Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Büyük Nesne Deposu – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Büyük Nesne Deposu – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Çöp Toplayıcı

Çöp toplayıcı, ayırıcı ve dil bilgileri paylaşırsa, tipik performans yararları olur. Bir nesnenin boyutu, içeriği ve geçmişi, üzerinde kullanılması gereken çöp toplama türünü etkiler. Örneğin, kopyalama, nesneyi canlı kümeye taşımak için nesnenin boyutuyla orantılı olarak zaman alır. İşaretleme ve süpürme performansı, nesnelerin boyutuna bağlı değildir.

Klasik kuşak çöp toplayıcı, çoğu nesnenin oluşturulduktan kısa bir süre sonra öldüğü gözlemine dayanır. Bir nesne ne kadar eskiyse, hayatta kalma olasılığı o kadar yüksektir. Çöp toplayıcı, eden adı verilen özel bir alanda yeni nesneler yaratarak bu buluşsal yöntemden yararlanır.

Bir kopyalama toplayıcının sık sık çalıştırılması, nesneleri cennetin dışına, kullanım hakkı verilmiş bellek bölgelerine taşır. Karmaşık bir uygulama, ergen nesneleri orta yaşlı olanlardan ayırmak için bir görevlendirilmiş bölgeler hiyerarşisine sahip olabilir.

Basit bir kuşaksal toplayıcı, toplayıcı her çalıştırıldığında, kullanım hakkı olan verileri kopyalama maliyetinden tasarruf sağlar, ancak yine de, kullanım hakkı olan nesnelerden nesiller arası referanslar olarak adlandırılan referansları dikkate alması gerekir. Bunu, yetkilendirilmiş bölgelerdeki tüm nesneleri kök kümeye dahil ederek yapar.

Cennetteki canlılığı belirlemek için grafik geçişi, her nesnenin onu kopyalamadan önce cennette olup olmadığını dikkate almak zorunda olduğundan ve çok sayıda imtiyazlı nesne olabileceğinden, kuşak koleksiyoncuları cenneti toplarken imtiyazlı bölgeleri gizlemek için mücadele eder.

Kuşaklar Arası Referanslar

Eden’e referanslar için tüm kullanım süresi olan nesneler kümesini taramak yerine, çöp toplayıcı yalnızca kök kümesine kullanım süresi olandan kullanım süresi olmayana kadar bir referans listesi eklemek ister.

İki mekanizma, farklı nesillerdeki nesneler arasında bir referans oluşturabilir:

1. Çöp toplayıcı, referansı içeren nesneyi veya referansın hedefini yeni bir nesle taşıyarak nesiller arası bir referansa neden olabilir. Çöp toplayıcıdan bu referansları takip etmesini istemek mantıklıdır.

2. Uygulama kodu, nesiller arası bir referansı saklayabilir. Bu referansların, değişikliği yapan kod tarafından izlenmesi gerekir. Bu kod, yazma engeli adı verilen bir mekanizma kullanır. Statik ve yerel alanlar kök kümenin bir parçası yapılırsa izlenmesi gereken yazmalar yalnızca örnek alanlara yapılan başvuru depolarıdır. Yazma engeli, referansları örnek alanlara depolayan işlem kodlarını uygulayan rutinlere eklenen kodla uygulanabilir. Ayrıca, MMU bir yazma hatası saptadığında, süreli depolamayı yazmaya karşı korumak ve nesiller arası referansların depolarını kontrol etmek için MMU kullanılarak da yapılabilir.

Toplayıcının, kullanım süresi olan bir bölgeyi topladığında cenneti tarama ek yükünden kaçınmak istemedikçe, cennetten kullanım süresi olan nesnelere olan referansları izlemesine gerek yoktur.

Eden’in aktif olması beklendiğinden, buradan referansları izlemek nispeten pahalı bir iş olacaktır ve eden küçük olduğundan, çöp toplayıcının görevli bölgeleri topladığında cenneti toplamasını gerektirmek küçük bir ektir. Öte yandan, nesiller arası referansların koleksiyonunu cennetten çıkarmak pahalıysa, onları toplamaktan zarar gelmez.

Büyük Nesne Deposu

Büyük nesneler, basit bir kuşak şeması için sorun yaratır. Cennet, toplama maliyetini düşük tutmak için küçük tutulur, ancak bu, onu birçok nesne için çok küçük bırakır. Cennete sığan büyük nesneler burayı çok çabuk doldurur ve çok fazla toplanmaya neden olur.

Bu sorunu çözmek için bellek ayırıcı, büyük nesneler için büyük bir nesne deposu kullanır. Büyük nesne deposu, büyük nesnelerin cenneti kirletmesini önler ve büyük nesneler üzerinde bir kopyalama toplayıcıdan daha iyi çalışan bir işaretleme ve süpürme toplayıcı kullanabilir.

Gerçek Zamanlı Sorunlar

JVM, çöp toplamaya adanmış bir işlemci olmadan, çöp toplamanın nesne oluşturmayı içeren herhangi bir kodun zamanlamasını bozmayacağını garanti edemez. Eşzamanlı olmayan tüm mekanizmalar buluşsal yöntemlere dayalıdır ve pahalı çöp toplama işlemini erteleyerek çalışır. Önemli bir çöp toplama duraklaması olmadan günlerce çalışabilirler, ancak ara sıra duraklarlar.


Java Collections Nedir
Java ArrayList Kullanımı
Java collections framework
Java Collections örnekleri
Object Storage nedir
Java Collections Framework Nedir
Collection Framework Nedir
ArrayList Java


Öncelik Planlaması

Gerçek zamanlı programlamanın ana konusu, işleri zamanında yapmaktır. Bu, iki ayrı konuya ayrılır:

• Gerçek zamanlı kodun gerekli aralıkta öngörülebilir şekilde yürütülmesi için tasarlanması, kodlanması ve analiz edilmesi.
• CPU zamanı gibi kaynakların, gerçek zamanlı etkinliklerin son tarihlerini karşılamak için yeterli zaman ve kaynak elde edecek şekilde tahsis edilmesini sağlamak.

Planlama Koşulları

Bir işletim sisteminin görevler arasında geçiş yapan kısmı, ilke ve mekanizmanın zarif bir şekilde ayrılmasıyla ayrıştırılmıştır. Bir görevin durumunu fiilen kaydeden ve bir sonraki görevin yürütülmesini başlatan bileşene dağıtım programı adı verilir. Sırada hangi görevin çalıştırılacağına karar veren bileşene zamanlayıcı denir.

Sevk görevlileri geleneksel olarak basit ve hızlıdır. Sistem bir şeyi halletmek için acele ettiğinde (pi hesaplamayı bırakın ve Bones burnunu kapıya çarpmadan kapıyı açın), acil işi yapacak göreve geçerek başlar. Sevk görevlisi tarafından kullanılan süre tamamen ek yük gibi görünüyor.

Gerçek zamanlı sistem yazılımı, bu ek yükü sıfıra doğru itmek için mücadele eder. Bir dağıtıcıda zekice bir şey yoktur. Gerçek zamanlı bir programcı, hızlı ve önemsiz olmasını ister.

Bir zamanlayıcı farklıdır. Gerçek zamanlı olmayan bir sistem, CPU zamanını FIFO sırasına göre dağıtan bir zamanlayıcı ile yetinebilir; çoğu gerçek zamanlı sistem, sabit öncelikli bir programlayıcı kullanır. Basit bir sabit öncelikli planlayıcı “sadece”, sistemin her zaman çalışmaya hazır olan en yüksek öncelikli görevi yürütmesini sağlar.

Öncelikler, gerçek zamanlı sistemler için bir “önem” ölçümünü ifade eder: belirli bir anda her görevin ne kadar önemli olduğu. Gerçek zamanlı sistemler için ana alternatif, görevleri önceliklerine göre değil, mevcut hesaplamayı tamamlamaları gereken zamana göre planlayan son tarih planlamasıdır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın