Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anahtar Kelime Eşleme 

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anahtar Kelime Eşleme 

Mobil Reklam Oluşturma

Anahtar Kelime Eşleme 

Adwords, bir reklamverene bir reklamın ne zaman gösterileceğini belirlemede önemli miktarda kontrol sağlar. bu ek seçeneklerin çoğunu sonraki bölümlerde tartışmaya devam edeceğiz. Ancak, anahtar kelimelerinizi uygun şekilde eşleştirmezseniz, bu ek kontroller, yüksek kaliteli trafik üretmede yalnızca marjinal artışlar sağlayacaktır.

Adwords’ün, reklamınızın kullanıcının arama sorgusuna göre gösterilip gösterilmeyeceğini belirlemek için kullandığı üç farklı eşleme türü vardır: geniş, sıralı ve tam eşleme.

Geniş Eşleme

Bir reklam grubuna, kelimenin çevresinde biçimlendirme olmadan bir anahtar kelime girdiğinizde, kelime geniş eşlemeli olarak kabul edilir.

Arama yapan kişi anahtar kelimelerinizle alakalı bir sorgu kullanırsa, geniş eşlemeli anahtar kelimeler reklamınızı tetikleyebilir. Geniş eşlemeli anahtar kelimeler, yazım hataları, çoğullar ve hatta benzer kelimelerle eşleşir.
Örneğin, “kahve fincanları” geniş eşlemeli anahtar kelimeniz varsa, “kahve fincanı” (tekil), “kahve fincanı” (yazım hatası) veya “kahve kupası” (benzer kelime) ile eşleme yapabilirsiniz.

Ayrıca, kelimelerin sırası önemli değildir. Örneğimize devam edecek olursak, “kahve fincanları” geniş eşlemesini kullandıysanız, “kahve fincanları” veya “kahve fincanları” ile eşleştirebilirsiniz.

Son olarak, arama sorgusu ek parametrelerle anahtar kelimenize benzer kelimeler içeriyorsa eşleştirilebilirsiniz. Örneğin, anahtar kelimeniz “kahve fincanları” ise, “kırmızı kahve kupası”, “mavi kahve kupaları” veya “kahve fincanı tutacağı” ile eşleyebilirsiniz.

Yalnızca kahve kupaları sattıysanız, “kahve fincanı tutacağı” gibi bir anahtar kelimeyle eşleşmek muhtemelen iyi bir eşleşme olmayacaktır. Bu durumlarda, bu bölümün ilerleyen kısımlarında negatif anahtar kelimeleri ziyaret ettiğimizde reklamınızın gösterilmesini nasıl engelleyeceğinizi size göstereceğiz.

Birçok pazarlamacının geniş eşlemeyi kötülediğini duyacaksınız. Bunun nedeni, geniş eşlemenin, eşleme türleri arasında en az kontrol miktarını sağlamasıdır. Genel olarak, kalite puanınız ne kadar yüksek ve tıklama oranınız ne kadar iyiyse, anahtar kelimeleriniz benzer anahtar kelimelerle o kadar fazla eşleştirilebilir.

Kahve kupaları satarsanız ve aniden çay fincanlarıyla eşleştirilmeye başlarsanız, bu bir sorun haline gelir, çünkü çay ve kahve ilişkilidir ve kupalar ve fincanlar ilişkilidir. Bu nedenle, reklamınızın ne zaman gösterildiğini en iyi şekilde kontrol edebilmek için tüm eşleme türlerini anlamak önemlidir.


Sıralı eşlemeli anahtar kelime
Sıralı eşleme Nedir
Tam eşleme nedir
Anahtar kelime Eşleme Türleri
Geniş eşleme Nedir
Anahtar kelime bulucu
Makale anahtar kelime örnekleri
Paragrafta anahtar kelime nedir


Google’daki tüm aramaların beşte biri son 90 gün içinde google tarafından görülmediğinde ve bu motor her gün milyonlarca arama aldığında, ürünlerinizle ilgili her bir anahtar kelimenin imkansız olduğunu görmek kolaydır. veya hesabınızdaki hizmetler.
Geniş eşlemenin kullanım alanları vardır. Hesabınızın çok özel sorgular yazan kişilere ulaşmasını sağlar. ancak dikkatli bir şekilde ölçülmeli ve zaman içinde optimize edilmelidir.

Arama Sorgusu raporuyla, anahtar kelimelerinizin tam olarak hangi arama sorgularıyla eşleştiğini görmenin bir yolu vardır. Bu raporda, reklamlarınızı tam olarak neyin tetiklediğini görebilir ve bu reklam gösterimini gerektiği gibi hassaslaştırabilirsiniz. bu raporu ve bu verilere dayalı olarak anahtar kelime iyileştirmelerinin nasıl yapılacağını ele alacağız. Tüm anahtar kelimeleriniz için mümkün olan maksimum gösterimi istiyorsanız, geniş eşleme bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Öbek Eşleme

Görüldüğü gibi, bir reklam grubuna kelimeyi tırnak işaretleri içinde girdiğinizde, bir anahtar kelime sıralı eşlemeli olarak kabul edilir. Sıralı eşlemeli anahtar kelimenizin reklamınızı göstermesi için, arama sorgusunun anahtar kelimenizi reklam grubunuza yazdığınız sırayla içermesi gerekir. Yukarıdaki örneklerin her birinde, anahtar kelime öbeğinizden önce, sonra veya önce ve sonra kelimeler olabilir. Anahtar kelime öbeğinin kendisi de olabilir. ancak, anahtar kelime öbeğiniz her zaman arama sorgusuna dahil edilmiştir.

Cümle eşlemeli sözcükler, yanlış yazımlarla veya çoğullarla eşleşmez. Bu nedenle, “kahve fincanları” anahtar kelimeniz olsaydı, aşağıdaki aramalar reklamınızı tetiklemezdi:

• kahve fincanı (tekil)
• kahve fincanları (yazım hatası)
• fincan kahve (farklı kelime sırası)

Birisi anahtar kelimelerinizin arasına bir kelime girerse reklamınız tetiklenmez. “Kahve fincanları” örneğinde, birisi “mavi kahve fincanları” için arama yaparsa, arama sorgusu tam olarak ifadenizi içermediğinden reklamınız gösterilmez.

Açıklığa kavuşturmak için, kullanıcı sorgusunu google’a girerken tırnak işaretleri içine almıyor veya biçimlendirme eklemiyor. Kullanıcı her zamanki gibi arama yapıyor; alıntılar yalnızca anahtar kelimenizin arama modeliyle eşleşmesi durumunda tetiklenmesini istediğinizi Google’a bildirmek için kullanılır. Örneğin, “kahve fincanı” anahtar kelimesini sıralı eşlemeli olarak kullandıysanız, reklamınız görüntülenecektir.

Sıralı eşleme, yeni bir hesap için kullanılabilecek en iyi eşleme türlerinden biridir. Yeni hesaplarda, henüz tüm anahtar kelime varyasyonlarını bilmiyorsunuz. reklamınızın size pozitif bir yatırım getirisi (yatırım getirisi) getirmeyecek daha geniş öğelerle eşleştirilmemesini sağlarken, arama sorgusu raporundaki bazı ek varyasyonları bulmak için sıralı eşlemeyi kullanabilirsiniz.

Tam Eşleşme

Tam eşleme, adwords’ün sunduğu en belirgin eşleme seçeneğidir. Öncelikle, reklam grubunuza anahtar kelimeleri gösterildiği gibi parantez içinde girmelisiniz.

Tam eşleme tam olarak göründüğü gibi çalışır: Reklamınızın görüntülenmesi için, bir kullanıcının arama kutusuna reklam grubunuzdaki bir anahtar kelimeyle aynı olan bir sorgu yazması gerekir.

Tam eşlemeli anahtar kelimeler, kelimelerin yanlış yazımları, benzer anahtar kelimeleri, çoğulları veya tekil biçimleriyle eşleşmez. Tam eşlemeli “[kahve fincanları]” anahtar kelimeniz varsa, birisi “kahve fincanı” (tekil), “kahve fincanları” (yazım hatası), “mavi kahve fincanları” (ek kelime), yazarsa reklamınız gösterilmez. “kahve kupaları” (benzer kelime) veya olası diğer varyasyonlar olabilir.

Tam eşlemenin en büyük avantajı, birinin arama kutusuna tam olarak ne yazdığını bilmenizdir. dönüşüm oranınızı en üst düzeye çıkaracak mükemmel bir sinerji zincirinin kurulduğundan emin olmak için reklam metninizi, açılış sayfanızı ve anahtar kelimenizi inceleyebilirsiniz.

Daha uzun sorgularda tam eşleşme, kullanıcının amacını da gösterir. “plazma TV satın al” gibi bir anahtar kelime ticari amacı gösterir. “Lcd ve plazma TV” veya “muhasebecilerin vergi hazırlama yazılımına göre avantajları” gibi bir anahtar kelime araması, karşılaştırmalı bir alışveriş niyetine işaret eder. Bu durumda, kullanıcı bir ürünü satın almaya hazır olmadan önce daha fazla bilgiye ihtiyaç duyar. “kongre terim uzunlukları” gibi bir aramanın bilgi verme amacı vardır.

hepimiz soruların yanıtlarını bulmak için bir arama motoru kullanırken, bu yanıtları bulma amacımız oldukça farklı olabilir. Çevrimiçi ana amaçlar ticari, bilgi amaçlı ve gezinme amaçlıdır. ancak, bir alışveriş sitenizin olması, anahtar kelime listenizde bilgilendirici terimler kullanmamanız gerektiği anlamına gelmez. Bu, önce bu kullanıcılarla bilgi paylaştığınızdan emin olmanız ve ardından bu bilgilerin onları ürünlerinize yönlendirmesini sağlamanız gerektiği anlamına gelir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın