Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Arama Eğilimleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Arama Eğilimleri

Teklif Simülasyon Aracı

Arama Eğilimleri

Arama Eğilimleri aracı veya arama Trendleri, Google’ın arama istatistikleri veritabanını keşfetmenizi sağlar. Veriler, tümü 0 ila 100 arasında bir ölçekte standartlaştırılmış, toplam sorgu sayısına kıyasla, söz konusu terimdeki sorguların yüzdesini temsil eden “ilgi” endeksleri biçiminde sunulur. Bu araç, mevsimselliği ve yerelliği belirlemeyi mümkün kılar aramalar.

Örneğin, Fransa’da “çikolata” anahtar kelimesi için yapılan sorguyla ilgilendiğinizi varsayalım. Eğilimler geçici ve coğrafi olarak görüntülenir. Ayrıca, söz konusu sorguyla bağlantılı olarak aranan anahtar sözcükler de gösterilir.

Tüm bu unsurlar için 0’dan 100’e kadar bir indeks sunulur: bu indeks aşağıdaki gibi hesaplanır.

• Sonuçlar ölçeklendirilir: değerlendirilen küme için toplam sorgu sayısıyla karşılaştırılır. Bölgelerle ilgili bir sorgu, bu bölgeden yapılan toplam sorgu sayısını dikkate alacaktır: Korsika ve Île-de-France’ı mutlak sorgu sayısı olarak karşılaştırmak pek mantıklı olmaz. Bu nedenle Arama Eğilimleri aracı, toplam sorguların bir yüzdesini dikkate alır.

• Sonuçlar normalleştirilir: setin en yüksek sonucu 100 değerini alır ve diğer sonuçlar bu standarda göre uyarlanır. Bu, ham sayılara kıyasla eğilimlerin okunabilirliğini artırır.

Görüldüğü gibi amaç ham rakamlar değil, eğilimler ve karşılaştırmalar sunmaktır. ‘da gösterilen sorguya geri dönersek, Fransa’da çikolatayla ilgili sorguların coğrafi dağılımının ülke genelinde oldukça benzer olduğunu görürüz.

Birkaç resmi dilin bulunduğu İsviçre veya Belçika gibi ülkelerde, Fransızca bir talebin popülaritesi, genellikle bölgelerin dilsel sınırlarını takip eden çok daha belirgin coğrafi farklılıklar gösterecektir.

Bu durumda zaman eğrisi biraz daha ilginç: Yıllar boyunca şaşmaz bir düzenlilikle iki belirgin mevsimsellik zirvesi gösteriyor, en yüksek Noel ve ikinci Paskalya civarında.

Yaz ayları herkesin bildiği gibi daha boştur. Bu bilgiler, göreceğimiz gibi, yılın dönemlerini veya coğrafi alanları hedeflemeye çalışırken değerlidir. Bu araç, belirli anahtar kelimelerdeki fırsatları belirlemeyi ve başlıca Web trendlerine dayalı yeni kampanyalar hayal etmeyi mümkün kılar.

AdWords’ü Kullanma

AdWords’ten bir pazarlama kampanyası oluşturmak, yalnızca AdWords’ü kullanmak anlamına gelmez. Aslında, pazarlama kampanyası hem küresel (çünkü şirketi, siteyi, AdWords’ü, müşterileri ve onların geri bildirimlerini vb. içerir) hem de yinelemeli bir süreç olarak düşünülmelidir.

Bu doğrusal bir fenomen değil, sonuçları iyileştirmeyi amaçlayan sonsuz bir döngü sistemidir: pazarlama kampanyası planlaması, uygulanması, sonuçların incelenmesi, optimizasyonların araştırılması, ardından optimizasyonların planlanması, uygulanması, sonuçların değerlendirilmesi, yeni optimizasyonların araştırılması gerekir.

Bu süreç dört fiilde özetlenebilir:

1. Planla
2. Eylem
3. İncele
4. Optimize Et

Google AdWords, planlama ve optimize etmek için Anahtar Kelime Aracı veya Web Sitesi Optimize Edici, harekete geçmek için kampanya yönetimi araçları ve sonuçlarınızı incelemek için raporlar gibi, bu sürecin her yönünü yönetmenize yönelik araçlar sağlar. Bir hesabın gerçek yönetiminin olduğunu göreceksiniz.

AdWords oldukça basittir, çünkü araç bu amaç için tasarlanmıştır, ancak AdWords’ün yansıma ve optimizasyonu, kampanyanızın başarısında önemli bir rol oynar. Bu araçlardan yararlanarak ve pazarlama kampanyanıza sağduyu ve düşünceyle yaklaşarak, olasılıkları lehinize koyuyorsunuz.


history.google.com geçmiş
Google bölgesel arama
google’da en çok aranan kelimeler 2023
Google Trends turkey
Google Earth
Google da ismim aranmış mi
google’da en çok aranan kelimeler 2022
Google Trends Visualizer


Bu yinelemeli sürecin yalnızca kampanyanızı ve sitenizi iyileştirmek için gerekli olmadığı, aynı zamanda rekabetin varlığı nedeniyle de gerekli olduğu unutulmamalıdır: rakipleriniz böyle bir metodoloji uygulayarak kendilerini geliştirirlerse, sürekli olarak başarılarını sorgularlar. geçmiştir ve bu nedenle, reklamların sınıflandırılmasının sürekli olarak değiştirilmesi muhtemeldir.

Bir gözden geçirme ve optimizasyon yaklaşımı benimserseniz, bu değişikliklerin masrafları size ait olmak üzere yapılmasını engellemiş olursunuz.
Bu kitap aynı zamanda bu temel sürece göre yapılandırılmıştır: temelleri oluşturarak ve bir web reklam stratejisi oluşturmak istediğinde sorulması gereken soruları listeleyerek başlayacağız, ardından bu unsurları nasıl kuracağımızı, nasıl kuracağımızı göreceğiz. analiz araçlarının sunduğu sonuçların yorumlanması ve son olarak bu sonuçların nasıl iyileştirilebileceği.

Bölümlerin içinde, bu süreç üzerine modellenmiş bir yapı bulacaksınız. Bu çalışma, yalnızca teknik çözümlerden ziyade, size AdWords’ten en iyi şekilde yararlanmanız için gerçek bir çalışma metodolojisi vermeyi amaçlamaktadır.

Ancak tekrar edelim, bu süreç yinelemelidir ve ilk optimizasyonda durmaz: eylemlerin ve optimizasyonların istenen etkilere sahip olduğundan emin olmanız, olumsuz etkileri düzeltmeniz, bütçenizi kontrol etmeniz gerekir. AdWords’teki kampanyalar ve önemli miktarda çalışma gerektirir; neyse ki sağlanan araçlar birçok yönden işinizi kolaylaştırıyor.

Diğer daha geleneksel ortamlarda (dergiler, posterler, radyo, televizyon) reklam vermeye alışkınsanız, bu tür bir yaklaşım kafa karıştırıcı görünebilir. Kampanya başlatıldıktan ve reklamlar yayınlandıktan sonra işiniz büyük ölçüde tamamlanmıştır: Bu şekilde yeni müşteriler kazanıyorsanız, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilmek daha zordur.

AdWords’te geri bildirim anında ve ücretsizdir (kampanyanın farklı öğelerinin etkisini öğrenmek için bir anket sipariş etmek gerekli değildir), bu da kampanyaları iyileştirmeyi amaçlayan bu geri bildirim döngüsüne olanak tanır.

AdWords hesabınızı Fransa’da ve para birimi Euro ile açtığınızda, otomatik olarak 5€’luk bir etkinleştirme ücreti uygulanır. Bu ücretlerin tutarı, ödemeler için seçilen para birimine ve fatura adresinin yerleşik olduğu ülkeye göre değişir. Bu masrafların tam tutarını öğrenmek için adreste bulunan formu kullanabilirsiniz.

Ardından, yalnızca kampanya başına tanımladığınız günlük bütçe, maliyetlerinizin miktarını etkiler. Bu günlük bütçeyi kendiniz belirlersiniz ve istediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz, bu da size biraz alan sağlar. Aylık bir bütçe belirlemeyi tercih ederseniz (AdWords’te mümkün değildir), bunu günlük bir tutara indirmelisiniz. Ayrıca minimum kampanya tutarı da yoktur.

AdWords reklamlarının çoğu, tıklama başı maliyet (TBM) ödemesi için sunulur: bu nedenle, yalnızca reklamınıza yapılan tıklamalar (ve dolayısıyla sitenize yapılan gerçek ziyaretler) size faturalandırılır. Bu nedenle günlük bütçeniz, bir İnternet kullanıcısının sitenize başvurması için ödemeye hazır olduğunuz tutarı, yani maksimum TBM’nizi dikkate almalıdır.

Ancak, bu maks. TBM’nin, reklamınıza yapılan bir tıklamanın maksimum maliyeti olduğunu da unutmamalısınız. Aslında, size faturalanan maks. TBM değil, maks. TBM’den küçük veya ona eşit olan etkili bir TBM’dir (yer tahsisi oyunu ve kalite seviyesinin önemi nedeniyle genellikle daha düşüktür).

Günlük bütçeye ulaşıldığı andan itibaren, reklamınız teorik olarak artık gösterilmez. Yalnızca teoride, çünkü AdWords aslında bütçenizi 30 gün içinde yumuşatarak optimize eder. Bu nedenle, günlük bütçenizin bazı günleri harcanmazsa (örneğin, kampanyanızın başlangıcında), tasarruf edilen tutar, iyi gösterim ve daha fazla tıklama sağlamak için daha yararlı olabileceği ayın geri kalanına aktarılır. Bu, kampanyanızın karlılığını ve yatırım getirinizi (YG) optimize edecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın