Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Arama Motoru Pazarlaması

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Arama Motoru Pazarlaması

Arama Motoru Pazarlaması

Arama Motoru Pazarlaması

Reklam bir yana, çoğu işletme için en etkili çevrimiçi pazarlama aracı arama motoru pazarlamacılığıdır. Özetle, arama motoru pazarlaması, Google’dan ve diğer büyük arama motorlarından sitenize trafik çekme sanatıdır.

Geleneksel reklamcılığın (PPC reklamcılığı dahil) aksine, arama motoru pazarlaması sonuçları satın almaz. Bir pazarlamacı, arama motorlarına listelenmek veya belirli sonuçlar için herhangi bir ödeme yapmaz. Alan, sıralama veya tıklamalar için ödeme yapmazsınız.

Teknik olarak, PPC reklamcılığı, arama motoru pazarlamacılığının bir parçasıdır. Yani arama motoru pazarlaması, hem organik arama sonuçlarını optimize etmeyi hem de bu arama sonuçlarındaki “sponsorlu” listelemeler için ödeme yapmayı içerir; her ikisi de büyük arama motorlarından sitenize trafik çeken faaliyetlerdir.

Bunun yerine, arama motoru sonuçları organik olarak ortaya çıkar. Web sitenizi tasarlarken işinizi doğru yaparsanız, doğru konuyu arayan kullanıcılar web sitenizi en iyi arama sonuçları arasında görecektir. Bu, ideal olarak müşterilere, gelirlere ve kârlara dönüştürdüğünüz sitenize tıklamalarla sonuçlanır.

Etkili arama motoru pazarlamasının anahtarı, o halde, potansiyel müşteriler tarafından kesinlikle rakiplerinizden daha yüksekte fark edilmek için sitenizin arama sonuçlarında yeterince üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Sitenizin arama sıralaması ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla trafik oluşturursunuz ve arama motoru pazarlamacılığınız o kadar etkili olur.

Arama motoru optimizasyonu tekniklerini kullanarak sitenizin arama sıralamasını yükseltirsiniz. Özünde, sitenizi arama motoru sıralamalarında mümkün olduğunca yüksek görünecek şekilde optimize etmek istiyorsunuz. Sonuçların zirvesine giden yolu doğrudan satın alamayacağınız için, sitenizi olabildiğince yetkili ve alakalı hale getirerek sıralamalarınızı organik olarak iyileştirmeniz gerekir.

Görüyorsunuz, çoğu web sitesi için trafiğin çoğunluğu doğrudan URL girişinden, diğer web sitelerinden gelen bağlantılardan ve hatta PPC reklamcılığından gelmiyor. Bunun yerine, yeni trafiğin büyük kısmı Google, Yahoo! ve diğer arama motorlarında yapılan sorgulardan gelir. Bu nedenle çoğu şirket pazarlama bütçelerinin büyük bir bölümünü arama motoru optimizasyonuna ayırmaktadır. İşletmenizi internette pazarlamak için yapmanız gereken tek şey bu değil ama en önemli şey olabilir.

E-posta Pazarlama

Birçok firma e-posta pazarlamasıyla da başarıya ulaşır. Bir e-posta pazarlama kampanyası, bir şirketin mevcut müşteri tabanına hedeflenen e-posta mesajlarının gönderilmesini içerir; bu e-postalar yaklaşan promosyonların, yeni ürünlerin ve benzerlerinin reklamını yapabilir.

E-posta pazarlamasını spam e-postalarla karıştırmayın. Meşru e-posta pazarlaması, yalnızca müşterinin önceden onayı ile gönderilir; spam istenmeyen ve genellikle istenmeyen e-postadır.

Çoğu e-posta pazarlaması, doğrudan pazarlamanın bir şeklidir. E-postaları marka bilinirliğini artırmak veya yalnızca web sitenize trafik çekmek için değil, belirli bir ürün veya hizmetin doğrudan satışını talep etmek için kullanıyorsunuz. Bu nedenle, e-posta pazarlaması, özellikle agresif doğrudan satış operasyonları olan birçok şirket türüne hitap ediyor.

Nispeten düşük maliyetlidir (özellikle geleneksel posta tabanlı doğrudan pazarlamaya kıyasla), hızlıdır, hedeflidir ve kolayca izlenebilir.
Başarılı çevrimiçi tüccarlar, mevcut müşteri tabanlarından daha fazla satış elde etmek için e-posta pazarlamasını kullanır. Web üzerinden satış için mal veya hizmet sunuyorsanız, e-posta ile pazarlama, pazarlama karmanızın önemli bir parçası olmalıdır.

Blog Pazarlama

Bloglar, özellikle bir şirket blogunun bir şirket ile müşterileri arasında etkili bir iletişim kanalı olabileceğini kabul edenler olmak üzere, bilgili çevrimiçi pazarlamacılar için daha önemli hale geliyor. Bu bağlamda, bloglar şirketlerin müşteri tabanlarıyla konuşmasına olanak tanır; şirketin mesajını iletmek veya ilgili müşterilerden girdi istemek için blogu kullanabilirler. En aktif müşterilerinizin aklından geçenleri araştırmak için harika bir yol.

Bir bloğa ev sahipliği yapmak ve blog yayınlamak nispeten ucuz olduğundan (en büyük masraf blogu yönetmek için harcanan zamandır), şirket blogları özellikle küçük ve bütçe bilincine sahip kuruluşlar için değerlidir. Bu nedenle dahili bir blog, bir şirketin genel çevrimiçi pazarlama karmasının değerli bir bileşeni olabilir.

Elbette, ürün ve hizmetlerinizi üçüncü taraf bloglar aracılığıyla pazarlamak için halkla ilişkiler tekniklerini de kullanabilirsiniz. Buradaki amaç, şirketinizi veya ürününüzü etkili blog yazarlarının önüne çıkarmaktır; İyi okunan bir blogcu şirketinizden veya ürününüzden bahsettiğinde, bu, o blogun tüm okuyucuları için ücretsiz reklam vermek gibidir.


Arama motoru pazarlaması Nedir
arama motoru pazarlaması (sem)
Arama motoru reklamcılığı Nedir
Sea nedir
Yeniden pazarlama Nedir
Arama motoru pazarlamacılığının SEM avantajlarından biridir
Arama motorları
Bağlamsal arama reklamları nedir


Sosyal Medya Pazarlamacılığı

Çevrimiçi pazarlamanın en yeni türü, şirketinize, markanıza veya ürününüze görünürlük getirmek için sosyal ağları ve sosyal imleme hizmetlerini kullanan sosyal medya pazarlamasıdır. Facebook, MySpace ve Twitter gibi birbirine bağlı kullanıcıların oluşturduğu devasa topluluklardan bahsediyoruz.

Bu sitelerin hepsine görüntülü reklam yerleştirebilseniz de, işletmeniz için bir profil sayfası oluşturmak ve bu sayfayı yaklaşan ürünleri, promosyonları ve etkinlikleri duyurmak için kullanmak daha etkili bir yaklaşımdır. Doğal olarak, profil sayfanız, şirketinizin web sitesine veya daha da iyisi, o sosyal ağdaki “arkadaşlarınız” için özelleştirilmiş bir açılış sayfasına giden bağlantılar içermelidir.

Sosyal ağlara pazarlama düşük maliyetlidir ancak kaynak yoğundur. Etkili olmak için, çeşitli topluluklara katılarak ve aktif olarak yeni arkadaşlar arayarak sosyal ağ sitelerinde çok zaman harcamanız gerekir. Toplulukta çalışmazsanız, bu tür bir çabanın başarısız olması muhtemeldir.

Çevrimiçi Halkla İlişkiler

Bu da bizi çevrimiçi halkla ilişkiler konusuna getiriyor. Bazı açılardan çevrimiçi PR, geleneksel PR’dan farklı değildir; en son ürün veya hizmetinizden bahsetmek için mümkün olduğunca çok satış noktası bulmaya çalışıyorsunuz. Ancak çevrimiçi halkla ilişkiler, bloglardan ve sosyal ağlardan konu odaklı topluluklara ve mesaj panolarına kadar hitap etmeniz gereken birçok yeni ve farklı kanalı içerir. Basılı bir basın bülteni göndermek kadar basit değildir.

Bu amaçla, blog ve sosyal medya pazarlaması, yalnızca farklı çevrimiçi PR türleridir. Örneğin, etkili blog yazarlarıyla ilişkiler geliştirdiğinizde, bir halkla ilişkiler faaliyetinde bulunuyorsunuz. En iyi sonuçları elektronik bir basın bülteni göndererek değil, bireysel blog yazarlarıyla arkadaş olarak ve hedeflenen çevrimiçi topluluklara aktif olarak katılarak alırsınız.

Halkla ilişkilerin her zaman bir şirketin pazarlama karmasının önemli bir parçası olduğunu söylemeye gerek yok. Çevrimiçi PR’ı içermesi gereken çevrimiçi pazarlama karması hakkında konuşurken durum böyledir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın