Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Bütçesini Belirlemek

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Bütçesini Belirlemek

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

Reklam Bütçesini Belirlemek

Reklamlarınız çalışıyorsa, yani kabul edilebilir bir tıklama oranı oluşturuyorlarsa, ne kadar çok reklam yayınlarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Reklam sayısı ve dolayısıyla reklam bütçeniz ve satış seviyeniz arasında doğrudan bir ilişki olmalıdır. Bütçenizi artırın ve satışlarınızı artırın. Gerçekten bu kadar basittir.

Tabii ki, muhtemelen bunu mantıksız bir uç noktaya götürmek istemezsiniz. 100 $’lık reklamdan 1.000 $’lık satış elde ediyorsanız, 10.000.000 $’lık satış elde etme beklentisiyle bütçenizi hemen 1.000.000 $’a yükseltmeyin. İlgili birçok başka faktör var; ayrıca, en azından bir gecede bu tür bir satış düzeyini muhtemelen kaldıramazsınız. Yavaş başlamak ve ne olduğunu görmek her zaman iyi bir stratejidir.

AdWords bütçeniz ve gerçek “harcamanız” muhtemelen aynı olmayacaktır. Yani, günde 100 ABD Doları bütçe ayırabilirsiniz, ancak Google yalnızca 50 ABD Doları (veya 10 ABD Doları) değerinde reklam verebilir. Bu, anahtar kelimeler (teklifi her zaman kazanamazsınız) ve anahtar kelimelerin popülaritesi için diğer şirketlere karşı teklif vermenin bir faktörüdür; hiç kimse belirli bir anahtar kelimeyi aramıyorsa, görüntülenecek reklam olmayacaktır.

Tüm bunları söyledikten sonra, günlük 10 dolardan daha az bütçe ayırıyorsanız, muhtemelen paranızı boşa harcıyorsunuz demektir. Herhangi bir izlenim bırakmak için en azından o kadar bütçe ayırmanız gerekir; bundan daha azını harcarsan hiç görünürlüğün olmaz. Örneğin, günlük 2 ABD doları bütçe ayırırsanız ve tıklama başına 0,50 ABD doları teklif verirseniz, Google maksimum yalnızca dört reklam görüntüler – büyük olasılıkla tümü günün erken saatlerinde gösterilecektir. (Doğru, sabahları bütçenizi tüketebilir, günün ilerleyen saatlerinde reklamları finanse etmek için hiç paranız kalmaz.)

Aslında bu, yeni AdWords reklamverenleri için en büyük tuzaktır; çok düşük bir günlük bütçe belirlemek. Unutmayın, reklamlarınız, insanlar satın aldığınız bir anahtar kelimeyi aradığında görünür; yüzlerce veya binlerce insan bu anahtar kelimeyi arıyorsa, 2 dolarlık bir bütçe hiç de uzağa gitmeyecektir. Daha büyük bir bütçe (ve daha düşük bir TBM) seçin ve gün boyunca daha fazla reklam yayınlayın.

Gerçekte, günde 10 dolar yeterli olmayabilir. Bazı uzmanlar günde en az 100 ABD doları harcamanızı tavsiye ediyor, ancak bu, AdWords’ü pek çok küçük reklamverenin ulaşamayacağı bir konuma getirecektir.

Yine de, karşılayabileceğinizden fazlasını harcayamazsınız. Reklamcılık için ne kadar harcayabileceğinizi belirleyin ve AdWords bütçenizi buna göre ayarlayın. Satışlarınız arttığında ve arttığında harcamalarınızı her zaman artırabilirsiniz. Yapamayacağınız şey, sahip olmadığınız parayı harcamaktır.

AdWords Hesabınızı Oluşturma

AdWords ile reklam vermek istiyorsanız, ilk durak AdWords hesabınızı oluşturmaktır. AdWords, Başlangıç ve Standart sürüm olmak üzere iki tür hesap sunduğundan, bununla biraz ilgilisiniz. Doğru sürümü seçmek, AdWords’ün hesap yapısını anlamak ve hesabınızı buna göre düzenlemek kadar önemlidir. AdWords’e nasıl başlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Herkesin bir kez yapması gereken bir şey.

AdWords’e Kaydolma

AdWords ile yaptığınız her şey, adwords.google.com adresinde bulunan AdWords web sitesinde gerçekleşir. Gördüğünüz gibi, siz kaydolana veya oturum açana kadar, bu ana sayfa AdWords’le ilgili her şeye açılan bir kapıdır ve pek çok faydalı bilgiye bağlantılar içerir; Başlamadan önce etrafa tıklamaktan ve daha fazlasını öğrenmekten çekinmeyin.

AdWords hesabınızı oluşturduktan sonra, adwords.google.com sayfasından bu hesapta oturum açabilirsiniz. E-posta adresinizi ve şifrenizi uygun boşluklara girin ve ardından Oturum Aç düğmesine tıklayın.

Bir AdWords Hesabı Oluşturun

Bir AdWords hesabı oluşturmak karmaşık bir süreçtir, ancak yalnızca bir kez yapmanız gereken bir şeydir. Bu adımları takip et:

1. AdWords ağ geçidi sayfasından (adwords.google.com), Şimdi Başlayın düğmesini tıklayın.
2. Gösterildiği gibi bir sonraki sayfa göründüğünde, mevcut bir Google veya AdSense hesabınız olup olmadığını veya yeni bir hesap oluşturmak isteyip istemediğinizi belirtin.
3. Halihazırda bir Google/AdSense hesabınız varsa, bu hesabı AdWords için kullanmayı seçin, e-posta adresinizi ve şifrenizi girin ve ardından Devam’ı tıklayın.
4. Halihazırda bir Google/AdSense hesabınız yoksa, e-posta adresinizi girin, bir şifre seçin ve ardından Hesap Oluştur düğmesini tıklayın.
5. Şimdi saat diliminizi ve para biriminizi seçmeniz istenir. Bunu yapın ve ardından Devam Et’i tıklayın.


Reklam bütçesi örneği
Reklam bütçesi belirleme yöntemleri
Reklam bütçesi ne kadar olmalı
Reklam bütçesini etkileyen faktörler
Az bütçeli reklam kampanyaları
Tutundurma bütçesi belirleme yöntemleri
Rakiplere göre BÜTÇELEME yöntemi
Ayırabildiği kadar bütçeleme yöntemi nedir


Fatura Bilgilerini Girme

İşte bu kadar, artık AdWords programına kaydoldunuz. Ama henüz işin bitmedi. Yine de fatura bilgilerinizi girmeniz gerekiyor, böylece Google, yayınladığınız reklamlar için sizi nasıl faturalandıracağını bilecektir.

Bu adımları takip et:

1. adwords.google.com adresine gidin ve AdWords hesabınızda oturum açın.
2. Artık AdWords ana sayfasını görüyorsunuz. Faturalandırma sekmesine tıklayın ve Faturalandırma Tercihleri’ni seçin. Muhtemelen, ana sayfanın üst kısmında ödeme bilgilerinizi göndermenizi isteyen kırmızı bir kutu göreceksiniz. Hesap Kurulumu sayfasına gitmek için bu kutudaki bağlantıya da tıklayabilirsiniz.
3. Hesap Kurulumu sayfası görüntülendiğinde, açılır listeden ülkenizi seçin ve ardından Devam’a tıklayın.
4. Ödeme Şeklini Seçin sayfası görüntülendiğinde, ön ödemeli faturalandırmayı (yani peşin ödeme yaparsınız) veya sonradan ödemeli faturalandırmayı isteyip istemediğinizi ve nasıl faturalandırılmak istediğinizi seçin. Sonradan ödemeli faturalandırmayı seçerseniz, kredi kartı veya banka hesabınızdan otomatik ödeme yoluyla ödeme yapabilirsiniz; ön ödemeli faturalandırma için tek seçeneğiniz kredi kartı ödemesidir. Seçiminizi yapın ve ardından Devam’ı tıklayın.
5. Bir sonraki sayfa görüntülendiğinde hizmet şartlarını okuyun, bunları kabul ettiğinizden emin olun ve ardından Devam’a tıklayın.
6. Fatura Ayrıntılarını Sağlayın sayfasında, kredi kartınız veya banka hesabınızla ilgili istenen bilgileri girin ve ardından Kaydet ve Etkinleştir’i tıklayın.

AdWords hesabınız artık kullanıma hazır ve siz de ilk kampanyanızı başlatmaya hazırsınız.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın