Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Gizlenmiş Kodu Kırmak – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Gizlenmiş Kodu Kırmak – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Gizlenmiş Kodu Kırmak

Fikri mülkiyeti karartma yoluyla nasıl koruyacağımız hakkında konuşmak için bu kadar zaman harcadığımıza göre, korumanın gücü hakkında birkaç söz söylemek gerekiyor. İyi bir karartıcı, bir uygulamanın hacklenmesini zorlaştırır mı? Kesinlikle. Uygulamanın hacklenmeyeceğini garanti ediyor mu? 

Akış kontrolü gizleme kullanılmadığı sürece, gizlenmiş kodu okumak ve çalışmak o kadar da zor değildir. Kilit nokta kaynak koda dönüştürme için iyi bir başlangıç noktası bulmaktır. “Decompiling Classes”, uygulamaların tersine mühendislik için çeşitli teknikler sundu, ancak şaşırtma, birçoğunu yenebilir.

Örneğin, bir başlangıç noktası bulmanın en etkili yolu, sınıf dosyalarında metin aramaktır. Dize kodlamasında, dizeler düz metin olarak depolanmadığından arama sonuç vermez.

Paket adları ve sınıf adları artık uygulama yapısı hakkında bilgi edinmek ve iyi bir başlangıç noktası seçmek için kullanılamaz. Uygulama giriş noktasını kaynak koda dönüştürmek ve makul boyutlu bir uygulama için kontrol akışında ilerlemek teknik olarak hala mümkündür, ancak bu mümkün değildir.

Akışı karartılmış kod için, uygulama uygulamasını öğrenmenin en mantıklı yöntemi eski güzel bir hata ayıklayıcı kullanmaktır. Çoğu IDE, hata ayıklama yetenekleriyle birlikte gelir, ancak bizim durumumuz, kaynak kodu olmadan çalışabilen ağır bir hata ayıklayıcı gerektirecektir. Derleme için iyi bir başlangıç noktası bulmak için uygulamanın hata ayıklama modunda çalıştırılması gerekir.

Java, hata ayıklayıcılar için hem yerel hem de uzaktan hata ayıklama yeteneğine sahip Hata Ayıklayıcı API’si (hah!) adı verilen standart bir API’ye sahiptir. Uzaktan hata ayıklama, hata ayıklayıcının kendisini hata ayıklama modunda çalışan bir uygulamaya bağlamasını sağlar ve uygulamayı kırmanın tercih edilen bir yoludur.

İyi hata ayıklayıcılar, çalışan iş parçacıkları, her iş parçacığı için çağrı yığınları, yüklenen sınıflar ve bellekteki nesneler hakkında derinlemesine bilgi görüntüler. Bir kesme noktası belirlemenize ve yöntem yürütmelerini izlemenize olanak tanırlar.

Gizlenmiş uygulamalarla çalışmanın anahtarı, ilgilenilen bir özelliğe gitmek için normal arabirimi (UI veya programlama API’si) kullanmak ve ardından özelliği uygulayan sınıf veya sınıflar hakkında bilgi edinmek için hata ayıklayıcıya güvenmektir. Sınıflar tanımlandıktan sonra, açıklandığı gibi kaynak koda dönüştürülebilir ve incelenebilir.

Kapsülleme Sorunu

Kapsülleme, nesne yönelimli programlamanın temel direklerinden biridir. Kapsüllemenin amacı, arabirimin uygulama bileşenlerinden ayrılması ve uygulama bileşenlerinin modülerliğidir. Genellikle veri üyelerini özel veya korumalı yapmanız ve genel erişimci ve değiştirici işlevleri (alıcı ve ayarlayıcı işlevleri olarak da bilinir) sağlamanız önerilir.

Bazen, bir sınıfın yanlış kullanılmasını önlemek için dahili uygulama yöntemlerini özel veya genel yapmanız da önerilir. Kapsülleme ilkesine uymak, daha iyi bir uygulama oluşturmaya yardımcı olur, ancak bazen sınıf geliştiricisi tarafından öngörülmemiş bir kullanım engeli olabilir.

Deneylerimizde java.awt.BorderLayout kullanacağız. Belki bir noktada bu, JavaSoft mühendislerini genel yöntemler eklemeye teşvik edecektir. BorderLayout için kaynak kodunu JDK kurulum dizinindeki src.jar’dan alacağız.


Gizemli şifreler
Sayılarla şifreli yazı yazma
Temel şifre kırma 101
Şifreli harfler ve kodları
Şifreli konuşma örnekleri
Harf şifresi çözme
Şifreli yazılar
Şifreli isim yazma


Paketlere ve Korunan Sınıf Üyelerine Erişim

Paket tarafından görülebilen değişkenlere ve yöntemlere nasıl kolayca erişileceğini göstererek başlayacağız. Örneğimizde paket tarafından görülebilir bir değişken kullanılır, ancak teknik, korumalı görünürlük için eşit derecede iyi çalışır. Bir değişken veya yöntem, bildirim için genel, korumalı veya özel gibi belirli bir görünürlük anahtar sözcüğü kullanılmadığında paket görünür. BorderLayout, BorderLayout.CENTER kısıtlaması kullanılarak eklenen bileşeni aşağıdaki gibi bildirilen bir merkez değişkende saklar.

Paket-görünür üyelere, onları bildiren sınıf ve aynı paket içindeki tüm sınıflar tarafından erişilebilir olduğunu hatırlayın. Örneğimizde, java.awt paketindeki herhangi bir sınıf merkez değişkene doğrudan erişebilir.

Bu nedenle basit bir çözüm, java.awt paketinde AwtHelper adlı bir yardımcı sınıf oluşturmak ve bunu, BorderLayout örneklerinin paket tarafından görülebilen üyelerine erişmek için kullanmaktır. AwtHelper, BorderLayout örneğini alan ve belirli bir düzen kısıtlaması için bileşeni döndüren bir genel işleve sahiptir.

Chat’in MainFrame’inden bölünmüş bölme örneğini elde etmek için AwtHelper kullanan covertjava.visibility.PackageAccessTest adlı bir test sınıfı yazalım.

Konteynerin düzenini elde ederiz ve BorderLayout ise merkez bileşeni almak için AwtHelper’ı kullanırız. Chat’in MainFrame’i ortada bölünmüş bölmeye sahiptir; bu nedenle, kod doğru yazılırsa, sistem konsolunda bir JSplitPane örneği görmeliyiz. PackageAccessTest’i çalıştırırken aşağıdaki istisnayı alıyoruz.

Java.awt, normal sınıflar tarafından kullanılmaması gereken bir sistem adı alanı olarak kabul edildiğinden istisna atılır. Üçüncü taraf bir sınıfın pakette görünen bir üyesini hacklemeye çalışsaydık bu olmazdı.

Bu tekniğin com.mycompany.mypackage gibi sistem dışı bir ad alanı için kullanılmasıyla ilgili tek olası sorun, paketin mühürlenmesi durumunda ortaya çıkar. Kapalı bir pakete bir yardımcı sınıf eklemek, yamalı bir sınıf eklemek için açıklanan “Uygulama Sınıflarını Değiştirme ve Düzeltme Eki” ile aynı tekniği gerektirir.

Sistem sınıfları eklemek biraz daha zordur çünkü bunlar uygulama sınıflarından farklı şekilde yüklenir ve işlenir. “Kontrol Akışını Durdurma”, sistem sınıflarının kapsamlı bir tartışmasını sunar. Şimdilik, sistem paketine bir sınıf eklemek için, sınıfın önyükleme sınıfı yoluna yerleştirilmesi gerektiğini söylemek yeterli olacaktır.

Bir dizin veya JAR dosyası, -Xbootclasspath parametresi kullanılarak önyükleme sınıfı yolunun başına veya sonuna eklenebilir.
java komut satırı. Chat uygulaması için zaten bir yamalar alt dizinimiz olduğu için, onu sistem sınıfları için de kullanacağız. Java.lang dizinini AwtHelper ile dağıtmak/yamalar yapmak ve distrib/bin’de yeni bir komut dosyası (package_access_test.bat) oluşturmak için aşağıdaki gibi taşımak için build.xml’yi değiştiriyoruz.

Sınıfları sistem önyükleme sınıfı yoluna yerleştirmek, başlangıç betiğinin değiştirilmesini gerektirdiğinden konuşlandırmayı biraz daha karmaşık hale getirir. Örneğin, Tomcat veya WebLogic gibi bir Web kapsayıcısına dağıtılan bir Web uygulaması artık bir konsol veya uygulama dağıtım dizini aracılığıyla kolayca dağıtılamaz.

Uygulama sunucusunu başlatan betik, -Xbootclasspath parametresini içerecek şekilde değiştirilmelidir. Bu tekniğin bir diğer dezavantajı da özel üyeler için çalışmamasıdır. Son olarak, paketlere sınıf eklemek lisans sözleşmesini ihlal edebilir.

BorderLayout’ta durum böyledir, çünkü Sun’ın Java lisans sözleşmesindeki bir bölüm java ile başlayan paketlere sınıf eklenmesini açıkça yasaklamaktadır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın