Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Derleme Sınıfları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Derleme Sınıfları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Reklam Metni İçeriği

Derleme Sınıfları

İdeal bir dünyada, iyi dokümantasyon yazmaktan hoşlanmayan diğer kişilerin belirli bir özelliği nasıl uyguladıklarını öğrenmek dışında derlemeyi kaynak koda dönüştürme muhtemelen gereksiz olacaktır. Bununla birlikte, gerçek dünyada, kaynak koduna doğrudan başvurunun tek değilse bile en iyi çözüm olabileceği durumlar vardır.

Kaynak koda dönüştürmenin nedenlerinden bazıları şunlardır:

  • Yanlışlıkla kaybolan kaynak kodunu kurtarma
  • Bir özelliğin veya hilenin uygulanmasını öğrenme
  • İyi belgelere sahip olmayan bir uygulama veya kitaplıkta sorun giderme
  • Kaynak kodu olmayan üçüncü taraf kodundaki acil hataları düzeltme
  • Kodunuzu saldırıya karşı korumayı öğrenme

Kod çözme, kaynak kodunu Java bayt kodundan üretir. Bayt kodunun standart ve iyi belgelenmiş yapısı nedeniyle mümkün olan, derlemeye ters bir işlemdir. Kaynak koddan bayt kodu üretmek için bir derleyici çalıştırmak gibi, verilen bayt kodu için kaynak kodunu elde etmek için bir derleyici çalıştırabilirsiniz.

Kaynak koda dönüştürme, dokümantasyon ve kaynak kodun yokluğunda uygulama mantığını öğrenmenin güçlü bir yöntemidir, bu nedenle birçok ürün satıcısı lisans sözleşmesinde derlemeyi açmayı ve tersine mühendisliği açıkça yasaklar. Eylemlerinizin yasallığından emin değilseniz, lisans sözleşmesini kontrol ettiğinizden veya satıcıdan açık bir izin aldığınızdan emin olun.

Bazı insanlar, kaynak koda dönüştürme gibi aşırı önlemlere başvurmanız gerekmediğini ve destek ve hata düzeltme için bayt kodu satıcılarına güvenmeniz gerektiğini iddia edebilir. Profesyonel bir ortamda, bir uygulamanın geliştiricisiyseniz, işlevselliğinin kusursuz olmasından siz sorumlusunuz.

Kullanıcılar ve yönetim, bir hatanın sizin kodunuzda mı yoksa üçüncü taraf kodunda mı olduğunu umursamıyor. Sorunun çözülmesini önemserler ve bunun için sizi sorumlu tutarlar. Üçüncü taraf kodunun satıcısıyla iletişime geçmek tercih edilen bir yol olmalıdır. Ancak, birkaç saat içinde bir çözüm sağlamanız gereken acil durumlarda, bytecode ile çalışabilmeniz size emsalleriniz üzerinde ekstra avantaj ve belki de bir bonus sağlayacaktır.

Kod Çözücüleri 

Kaynak koda dönüştürme görevine başlamak için doğru araçlara ihtiyacınız var. İyi bir derleyici, bayt kodunda derlenen orijinal kaynak kodu kadar iyi olacak kaynak kodunu üretebilir. Bazı kod çözücüler ücretsizdir ve bazıları ticari olarak temin edilebilir.

Ticari yazılımın arkasındaki ilkeleri desteklesem de, onu kullanabilmem için ücretsiz muadillerine göre faydalı bir prim sunması gerekiyor. Kod çözücüler söz konusu olduğunda, ücretsiz olanların herhangi bir özellikten yoksun olduğunu görmedim, bu yüzden kişisel tavsiyem JAD veya JODE gibi ücretsiz bir araç kullanmak.

Yaygın olarak kullanılan kod çözücülerden bazılarını listeler ve her birinin kalitesini vurgulayan kısa bir açıklama içerir. Sunulan URL’ler güncelliğini yitirmiş olabilir, bu nedenle bir Google araması yapmak genellikle kaynak kod çözücünün ana sayfasını ve indirilecek en son sürümü bulmanın en iyi yoludur.

Çok önemli bir kriter, kod çözücünün iç sınıflar ve anonim uygulamalar gibi daha gelişmiş dil yapılarını ne kadar iyi desteklediğidir. Bayt kodu formatı JDK 1.1’den beri çok kararlı olmasına rağmen, yazarları tarafından sık sık güncellenen bir derleyici kullanmak önemlidir. JDK 1.5’teki yeni dil özellikleri, kod çözücülerde bir güncelleme gerektirecektir, bu nedenle kullandığınız sürümün çıkış tarihini kontrol ettiğinizden emin olun.

Piyasada başka derleyiciler bulabilseniz de, JAD ve JODE kesinlikle yeterince iyidir ve bu nedenle yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok ürün, grafik kullanıcı arabirimleri (GUI’ler) sağlar, ancak asıl işi yapmak için paket halindeki bir kod çözücüye güvenir.

Örneğin, Decafe, DJ ve Cavaj, JAD ile birlikte gelen GUI araçlarıdır ve bu nedenle incelemeye dahil edilmemiştir. Bu kitabın geri kalanında, kaynak kodu üretmek için JAD komut satırını kullanacağız. Çoğu zaman tek ihtiyacınız olan komut satırı kod çözücüsüdür, ancak bir GUI kullanmayı tercih ederseniz, JAD veya JODE gibi sağlam bir kod çözücü kullandığından emin olun.


java’da derleme işlemi sonrasında
java’da derleme işlemi hangi uygulama ile yapılır?
java’da derleme işlemi sonrasında ne üretilir
Package Nedir java
java’da sınıfların başlangıç ve bitişleri hangisi ile belirtilir
Java sınıflar
Java nesne Nedir
java yazılan ifadenin bittiğini belirtmek için aşağıdaki


Derlemeyi Çözmek

Daha önce kullanmadıysanız, derleyicinin ne kadar iyi bir iş çıkarabileceğini görelim. Chat tarafından mesaj metnini ve öznitelikleri uzak bir ana bilgisayara göndermek için kullanılan MessageInfo sınıfının biraz geliştirilmiş bir versiyonuyla çalışacağız. Listede gösterilen MessageInfoComplex.java, daha karmaşık kod çözme durumlarından bazılarını göstermek için anonim bir iç sınıfa (MessageInfoPK) ve bir main() yöntemine sahiptir.

Javac kullanarak varsayılan seçeneklerle MessageInfoComplex.java’yı derledikten sonra, üç sınıf dosyası elde ederiz: MessageInfoComplex.class, MessageInfoComplex$MessageInfoPK.class ve MessageInfoComplex$1.class. Bildiğiniz gibi, Java’ya JDK 1.1’de iç sınıflar ve anonim sınıflar eklenmiştir, ancak tasarım amacı, Java’nın önceki sürümleriyle bayt kodu biçimi uyumluluğunu korumaktı.

Bu nedenle, bu dil yapılarının, ana sınıfla ilişkiyi sürdürmelerine rağmen, bir şekilde bağımsız sınıflarla sonuçlanmasıdır. Testimizin son adımı, derleyiciyi sınıf dosyasında çalıştırmak ve ardından oluşturulan kaynak kodunu orijinal kodla karşılaştırmaktır. JAD’i indirip yüklediğinizi ve yola eklediğinizi varsayarsak, aşağıdaki komutu kullanarak çalıştırabilirsiniz.

Oluşturulan kodu incelemek için birkaç dakikanızı ayırın. Gördüğünüz gibi, kod orijinaliyle neredeyse %100 eşleşiyor! Değişkenlerin, yöntemlerin ve iç sınıf bildirimlerinin sırası ve biçimlendirme farklıdır, ancak mantık kesinlikle aynıdır. Yorumları da kaybettik, ancak bizimki gibi iyi yazılmış Java kodu apaçık ortada, değil mi?

-g seçeneği kullanıldığında tam hata ayıklama bilgisi javac tarafından dahil edildiğinden, durumumuz iyi sonuçlar verdi. Kaynak kodu, hata ayıklama bilgisi (-g:none seçeneği) olmadan derlendiyse, derlenen kod, yöntemlerin parametre adları ve yerel değişkenlerin adları gibi netliğin bir kısmını kaybeder. Kod, hiçbir hata ayıklama bilgisi içermeden, oluşturucuyu ve MessageInfoComplex için yerel değişkenleri kullanan bir yöntemi gösterir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın