Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İstemcilerin Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İstemcilerin Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

İstemcilerin Sınıfı

İstemcilerin sınıfın nesnelerini oluşturması veya genişletmesi mümkün olmadığından, genel statik nihai alanlar aracılığıyla dışa aktarılanların dışında hiçbir tür nesne olmayacaktır. Sınıf nihai olarak bildirilmese de, onu genişletmenin bir yolu yoktur: Alt sınıf oluşturucuları bir üst sınıf oluşturucuyu çağırmalıdır ve böyle bir oluşturucuya erişilemez.

Adından da anlaşılacağı gibi, typesafe enum deseni, derleme zamanı tür güvenliği sağlar. Suit türünde bir parametreye sahip bir yöntem bildirirseniz, geçirilen herhangi bir boş olmayan nesne referansının dört geçerli takımdan birini temsil ettiği garanti edilir.

Yanlış yazılmış bir nesneyi iletme girişimi, numaralandırılmış bir türün ifadesini başka bir değişkene atama girişimi gibi, derleme zamanında yakalanacaktır. Her sınıfın kendi ad alanı olduğundan, aynı adlandırılmış numaralandırma sabitlerine sahip birden çok typesafe enum sınıfı barış içinde bir arada bulunur.

Sabitler, sabitler, istemcilerini yeniden derlemeden bir typesafe enum sınıfına eklenebilir, çünkü numaralandırma sabitlerini içeren genel statik nesne referans alanları, istemci ile numaralandırma sınıfı arasında bir yalıtım katmanı sağlar. Sabitlerin kendileri, daha yaygın int modelinde ve onun String değişkeninde oldukları için asla istemcilerde derlenmez.

Typesafe numaralandırmalar tam kapsamlı sınıflar olduğundan, daha önce gösterildiği gibi toString yöntemini geçersiz kılarak değerlerin yazdırılabilir dizelere dönüştürülmesine izin verebilirsiniz. İsterseniz bir adım daha ileri gidebilir ve typesafe enumları standart yollarla uluslararası hale getirebilirsiniz.

Dize adlarının yalnızca toString yöntemi tarafından kullanıldığını unutmayın; Object’ten devralınan equals uygulaması bir referans kimlik karşılaştırması yaptığından eşitlik karşılaştırmaları için kullanılmazlar.

Daha genel olarak, uygun görünen herhangi bir yöntemle bir typesafe enum sınıfını büyütebilirsiniz. Örneğin Suit sınıfımız, takımın rengini döndüren veya takımı temsil eden bir görüntüyü döndüren bir yöntemin eklenmesinden yararlanabilir. Bir sınıf, basit bir typesafe enum olarak hayata başlayabilir ve zamanla tam özellikli bir soyutlamaya dönüşebilir.

Typesafe enum sınıflarına isteğe bağlı yöntemler eklenebildiğinden, herhangi bir arabirimi uygulamak için yapılabilirler. Örneğin, müşterilerin köprü ellerini takıma göre sıralayabilmeleri için Suit’in Comparable uygulamasını istediğinizi varsayalım. İşte bu başarıyı gerçekleştiren orijinal modelin küçük bir çeşidi. Statik bir değişken olan nextOrdinal, oluşturulurken her örneğe bir sıra numarası atamak için kullanılır. Bu sıra sayıları, örnekleri sıralamak için karşılaştırma yöntemi tarafından kullanılır.


İstemci
Client-Server Mimarisi nasıl çalışır
lan servers are restricted to local clients (class c) hamachi
Http Nedir
Client server Mimarisi avantajları
Server Client Nedir
İstemci Nedir


typesafe enum sabitleri nesneler olduğundan, bunları koleksiyonlara koyabilirsiniz. Örneğin, Suit sınıfının takım elbiselerin değişmez bir listesini standart sırayla dışa aktarmasını istediğinizi varsayalım. Yalnızca bu iki alan bildirimini sınıfa ekleyin.

Typesafe enum modelinin en basit biçiminden farklı olarak, yukarıdaki sıra tabanlı formun sınıfları biraz dikkatle serileştirilebilir hale getirilebilir. Sınıf bildirimine yalnızca Serileştirilebilir araçları eklemek yeterli değildir. Ayrıca bir readResolve yöntemi sağlamanız gerekir.

Serileştirme sistemi tarafından otomatik olarak çağrılan bu yöntem, seri durumdan çıkarma sonucunda yinelenen sabitlerin bir arada bulunmasını önler. Bu, Object.equals öğesini geçersiz kılma gereğini ortadan kaldırarak, her enum sabitini yalnızca tek bir nesnenin temsil etmesi garantisini korur.

Bu garanti olmadan, Object.equals, iki eşit ancak farklı numaralandırma sabiti ile sunulduğunda yanlış bir negatif rapor eder. readResolve yönteminin PRIVATE_VALUES dizisine başvurduğunu unutmayın, bu nedenle VALUES vermemeyi seçseniz bile bu diziyi bildirmeniz gerekir. Ayrıca ad alanının readResolve yöntemi tarafından kullanılmadığını, dolayısıyla geçici yapılabileceğini ve yapılması gerektiğini unutmayın.

Ortaya çıkan sınıf biraz kırılgandır; önceden serileştirilmiş örneklerin seri durumdan çıkarıldıklarında değerlerini değiştirmemelerini sağlamak için, tüm yeni değerlerin oluşturucuları, mevcut tüm değerlerden sonra görünmelidir.

Bunun nedeni, bir numaralandırma sabitinin serileştirilmiş biçiminin yalnızca sıra sayısından oluşmasıdır. Bir sıraya ilişkin numaralandırma sabiti değişirse, bu sıra ile serileştirilmiş bir sabit, seri durumdan çıkarıldığında yeni değeri alacaktır.

Yalnızca typesafe enum sınıfını içeren paketin içinden kullanılan her sabitle ilişkili bir veya daha fazla davranış parçası olabilir. Bu tür davranışlar en iyi sınıf üzerinde paket-özel yöntemler olarak uygulanır. Her enum sabiti daha sonra, numaralandırılmış türü içeren paketin sabitle birlikte sunulduğunda uygun şekilde tepki vermesini sağlayan gizli bir davranış koleksiyonu taşır.

Bir typesafe enum sınıfı, davranışı bir sınıf sabitinden diğerine önemli ölçüde değişen yöntemlere sahipse, her sabit için ayrı bir özel sınıf veya anonim iç sınıf kullanmalısınız. Bu, her sabitin bu tür her bir yöntemin kendi uygulamasına sahip olmasına izin verir ve otomatik olarak doğru uygulamayı çağırır.

Alternatif, bu tür her yöntemi, çağrıldığı sabite bağlı olarak farklı davranan çok yollu bir dal olarak yapılandırmaktır. Bu alternatif çirkindir, hataya açıktır ve sanal makinenin otomatik yöntem göndermesinden daha düşük bir performans sağlaması muhtemeldir.

Önceki paragraflarda açıklanan iki teknik, aşağıdaki typesafe enum sınıfında gösterilmektedir. Operation sınıfı, temel bir dört işlevli hesap makinesi tarafından gerçekleştirilen bir işlemi temsil eder.

Sınıfın tanımlandığı paketin dışında, bir Operation sabitiyle yapabileceğiniz tek şey Object yöntemlerini (toString, hashCode, equals, vb.) çağırmaktır. Ancak paketin içinde sabit tarafından temsil edilen aritmetik işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Muhtemelen paket, parametre olarak bir İşlem sabiti alan bir veya daha fazla yöntemi dışa aktaran bazı üst düzey hesap makinesi nesnelerini dışa aktaracaktır.

İşlemin kendisinin, uygun aritmetik işlemi gerçekleştiren tek bir paket-özel soyut yöntem olan eval içeren soyut bir sınıf olduğuna dikkat edin. Her sabit için anonim bir iç sınıf tanımlanır, böylece her sabit kendi eval yönteminin sürümünü tanımlayabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın