Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Eşleme Türlerinin Kullanımı

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Eşleme Türlerinin Kullanımı

Video Kampanyası Oluşturma

Eşleme Türlerinin Kullanımı

Artık üç eşleme türünü bildiğinize göre, bunları adwords hesabınızda nasıl kullanmalısınız?

Öncelikle, aynı adwords hesabında aynı anahtar kelime için üç eşleme türünü de kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Aynı reklam grubu içinde aynı anahtar kelimenin tam, sıralı ve geniş eşlemesine sahip olabilirsiniz. İkincisi, hangi eşleme türlerinin kullanılacağını belirlerken iki önemli husus vardır: bütçe ve erişim.

Küçük bir bütçeyle başlıyorsanız ve yalnızca karlı anahtar kelimeler buldukça bütçenizi artırmak istiyorsanız, çoğunlukla tam eşlemeli anahtar kelimelerle başlamak isteyeceksiniz. İş hedeflerinizi karşılayan anahtar kelimeler bulduğunuzda, bu anahtar kelimelerin sıralı eşlemeli ve nihayetinde geniş eşlemeli sürümlerini ekleyebilirsiniz.

Büyük bir bütçeyle başlıyorsanız ve neyin dönüştüğünü görmek için her şeyi boşa harcamaya istekliyseniz, üç eşleme türüyle de başlamak isteyeceksiniz.

Birden çok eşleme türünüz varsa, tam eşleme teklifinizin en yüksek, sıralı eşlemenin biraz daha düşük ve son olarak geniş eşlemenin en düşük teklifte olduğundan emin olmak istersiniz.

Teklifleri belirlemek istemenizin nedeni, kalite puanını tartıştığımızda çok açık bir şekilde ortaya çıkacaktır. esasen, bir arama sonucunda üç anahtar kelime de tetiklenebilirse, google en yüksek reklam sıralamasına sahip olanı gösterecektir. reklam sıralaması, kalite puanınızın maksimum cPc’niz (tıklama başına maliyet) ile çarpılmasından elde edilen bir sayıdır. Tam eşlemeye en yüksek teklifi vererek, esasen tam eşleme için sıralı veya geniş eşlemeli anahtar kelimeye göre daha yüksek bir reklam sıralamasını zorluyorsunuz.

Tam eşleme için en yüksek teklifi vermek istemenizin bir başka nedeni de, arama sorgusunda kullanılan anahtar kelimeleri tam olarak bilmenizdir. Tam eşlemeli kelimeler ile kullanıcı niyetini belirlemek diğer eşleme türlerine göre çok daha kolaydır. sıralı veya geniş eşlemede, arama sorgusu anahtar kelimelerinizle alakalı olmalıdır ancak tam olarak alakalı olmayacaktır.

Tam eşlemenin en yüksek dönüşüm oranına sahip olduğunu, ardından sıralı eşlemenin ve ardından geniş eşlemenin olduğunu görmelisiniz. Geniş eşlemenin sıralı veya tam eşlemeye göre daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip olduğunu fark ederseniz, bunun nedeni genellikle, hesabınızda ilgili anahtar kelimenin bulunmadığı bazı arama sorgularıyla eşleştirilmenizdir.

Bu, arama sorgusu raporunu kullanmanın başka bir nedenidir: Şu anda AdWords hesabınızda olmayan, dönüşüm sağlayan anahtar kelimeleri bulmak. Son olarak, bu teklif tekniğini kullanırsanız, sıralı veya geniş eşlemeli anahtar kelimeniz her gösterildiğinde, hesabınızda o tam eşlemeli anahtar kelimenin bulunmadığının sinyalini verir.

Google’da bir gün içinde kaç tane benzersiz sorgu görüldüğünden, hesabınızda asla her tam eşlemeli anahtar kelime olmayacak. Her varyasyonu bulmak mümkün değil. Bu bizi birden fazla eşleme türü kullanırken dikkate alınması gereken ikinci noktaya getiriyor: erişim.
Geniş ve sıralı eşleme, daha geniş bir kullanıcı tabanına ulaşmanıza yardımcı olur. Yalnızca tam eşlemeli anahtar kelimeleriniz varsa, anahtar kelimelerinizin eşleştirilebileceği olası arama sorgularını önemli ölçüde azaltırsınız ve bu nedenle, neredeyse çok sayıda kullanıcıya ulaşamazsınız.

Hem bütçenizi hem de istediğiniz erişimi inceleyerek, yeni bir reklam grubu oluştururken kaç farklı eşleme türü kullanmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

Bir reklam grubu istatistik toplamaya başladığında, reklam grubunuza hangi anahtar kelimeleri eklemek istediğinizi ve hangi anahtar kelimelerin reklamınızı tetiklemesini istemediğinizi belirlemek için arama sorgusu raporunu kullanabilirsiniz.

Başlangıç noktası olarak, sıralı eşlemeyi tam eşleme teklifinizden yüzde 25 daha az teklif verin. Ardından, geniş eşleme teklifiniz için yüzde 25 ila 50 daha az bir teklif seçin. Önemli miktarda geniş eşleme gösterimi arıyorsanız, yüzde 25 daha az iyi bir sayıdır. Geniş eşlemede biraz görünmek istiyorsanız, ancak çok sayıda bilinmeyen arama sorgusu ödemeye hazır değilseniz, yüzde 50 daha az teklif iyi bir başlangıç noktasıdır.


Tam eşleme nedir
Anahtar kelime Eşleme Türleri
Anahtar sözcük örnekleri
Geniş eşleme düzenleyici
Paragrafta anahtar kelime örnekleri
Google Ads Eşleme Türleri
Makale anahtar kelime örnekleri
Anahtar kelime bulucu


Negatif Anahtar Kelimeler Kullanmak

Negatif anahtar kelimeler filtreleme kelimeleridir. Bu anahtar kelime türü, reklamınızın bir arama sonucunda görüntülenmesini durdurur. Hesabınızda sıralı ve geniş eşlemeli anahtar kelimeler varsa ve bazı varyasyonların dönüşüm oranları iyi değilse, reklamınızın bir arama sonucunda gösterilmesini durdurmak için negatif bir anahtar kelime kullanabilirsiniz.

Negatif anahtar kelimeleri uygulamadan önce, dönüşüm oranlarınızı ve dönüşüm başına maliyetinizi ölçmek için bir yolunuz olmalıdır. 15. bölümde, Google’ın sonuçlarınızı ölçmek için sunduğu ücretsiz bir dönüştürme aracını tartışacağız.

Hesabınıza dönüşüm izlemenin uygulanmasına ihtiyaç duymanızın nedeni, hesabınıza negatif anahtar kelimeler eklediğinizde bazı çok özel şeylerin gerçekleşmesi gerektiğidir:

• tıklama oranınız artmalıdır. Artık reklamınızın alakasız arama sorgularında gösterilmesini durdurmayı seçtiğiniz için, reklamınızın gösterildiği zamanlar daha alakalı olmalı ve bu nedenle daha yüksek bir tıklama oranı elde etmelisiniz.
• dönüşüm oranınız artmalıdır. reklamınızı artık yalnızca ürün veya hizmetlerinizle alakalı sorgular için gösterdiğiniz ve tekliflerinizi doğrudan yansıtmayan daha belirsiz kelimelerle eşleştirilmediğiniz için, dönüşüm oranınızın arttığını görmelisiniz.
• dönüşüm başına maliyetiniz düşmelidir. Negatif anahtar kelimeler, reklamınızın daha az alakalı sonuçlarda görüntülenmesini engellediğinden, tıklama aldığınızda, bu tıklamalar daha yüksek kalitede olmalı ve genel dönüşüm başına maliyetinizi düşürmelidir.

Bu üç öğenin gerçekleşmediğini görmüyorsanız, satışları artıran anahtar kelime aramalarında reklamlarınızın gösterilmesini durduran negatif anahtar kelimeler ekleyip eklemediğinizi görmek için negatif anahtar kelime listenizi yeniden ziyaret etmeniz gerekir. Birisinin negatif anahtar kelimeler hakkında bilgi sahibi olması ve otomatik olarak “ücretsiz” kelimesini eklemesi yaygın bir durumdur.

Ancak, “ücretsiz” negatif anahtar kelimesini kullandıysanız, “ücretsiz gönderimli plazma TV’ler” araması reklamınızı tetiklemez. Plazma TV satıyorsanız ve ücretsiz gönderim sunuyorsanız, bu, reklamınızı göstermeniz için harika bir sorgudur. Bu nedenle, negatif anahtar kelimeler eklerken dikkatli olmanız gerekir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın