Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Formları Doldurma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Formları Doldurma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil Reklam Oluşturma

Formları Doldurma

Formları doldurmadaki bazı verimsizlikler, kullanıcıların formu gönderdikten sonra onaylanması için beklemesi gerekmesinden kaynaklanmaktadır. Doğrulama hatalarının düzeltilmesi, formun yeniden gönderilmesini ve yeniden doğrulanmasını gerektirir. Bazı durumlarda, kullanıcılardan formları kısa parçalar halinde doldurmaları istenebilir, çünkü kullanıcı seçimlerindeki bağımlılıklar ancak gönderilen form gerekli iş kurallarına tabi tutulduktan sonra belirlenebilir; örneğin, kullanıcılara bir satın alma siparişi için bir seçenek sunmak gerekir veya faturalandırma seçimlerine göre kredi kartı bilgileri girmelidir..

BAĞIŞLAMA BİÇİMİ, GİRİŞ İPUÇLARI/İSTEMLERİ, AKILLI VARSAYILANLAR ve GEREKLİ ALAN GÖSTERGELERİ gibi tartışılan kalıplara ek olarak, kullanıcıların girdilerini girildiği anda doğrulayan etkileşimli formlar kullanın ve kullanıcılara yalnızca geçerli seçenekler sunarak hataları önleyin. Ek olarak, mümkün olan her yerde, ana seçime daha yakın olan bağımlı veya ikincil seçimleri gösterin.

Zengin olmayan bir form, kullanıcıların veri girmesini ve doğrulama için formu sunucuya göndermesini veya bağımlı seçimleri göstermek için sunucuya seçim parçaları göndermesini gerektirir.

Kullanıcıya daha sonra ya “başarılı” sayfası ya da eşlik eden bir sayfa yenilemesiyle düzeltilmesi gereken hatalar sunulur. Zengin bir form kullanmak, yalnızca sayfa yenilemelerini ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda hataları kaynağında belirleyerek bunları tamamen önleyebilir. Hatalar ve istemler artık formla iyi bir şekilde entegre edildiğinden, kullanıcılar kontrolün kendilerinde olduğunu hissederler.

Formu, kullanıcı girdisi girilirken veya kullanıcı bir sonraki form öğesine geçtiğinde (veya odak mevcut form öğesinden kaldırıldığında) doğrulanacak şekilde tasarlayın. Veri girişi veya seçimi geçersizse, kullanıcıların hataları hemen düzeltebilmesi için uygun istemler veya mesajlar sunun.

HATALARI EN AZA İNDİRMEK İÇİN FORMU TASARLAYIN.

Zengin formlar, kullanıcılar formu doldururken yalnızca kullanıcı girişini doğrulamakla kalmaz, aynı zamanda en baştan hataları en aza indirmeye yardımcı olabilir. Örneğin, gösterildiği gibi, AUTOSUGGEST/AUTOCOMPLETION modeli, kullanıcılara veri girerken geçerli seçenekler sunabilir; etkili takvim kontrolleri, geçerli tarih seçimlerini sağlayabilir; ve kullanıcı seçimlerine göre uygun denetimlerin etkinleştirilmesi veya devre dışı bırakılması hatalı veri girişini en aza indirebilir.

Diğer yaygın tasarım öğeleri, kullanıcıların yalnızca doğru bağımlı seçenekleri görmesini sağlamak için “ayrıntıya inme” yaklaşımlarını ve kullanıcıların güvenli parolalar seçmelerini sağlamak için parola gücü ölçerleri içerir.

Örneklerde gösterildiği gibi, formlardaki zenginlik, OTOMATİK ÖNERİ/OTOMATİK TAMAMLAMA gibi modellerle elde edilir; çünkü bunlar, hataları önlemek için yalnızca geçerli seçenekleri göstermek üzere kullanıcıların girdilerine yanıt verir. SLIDER deseni (kullanıcının veri aralıkları için girişine yardımcı olur) ve GECİKME/İLERLEME GÖSTERGELERİ (kullanıcı bekleme süreleri sırasında iletişim ilerlemesi) de ZENGİN FORMLAR ile ortaktır.

Otomatik Öneri/Otomatik Tamamlama

Başlangıçta olası öğelerin toplam sayısı oldukça fazla olduğundan, kullanıcılar tarihler, e-posta adresleri, arama terimleri vb. verileri girdiklerinde kullanıcılara standart bir açılır liste sunmak mümkün değildir. Ancak, bu verileri görev içeriğine veya kısmi kullanıcı girdisine dayalı olarak tahmin etmek mümkündür. Ek olarak, girilen metin uzun veya hatırlanması zor olabilir, bu da hatalara yol açabilir ve yetersiz kullanıcı deneyimine neden olabilir.

Kullanıcılar veri girerken olası alternatifler önerin ve önerilen alternatiflerden birini seçmelerine izin verin. Eşleşmeler önererek ve kullanıcıların bir listeden seçim yapmasına izin vererek, kullanıcılar hızlı bir şekilde doğru seçime odaklanabildikleri için etkileşimi daha verimli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda hata olasılığı da en aza indirilir.


Telefondan form doldurma
Telefondan PDF form doldurma
PDF formu doldurma
PDF doldurma ücretsiz
PDF form doldurma programı
Form doldurma programı
Online form doldurma
PDF doldurma ve imzalama


Tanıma, hatırlamadan daha kolay olduğundan, kullanıcıların mevcut seçenekler arasından bilginin doğru söz dizimini veya biçimini tanıması, onu geri çağırmaktan daha kolaydır; örneğin, bir havaalanları listesinden San Antonio’yu (SAT) seçmek, kodu hatırlamaktan daha kolaydır.

Bu kalıp için kullanıcı arabirimi öğesi, serbest biçimli veri girişine izin veren bir metin kutusudur. Kullanıcılar yazarken, o ana kadar yazılanlarla yakından eşleşen bir öğe listesi (metin kutusunun altında) gösterilir.

Kullanıcılar yazmaya devam ettikçe liste, istenen öğe önerilene veya eşleşen öğe bulunamayana kadar daralmaya devam eder. Önerilen öğelerle ilgili bilgilerin mevcut olduğu ve kullanıcıların doğru bir seçim yapmasına yardımcı olabileceği durumlarda, onu da ekleyin.

Örneğin, bir e-posta adresi girerken, hem adresi hem de adı gösterin veya bir hava yolculuğu rezervasyon uygulamasında şehri girerken, hem şehir hem de havaalanı kodunu gösterin. Başka bir örnek, Google Suggest tarafından yapıldığı gibi, belirli bir arama sorgusu için toplam eşleşme sayısını belirtmektir.

ÖNERİLER listesinden BİR ÖĞE SEÇMEK İÇİN KLAVYE ERİŞİMİNİ ETKİNLEŞTİRİN.

Kullanıcılardan ellerini klavyeden çekmelerini ve önerilen listeden bir öğe seçmek için fareyi kullanmalarını istemek verimsiz olacaktır. Bu nedenle, kullanıcıların yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanarak önerilen öğe listesinde gezinmesine ve “Enter” veya “Sekme” tuşunu kullanarak vurgulanan öğeleri seçmesine izin verin. Arama uygulamaları için “Enter” tuşu, kullanıcıları doğrudan arama sonuçları sayfasına götürebilir ve ek alanları olan web uygulamaları için odağı bir sonraki mantıksal form öğesine taşıyabilir.

Öneriler listesindeki ilk eşleşmeyi vurgulayın. Önerilen listedeki ilk eşleşmeyi vurgulayın ve kullanıcıların “Sekme” veya “Enter” tuşuna basarak seçmesine izin verin. Uygulama daha sonra metin alanını vurgulanan öğeyle doldurmalıdır. Ancak, kullanıcıların “Tab” veya “Enter” tuşuna basarak niyetlerini belirtmeleri ve uygulamanın kullanıcıların niyetini anlayıp metnin geri kalanını onlar için yazmaması önemlidir.

AUTOSUGGEST/AUTOCOMPLETION modeli, kullanıcıların girişini geçerli seçimlerle sınırlamak ve böylece hataları önlemek için genellikle ZENGİN FORMLAR ve DİNAMİK SORGULAMA’da kullanılır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın