Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Format Yenilemek

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Format Yenilemek

Sürüm Farklılıkları 

Format Yenilemek

Küçük bir gerçek veya bilgi parçası için basit bir arama nihai bir ürün gerektirmez, ancak tam ölçekli araştırma projeleri genellikle öğrenilenleri göstermek için bir tür nihai ürünle sonuçlanır. Mümkün olduğunda, öğrencilere bulgularını nasıl temsil edecekleri konusunda seçenekler sunmayı seviyoruz (ör. şiirler, posterler, slayt gösterileri, web siteleri).

Ne yazık ki, öğrenciler genellikle (1) öğretmen gereksinimlerine göre nihai formatları seçerler; (2) aşinalık ve rahatlık; (3) kolaylık; veya (4) renkli posterler veya somut içerikten yoksun ayrıntılı PowerPoint slayt gösterileri gibi “eğlenceli” görünen şeylerin algılanması gerekir.

Bu nedenle, öğrencilerin sorgulama sürecinin çok erken aşamalarında amaçlanan nihai formatın onayını almalarını her zaman şart koşuyoruz. Nihai format için önceden güçlü bir vizyona sahip olmak, öğrencilerin bilgi ararken hedefte kalmalarına gerçekten yardımcı olur.

Nihai formatlar araştırma soruları, amaçlar ve hedef kitle ile uygun şekilde eşleştirilmelidir; makul bir boyut ve kapsamda olmalıdır; ve gerçekleşen öğrenmeyi göstermelidir. Bu son noktayı başarmak göründüğünden daha zordur. Pek çok öğrenci bilgiyi nasıl temsil edeceğini bilmiyor; bu nedenle, bu beceriyi modelleme ve yapı iskelesi kurarak ve bol miktarda uygulama ve geri bildirim sağlayarak öğretmeliyiz.

Öğrenmeyi göstermeyen son formatın en sevdiğimiz örneklerinden biri, sekizinci sınıf öğrencisinin seramik büstüydü. Bu proje harika bir yaratıcılık sergilerken, hayata ve müziğe dair 4 haftalık sorgulamayı yansıtmadı.

Aslında, yüz görünümü dışında hiçbir bilgi iletmiyordu. Buna karşılık, başka bir öğrencinin Walt Disney’in kariyerine ilişkin dijital zaman çizelgesi, onun konusu ve odak alanı hakkında pek çok bilgiyi temsil ediyordu.

Bir sorgulama projesinin başlangıcında, öğrencilerden her zaman bilgilerin sunulabileceği çeşitli yolların bir listesi üzerinde beyin fırtınası yapmalarını ve model olarak geçmişteki öğrenci projelerinden örnekler göstermelerini isteriz. 

Proje Planlaması

Büyük bir sorgulama projesine başlamadan önce, öğrencilerden proje kriterlerini tasarlama, önemli kilometre taşları için son tarihler ve çabalarının nasıl değerlendirileceğine ilişkin dereceli puanlama anahtarlarını tasarlama konusunda işbirliği yapmalarını istiyoruz. Bunlar üstbilişsel hatırlatıcılar olarak yazdırılır ve öğrencilerin her dersin son 5 dakikasında yazdıkları Yansıtma Günlüğü günlüklerinde saklanır.

Din Notu, Örnek Proje Ölçütleri, öğrencilerin projeleri üzerindeki ilerlemelerini izlemelerine yardımcı olurken, Örnek öğrenci üretkenliğini değerlendirmenin daha resmi bir yolunu sunar. 2 haftadan uzun süren sorgulama projeleri için, nasıl ilerlediklerine dair sık sık geri bildirim alabilmeleri ve gerekirse ayarlamalar yapabilmeleri için öğrencilere birkaç not verme anahtarı doldurtuyoruz.

Pek çok öğrenci net bir plan olmadan araştırma başlattığından, bazı öğrencilerden bir Proje Planlama Akış Şeması doldurmalarını ve amaçlanan temayı, konuyu, odak alan(lar), soru(lar)ı, amaç ve son formatları yer alır.


windows 8 format cd’siz
Windows 8 format USB
Windows 10 format tuşu
bilgisayara format atma cd’siz
Bilgisayar sıfırlama Windows 7
Windows 7 format
Laptop Sıfırlama Windows 7
Windows 10 format nasıl Atılır


Bu belge, QUEST için bir yol haritası görevi görerek, öğrencilerin ve öğretmenlerin faaliyetin hedeflenen hedefine doğru rotada kalmalarına yardımcı olur. Proje planı, bir veya daha fazla akran tarafından gözden geçirilmeli, ardından bir öğrenci-öğretmen konferansında öğretmen tarafından onaylanmalıdır. İlk ve Orta Düzeyler için Proje Planlama Dersleri olan bildiriler, planlama sürecinde öğrencilerinizi yönlendirmek için yönergeler sağlar.

QUEST’in Q aşaması, tema seçimi, konu seçimi, odak alanları, araştırma soruları, hedef kitle, amaç, son format ve proje planlamayı içerir. Çocuklar ve genç ergenler sıklıkla araştırmayı açık araştırma soruları veya bir eylem planı olmadan başlatırlar; bu nedenle, araştırma sürecindeki bu önemli ilk adım için stratejiler geliştirmelerine yardımcı olmamız gerekiyor.

Öğretmenler olarak, uygun modelleme, yapı iskelesi, uygulama ve geri bildirim sağlarken, öğrencilerimizle birlikte kendi araştırma projeleri sürecimizi yürüterek bu stratejileri güçlendirebiliriz. Mümkün olduğunda, genç araştırmacıların uzun vadede QUEST’lerine olan ilgilerini sürdürmeleri için öğrencilerin seçim yapmasına izin vermeye çalışıyoruz.

Kaynakları Anlamak konulu bir sonraki bölümde, öğrencilerin kaynakları belirleme, bilgisayarları yönetme, İnternet’i kullanma, arama araçlarını seçme ve anahtar sözcükleri seçme konusunda stratejiler geliştirmelerine yardımcı olacak araştırmaları ve pratik önerileri paylaşıyoruz.

Öğrencilerin araştırma sorularını yanıtlamak için mümkün olduğu kadar çok kaynağı (insanlar, kitaplar, kitle iletişim araçları ve bilgisayarlar) kullandıklarını görmek her zaman hoşumuza gitse de, günümüz öğrencilerinin sorgulama ve öğrenme için bir kaynak olarak İnternet’i kullanma stratejilerine ihtiyaç duyduğuna şüphe yoktur.

Aşağıda, Soru Sorma ile ilgili bu bölümde tartışılan değerlendirme araçlarını, etkinlikleri ve bildirileri listeler. Öğrencilerin bir projede sağladığımız her şeyi kullanmasının tavsiye edilmediğini unutmayın, size hitap eden birkaç tane seçin ve gerisini başka bir zamana saklayın. Özel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde bu araçlardan herhangi birini değiştirmekten çekinmeyin.

Pek çok insan, özellikle çocuklar ve zor öğrenenler, sorgulama için dijital kaynakları en iyi şekilde nasıl kullanacaklarına dair sınırlı bir anlayışa sahiptir ve bilgileri Web’de verimli ve etkili bir şekilde bulmak için stratejilerden yoksundur.

Sorgulama sürecinin U aşamasına rehberlik eden anahtar soru, “Sorularıma cevapları nasıl bulacağım?” uSorgulama için uygun kaynakları belirlemek, ister insanlar, ister kitaplar, kitle iletişim araçları, bilgisayarlar veya İnternet olsun, kaynakları araştırma sorularıyla eşleştirme becerisini gerektirir.

Bilgisayar aracılı öğrenme, klavye kullanımı, işletim sisteminde gezinme ve küçük sorun giderme dahil olmak üzere bilgisayarın “aparatını” etkili bir şekilde yönetebilmeyi içerir.

Diğer şeylerin yanı sıra, İnternet’in etkili kullanımı, İnternet’e nasıl girileceğini, web sitelerinde nasıl gezinileceğini, URL’leri ve alan adlarını yorumlamayı, web tarayıcılarının özelliklerini kullanmayı ve resimlerle, multimedyayla ve metinle çalışmayı içerir.

Arama araçlarını seçmek, bir web adresini doğrudan URL alanına yazmak, bir web tarayıcısında arama düğmesine tıklamak ve bir arama motoru kullanmak arasındaki farkı bilmek anlamına gelir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın