Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Çevrimiçi Pazarlama Planı Sağlamak

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Çevrimiçi Pazarlama Planı Sağlamak

Çevrimiçi Pazarlama Planı Sağlamak

Çevrimiçi Pazarlama Planı Sağlamak

Çoğu şirket için, PPC reklamcılığı, çevrimiçi pazarlama planlarının tek bileşeni olmayacaktır. Çoğu şirket ayrıca arama motoru pazarlaması, çevrimiçi görüntülü reklamcılık, e-posta pazarlaması, blog pazarlaması, sosyal medya pazarlaması ve çevrimiçi halkla ilişkilerin bir kombinasyonu ile ilgilenecektir.

Bunu bilerek, pazarlama karmanızın tüm bileşenlerinin birbiriyle örtüşmesi önemlidir. Hepsi aynı mesajı taşımalı; Halkla ilişkiler etkinliklerinizle arama motorlarına, görüntülü reklamları görüntüleyen müşterilere başka, bloglara ve sosyal medyaya başka bir görsel sunmak istemezsiniz. Müşteriler bu mesajla nerede karşılaşırsa karşılaşsın, mesajınız tutarlı olmalıdır.

İlk olarak, işinizi tanımlama şeklinizin tutarlı olması gerektiği anlamına gelir. Web sitenizin arama motoru optimizasyonunun bir parçası olarak seçtiğiniz anahtar kelimeler aynı zamanda PPC reklamınız için satın aldığınız anahtar kelimeler olmalı, aynı zamanda görüntülü reklamlarınız için kopyada anahtar kelimeler olmalı, ayrıca gönderdiğiniz promosyon e-postalarında vurgulanmalıdır. müşteriler, etkili blog yazarlarıyla iletişim kurduğunuzda da konuşma konusu olmalı ve çevrimiçi haber kuruluşlarına gönderdiğiniz elektronik basın bültenlerinde de yer almalıdır.

İşletmenizi basın bültenlerinde, reklamlarda ve arama motorlarında başka bir şekilde tanımlayamazsınız; tutarlı bir mesajınız olmalıdır.

Bu, özellikle arama motorunuz ve e-posta ile pazarlama kampanyalarınız için oluşturduğunuz açılış sayfalarında web sitenizdeki görüntülü reklamlarınızdan temaları ve resimleri kullanmaya kadar uzanır. Birisi promosyon e-postasındaki URL’yi tıkladığında, yalnızca e-postanın mesajını tekrarlamakla kalmayan, aynı zamanda görüntülü reklamcılığınızın görünümünü ve izlenimini yansıtan bir sayfaya yönlendirilmelidir. Yine, tutarlılık anahtardır.

Farklı reklam türleri arasında tutarlılık ihtiyacı, mesajı ortama uyarlayamayacağınız anlamına gelmez. Örneğin, PPC reklamları, promosyon e-postalarından ve açılış web sayfalarından çok daha az kopya gerektirir. Mesajınız ve resminiz, bunların nasıl iletildiğini yansıtmalıdır; Her çevrimiçi ortamın benzersiz nitelikleri göz önüne alındığında, tutarlılığın kölesi olamazsınız.

Mesele şu ki, tüm çevrimiçi medyanızın birlikte çalışması gerekiyor. Tutarlı bir mesaj ve imaj iletmeli ve müşteri tabanınıza çelişkili mesajlar göndermemelidirler. Çevrimiçi pazarlama karmanız, parçalarının toplamından daha büyük olan tutarlı bir bütün olmalıdır.

Tutarlı mesajınızı yönlendirmek, pazar hakkındaki derin bilginiz ve müşterileriniz, müşteri gibi düşünme yeteneğinizdir. Bu içgörü, PPC reklamcılığınız ve arama motoru pazarlamacılığınız için doğru anahtar kelimeleri seçmenize yardımcı olduğu gibi, görüntülü reklamcılık ve halkla ilişkiler çabalarınızda gönderdiğiniz mesajlar ve resimler hakkında bilgi verir.


PAZARLAMA planı örnekleri
PAZARLAMA Planı Örneği PDF
Dijital PAZARLAMA planı örneği
PAZARLAMA planı hazırlar
PAZARLAMA planı sunumu
PAZARLAMA planı ÖDEVİ
Pazarlama Planı Nedir
PAZARLAMA planı aşamaları


AdWords Bütçesini Belirleme

Artık PPC reklamcılığının çevrimiçi pazarlama yerinizin yalnızca bir unsuru olması gerektiğini bildiğinize göre, bütçenizin ne kadarını PPC reklamcılığına ayırmanız gerekir? Pazarlamayla ilgili tüm faaliyetlerde olduğu gibi, duruma göre değişir.

Google AdWords ile reklam vermek, geleneksel bir reklam satın alma işlemine benzemez; sözleşmeler ve son tarihler vb. yoktur. Bir kereye mahsus 5 ABD Doları tutarında bir etkinleştirme ücreti ödersiniz ve ardından, tıklama başı maliyet (TBM) veya bin gösterim başı maliyet (BGBM) temelinde ücretlendirilirsiniz. (Her iki ödeme yöntemini de seçebilirsiniz.)

Ne kadar ödemek istediğinizi (tıklama başına veya gösterim başına) belirleyerek ve bir günlük harcama bütçesi belirleyerek maliyetlerinizi kontrol edersiniz. Google, belirttiğiniz maliyetleri asla aşamaz; Google’a 100$’lık bir bütçe verirseniz, yalnızca 100$ değerinde reklam yayınlar.

AdWords’ün maliyeti nedir? Bu sana bağlı, gerçekten. TBM yöntemini seçerseniz, tıklama başına 0,01 ABD Doları ile 100 ABD Doları arasında bir maksimum TBM fiyatı seçebilirsiniz. BGBM yöntemini seçerseniz, 1.000 gösterim başına minimum 0,25 ABD doları maliyet vardır. Günlük bütçeniz, ödemeye hazır olduğunuz miktara kadar bir kuruş kadar düşük olabilir.

TBM seçeneği ile oran, satın alınan anahtar kelimenin popülaritesine ve rekabetine, ayrıca reklamı barındıran siteye giden trafiğin nitelik ve niceliğine göre belirlenir. Tahmin edebileceğiniz gibi, popüler anahtar kelimeler daha yüksek TBM’ye sahipken, daha az popüler anahtar kelimeler daha ucuza elde edilebilir.

TBM yoluna giderseniz, Google, ödediğiniz fiyatı belirli bir anahtar kelime için rakip reklamverenler tarafından sunulan fiyatla eşleştirmek için AdWords Discounter adlı özel bir teknoloji kullanır. AdWords İndirimcisi, rekabetinizi otomatik olarak izler ve TBM’nizi, ödemeye hazır oldukları tutarın bir sent üzerine düşürür.

Görüldüğü gibi, bu süreç aslında bir açık artırma biçimidir ve reklamverenler esas olarak en popüler anahtar kelimelere teklif vermektedir. Örneğin, belirli bir anahtar kelime için 5 ABD dolarına kadar ödeme yapacağınızı söyleyebilirsiniz. Birkaç reklamveren arasında en yüksek teklifi veren sizseniz, reklamlarınız o anahtar kelimeyi içeren sayfalarda daha sık görünür.

Yüksek teklif veren siz değilseniz, reklamınız göründüğü kadar fazla görünürlük elde edemezsiniz. Reklam maliyetlerinizi önceden ödemeyi veya reklamlarınız yayınlanmaya başladıktan sonra ödemeyi seçebilirsiniz. Bu son seçenekle (en popüler ödeme yöntemi), hangisi önce gerçekleşirse, Google sizi 30 gün sonra veya 50 ABD doları olan ilk kredi limitinize ulaştığınızda ücretlendirir. Google, kredi kartı, banka kartı, otomatik ödeme veya banka havalesi yoluyla ödeme kabul ettiğinden, küçük reklamverenler bile katılabilir.

Toplam Bütçeyi Belirleme

Peki, PPC reklamcılığına ne kadar para ayırmalısınız? Belki de daha iyi soru, ne kadarını karşılayabilirsiniz?

İlk olarak, AdWords’ün günlük bir bütçe, yani günde ne kadar harcamak istediğinizi belirtmenizi gerektirdiğini bilin. Muhtemelen günlük bütçe yapmadığınız için normal aylık veya yıllık bütçenizi alıp uygun gün sayısına bölmeniz gerekir. Bu, günlük AdWords maksimumunuzdur. (Örneğin, aylık 1.500 ABD Doları tutarında bir reklam bütçeniz varsa, 50 ABD Doları tutarında bir günlük bütçe elde etmek için 1.500 ABD Doları’nı 30 güne bölün.)

İkincisi, daha fazlasının daha azdan daha iyi olduğunu bilin. Şimdi, Google’ın şunu söylemesini beklersiniz; daha büyük bir bütçeniz olduğunda daha fazla para kazanırlar. Ama bu gerçekten bir maruz kalma meselesi. Büyük bir bütçeniz varsa, reklamlarınız daha fazla sayıda arama sonuçlarında ve üçüncü taraf sayfalarında gösterilir; reklamınız ne kadar sık görünürse, o kadar fazla trafik oluşturursunuz.

Ek olarak, ek teşhir oluşturacaksınız; Kullanıcılar reklamınızı ilk gördüklerinde tıklamasalar bile, üçüncü veya dördüncü gösterimde, bir miktar marka bilinirliği yarattınız. Reklamlarınız günde yalnızca birkaç kez gösteriliyorsa, herhangi bir ilgi görmezsiniz.

Kampanyanızı oluşturduğunuzda Google size bir bütçe önerecektir. İster inanın ister inanmayın, bu kötü bir rakam değil. Kilit nokta, Google’ın tavsiye ettiği sayıda bütçe ayırırsanız, reklamlarınızın yalnızca ara sıra gösterileceğidir. Google’ın önerdiği düzeyde veya üzerinde bütçe ayırmak en iyisidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın