Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Canlı Önizleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Canlı Önizleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Eşleştirme Yapmak

Canlı Önizleme

Hazır, toplu üretilen ürünlerin aksine, birçok yeni ürün, bir veya daha fazla ürün özelliği boyunca kullanıcıların tercihlerine göre özelleştirilebilir. Örneğin, kullanıcılar bir araba satın alırken rengini, döşemesini ve diğer seçenekleri ve aksesuarları özelleştirebilir.

Ancak seçimlerinin etkisini görememek, kullanıcıları seçimleri konusunda kararsız bırakabilir ve diğer olasılıkları keşfetmelerini engelleyebilir. Ayrıca, kullanıcılardan her seçimden sonra yaptıkları değişikliklerin etkisini görmek için beklemelerini istemek yorucu olabilir.

Kullanıcılara, seçimlerini “göndermek” zorunda kalmadan ve sayfanın yenilenmesini beklemeden, seçimleriyle birlikte öğenin önizlemesini hemen gösterin.

Kullanıcıların seçimlerinin sonuçlarını önizlemesine izin vermek, seçimlerini korumak, değiştirmek veya iptal etmek isteyip istemediklerine karar vermelerini kolaylaştırır. Ayrıca, anında geri bildirim sunarak, canlı ön izleme, kullanıcıların seçim yapmalarını, önizleme istemelerini ve uygulamanın seçimlerinin etkilerini göstermesini beklemelerini gerektiren geleneksel web uygulamalarında mümkün olmayan keşifleri davet eder.

Bu, kullanıcıların metni renk ve biçimlendirme açısından özelleştirdiği ve sonuçları bir WYSIWYG tarzında hemen görebildiği ZENGİN METİN DÜZENLEYİCİ modeline benzer.

Gerçek öğenin bir görüntüsüyle birlikte kullanıcılara özelleştirme seçenekleri sunun. Kullanıcılar farklı seçenekler seçtikçe, öğenin resmini seçimlerini yansıtacak şekilde güncelleyin.

Özelleştirilmiş öğenin birden çok görünümünü göstermeyi düşünün. Üç boyutlu öğeler veya birden çok yüzeye sahip öğeler için, seçimlerinin etkisini net bir şekilde anlamaları için kullanıcılara özelleştirilmiş öğenin birden çok görünümünü göstermeyi düşünün. Örneğin, Nike, kullanıcıların özelleştirilmiş ayakkabıyı üstten görünüm, yandan görünüm, önden görünüm vb. gibi çeşitli açılardan görmelerine olanak tanır.

Benzer şekilde BMW, kullanıcıların dış görünümü özelleştirmek için ön ve arka görünümler arasında geçiş yapmasına olanak tanır. ve iç mekanı özelleştirmek için sürücü görünümü ile pano görünümü arasında.

Lands End ise sadece ön ve arka görünümü değil, aynı zamanda özelleştirilmiş öğeyi giyen bir modeli gösteren bir görünüm sunuyor.

Bahsedildiği gibi, CANLI ÖNİZLEME modeli, kullanıcıların yaptıkları seçimlere ilişkin bir WYSIWYG görünümü sağlamaya çalışması açısından RICH-METİN DÜZENLEYİCİ modeline benzer. Ek olarak, kullanıcılar arayüzü özelleştirirken önizleme yararlıdır; ÖZELLEŞTİRME de ilgili bir kalıptır.

Sürükleme ve Bırakma

Geleneksel web uygulamaları, veri öğelerini yeniden düzenlemek veya yeniden sıralamak için dolaylı yöntemler gerektirir. Örneğin, kullanıcılar bir öğe listesini iki yoldan biriyle yeniden sıralayabilir: istenen öğeyi seçin ve yukarı veya aşağı eylemleri seçin veya öğelerin istenen sırasını metin alanlarına girip bir “yeniden sırala” eylemini seçin.

Her iki yaklaşım da makul olsa da, kullanıcılara eylemleri hakkında anında geri bildirim sağlamazlar ve nispeten kısa listeler için bile kullanışsız olabilirler.

Kullanıcıların, sürükle ve bırak etkileşim stilini kullanarak veri öğelerini ve/veya sayfa bileşenlerini doğrudan değiştirmesine izin verin.

DEA olmayan web uygulamalarında, veri öğelerinin taşınması veya yeniden düzenlenmesi, tipik olarak, kullanıcıların, istenen yeniden düzenleme sunucuya gönderilene ve orijinal sayfa yeni sırayı yansıtacak şekilde güncellenene kadar değişikliklerin etkilerinin görünmediği başka bir sayfaya götürülmesini gerektirir. veya düzen. Çoğu masaüstü uygulamasında yaygın olanlara benzer doğrudan manipülasyon yöntemleri kullanmak (örneğin, bir belgeyi çöp kutusuna sürükleyerek silmek) etkileşimi verimli hale getirebilir ve keşfetmeyi teşvik edebilir.


Telefonda önizleme ne demek
Tivibu önizleme ne demek
Baskı önizleme nedir
Yazdırma önizleme hatası
Bildirim önizleme ne demek
Mac Önizleme Ayarlar’ı
Baskı önizleme kullanılamıyor
Ön izlenim Ne Demek


Kullanıcıların veri öğelerini (veya bileşenlerini) mevcut yerlerinden sürüklemesine, yeni bir konuma ve yere taşımasına ve oraya bırakmasına izin verin. Sürükle ve bırak aşağıdakiler için kullanılabilir:

  • Bir listedeki öğeleri yeniden düzenleme
  • Yer paylaşımlı açılır pencereleri bir konumdan diğerine taşıma.
  • Alışveriş sepetine ürün eklemek gibi listeler oluşturmak
  • Bir eylemi belirtmek
  • Bir nesneyi yeniden boyutlandırma

Sürükle ve bırak özelliğini desteklerken, kullanıcı arayüzünün duyarlı olması ve değişikliklerin herhangi bir gecikme olmaksızın anında gösterilmesi önemlidir.

SÜRÜKLE VE BIRAK ALANLARI İÇİN GEREKLİ ÖDENEĞİ SAĞLAYIN.

Kullanıcı arayüzünün neyin “sürüklenebilir” olduğunu (ve olmadığını) ve hangi alanların geçerli “bırakma” bölgeleri olduğunu (ve olmadığını) açıkça belirtmesi önemlidir.

Bu şu şekilde gerçekleştirilebilir:

  • Sürüklemek için net tutamaçlar gösteriliyor.
  • CSS imleç özelliğini hareket edecek şekilde ayarlayarak imleci “sürüklenebilir” öğelerin üzerine geldiğinde “taşı” simgesine ( ) değiştirme. Yeniden boyutlandırma için sürükle ve bırak yöntemini kullanırken, CSS imleç özelliğini uygun şekilde nw-resize, sw-resize, w-resize vb. olarak ayarlayarak “yeniden boyutlandır” simgesini ( ) kullanın.
  • Üzerine bir öğe sürüklendiğinde bırakma bölgelerini vurgulama.
  • CSS imleç özelliğini not-allowed olarak ayarlayarak “izin verilmedi” simgesi ( ) göstermesi gereken düşmeyen bölgelerin vurgulanmaması gerekir.

Kullanıcıların geçerli değerleri bilmesi gerektiğinden, bir değer aralığı arasında bir veya daha fazla değer belirtmek hataya açıktır. Ayrıca istenen girdinin kesinliğini de bilmeleri gerekir.

Bu tür bilgiler sayfa tasarımına dahil edilebilse de, bu tür veri girişi gerektiren form öğelerinin sayısı arttıkça sayfa karmaşıklaşabilir. Kullanıcılara, kabul edilebilir bir değer aralığı belirten bir kaydırıcı denetimi sunun. Kullanıcılar daha sonra bir değer veya değer aralığı ayarlamak için kaydırıcı(lar)ı sürükleyebilir.

Geleneksel web uygulamalarında, HTML’nin geçerli sürümünde kaydırıcı kontrolü için yerel destek bulunmadığından, kullanıcılara bir aralık içinde bir veya daha fazla değer belirtmek için bir metin alanı, bir dizi radyo düğmesi veya açılır liste sunulur. Ancak kaydırıcılar, bir aralık içinde bir değer seçmek için daha kolay ve daha doğrudan bir yöntem sağlar.

Ayrıca metin alanlarına değer girmekle karşılaştırıldığında kullanıcı hatalarını önlerler. Kaydırıcıların diğer bir önemli avantajı, veri aralığının kesikli olabileceği gibi sürekli olabilmesi ve kaydırıcının tasarımının kullanıcı girişinin uygun hassasiyetini iletebilmesidir. Ayrıca, bir metin giriş alanı veya radyo düğmeleri içeren bir seçimle karşılaştırıldığında, kaydırıcıları kullanarak değerleri seçmek daha hızlıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın