Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Uygulamada Kademeli Çöp Toplama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Uygulamada Kademeli Çöp Toplama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Artımlı Koleksiyon

Çöp toplama işlemi tamamlanırken uzun duraklamalar acı vericidir. Normalde gerçek zamanlı olarak kabul edilmeyen sistemler bile, fark edilir aralıklarla yanıt vermeyi keserlerse bozuk görünürler.

Herhangi bir çöp toplayıcı biraz öncelikli hale getirilebilir. Toplayıcı, bir ön alım talebini fark eder, bellek sisteminin tutarlı olduğu ve kaynak sızıntısının olmadığı bir noktaya kadar geriye veya ileriye doğru ilerler ve kendisinin önceden alınmasına izin verir. Çöp toplama, önceden alındığında bir miktar ilerleme kaydederse, artımlı bir toplayıcıdır. Ne yazık ki, önlendiğinde, çöp toplayıcının çalıştığı referans grafiği geçersiz ve geçersiz hale gelir.

Bir çöp toplayıcı, canlı nesneleri bulmak yerine (canlı olmayan her şey ölüdür) doğrudan çöp bulmaya konsantre olabilseydi, bunu artımlı hale getirmek kolay olurdu. Ölü bir nesne hayata geri dönemez, bu nedenle çöp toplayıcı her bir çöp parçası bulduğunda, onu hemen serbest bırakabilir ve ilerleme kaydedebilir.

Bu algoritma, başlangıçta yeniden başlatılması gerekmesine rağmen gecikme olmadan önlenebilir. Ne yazık ki, tüm algoritmanın birçok yinelemesinde çöpün hayatta kalmasına izin verir ve döngüler asla geri kazanılmaz.

Henüz erişilemez hale getirilmiş 1000 düğümden oluşan bağlantılı bir liste hayal edin. Bu listedeki düğümler, toplayıcının önce listenin sonunu göreceği, ardından tekrar başa döneceği şekilde sıralanır. Önemsiz artımlı toplayıcı, her çalıştırıldığında listenin bir düğümünü geri alacaktır.

Algoritma 4–3 başarısız olur çünkü her engellendiğinde yeniden başlatılması gerekir. Her milisaniyede bir uyanan yüksek öncelikli bir iş parçacığı, bu algoritmanın nesne listesinin başlangıcından öteye geçmesine asla izin vermez.

Algoritma 4-4’ün arkasındaki fikir, bir çöp toplayıcının tüm hesaplamalarını belleğin anlık görüntüsü üzerinde yapabilmesidir. Anlık görüntü oluşturulduğunda çöp olan herhangi bir nesne, çöp toplayıcı onu algıladığında hala çöp olacaktır.

Çöp toplayıcı ölü bir nesneyi her algıladığında, sisteme karşılık gelen nesneyi aktif bellekte serbest bırakmasını söyler. Anlık görüntüdeki nesneyi serbest bırakıp bırakmadığı önemli değil. Çöp toplama algoritması sona erdiğinde, bellek anlık görüntüsü için kullanılan tüm arabellek temizlenir ve bir sonraki döngü için kullanılır.

Toplanabilir belleğin özel bir görüntüsünü oluşturan uzun kilit dışında, bu algoritma, Algoritma 4-3’ten bile daha önceliklidir. Kopyalama işleminden sonra herhangi bir noktada önlenebilir ve devam ettirilebilir. Tüm belleğin kopyalanması, 0(n) zamanlı bir işlemdir; burada n, belleğin boyutudur, ancak yine de oldukça hızlı olabilir.

İlk olarak, bu basit bir kopyadır. Belleğin yükleri ve depoları işleyebildiği kadar hızlı çalışması gerekir. İkincisi, MMU’lu bir makinede, bellek MMU tembel kopyalama teknikleriyle kopyalanabilir. MMU, sayfaları iki adresle eşleştirmek ve salt okunur olarak işaretlemek için kullanılabilir. Yalnızca “bir kopya oluşturduktan” sonra yazılan sayfaları gerçekten kopyalaması gerekir.

Algoritma 4–4, çoğu yönden çekici bir artımlı toplayıcıdır. Tek ciddi sorunu, çalışma arabelleği için ağır bellek gereksinimi ve çalışma kopyasını oluştururken belleğe yazma işlemlerini kapatma şeklidir.


Java E-kitap
Java egzersizleri
Java Kitap PDF
Java Garbage Collector kullanımı
Java kodları ve Anlamları Pdf
Garbage collector C#
Java örnekleri PDF
Java nesne Yönelimli programlama örnekleri


Uygulamada Kademeli Çöp Toplama

Çoğu çok işlemcili LISP makineleri için geliştirilmiş birçok artımlı çöp toplama algoritması vardır.

Mutasyona uğratıcı

Artımlı çöp toplama, eşzamanlı bir algoritma gibi analiz edilir. Çöp toplayıcı, belleği ayıran, ona erişen ve değiştiren bir iş parçacığı olan bir mutator ile karşı karşıyadır. Doğru bir algoritma, mutatör ne yaparsa yapsın doğru davranmalıdır.

Tutucu

Bir çöp toplayıcı, hala canlı olan belleği asla boşaltmamalıdır. Bazı çöpleri tanımakta başarısız olursa daha az zararlıdır; özellikle başarısızlık zamanlamayla ilgiliyse ve yüzen çöp bir sonraki geçişte toplanacaksa. Bir çöp toplama algoritması ne kadar muhafazakarsa, yüzen çöp bırakma olasılığı o kadar yüksektir.

Çöp toplama bağlamında, doğruluk muhafazakarlığın zıttıdır. Doğru bir çöp toplayıcı, çöp toplayıcı tamamlandığında ulaşılamayan tüm nesneleri toplayacaktır.

Okuma bariyeri

Bu mekanizma, mutatör bir nesneyi okuduğunda çöp toplayıcıyı bilgilendirir. Bariyerler genellikle belirli nesnelere iliştirilir ve tüm okumaları izlemek için kullanılmaz.

Yazma engeli

Bu mekanizma, mutator bir nesneye yazdığında çöp toplayıcıyı bilgilendirir. Çöp toplayıcı genellikle yalnızca referansların yazılmasını önemser, bu nedenle bariyer, referansları depolayan işlemler dışındaki tüm yazma işlemlerini güvenli bir şekilde yok sayabilir.

Doğru bir çöp toplayıcı, asla canlı bir nesneyi serbest bırakmamalıdır. Toplama algoritması, bir mutatörün çöp toplayıcının bir daha ziyaret etmeyeceği bir nesneye çöp toplayıcının dikkate almadığı bir nesneye referans yazmamasını sağlarsa bunu garanti edebilir.

Başka tehlikeli bir işlem yoktur. Artımlı çöp toplama, canlı nesnelerin geri kazanılmasını önlemelidir. Çöpün tutulması kötüdür ama zararlı değildir.

Çöp toplayıcı, canlı bir nesneyi yalnızca nesneye herhangi bir referans görmemişse geri alacaktır. Bu, yalnızca mutatörün referans grafiğini değiştirmesi durumunda mümkündür.

Mutatörden gelen bir okumanın referans grafiğini okuyarak değiştirmesinin hiçbir yolu yoktur. Mutatörün referans grafiğini referanslar dışında herhangi bir şey yazarak değiştirmesinin hiçbir yolu yoktur.

Çöp toplayıcının henüz zarar vermeyeceğini düşünmediği düğümlere yazma. Bu, yalnızca çöp toplayıcının zaten potansiyel olarak zararlı olarak kabul ettiği nesnelere yapılan referansların yazılmasını sağlar.

Yalnızca nesne referanslarını depolayan işlemler, çöp toplayıcının canlı bir nesneyi serbest bırakmasına neden olabilir. Bu bölümün başında, canlı bir nesneyi serbest bırakmanın çöp toplamayı nasıl bozabileceği gösterilmektedir.

Çöp toplayıcı, bu kesintiyi önlemek için iki yöntemden birini seçebilir:

1. Mutatör, çöp toplayıcının henüz dikkate almadığı bir nesneye referans verdiğinde, onu hemen çöp toplayıcının bekleyen listesine ekleyin. Bu, dikkate alınmayan tüm nesnelerin etrafındaki bir okuma bariyeri ile yapılır.
2. Değiştirici, üzerinde düşünülmüş bir nesneye dikkate alınmayan bir nesneye bir referans yazdığında, çöp toplayıcının referansın depolandığı nesneyi yeniden ziyaret etmesine neden olun. Bu teknik, çöp toplayıcının önceden geçtiği tüm referans alanlarının çevresinde bir yazma engeli kullanır.

Algoritma 4-4, ikinci yöntemin aşırı bir örneğidir. Algoritma 4-4’ü uygulayan bir çöp toplayıcı, ya kopyalama aşamasında mutatörden gelen yazmaları kilitler ya da kopyalama sırasında tüm yazmaları yakalayıp anlık görüntüye yansıtmak için bir yazma engeli kullanır. Diğer çöp toplama algoritmaları, daha karmaşık, ancak oldukça öncelikli çöp toplayıcılar elde etmek için engelleri işaretleme ve süpürme veya kopya toplayıcılarla birleştirir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın