Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Dosya Yöneticileri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Dosya Yöneticileri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Video Kampanyası Oluşturma

Dosya Yöneticileri ile Üretkenliği Artırma

Burada tartışılan teknikler, geliştirmenin üretkenliğini artırma amacına hizmet eder. Günün sonunda, uzman programcıları acemi programcılardan ayıran şey kalite ve üretkenliktir ve bu kitap okuyucuları uzmanlara dönüştürmeyi amaçladığından, birkaç üretkenlik aracını tanıtmanın benim görevim olduğunu hissediyorum.

Bilgisayar korsanlığı ve düzenli geliştirme, dosyaların ve dizinlerin işlenmesini gerektirir ve doğru araca sahip olmak bunu çok daha kolay hale getirebilir. Açıkçası, bir araç kullanıp kullanmayacağınıza karar vermek size kalmış. Araçların çoğunun kurulum, yapılandırma ve olası lisans ücretlerinden bahsetmemek için önceden yatırım gerektirdiğini unutmamalısınız. Ancak çoğu araçta olduğu gibi, yatırım çok hızlı bir şekilde karşılığını verir.

Windows Gezgini, Not Defteri/Metin Düzenleyici ve CMD.EXE kombinasyonu için iki gelişmiş ikameye bakacağız. Windows’a odaklanacağız, çünkü Java geliştirmesinin çoğu Windows üzerinde gerçekleştiriliyor, ancak üretkenlik araçları diğer platformlarda da mevcut olabilir.

Notepad ve CMD.EXE hakkında konuşarak gelişmiş bir Java kitabına başlamamız aptalca gelebilir, ancak gördüğüm geliştiricilerin büyük bir kısmı hala onu kullanıyor, bu yüzden daha iyi bir alternatif sunmak istiyorum.

Windows Gezgini, normal kullanıcılar tarafından kolayca anlaşılan basit bir kabuktur, ancak bir programcının gerçekleştirmesi gereken görevlere yardımcı olma yeteneğine sahip değildir. Çok basit bir örnek, bir .bat dosyası oluşturmak ve çalıştırmaktır. Varsayılan Windows arabirimini kullanarak, hedef dizine gitmeniz, yeni bir dosya oluşturmak için birkaç iletişim kutusunda fareyi tıklamanız ve ardından bu dosyayı Not Defteri’nde açıp düzenlemeniz gerekir. Dosyayı çalıştırmak için çift tıklayabilirsiniz, ancak Explorer tarafından otomatik olarak açılan CMD penceresiyle tüm çıktılar veya hatalar kaybolur.

Bu nedenle daha iyi bir yol, bir CMD.EXE açmak, dizine gitmek ve ardından dosyayı çalıştırmaktır. Sonunda, senkronize olmayan veya birbiriyle ilişkili olmayan üç açık pencereyle uğraşmanız gerekir. Daha iyi bir alternatif, bir dizin gezinme arabirimini bir metin düzenleyiciyle, komut dosyalarını çalıştırmak için bir komut satırıyla, arşiv desteğiyle ve genel görevleri kolaylaştıran çok sayıda özelliği birleştiren entegre dosya yönetimi yazılımı kullanmaktır.

Dosya ve Arşiv Yöneticisi (FAR) ve Total Commander, Windows için kökleri DOS günlerine ve Norton Commander’a kadar uzanan gelişmiş dosya yöneticileridir. Shareware olarak dağıtılan bu yazılımlar, siz küçük bir ücret karşılığında kaydolmaya hazır olana kadar zaman sınırlaması olmaksızın kullanılabilir.

Dosyaları aramak, dosya özniteliklerini değiştirmek ve birden çok dosya ve dizinle çalışmak için özelliklerle doludurlar. Uzak FTP sitelerini yerel bir dizin paneline benzeyen bir panelde sunan yerleşik ağ ve FTP desteğine sahiptirler. FAR, renk vurgulaması için yapılandırılabilen güçlü bir yerleşik düzenleyiciye sahiptir.

Her iki ortamda da kapsamlı klavye kısayolları bulunur ve FAR, eklentileri destekler. Her iki araç da JAR ve Zip dosyaları gibi arşiv dosyalarının içeriğine tıpkı bir alt klasöre göz atıyormuş gibi bir panelde göz atmayı destekler.

Bu, WinZip gibi yazılımları gereksiz kılar ve daha da iyisi, kullanıcının entegre olmayan yazılımlarla çalışırken olduğu gibi farklı güncel dizinler ve kullanıcı arayüzleri ile uğraşmak zorunda kalmamasıdır. Bir özellik listesi ve FAR ile Total Commander’ın yan yana karşılaştırmasını sağlar.

Her iki araç da diğer yazılımlarla güçlendirilmiş Windows Gezgini’ne daha iyi bir alternatif sunsa da, FAR’ın daha güçlü olduğu kanıtlanmıştır. Varsayılan paketinde bile Total Commander’dan daha fazla özellik ve üretkenlik artışı sağlar. Ayrıca, diğer geliştiriciler tarafından yazılmış 500’den fazla eklenti ile işlevselliği neredeyse sınırsızdır.

FAR’ın dezavantajı, alışabileceğiniz bir şey olmasına rağmen, biraz çekici olmayan kullanıcı arayüzüdür. Gösterilen Total Commander daha çok Windows Gezgini’ne benziyor; nihai özelleştirmeye ve işlevselliğe ihtiyacınız yoksa daha iyi bir seçim olabilir.

Tercihleriniz ne olursa olsun, kullanımının zor olduğunu düşünseniz bile, lütfen entegre bir dosya yöneticisini deneyin. Uzun vadede ödeyecektir.


Android en iyi dosya Yöneticisi 2022
Dosya Yöneticisi Pro APK
En iyi dosya yöneticisi
En iyi dosya yöneticisi APK
Dosya Yöneticisi nerede
Dosya Yöneticisi indir
Dosya Yöneticisi APK
Windows 10 dosya yöneticisi


Java IDE’leri

Bu yazı dizisinde tekniklerin çoğu çok fazla kodlama gerektirmez ve FAR gibi bir araçla gerekli tüm görevleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, entegre geliştirme ortamları (IDE’ler) kodlamayı çok daha kolay hale getirir, bu nedenle bu bölüm önde gelen IDE’lere kısa bir genel bakış ve kullanılacak olana ilişkin bir öneri sunar.

Bugün IDE’ler söz konusu olduğunda soru, IDE’leri kullanıp kullanmamanız değil, hangi IDE’yi kullanmanız gerektiğidir. Birçoğunun geliştirme geçmişi ve kişisel tercihlerle ilgisi var, bu yüzden onlar hakkında konuşmaya çok zaman harcamayacağım.

Önde gelen iki ücretsiz IDE, IBM tarafından desteklenen Eclipse ve Sun tarafından desteklenen NetBeans’tir. Her ikisi de iyidir, ancak Eclipse’de biraz daha buhar ve takip vardır. En iyi ticari IDE’ler IntelliJ IDEA, Borland JBuilder ve Oracle JDeveloper’dır.

Düşük seviyeli kodlama ve bilgisayar korsanlığı ile çalışacağınız için, yapabileceğiniz en iyi şey, az yer kaplayan esnek bir IDE’dir. Benim kişisel favorim, esnekliği, sezgisel arayüzü ve çok sayıda kısayolu ve yeniden düzenleme özelliği nedeniyle IDEA’dır. Ücretsiz değil, bu yüzden lisans alamıyorsanız ikinci tavsiyem Eclipse olur.

Örnek Uygulama İşlevselliği ve Yapısı

Bu kitabın çoğu boyunca, aynı örnek uygulama üzerinde çalışacağız. Çok karmaşık değildir, ancak bağımsız Java programlarının çoğunda bulunan temel bileşenler kümesini içerir. Bu bölümde uygulama ve uygulaması açıklanmaktadır.

Sohbet, Java’da basit bir TCP/IP sohbet uygulamasıdır. Kullanıcıların ağ üzerinden anlık mesaj alışverişinde bulunmalarını sağlar. Chat, konuşmanın geçmişini tutar ve gönderilen ve alınan mesajları ayırt etmek için renkleri kullanır. Bir menü çubuğu ve Hakkında iletişim kutusu vardır. Sohbet, distrib/bin dizinindeki chat.bat komut dosyası kullanılarak başlatılabilir.

Sohbet, kullanıcı arabirimi için Java Swing ve ağ iletişimi için RMI kullanılarak gerçekleştirilir. Çalışırken, Chat’in her örneği, diğer örnekler tarafından kullanıcıya mesaj göndermek için kullanılan bir işlem içi RMI kaydı oluşturur. Kullanıcıların, mesaj göndermek istedikleri kullanıcının ana bilgisayar adını girmeleri gerekir.

Kullanıcı bir mesaj gönderdiğinde, Chat uzak sunucu nesnesini arar ve bunun üzerinde bir yöntem çağırır. Test amacıyla mesajlar “localhost” a gönderilebilir, bu durumda gönderilen ve alınan mesajın aynısı konuşmaya eklenir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın