Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

En İyi Otel Web Sitesi Tasarımı  – Otel İçin Blog Yazma – Otel Logo Yapımı – Otel YouTube Videosu Yapımı – Otel Web Sitesi Tasarlama

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

En İyi Otel Web Sitesi Tasarımı  – Otel İçin Blog Yazma – Otel Logo Yapımı – Otel YouTube Videosu Yapımı – Otel Web Sitesi Tasarlama

İletileri Tasarlama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

En İyi Otel Web Sitesi Tasarımı 

Günümüzde, bir web sitesini birkaç dakika içinde hazır hale getirebilirsiniz. Ancak bir web sitesinin yayında olması ile optimize edilmiş olması arasında bir fark vardır.


billgatesweb” tasarımcıları alanında uzmandır. Müşterileri neyin etkileyeceğini, hangi temaların daha çok ilgi gördüğünü ve karar vermedeki bilişsel süreçleri hesaba katarak web sitesi tasarlanır.

Oteliniz için yeni bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, hemen bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Tasarım neden önemlidir? İnsanların web siteniz hakkında fikir oluşturması sadece 0,05 saniye sürer. Evet, doğru okudunuz—birinin web siteniz tarafından havaya uçurulması veya geri püskürtülmesi için 50 milisaniye. Bu görüşün çoğu tasarımdan oluşur.

Web sitesi tasarımı ayrıca dönüşümlerinizi, güvenilirliğinizi etkiler ve nihayetinde sitenizin başarısını artırır veya bozar. Hiçbir web sitesi mükemmel değildir, ancak onu mümkün olduğunca optimize etmelisiniz.

Burada da dikkate alınması gereken bir şey var: Kötü bir deneyimden sonra tüketicilerin %88’inin bir web sitesine geri dönme olasılığı düşüktür. Bunun da ötesinde, yakın tarihli bir araştırma, ajansların %77’sinin müşterilerinin en önemli zayıflığının kötü web sitesi tasarımı olduğunu söylediğini ortaya koydu.

Bir web sitesi tasarlamaya birçok faktör girer. Bunlar, 2022’de öncelik verilmesi gereken en önemli unsurlardır. Bu en iyi uygulamaları izlerseniz sitenizin performansı büyük ölçüde artacaktır.

1. Metni simge durumuna küçültün

Sayfalarınızı büyük metin bloklarıyla doldurmayın.

Bazen derinlemesine gitmesi gereken blog yazılarından bahsetmiyorum (bunun gibi!). Web sayfalarınızdan bahsediyorum (ör. ana sayfa, açılış sayfası). Metni burada minimumda tutun.

Web sitenizin ziyaretçilerine kendiniz, şirketiniz, markanız ve ürünleriniz hakkında her şeyi anlatmak istiyorsunuz. Ancak bu hikayeyi sadece birkaç cümleyle ya da daha iyisi birkaç kelimeyle nasıl anlatacağınızı öğrenmeniz gerekiyor.

2. Göster, söyleme

Görseller yalnızca yazılı içeriği ayırmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha derin açıklamalar da sağlayabilir. Ziyaretçilerinize ne hakkında olduğunuzu gösterin. Daha kısa sürede daha fazlasını anlayacaklardır.

Ana sayfanızda tüm bu ayrıntılara girmek yerine,  bir metin içeren bu ürünlerin bir fotoğrafını çekebilirsiniz. Mesajınızı sadece dört kelimeyle iletmiş olursunuz. Elbette, ziyaretçi sayfalarınızda daha derine indikçe daha fazla ayrıntıya inebilirsiniz, ancak uzun bir metin açıklaması gerekli değildir.


Otel web sitesi tasarımı
Hazır otel web sitesi
Tasarım Ajansı
Web sitesi ajansları
Otel web Sitesi
Web Reklam Hizmetleri
Rezervasyon modülü


3. Kısa cümleler kullanın

Kısa cümlelerin okunması daha kolaydır. Ziyaretçileri büyük metin parçalarıyla bombalamayın. Nereden okumaya başlayacaklarını bilemeyecekler ve içeriğinizi sindiremeyecekler. Karıştırın. Uzun bir cümleye ihtiyacınız varsa, onu kısa bir cümle ile takip edin. Çeşitlilik yardımcı olur.

4. Daha kısa paragrafları deneyin

Avantajınız için paragraf aralarını kullanın. Daha uzun paragraflar yazmakta sorun yok ama ben ana sayfa paragraflarımı birkaç cümleden ibaret tutmayı seviyorum.

Aşırıya kaçmamak da önemlidir. Çok fazla iyi bir şey, aslında kötü bir şeydir. Her paragrafa yeni bilgilerle başlayın, böylece birisi sayfayı kaydırıyorsa o paragrafı okuması gerekip gerekmediğini hemen anlayabilir. Sayfalarınızdaki gereksiz metinleri ortadan kaldırmak dağınıklığı azaltır VE harekete geçirici mesajınıza daha fazla önem verir.

CTA’yı kendi paragrafında tek başına öne çıkarmak, onu bir sürü metne gömmekten daha etkilidir. Bu durumda çok kullanışlı bir araç mermilerdir. Paragraflar eklemek ve uzun biçimli yazı yazmak yerine listeleri kullanmayı düşünün. Bu listelerde madde işaretlerini kullanın.

Araştırmalar, diğer biçimlerden daha fazla kişinin madde işaretli listelere bakacağını gösteriyor. Bunun nedeni, bir sayfanın taranabilirliğini iyileştirmeye yardımcı olmaları ve yapmak istediğiniz en önemli noktaları vurgulamanıza izin vermeleridir.

5. Marka stratejinize uyan bir renk şeması seçin

Web sitenizde yaptığınız renk seçimleri düşündüğünüzden daha önemlidir. Ziyaretçiler web sitenizi 90 saniyeden daha kısa sürede değerlendirir. Bunların çoğu, seçtiğiniz renklerin bir sonucudur.

Web sitenizin renk düzenini seçmenin en iyi yolu marka bilinci oluşturmaktır. Logonuza bakın. Web sitenizdeki renkler marka imajınıza uygun mu?

Bu tasarım seçimi, tüketicilerin zaten markayla ilişkilendirdiklerini güçlendiren logo ve marka imajıyla eşleşir. İşleri tutarlı tutarak, karışıklık olmaz. Devam ettikçe güçlendirme hakkında daha derinlemesine konuşacağız.


billgatesweb” otelinizin web sitesini ustalıkla tasarlar. Web tasarımının yanında, blog yazımı, logo yapımı, otel için YouTube videosu yapımı, otel mobil uygulaması oluşturma gibi otelinizin tüm işlerini yapmaktayız. 

Otelinizin işlerini “billgatesweb” güvencesiyle yaptırmak iletişim adreslerimizden firmamıza ulaşabilirsiniz.


6. CTA’nızı net ve anlaşılır hale getirin

CTA’lar gömülmemelidir. Büyük, cesur ve güçlü olmalılar ve ziyaretçilerinizin bir sonraki adımı olarak açıkça öne çıkmalılar. Yine de çoğu web sitesinde üç saniyeden daha kısa sürede tespit edilebilecek bir CTA düğmesi yoktur. Daha uzun süren gruba düşmeniz için iyi bir şans var. Bu, içinde olmak istediğiniz kategori değildir.

Etkili bir CTA düğmesi olmadan dönüşümleri artıramazsınız. Bir işletmenin iç sayfalarında (markanızın ne yaptığını ve ne sunduğunuzu açıklayan sayfalar) neredeyse hiç CTA görmüyorum. Bu önemli bir tasarım hatasıdır. Ziyaretçilerin dönüştürmek için ana sayfanıza geri dönmesini bekleyemezsiniz.

CTA’nızı nereye koyacağınız sayfadan sayfaya değişir. Örneğin, blog gönderilerinin CTA’sı üstte olmalıdır, böylece okuyucular gönderiyi okuduktan sonra hızlı bir şekilde ve ayrıca altta görebilir.

7. Eylemleri aşinalıkla pekiştirin

Mesajınız aynıysa, CTA’nız her sayfada aynı olmalıdır. İnsanların web sitenizde nasıl gezindiğini düşünün. Belirli bir akış kursanız bile, herkes bir sayfaya inip saniyeler içinde dönüşüm yapmaz. Önce biraz dolaşabilirler.

Örneğin, bir e-ticaret web siteniz olduğunu varsayalım. CTA düğmesini sayfadan sayfaya değiştirmemelisiniz, bu şuna benzer:

  • Ana sayfa: Şimdi ödeme yapın
  • Kategori sayfası: Bugün satın alın
  • Ürün sayfası: Satın almak için tıklayın

Bir ziyaretçi bu düğmelerden birini ana sayfanızda, diğerini kategori sayfasında ve üçüncüsünü de bir ürün sayfasında görürse, herhangi bir takviye yapılmaz. 

Her sayfa, web sitelerinin genel minimalist, siyah beyaz tasarımıyla da tutarlıdır. Bu tasarım ilkesini web sitenize de uygulayın. CTA düğmesinin ötesine geçer. Buradaki fikir, bu tür bir takviyeyi mümkün olduğu kadar çok unsurla elde etmektir. Dil, mesajlaşma ve tasarımdaki tutarlılık, marka kimliğinizi güçlendirir ve ziyaretçilerinizin zihninde kalıcı bir izlenim bırakır.


billgateswebOtel web sitesi tasarımı,Hazır otel web sitesi,Tasarım Ajansı,Web sitesi ajansları,Otel web Sitesi,Web Reklam Hizmetleri,Rezervasyon modülü alanlarında hizmet vermektedir.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın