Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Bellek Bilgileri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Bellek Bilgileri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Becerisi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Çalışma Zamanı Ortamını Gözetleme

Bilgisayar korsanlığı sistemleri ve sorun giderme uygulamaları genellikle çeşitli sistem parametrelerinin değiştirilmesini gerektirir. Örneğin, “Uygulama Sınıflarının Değiştirilmesi ve Yama Yapılması” sınıfının yamalı bir sürümünü yüklemek için CLASSPATH değişkeninin değerini değiştirdik.

“Java Güvenliğinin Manipüle Edilmesi”nde, güvenlik yöneticisini yüklemek için bir sistem özelliğinin nasıl kullanılacağını gördünüz. Çalıştırma ortamını anlamak ve sistem parametrelerinin tam değerlerini bilmek, çalışmanızı varsayımlar yerine bilgiye dayandırmanıza olanak tanır. Bu bölümde, sistem özelliklerinin değerlerini nasıl elde edeceğinizi, bir güvenlik yöneticisinin kurulu olup olmadığını kontrol etmeyi ve çeşitli bellek ve ağ bilgilerini almayı öğreneceksiniz.

Nereye bakacağınızı bildiğiniz sürece, yararlı bilgilerin çoğuna Java API sınıfları aracılığıyla kolayca erişilebilir. Java’nın platformlar arası doğası nedeniyle, temeldeki donanım ve fiziksel kaynaklar hakkındaki bilgiler sınırlıdır.

Bu bölümde, tüm yararlı ortam bilgilerini birleştiren ve yazdıran bir snoop sınıfı yaratıyoruz. Çalışan bir uygulamadan çağrılabilir veya ana sınıf olarak covertjava.snoop.RuntimeInfo veya snoop_re.bat kullanılarak ayrı olarak çalıştırılabilir.

Örneğin, uygulama sunucuları genellikle ortam değişkenlerini ve uygulama parametrelerini yapılandıran bir dizi toplu iş dosyası veya kabuk betiği aracılığıyla başlatılır. Sunucu başlangıç kodu, ortamın varsayılan durumunu değiştirebilir ve geçerli değerleri bilmenin tek güvenilir yolu, bunların izini sürmektir.

Sistem Özellikleri

Sistem özellikleri, çalıştırma ortamı hakkında bilgi sağlayan ad-değer çiftleridir. Bunlar, işletim sistemi ve JVM satıcısı ve sürümü, sınıf ve kitaplık yükleme yolları, kullanıcının ev ve geçerli dizinleri ve diğer yararlı özellikler hakkındaki verileri içerir. Her bir özelliğin anlamı İnternette bulunabilir ve buna alışmanızı tavsiye ederim. Başlamak için iyi bir yer, Java.lang.System sınıfı için bulunabilen JavaDoc’tur.

Bazı özellikler başlatma sırasında salt okunurdur, bu da salt okunurmuş gibi davranmalarına neden olur. Örneğin, java.class.path özelliği, sınıfları yüklemek için kullanılan yolu açıklar. Bu özelliğin değerini değiştirebilseniz bile, bunu yapmak istenen etkiyi yaratmaz çünkü sistem sınıfı yükleyicisi bunu yalnızca bir kez okur ve bu nedenle değişikliği görmez. Java güvenliğini manipüle etme ayrıntılı olarak ele alındı.

Sistem Bilgisi

Sistem özellikleri ortam bilgilerini çok iyi kapsar. Bununla birlikte, sistemin birkaç önemli yönü daha dikkatimizi hak ediyor. Ortamın ne kadar güvenli olduğunu belirlemek için bir güvenlik yöneticisinin ayarlanıp ayarlanmadığını görmek istiyoruz. Ayrıca, sınıf yüklemesinin manipülasyonu için ne kadar yerimiz olduğunu görmek için sınıfı yüklemek için hangi sınıf yükleyicinin kullanıldığını bilmek istiyoruz. Son olarak, lisanslama ve performans değerlendirmeleri için kaç tane CPU’nun mevcut olduğunu görmek istiyoruz. Listeleme, bu bilgiyi alan kaynak kodunu gösterir.


Bilgisayar bellek birimleri
Bilgisayar bellek türleri
Bellek birimleri
Bellek birimleri nedir
En hızlı bellek türü
Bellek Çeşitleri
Rom bellek Nedir
Geçici bellek türleri


Bellek Bilgileri

JVM, bir Java uygulamasının kullanabileceği belleği yönetir. Uygulama daha fazla bellek istediğinde, JVM ilk önce, işlem için zaten ayrılmış olan boş bellekten isteği karşılayıp karşılayamayacağını kontrol eder. Yeterli boş bellek yoksa JVM, ölü nesneler tarafından kullanılan belleği boşaltma girişiminde çöp toplamayı zorlayabilir.

Çöp toplama yeterli belleği boşaltmayı başaramazsa, JVM işletim sisteminden daha fazla bellek almaya çalışır, böylece ayrılan toplam belleği artırır. Varsayılan olarak 16 MB olan ancak -Xmx parametresi kullanılarak belirtilebilen izin verilen maksimum değere kadar işletim sisteminden daha fazla bellek almaya devam eder.

Bellek yönetimi, Java uygulamalarının sağlığı ve performansı için çok önemlidir. Çöp toplama ve etkin bellek kullanımının ayrıntıları bu kitabın konusunu aşıyor, ancak çeşitli bellek havuzlarının boyutunu nasıl elde edeceğinizi öğreneceksiniz. Uygulamanın bellek kullanımını izlemenin en iyi yolu, JProble veya OptimizeIt gibi bir profil oluşturucu kullanmaktır.

Ancak uygulamanın, üretim sistemleri için kabul edilemez olan bir hata ayıklama modunda çalıştırılmasını gerektirirler. Wily Introscope ve Borland Server Trace gibi yeni nesil araçlar, çalışan herhangi bir uygulamanın bellek kullanımını minimum ek yük ile izleyebilir ve görüntüleyebilir.

Ancak, bizim kullanacağımız yöntemi kullanırlar ve birçok Java uygulaması için çok pahalı olabilirler. Liste 8.3, JVM’nin geçerli bellek profilini yazdıran bir yöntemin uygulanmasını gösterir.

Ağ Bilgileri

Bir Java uygulamasıyla ağ ortamı hakkında öğrenilebilecek pek çok şey yoktur. Java, platformlar arası, yüksek seviyeli bir dildir ve bu da onu, düşük seviyeli işletim sistemi yardımcı programlarını ve sürücülerini uygulamak için ideal olmayan bir seçim haline getirir. Çalışma zamanından elde edilebilecek tek yararlı bilgi, yerel ana bilgisayar adı ve IP adresidir.

Bu, lisansların sunucu başına verildiği ve düğüm kilitli olduğu lisanslama amaçları için kullanılabilir. Altta yatan ağ ve donanım yapılandırması hakkında daha fazla bilgi, işletim sistemine yerel çağrılar yapan JNI ve C kitaplıkları kullanılarak elde edilebilir. Liste, ana bilgisayar bilgilerinin nasıl alınacağını gösterir.

Ortam Değişkenlerine Erişim

Ortam değişkenleri, bir uygulamayı parametreleştirmek için iyi bir yol sağlar. Örneğin, uygulama yükleme dizini ana bilgisayardan ana bilgisayara farklı olabilir ve Java’nın uygulamanın nereye yüklendiğini bulmanın güvenilir bir yolu yoktur. Bu nedenle yaygın bir uygulama, APP_HOME ortam değişkenini tanımlayıp Java uygulamasına geçirmektir.

Çok fazla ortam değişkeni kullanmamalısınız çünkü bunu yapmak, toplu iş dosyası ve kabuk betiği programlamayı karmaşıklaştırır. Java özelliklerindeki veya XML biçimindeki yapılandırma dosyalarına ve yapılandırma dosyalarının konumunu belirten bir ortam değişkenine güvenmek daha iyi bir alternatiftir.

Java’da ortam değişkenlerine erişmenin doğru yolu, -D anahtarını kullanarak onu komut satırında iletmektir. Netlik için tüm ortam değişkeni adlarının başına env öneki eklemeyi seviyorum. Aşağıdaki örnek, Windows’ta TEMP ve COMPUTERNAME ortam değişkenlerinin değerlerinin bu bölümde geliştirmekte olduğumuz snoop yardımcı programına nasıl iletileceğini göstermektedir.

Java uygulaması daha sonra, komut satırında tanımlanan adla System.getProperty() yöntemini kullanarak değişkenin değerini alabilir. Örneğimizde, TEMP değişkeninin değeri System.getProperty(“env.temp”) kullanılarak elde edilebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın