Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Erişim Değiştiricisi   – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Erişim Değiştiricisi   – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Erişim Değiştiricisi

Typesafe numaralandırmalar, genel olarak, performans açısından int numaralandırma sabitleriyle karşılaştırılabilir. Bir typesafe enum sınıfının iki farklı örneği asla aynı değeri temsil edemez, bu nedenle hızlı olan referans kimlik karşılaştırmaları mantıksal eşitliği kontrol etmek için kullanılır. typesafe enum sınıfının istemcileri, equals yöntemi yerine == operatörünü kullanabilir; sonuçların aynı olması garanti edilir ve == operatörü daha da hızlı olabilir.

Typesafe enum sınıfı genellikle faydalıysa, üst düzey bir sınıf olmalıdır; kullanımı belirli bir üst düzey sınıfa bağlıysa, o üst düzey sınıfın statik üye sınıfı olmalıdır.

Örneğin, java.math.BigDecimal sınıfı, ondalık kesirler için yuvarlama modlarını temsil eden bir int numaralandırma sabitleri koleksiyonu içerir. Bu yuvarlama modları, temelde BigDecimal sınıfına bağlı olmayan kullanışlı bir soyutlama sağlar; bağımsız bir java.math.RoundingMode sınıfı olarak daha iyi uygulanırlardı. Bu, yuvarlama modlarına ihtiyaç duyan herhangi bir programcıyı bu yuvarlama modlarını yeniden kullanmaya teşvik ederek API’ler arasında artan tutarlılığa yol açardı.

Daha önce gösterilen her iki Suit uygulamasında da örneklendiği gibi temel typesafe enum modeli düzeltildi: Sınıfının kullanıcı tarafından erişilebilen yapıcıları olmadığından, kullanıcıların numaralandırılmış türe yeni öğeler eklemesi mümkün değil.

Bu, son erişim değiştiricisiyle bildirilmiş olsun ya da olmasın, sınıfı etkili bir şekilde nihai hale getirir. Bu normalde istediğiniz şeydir, ancak bazen bir typesafe enum sınıfını genişletilebilir yapmak isteyebilirsiniz. Örneğin, görüntü kodlama biçimlerini temsil etmek için bir tür güvenli numaralandırma kullandıysanız ve üçüncü tarafların yeni biçimler için destek ekleyebilmesini istiyorsanız, durum böyle olabilir.

Typesafe enum’u genişletilebilir yapmak için yalnızca korumalı bir kurucu sağlayın. Diğerleri daha sonra sınıfı genişletebilir ve alt sınıflarına yeni sabitler ekleyebilir. int enum desenini kullanıyor olsaydınız, numaralandırma sabit çakışmaları konusunda endişelenmenize gerek yok.

typesafe enum modelinin genişletilebilir varyantı, genişletilebilir numaralandırma için “sihirli bir şekilde yönetilen” bir ad alanı oluşturmak için paket ad alanından yararlanır. Birden çok kuruluş, numaralandırmayı birbirinden haberdar olmadan genişletebilir ve uzantıları asla çakışmaz.

Genişletilebilir bir numaralandırılmış türe yalnızca bir öğe eklemek, yeni öğenin tam olarak desteklenmesini sağlamaz: Numaralandırılmış türden bir öğe alan yöntemler, programcı tarafından bilinmeyen bir öğenin geçirilme olasılığıyla mücadele etmelidir. Sabit numaralandırılmış türlerdeki çok yollu dallar şüphelidir; genişletilebilir numaralandırılmış türlerde öldürücüdürler, çünkü bir programcı türü her genişlettiğinde sihirli bir şekilde bir dal büyütmezler.

Bu sorunla başa çıkmanın bir yolu, typesafe enum sınıfını, sınıfın bir sabitinin davranışını tanımlamak için gerekli tüm yöntemlerle donatmaktır. Sınıfın istemcileri için yararlı olmayan yöntemler, alt sınıfların onları geçersiz kılmasına izin verirken, onları istemcilerden gizlemek için korunmalıdır.

Böyle bir yöntemin makul bir varsayılan uygulaması yoksa, hem soyut hem de korumalı olmalıdır. Genişletilebilir typesafe enum sınıflarının, Object yöntemlerini çağıran son yöntemlerle equals ve hashCode yöntemlerini geçersiz kılması iyi bir fikirdir. Bu, hiçbir alt sınıfın yanlışlıkla bu yöntemleri geçersiz kılmamasını sağlar ve numaralandırılmış türdeki tüm eşit nesnelerin de aynı olması garantisini korur.


Java Modifiers Nedir
Java class çağırma
Java değer atama
Java Değişkenler
Java Notları
Java private kullanımı
Java ders kitabı
Java char tanımlama


Genişletilebilir varyantın, karşılaştırılabilir varyantla uyumlu olmadığını unutmayın; bunları birleştirmeye çalışırsanız, alt sınıfların öğeleri arasındaki sıralama, programdan programa ve çalıştırmadan çalıştırmaya değişebilen alt sınıfların başlatıldığı sıranın bir fonksiyonu olacaktır.

typesafe enum modelinin genişletilebilir varyantı, seri hale getirilebilir varyantla uyumludur, ancak bu varyantları birleştirmek biraz özen gerektirir. Her alt sınıf kendi sıra sayılarını atamalı ve kendi readResolve yöntemini sağlamalıdır. Özünde, her sınıf kendi örneklerini seri hale getirmekten ve seri durumdan çıkarmaktan sorumludur. Bunu somutlaştırmak için, burada hem genişletilebilir hem de serileştirilebilir olacak şekilde değiştirilmiş Operation sınıfının bir sürümü verilmiştir.

İşte logaritma ve üstel işlemler ekleyen bir İşlem alt sınıfı. Bu alt sınıf, revize edilmiş Operation sınıfını içeren paketin dışında var olabilir. Herkese açık olabilir ve kendisi genişletilebilir olabilir. Bağımsız olarak yazılmış birden çok alt sınıf, barış içinde bir arada var olabilir.

Az önce gösterilen sınıflardaki readResolve yöntemlerinin private yerine paket-private olduğunu unutmayın. Bu gereklidir, çünkü Operation ve ExtendedOperation örnekleri aslında anonim alt sınıfların örnekleridir, bu nedenle özel readResolve yöntemlerinin hiçbir etkisi olmaz.

typesafe enum modelinin int modeliyle karşılaştırıldığında birkaç dezavantajı vardır. Belki de tek ciddi dezavantaj, typesafe enum sabitlerini kümeler halinde toplamanın daha zor olmasıdır. İnt tabanlı numaralandırmalarda bu, geleneksel olarak, her biri ikinin belirgin pozitif gücü olan numaralandırma sabit değerleri seçilerek ve bir kümeyi ilgili sabitlerin bitsel VEYA’sı olarak temsil ederek yapılır.

Numaralandırılmış tür sabitlerinin bu şekilde temsil edilmesi kısa ve son derece hızlıdır. typesafe enum sabitleri kümeleri için, Koleksiyonlar Çerçevesinden genel amaçlı bir küme uygulaması kullanabilirsiniz, ancak bu ne o kadar kısa ne de hızlıdır.

typesafe enum sabitleri kümeleri muhtemelen int enum sabitleri kümeleri kadar kısa veya öz yapılamazken, yalnızca bir türün öğelerini kabul eden ve kümeyi dahili olarak temsil eden özel amaçlı bir Set uygulaması sağlayarak eşitsizliği azaltmak mümkündür. biraz vektör

Böyle bir küme, bir paket-özel alan veya yöntem aracılığıyla, her bir typesafe enum sabiti ile dahili olarak ilişkilendirilmiş bir bit değerine erişime izin vermek için, öğe türüyle aynı pakette en iyi şekilde uygulanır. Bunun gibi deyimlerin mümkün olması için kısa öğe dizilerini parametre olarak alan genel kurucular sağlamak mantıklıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın