Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Faturalandırma Ölçekleri 

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Faturalandırma Ölçekleri 

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Faturalandırma Ölçekleri 

Aktivasyon ücretinin miktarı gibi, mevcut ödeme seçenekleri de ülkeye ve para birimine göre değişir (kullanabileceğiniz seçenekleri aynı formda alabilirsiniz).

Genel olarak, Avrupa’da ön ödeme ve sonradan ödeme arasında seçim yapabilirsiniz. Lütfen hesabınızı oluştururken seçtiğiniz seçeneğin daha sonra değiştirilemeyeceğini unutmayın (yalnızca aylık bütçeniz 5.000€’yu aştığında ve bir kredi raporundan sonra sunulan aylık ödemeyi seçmediğiniz sürece). Bu nedenle, hangi faturalandırma yönteminin sizin için en uygun olduğunu dikkatlice düşünmeniz gerekir.

Ön ödemede, reklamlarınız yayınlanmadan önce hesabınıza para yatırırsınız ve faturalanan tutarlar kademeli olarak bu rezervden düşülür. Bu rezerv düşük bir eşiğe ulaştığında AdWords tarafından bilgilendirilirsiniz.

Rezervin tamamen boşalması durumunda, siz hesabınıza yeniden para yatırana kadar reklamlarınızın dağıtımı kesintiye uğrar. Bunu yapmak için, kredi kartıyla (hesabınızda neredeyse anında geçerli olacak şekilde) veya banka havalesiyle (işlenmesi birkaç gün sürebilir) istediğiniz zaman ödeme yapabilirsiniz.

Sonradan ödemede, kampanyanız tarafından gerçekten kazanılan tıklamalara karşılık gelen tutarları ödersiniz. Faturalandırma, 30 gün sonra veya harcamanız geçerli faturalandırma eşiğine (hangisi önce gelirse) ulaştığında gerçekleşir. Başlangıçta 50 € olan bu faturalandırma eşiği, harcamanız 30 günlük fatura döneminin bitiminden önce eşiği aşarsa yükseltilir.

Burada yine iki ödeme çözümü arasında seçim yapabilirsiniz: kredi kartıyla veya otomatik ödemeyle. Banka kartınız aylık bir limite tabiyse veya aynı alıcıya yapılan çok sık ödemeler bankanızda şüphe uyandırıyorsa (bu durum ödemeleri askıya alabilir ve böylece ödemelerinizin dağıtımını engelleyebilir) otomatik ödemenin sizin için daha güvenli bir çözüm olabileceğini unutmayın. reklamlar). Ana kartın reddedilmesi durumunda kullanılacak ikincil bir ödeme kartı da girebilirsiniz.

AdWords Neden İyi Bir Seçimdir?

AdWords ilk başta karmaşık görünebilir, ancak birkaç temel kavramı (açık artırma, arama ve görüntülü ağ, kampanya, reklam grubu, anahtar kelime) anladığınızda hemen hemen her şey yerine oturur. Araç çok geniştir çünkü çok sayıda parametre üzerinde işlem yapmanıza izin verir, ancak her şey bu anahtar kavramlar etrafında döner: karmaşıklık, belirsiz kavramlardan çok bu zenginlikten kaynaklanır.

Bütçe yönetim sistemi basittir ve size maliyetler üzerinde iyi bir kontrol sağlar. Neyin yapılıp yapılamayacağına ilişkin kurallar ve açık arttırma sistemi için geçerli olan kurallar genel olarak açık ve nettir. Bir reklamın kalitesini belirleyen algoritmalar kesinlikle herkese açık değildir, ancak Google, kalite puanını yükseltmeye çalışırken dikkat edilmesi gereken bir dizi yönerge ve nokta sunar.

Öte yandan, çok sayıda istatistiksel araç ve rapor, reklam operasyonlarınızın performansını neredeyse gerçek zamanlı olarak değerlendirmenize ve muhtemelen kampanyalarınızın parametrelerini her zaman gerçek zamanlı olarak ayarlamanıza olanak tanır.

Bu ayarlama olanaklarının yalnızca sizin emrinizde olan bir seçenek olmadığını, aynı zamanda “erdemli bir döngü” olarak tanımlanabilecek kampanyalarınızın başarısı için bir araç olduğunu unutmayın. Elde edilen herhangi bir bilgi, genel olarak iyileştirilmesini sağlamak için sisteme geri beslenmelidir.

Son olarak, Google, arama motoru sayesinde Web’deki aramaların %60’ından fazlasını temsil eder, tüm motorlar birleşir ve Görüntülü Reklam Ağı sayesinde İnternet kullanıcılarının %80’inden fazlasına ulaşır: gelecekteki müşterilerinizin daha fazlasını görmesi çok olasıdır. Google ağı tarafından yönetilen reklamlar, diğer tüm ağlardan daha fazladır.

AdWords’ün işinize olan ilgisinden eminseniz, ancak ilgili iş yükü şirket içinde desteklenemeyecek kadar ağır görünüyorsa, AdWords hesabınızı ve kampanyalarınızı yönetecek bir ajanstan geçmeyi seçebilirsiniz. Bu kararı vermeden önce, bu bölümü ve ayrıca kitabın geri kalanını okumanızı öneririz: ikinci bölümde belirtilen metodolojiyi ajansınızla birlikte çalışacak şekilde uyarlayabilirsiniz.


Google Forms
Google form oluşturma
Google Formlar
Google anket oluşturma
docs.google.com forms
Google Forms anket
Google Forms giriş
Anket oluşturma


Fransız Yasal Bağlamı

Ajans seçimini tartışmadan önce, reklamveren, ajans ve Google arasındaki ilişkiyi yöneten yasal hususların bir özetini burada bulabilirsiniz. Bu bölüm yalnızca Fransa’daki yasal konuları kapsar. Başka bir ülkedeyseniz, bir avukata danışmanız ilgili bilgileri edinmenizi sağlayacaktır.

Burada bizi ilgilendiren, Başlık II’nin (Ekonomik faaliyetlerin şeffaflığına ilişkin hükümler) özellikle Bölüm II’dir (Reklam hizmetleri).

Bu yasa, reklam alanı satın alımını çeşitli şekillerde düzenler:
• Reklamveren ile ajans arasında vekâlet sözleşmesi yapar. Bu sözleşme yazılı olmalı, her iki tarafça imzalanmalı ve ücretlendirme koşullarını (indirimler dahil) ve acentenin misyonunu belirtmelidir.
• Reklam alanı satıcısı, tutar aracı tarafından ödenmiş olsa bile faturasını doğrudan reklamverene iletmelidir (bu durumda ajansın faturası, reklam alanı satın alma maliyeti ile reklam alanıyla bağlantılı ücret açıkça belirtmelidir). verim). Satıcı tarafından sağlanan tüm indirimler bu faturada görünmelidir.
• Satıcı, acenteye faaliyeti çerçevesinde herhangi bir ücret ödeyemez veya ona özel avantajlar sağlayamaz.
• Satıcı, hizmetin ifa koşulları hakkında reklamverene (veya daha sonra reklamverene rapor vermesi gereken aracıya) rapor vermelidir.
• Yasa, reklam veren bir Fransız şirketi olduğunda ve reklam mesajı esas olarak Fransız topraklarında alındığında geçerlidir.

Sapin yasası hem reklamveren hem de ajanslar için garantileri temsil eder. Bir yandan, ajansın faturalarında reklam alanı satın almak için ödenen tutarı hizmetine karşılık gelen tutardan açıkça ayırmasını gerektirir: bu nedenle, her bir öğe için ne kadar harcadığınızı açıkça bilirsiniz. Öte yandan, bir ajans reklam alanı satın almak için ödeme yapmak zorunda değildir, bunu müşterilerine bir hizmet olarak sunabilir ancak zorunlu değildir: bu nedenle kısmen riske karşı ücretsiz olarak korunur ve karşılık gelen nakit avansı vermek zorundadır.

AdWords Çerçevesinde Uygulama

Google, AdWords aracılığıyla, arama sayfalarında ve Görüntülü Reklam Ağı ortaklarıyla birlikte reklam alanı satmaktadır. Bu nedenle, Fransa için AdWords1 genel koşullarının 2.3. maddesinde haklı olarak belirtildiği gibi, Sapin yasası geçerlidir.

Bu nedenle, AdWords hesabınızın yönetimini ajansa emanet ettiğinizde, ajansın bir zorunlu sözleşme hazırlaması gerekir. AdWords tarafından düzenlenen faturalar sizin adınıza olmalıdır: Ajans, ilgili tutarları kendisi ödemeyi kabul etse bile bilgilerinizi Google’a göndermekle yükümlüdür.

Bu nedenle, AdWords faturasının ödenmesi için iki yaklaşım mümkündür:

• AdWords faturasını kendiniz ödersiniz ve kampanyalarınızı yöneten ajansa ayrıca ödeme yaparsınız;
• Sadece acenteye ödeme yaparsınız, o da desteğin bedelini öder.

Her iki durumda da iki fatura almanız gerekir. Yasalar her iki yaklaşıma da izin vermektedir ve çözümlerden birinin veya diğerinin seçimi daha çok bir organizasyon sorunudur (ikinci durumda, yalnızca bir ödeme yapmanız gerekir) ve acenteden para çekebilme yeteneğidir (bu genellikle avans vermek zorundadır). kendi faturasını düzenleyene kadar AdWords faturasının tutarı).


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın