Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Çoklu Hesap Merkezi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Çoklu Hesap Merkezi

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Ajansınızı Seçimi

AdWords hesabınızı yönetecek bir ajans seçmek, öncelikle hesabın Sapin yasasının şartlarına uygun olmasını sağlamayı gerektirir. Bu nedenle, size derhal bir yetki belgesi sunmalı, hesabınıza tam ve koşulsuz erişim sağlamalı (yönetimini geri çekmek isteyip istemediğiniz dahil) ve faturalandırmanın nasıl çalıştığını size açıklamalıdır.

Ajansın ayrıca her bir reklamveren için ayrı bir hesabı olmalıdır (sonraki bölümde sunacağımız çoklu hesap merkezi, tüm bu hesapların merkezi olarak yönetilmesine izin verir: bu nedenle ajansın birden fazla müşteriyi yönetmek için geçerli bir nedeni yoktur. aynı hesap!).

Bir ajans, AdWords reklam sıralaması algoritmasını bildiğini iddia ederse güvensizlik söz konusudur: daha önce açıkladığımız gibi, bu algoritmalar, sıralamanın manipüle edilmesini önlemek için halka açıklanmaz.

Hiçbir kurumun bu bilgilere erişimi yok! En iyi ihtimalle sadece sizin de bildiğiniz unsurları bilebilir. En iyi durumda, ajans, kalite seviyesinin sunduğu kaldıraçlardan birini veya diğerini en iyi şekilde kullanmak için daha fazla deneyime sahiptir, ancak bu daha ileri gitmez. Algoritma bilgisini bir satış noktası olarak kullanmak yanıltıcıdır ve ajans uygulamalarını teşvik etmek için çok az şey yapar.

Aynı şekilde, bir ajans size reklamınızın konumunu veya sitenizdeki trafik hacmini garanti ettiğinde dikkatli olun. Ajans, en uygun dengeyi bulmak için bütçe kısıtlamalarınızı, faaliyet sektörünüzdeki ve ilişkili anahtar kelimelerdeki rekabet düzeyinizi ve bunların kampanyalarınızla alaka düzeyini dikkate almalıdır.

Bu, kampanyaları planlamak, uygulamak ve aynı zamanda kalıcı revizyonlar ve optimizasyonlar için gereken süreyi ayırmak anlamına gelir (bu, önceki bölümün anılarını geri getirmelidir!).

İyi bir yatırım getirisi elde etmek, ajansın ciddi ve kalıcı katılımını ve en alakalı bilgileri ve anahtar kelimeleri belirlemek için ajans ile şirketiniz arasında ortak çalışma gerektirir. Bu nedenle, hesap izleme, kalite düzeyi ile ilgili optimizasyon çalışmaları ve müşterinin işine verilen önemi vurgulayan bir ajansı tercih edin.

Google Reklamcılığının Temelleri Sertifikasyonu

Eskiden Google Reklam Uzmanları sertifikası olarak bilinen (bu terim günümüzde hala yaygın olarak kullanılmaktadır), Google Reklamcılığın Temelleri sınavı, AdWords kampanyalarını yönetme konusundaki uzmanlığı yansıtan çevrimiçi bir sınavdır. Bu sınav, en son AdWords özelliklerini sorularına dahil edecek şekilde düzenli olarak güncellenmektedir.

Sınav mevcut haliyle çoktan seçmeli 120 sorudan oluşmakta ve sınırlı bir süre içinde tamamlanması gerekmektedir. Doğru cevapların %85’inden fazlası alındığında sertifika verilir.


Instagram çoklu hesap girişini ayarla
Instagram çoklu hesap kaldırma
iphone, instagram çoklu hesap kaldırma
instagram’da ikinci bir hesap açmak
Instagram hesaplar arası geçiş sorunu
Instagram Çoklu hesap ayırma
1 Instagram hesabını 2 kişi kullanma
Instagram başka Hesaba Giriş yapma


Çoklu Hesap Merkezi

Kısacası CM, birden çok hesabı yönetmesi gereken ajanslar veya reklamverenler içindir. Özellikle, kampanya, reklam, anahtar kelime vb. sayısındaki sınırlamalar öngörülen tüm kampanyaları yönetmek için çok düşükse, bir reklamveren için birkaç hesap oluşturmak gerekebilir.

Çoklu hesap merkezi, kendisine bağlı tüm hesaplar için tek, merkezi bir yönetim arayüzüdür ve ana sayfanın kontrol panelinde görülebilen her bir hesap için tüm bilgilere ve küresel istatistiklere erişim sağlar.

CM hesabı oluşturulduktan sonra, yeni AdWords hesapları oluşturabilir veya mevcut hesapları bağlayabilirsiniz. Mevcut bir AdWords hesabını bağlamak, ona bir bağlantı isteği gönderilmesini gerektirir ve ardından hesabı doğrulamak için bu isteğin hesap yöneticisi tarafından kabul edilmesi gerekir. Bu vesileyle, AdWords hesabının yöneticisine hesaba yeni erişim izinleri eklemesi teklif edilir.

Mevcut bir AdWords hesabını bir CM hesabına bağlamak, AdWords hesap yöneticisinin haklarını değiştirmez ve müşteri yöneticisi, hesap yönetimi ayrıcalıklarını geri çekemez.

Bir hesabı hesabın sahibi olan reklamverene iade etmek için bundan daha basit bir şey olamaz: Müşterinin adının önündeki kutuyu işaretlemeniz ve ardından Hesapların bağlantısını kaldır düğmesine tıklamanız yeterlidir. Hesap verileri, nihai olarak yalnızca müşteri yöneticisine erişimi geri çekmeyi içeren bu işlem sırasında tamamen korunur.

Çoklu hesap merkezi genel istatistikler sunar, ancak AdWords hesaplarının birbirinden gizli kaldığı anlaşılmalıdır: her bir hesapla ilgili bilgilere (performans geçmişi, fatura verileri vb.) yalnızca ilgili hesapta tanımlanan ilgili kişiler erişebilir. hesap ve müşteri yöneticisi.

Bir AdWords hesabının performansı, Hesap Merkezim’deki diğer hesapları etkilemez ve bir AdWords hesabının yöneticisi yalnızca kendi hesabına erişebilir.

Bir ajansla çalışmak gerçekten zaman kazandırabilir. Ancak, ajansınızın seçimi konusunda dikkatli olmalısınız: itibarını, becerilerini ve mevzuata uygunluk garantilerini kontrol edin. Sapin yasası her şeyden önce sizi korumayı amaçlar ve haklarınızı savunmaktan çekinmemelisiniz. Özellikle çoklu hesap merkezi gibi bir araç, ajansın bir AdWords hesabının eklenmesini veya hesabın sahibine iadesini kolayca yönetmesini sağlar.

Bu çözümü seçseniz bile okumaya devam etmenizi öneririz. Aslında, bir ajans aracılığıyla gitseniz bile, kampanyalarınızı düşünmeye ve hesabı yönetmeye dahil olmalısınız. Bu nedenle, ikinci bölümdeki bilgiler, bu katılımı önceden tahmin etmek ve buna hazırlanmak için faydalı olacaktır.

Artık AdWords’ün şirketinize olan ilgisinden emin olmalısınız ve bu çalışmanın ikinci bölümüne geçmemizin zamanı geldi. Kararlı bir şekilde pratik, bir tür rol yapma oyunu olarak düzenlenmiştir. “Karakter sayfası” olarak tanımlanan, model olarak hizmet veren küçük bir şirketin serüvenlerini izleyeceğiz. Aşağıdaki bölümlerde, bir AdWords hesabını yönetmenin dört ana adımı ele alınacaktır:

• ilk üç hafta, bir AdWords kampanyası başlatmaya ayrılmıştır;
• takip eden iki hafta, maliyetleri düşürmeyi ve kampanyaları optimize etmeyi amaçlayacaktır;
• altıncı ve yedinci haftalarda, mevcut müşterileri geliştireceğiz ve bize sunulan iletişim kanallarını keşfedeceğiz;
• son olarak, son iki hafta marka bilinirliğini geliştirmeye yönelik fikirlerin ortaya konması için bir fırsat olacaktır.

Bölümler esas olarak E-Tablolar’da düzenlenmiştir. Her sayfa belirli bir konuyu ele alır ve kendi numaralandırmasına sahiptir. Neden bu organizasyon?

Planlama – Eylem – Gözden Geçirme – Optimizasyon döngüsünden sonra bir AdWords hesabının yönetimini organize etme ihtiyacına yanıt verir. Bir Adwords hesabının ömrü doğrusal bir mantık izlemez, burada dosyalar arasındaki çapraz referanslarla gerçekleşecek döngülerden oluşur. Bu şekilde, AdWords hesabınızın günlük yönetiminde size elimizden geldiğince rehberlik etmeye çalışacağız.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın