Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Genel Tasarım Sorunları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Genel Tasarım Sorunları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Çevrimiçi Pazarlama Planı Sağlamak

Reklam Afişleri

Uygulamanız uygulama odaklı olmaktan çok bilgi veya satış odaklıysa, muhtemelen sitenin herhangi bir yerinde reklam afişleriniz olacaktır. Satış yapmak istiyorsanız bunları uygulama görevlerinden ve satış doldurma işlemlerinden çıkardığınızdan emin olun, müşterilerinizi başka bir şey için reklamlarla rahatsız etmeyin.

Reklamlar için en yaygın konum sayfanın üst kısmı olsa da, reklamları bunun yerine en alta (veya her iki konuma) yerleştirmeyi düşünün. Bir UIE İpuçları makalesinde, Kullanıcı Arayüzü Mühendisliği müdürü Jared Spool, bir okuyucunun sunduğunuz şeyi isteme olasılığının yüksek olduğu “baştan çıkarıcı an”dan yararlanmaktan bahsediyor.

Tıbbi bir durumun açıklamasının altındaki bir reklam, tam olarak okuyucuların bilgilerinizi okumayı bitirdiği ve araştırmak için siteye geldikleri kitabı, aracı veya hizmeti satın almaya hazır oldukları noktada görünür.

Genel Tasarım Sorunları

Web uygulama çerçevesini kurarken aşağıdaki hususları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

  • Daha sonra “Kullanıcı Rollerini Düşünün” bölümünde açıklandığı gibi, farklı kullanıcı türleri farklı türde tasarımlar gerektirir.
  • Önemli bilgilerin tarayıcı çerçevesinin kenarlarında kaybolmaması için Windows doğru şekilde boyutlandırılmalıdır. 
  • Daha sonra “Sayfaları Yazdırılabilir Hale Getirin” bölümünde açıklandığı gibi, sayfaların bilgi kesilmeden yazdırılabildiğinden emin olun.
  • Daha sonra “Doğru Renkleri Kullanın” bölümünde açıklandığı gibi doğru renk paletini kullanın.
  • Uygulamanın kolayca yerelleştirilebildiğinden emin olun. 
  • Erişilebilirlik gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun. 

Kullanıcı Rollerini Düşünün

Genel olarak üç kullanıcı rolü vardır: gündelik, uzman ve güçlü kullanıcı. Sıradan kullanıcılar, sitenize veya uygulamanıza ara sıra gelen kişilerdir. Uzman kullanıcılar, muhtemelen işlerinin bir parçası olarak sisteminizi günlük olarak kullanan kişilerdir.

Uzman kullanıcılar “bilgisayar yöneticileridir”; sistem yöneticileri, kurulum ve konuşlandırma görevlileri, programcılar vb. (Bunların yalnızca roller olduğunu unutmayın; duruma göre insanlar bunlar arasında geçiş yapacaktır. Örneğin, uzman bir C++ geliştiricisi, DHTML düzenleyicisinde acemi olabilir.)

Her rol için farklı grafik stilleri uygundur. Parlak renkler, büyük düğmeler ve birçok dekoratif öğe (logonuzun tekrarları dahil) sıradan kullanıcılar için uygundur. Başvurunuza çok sık gelmedikleri için, site ne kadar çekici olursa ve onlara ne kadar görsel işaretler verirseniz o kadar iyidir.

Uzman kullanıcılar genellikle ince renkleri, daha az logoyu ve daha az dekorasyonu tercih eder. Düğmeler ve simgeler daha küçük olabilir. Bu kullanıcılar gün boyu uygulamaya bakıyor ve parlak renkler, gösterişli grafikler çok çabuk eskiyor.

Uzman kullanıcılar genellikle grafik öğeleri umursamıyor. Eğer bir şey varsa, doğru çerçevede ve doğru uygulamada olduklarını (mesela bir köşeye sıkıştırılmış bir logo aracılığıyla) bilmelerini sağlayan öğeler kullanın ve bırakın.

Windows’u Doğru Boyutlandırın

Donanım gereksinimlerini kontrol etmiyorsanız, uygulamanız olası tüm tüketicilere yönelikse yapamayacağınız gibi, tasarımlarınızı 800 × 600 piksel veya 1024 × 768 piksel pencere etrafında planlamalısınız. 2003 yılında W3Schools, dünya çapındaki kullanıcıların yüzde 49’unun 1024 × 768 piksel çözünürlüğe ve yüzde 42’sinin 800 × 600 piksel çözünürlüğe sahip olduğunu bildirdi.

Ancak, farklı kullanıcı popülasyonlarının çok farklı donanım ve yazılım kurulumlarına sahip olduğunu unutmayın. Örneğin öğrenciler, bir ilkokul sınıfında alıştırmalar için bir veya iki bilgisayar veya analiz ve programlama becerilerini öğrenmek için bilgisayar laboratuvarındaki bilgisayar gruplarını paylaşıyor olabilir. Öğretmenler evrak işlerini yapmak için eski, bağışlanmış bilgisayarları kullanmak zorunda kalabilirler.

Hemşireler ve tıp teknisyenleri, bakım istasyonunda bir veya iki bilgisayarı paylaşabilir ve daha eski, karakter tabanlı sistemler tanıdık ve hızlı olduğundan (veya deneyimli kullanıcılar tarafından öyle algılandığından), bilgisayarları yükseltmek için herhangi bir zorlama olmayabilir. Tıbbi işletmeler için ciddi bir endişe kaynağı olan güvenlik sorunları da tıbbi ofisleri İnternet’i düşmanca hale getirme eğilimindedir.

Ofis bilgisayarlarının İnternet erişimi üzerinde ciddi kısıtlamaları olabilir ve İnternet, ofis başına yalnızca bir veya iki bilgisayarda mevcut olabilir. Dünyanın birçok yerinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde, genel halk İnternet’e halk kütüphanelerinden, İnternet kafelerden, kilise bodrumlarından ve toplum merkezlerinden erişiyor olabilir; bu durumlarda donanım güncel olmayabilir.

Donanım gereksinimlerini kontrol ediyorsanız, bir intranet tasarlıyorsunuz ve şirketiniz, örneğin ofis bilgisayarları için katı standartlar uyguluyorsa, onlar için tasarım yapmaktan çekinmeyin. Her şeyin değişebileceğini unutmayın; örneğin, dahili SSS’ler dışarıdaki müşteriler tarafından kullanılabilir hale gelir veya insanlar standart olmayan ev bilgisayarlarını kullanarak evden çalışmaya başlar. Kendinize bir hata payı vermeyi düşünün ve kurumsal minimuma veya genel erişim gereksinimlerine göre tasarlayın.

Çoğu yazılım uzmanı gibi daha büyük, daha yüksek çözünürlüklü bir monitörde çalışıyorsanız, kendinizi küçük monitörlerle sınırlamak zordur. Ancak, video monitörünüze 800 × 600 pencerenin ve 1024 × 768 pencerenin çevresini gösteren işaretler koyarak kendinize hatırlatın.

İçinde, küçük beyaz çarpılar, 800 × 600 piksellik bir pencerede bir tarayıcının kapsadığı alanı sınırlar. Kutu, 1024 × 768 pencerenin kapsadığı alanı sınırlar.

Bir sayfa tasarladığınızda, tarayıcı penceresini iki şablona göre yeniden boyutlandırın ve tüm canlı bilgilerin hala görünür olup olmadığını kontrol edin.


Kurumsal web tasarım
Profesyonel web tasarım
Web tasarım şirketleri
Web Tasarım Ajansı
Web tasarım Nedir
Hazır web tasarım
En iyi web Tasarım firmaları
En iyi web tasarım siteleri


Yeniden Boyutlandırılabilir Windows Nasıl Tasarlanır?

Tüm pencerenin boyutunu kısıtlamanın yanı sıra, içerik alanını, çözünürlük veya pencere boyutu ne olursa olsun görünür olacak şekilde düzenleyin.

Ortalanmış bir tasarımda önemli içerik ortadadır. Boş alan, grafikler ve çevrimiçi yardım ve ipuçları her iki tarafa da yerleştirilebilir ve kenarlarda ne varsa kesiliyorsa, gerçekten önemli değil.

Sola yönelik bir tasarımda, önemli bilgiler ve kontroller sola yerleştirilmiştir ve sağ taraf boş olabilir veya çevrimiçi yardım ve ipuçları içerebilir.

Akıcı bir tasarımda, pencere çok küçük olduğunda metin sığacak şekilde yeniden sarılır (mantık dahilinde—bir inç genişliğinde bir pencere yapıp herhangi bir şey bekleyemezsiniz.

İnsanlar özellikle para söz konusu olduğunda web sayfalarını yazdırırlar, bu nedenle yazdırmayı doğru yapmak önemlidir. İçinde, test edilen sayfanın 800 × 600 piksel testinde başarısız olduğunu unutmayın, dördüncü sütun sağdan kesilmiştir. Yazdırma testinde de başarısız olur; çıktıda da metin kesilir.

Başka bir yazdırma sorunu, tür veya diğer canlı bilgiler tersine çevrildiğinde ortaya çıkar; başka bir deyişle, metin siyah üzerine beyazdır (veya başka bir koyu renk). Tarayıcılar varsayılan olarak arka planı değil metni yazdırır. Metin beyaz veya başka bir açık renk ise, çıktıda hiçbir şey görünmez.

Hem Netscape hem de Internet Explorer, kullanıcıların ters çevrilmiş metni siyah olarak yazdırma ve arka plan renklerini ve resimlerini yazdırma seçeneği belirlemesine izin verse de, birçok kişi bunları bilmiyor. Bulmak için onlara güvenmemelisin.

Birçok geliştirici, sayfadaki materyali düzenlemek için hâlâ tabloları kullanır. Ancak basamaklı stil sayfaları (CSS’ler) hem yeniden boyutlandırma hem de yazdırma sorunlarını önler ve metni ekran okuyucular için erişilebilir kılar. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın