Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Adlandırma Kuralları İhlali – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Adlandırma Kuralları İhlali – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Adlandırma Kuralları İhlali

Yansıma, derleme zamanı yöntemi ve alan adları bilgisi gerektirir, bu nedenle şaşırtmadan da etkilenir. İyi bir karartıcı kullandığınızdan ve günlük dosyasını uyarılar için gözden geçirdiğinizden emin olun. Tıpkı dinamik sınıf yüklemede olduğu gibi, çalışma zamanı hatalarının nedeni şaşırtmaca ise, Class.getMethod veya Class.getField içinde başvurulan yöntem veya alan adlarını gizlemenin dışında tutmalısınız.

Serileştirme

Seri hale getirilmiş Java nesneleri, örnek verilerini ve sınıfla ilgili bilgileri içerir. Sınıfın sürümü veya yapısı değişirse seri durumdan çıkarma istisnası meydana gelebilir. Karartılmış sınıflar seri hale getirilebilir ve seri durumundan çıkarılabilir, ancak karartılmamış bir sınıfın bir örneğini karartılmış bir sınıf tarafından seri durumdan çıkarma girişimi başarısız olur. Bu çok yaygın bir sorun değildir ve genellikle seri hale getirilebilir sınıfları karartma dışında bırakarak veya seri hale getirilmiş sınıfların karıştırılmasından kaçınarak çözülebilir.

Yöntemlerin yeniden adlandırılması, fasulye geliştiricisinin belirli adlara ve imzalara sahip yöntemler sağlamasının gerekli olduğu Enterprise JavaBeans (EJB) gibi tasarım modellerini ihlal edebilir. ejbCreate ve ejbRemove gibi EJB geri arama yöntemleri, bir üst sınıf veya arabirim tarafından tanımlanmaz.

Bu yöntemleri belirli bir imza ile sağlamak, yalnızca EJB belirtimi tarafından öngörülen ve kapsayıcı tarafından zorunlu kılınan bir kuraldır. Geri arama yöntemi adlarını değiştirmek, adlandırma kuralını ihlal eder ve bean’i kullanılamaz hale getirir. Bu tür yöntemlerin adlarını şaşırtmadan hariç tuttuğunuzdan her zaman emin olmalısınız.

Bakım Zorlukları

Son olarak, gizleme, uygulamaların bakımını ve sorunlarını gidermeyi daha da zorlaştırır. Java istisna işleme, hatalı kodu izole etmenin etkili bir yoludur ve yığın izlemesine bakmak genellikle neyin nerede yanlış gittiği konusunda size iyi bir fikir verebilir.

Kaynak dosya adları ve satır numaraları için hata ayıklama bilgilerinin tutulması, çalışma zamanının hatanın oluştuğu koddaki tam konumu bildirmesini sağlar. Dikkatsizce yapılırsa, gizleme bu özelliği engelleyebilir ve hata ayıklamayı zorlaştırabilir çünkü geliştirici gerçek sınıf adları ve satır numaraları yerine yalnızca gizlenmiş sınıf adlarını görür.

Gizlenmiş kodda en azından satır numarası bilgisini korumalısınız. İyi karartıcılar, orijinal sınıf adları ve yöntemleri ile karartılmış eşdeğerler arasındaki eşleme dahil olmak üzere dönüşümlerin bir günlüğünü üretir. Aşağıda, ChatServer sınıfı için Zelix KlassMaster tarafından oluşturulan günlük dosyasından bir alıntı bulunmaktadır.

Bu nedenle, bir istisna yığın izlemesi covertjava.chat.d.b yöntemini gösteriyorsa, günlüğü kullanabilir ve orijinal olarak covertjava.chat.ChatServer adlı bir sınıfta orijinal olarak “init” olarak adlandırıldığını öğrenebilirsiniz.

İstisna covertjava.chat.d.a’da meydana gelirse, orijinal yöntem adını kesin olarak bilemezsiniz çünkü birden çok eşleme vardır (aşırı yüklemenin gücüne tanık olun). Bu yüzden satır numaraları çok önemlidir. Orijinal kaynak dosyadaki günlük dosyasını ve satır numarasını kullanarak, uygulama kodundaki sorunlu alanı hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Bazı karartıcılar, yığın izlerini yeniden oluşturan bir yardımcı program sağlar. Bu, gizlenmiş yığın izi için gerçek yığın izini almanın uygun bir yoludur. Yardımcı program genellikle daha önce kullandığımız yöntemi kullanır, ancak işi otomatikleştirir; öyleyse neden kendimize biraz zaman kazandırmıyoruz? Ayrıca, ekstra koruma için hat numaralarının karıştırılmasına da izin verir.


Java isimlendirme Kuralları
Eclipse IDE Nedir
java’da derleme işlemi sonrasında aşağıdakilerden hangisi üretilir?
Java kod yazma
Patika orta seviye java
Java kodları ve Anlamları
Java Yazım Kuralları
Java. input Alma


 Zelix KlassMaster’ı Kullanma

Her gizleyicinin dönüşümleri yapılandırmak için kendi formatı olsa da, hepsi ortak bir dizi özelliği destekler. Chat uygulaması son teknoloji algoritmalar veya patent bekleyen icatlar içermez, ancak bizim için değerlidir, bu nedenle onu bilgisayar korsanlarının ve hırsızların meraklı gözlerinden korumak için Zelix KlassMaster kullanacağız.

Öncelikle Zelix KlassMaster’ın bir kopyasını alıp yerel bir makineye kuruyoruz. Chat uygulamasının ana dizinine CovertJava adını verdiğimizi unutmayın. Ardından, KlassMaster’ın kurulum dizininden ZKM.jar’ı proje lib dizinimize kopyalıyoruz, böylece ona karşı komut dosyası yazabiliriz. Gizleme betiğini oluşturmanın en kolay yolu KlassMaster’ın GUI’sidir.

Lib dizinindeki komutu kullanarak GUI’yi çalıştırıyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan ilk yardımcı iletişim kutusunda Set Classpath seçeneğini seçiyoruz.

Şimdi kullandığımız JDK’nın çalışma zamanı kitaplıklarını seçiyoruz ve ardından gelen Open Classes iletişim kutusunda CovertJava/lib/chat.jar’ı seçiyoruz. Bundan sonra KlassMaster, Chat uygulamasının tüm sınıflarını yüklemeli ve bayt kodunun iç yapısını görüntüleyebilmeliyiz. Ekran benzer görünmelidir.

GUI ile çalışırken KlassMaster’ın ne kadar esnek olduğunu kolayca görebilirsiniz. Sınıfların, yöntemlerin ve alanların adlarını manuel olarak değiştirebilirsiniz; sınıfların veya yöntemlerin görünürlüğünü değiştirin; yöntemleri kesinleştirin; metin dizelerini değiştirin; ve başka harika şeyler yapın.

KlassMaster, değişiklikleri yüklenen kod boyunca yaymaya çalışır, bu nedenle diğer sınıflar bir yönteme başvurursa ve siz onun adını değiştirirseniz, başvuru yapan sınıflar değişikliği yansıtacak şekilde güncellenir. Tüm değişikliklerinizi yaptıktan sonra, sınıfları olduğu gibi kaydedebilir veya önce onları kırpabilir ve karartabilirsiniz.

GUI ortamına yüklenen sınıflar, birisinin bunu neden yapması gerektiğine dair bir neden düşünemesem de, gizlemeden sonra daha fazla değiştirilebilir. KlassMaster’ın özellikleri ve nasıl kullanılacağı hakkında ayrıntılar için lütfen kullanım kılavuzuna bakın.

İyi yazılmış bir Java uygulaması, onu oluşturmak için betikler sağlar, bu yüzden şaşırtmayı derleme betiğimize entegre edelim. Gizleme betiğini oluşturmak için KlassMaster’ın GUI’sini kullanarak başlıyoruz. Ardından, daha esnek hale getirmek için manuel olarak güncelliyoruz. Komut dosyasını manuel olarak yazmak veya örnek bir komut dosyasını kopyalayıp değiştirmek tamamen mümkündür. GUI’yi çalıştırıyoruz ve Tools menüsünden ZKM Script Helper’ı seçiyoruz.

Ardından, aşağıdakileri yaparız:

1. Giriş Sayfasındaki talimatları okuyun ve İleri’ye tıklayın.
2. Sınıf Yolu Bildirimi sayfasında rt.jar’ı seçin ve İleri’ye tıklayın.
3. Bildirimi Aç sayfasında, CovertJava/distrib/chat.jar konumuna gidin ve açmak üzere seçmek için > öğesine tıklayın. Sadece bir dosyaya ihtiyacımız var çünkü tüm uygulama sınıflarımız onun içinde paketlenmiş durumda. Sonrakine tıkla.
4. TrimExclude Beyanı sayfasında, varsayılan hariç tutmalar, gizlemenin bir hatayla sonuçlanabileceği durumları hariç tutmak için önceden ayarlanmıştır. Örneğin, bir EJB uygulama sınıfının yeniden adlandırma yöntemleri onu kullanılamaz hale getirir, bu nedenle EJB’ler varsayılan olarak hariç tutulur.
5. Kırpma Bildirimi sayfasında, hata ayıklama bilgisinden kurtulmak için Kaynak Dosya Niteliklerini Sil onay kutusunu ve Kullanımdan Kaldırılan Nitelikleri Sil onay kutusunu seçin; sonra İleri’ye tıklayın.
6. Dışlama Bildirimi sayfasındaki Ana Sınıf Adını Değiştirme açılır kutusunda, adını korumak için covertjava.chat.ChatApplication’ı seçin. Bu, JAR bildirim girişlerini geçerli tutar ve kullanıcıların, okunabilir bir ad kullanarak sohbeti başlatmaya devam etmelerini sağlar.
7. Deyimi Gizleme sayfasında, Kontrol Akışını Gizleme açılan kutusunda Agresif’i seçin. Ardından Encrypt String Literals açılan kutusunda Agresif’i seçin ve Line Number Tables açılan kutusunda Karıştır’ı seçin. Bu, kod için yeterli koruma sağlar, ancak yığın izlerini daha sonra çevirmemizi sağlar. Bir Değişiklik Günlüğü Dosyası Oluştur’un işaretli olduğundan emin olun ve İleri’ye tıklayın.
8. SaveAll Deyimi sayfasında, CovertJava/distrib’e gidin ve obfuscated adlı bir alt dizin oluşturun. Çıktı için yeni oluşturulan dizini seçin ve İleri’ye tıklayın.
9. Bir sonraki sayfa komut dosyası metnini göstermeli ve onu bir dizine kaydetmemize izin vermelidir. Bunu CovertJava/build dizinine obfuscate_script.txt olarak kaydedin ve GUI’den çıkın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın