik oluşturmalıdır.

Görüntülü Reklamcılık

PPC reklamları, daha geleneksel görüntülü reklamlarla karıştırılmaması gereken küçük, hedefli metin reklamlardır. Bunun gibi görüntülü reklamlar, web sayfalarının üst kısmında (ve bazen kenarlarında) gördüğünüz banner reklamlardır. Bu banner reklamlar, metin ve grafikleri (ve bazen videoları ve Flash animasyonları) birleştirir, tıpkı basılı medyadaki görüntülü reklamların çalıştığı gibidir.

Görüntülü reklamların çoğu tıklanabilir olmasına ve dolayısıyla tamamı metinden oluşan PPC reklamlarında yaygın olan doğrudan pazarlama türünü kolaylaştırmasına rağmen, bunlar çoğunlukla marka oluşturma amaçları için veya daha büyük bir pazarlama kampanyasının özelliklerini güçlendirmek için kullanılır. Bu nedenle, büyük ulusal reklamverenlerin, metin reklamlarda yaygın olan gerilla pazarlamayla uğraşmak yerine, görüntülü reklam yoluna gittiğini görme eğilimindesiniz.

Arama motoru pazarlaması veya PPC reklamcılığına kıyasla görüntülü reklamcılığın sorunu, tıklama oranlarının çok çok daha düşük olmasıdır. Çoğu kişi bir görüntülü reklam görür ve hemen yanından geçer. Reklam kaydedilse bile tıklama zahmetine girmezler, bu da tıklama oranlarının tek haneli düşük olmasına neden olur. Tabii ki, yeterince yüksek trafikli web sitelerinde yer satın alırsanız, bu düşük tıklama oranı bile önemli trafik oluşturabilir.

Ve unutmayalım, kullanıcılar reklamı tıklamasalar bile reklam mesajınızı alabilirler. Görüntülü reklamların çoğu tıklanabilir olmasına ve bu nedenle tam metin PPC reklamlarında yaygın olan doğrudan pazarlama türünü kolaylaştırmasına rağmen, onlar ‘ çoğunlukla marka oluşturma amaçları için veya daha büyük bir pazarlama kampanyasının özelliklerini güçlendirmek için kullanılır. Bu nedenle, büyük ulusal reklamverenlerin, metin reklamlarda yaygın olan gerilla pazarlamayla uğraşmak yerine, görüntülü reklam yoluna gittiğini görme eğilimindesiniz.

Arama motoru pazarlaması veya PPC reklamcılığına kıyasla görüntülü reklamcılığın sorunu, tıklama oranlarının çok çok daha düşük olmasıdır. Çoğu kişi bir görüntülü reklam görür ve hemen yanından geçer. Reklam kaydedilse bile tıklama zahmetine girmezler, bu da tıklama oranlarının tek haneli düşük olmasına neden olur. Tabii ki, yeterince yüksek trafikli web sitelerinde yer satın alırsanız, bu düşük tıklama oranı bile önemli trafik oluşturabilir. Ve unutmayalım ki, kullanıcılar reklamı tıklamasalar bile reklam mesajınızı alabilirler.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın