Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Hata Ayıklayıcılar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Hata Ayıklayıcılar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Bilinmeyen Uygulamaların Dahilisini Anlamak

Geleneksel bir hata ayıklayıcı kullanmayla ilgili bir bölüm yazmak, okuyucunun zekasına hakaret etmenin sınırındadır. Bir hata ayıklayıcıyı kendi başınıza nasıl kullanacağınızı bulamıyorsanız, muhtemelen bir kariyer değişikliği düşünmelisiniz.

Bunun yerine, bu bölümün odak noktası, çalışan uygulamaların içine bakmak için farklı bir yaklaşım sunan alışılmışın dışında bir araç kullanmaktır. Her ne kadar hata ayıklamadan bahsetsem de, gerçekte öğreneceğiniz şey, bilinmeyen uygulamaların içindekilerdir.

Kaynak koduyla çalışmak genellikle bunu yapmanın tercih edilen bir yoludur, ancak bazı durumlarda bir hata ayıklayıcının yeri doldurulamaz.

İyi izleme özelliği olmayan büyük bir uygulamayla çalışıyorsunuz. Uygulama kaynak kodunun okunması, karmaşık nesne hiyerarşisi ve ağır programlama uygulamaları nedeniyle iç mantığın net bir şekilde anlaşılmasını sağlamaz. Agresif bir şekilde gizlenmiş bir uygulama ile çalışıyorsunuz.

Geleneksel Hata Ayıklayıcılar ve Sınırlamaları

Java en başından hata ayıklama düşünülerek tasarlanmıştır. Standart Java Hata Ayıklama API’si, hata ayıklanan süreç için bir uzak görüntüleyici kavramına dayanır. Bu standart, tedarikçilerin çok çeşitli özelliklerle kendi hata ayıklayıcılarını uygulamalarına izin verir.

Bazıları, geliştiricinin kesme noktaları yerleştirmesine ve uygulama kodunda ilerlemesine izin vermekten daha ileri gitmez. Daha gelişmiş hata ayıklayıcılar, bir değişken belirli bir değere sahip olduğunda veya belirli bir istisna atıldığında yürütmeyi durduran koşullu kesme noktaları gibi ek özellikler sağlar.

Geleneksel hata ayıklayıcılar, hataların kodlanmasına ve düzeltilmesine yardımcı olur, ancak tersine mühendislik veya karmaşık bir uygulamada sorun giderme için etkili değildirler. Bu hata ayıklayıcılarla ilgili en büyük sorun, yalnızca o an için bilgi göstermeleri ve o an geçer geçmez bilginin geri dönülmez bir şekilde kaybolmasıdır.

Etkili olmak için, geleneksel hata ayıklayıcılar, kod boyunca stratejik olarak yerleştirilmiş kesme noktaları gerektirir; bu, özellikle kod çok iyi bilinmiyorsa, açıkça sıkıcı bir süreçtir.

Örneğin, Sohbet uygulamasını edindiğinizi ve bunun gelen mesajları nasıl işlediğini öğrenmek istediğinizi varsayalım. Bir hata ayıklama modunda yükleyip çalıştırabilseniz de, kesme noktasını nereye yerleştireceğinizi nasıl bilebilirsiniz?

Chat gibi küçük bir uygulamada bile, mesajlar bir RMI iş parçacığında eşzamansız olarak teslim edildiğinden, kodda adım adım ilerlemek size yardımcı olmaz. Yalnızca kodun derlenmesi ve dikkatli bir şekilde incelenmesi, sizi ChatServerRemote’da tanımlanan ve ChatServer’da uygulanan ReceiveMessage yöntemine yönlendirebilir.

Chat’in Zelix KlassMaster ile karıştırılan sürümünü tersine çevirmeye çalışırsanız, en hafif tabirle görev zorlaşır. Görevde size yardımcı olacak daha iyi bir araca ihtiyacınız var. Omniscient hata ayıklayıcısına girin.

Her şeyi bilen hata ayıklama, yürütülen programın durumunu kaydetmenize ve ardından durumları incelemek için zamanda geriye gitmenize olanak tanır. Geleneksel hata ayıklamadan farklıdır çünkü kullanıcı uygulaması hata ayıklama modunda çalışmaz ve bu nedenle duraklatılamaz.


Hata ayıklama Nedir
Hata ayıklama modu Nasıl açılır
Hata ayıklama ing
Windows 10 hata ayıklama modu
Hata ayıklama çeşitleri
Hata ayıklama yürütülebilir dosyası yok
Visual Studio Code hata ayıklama


Her şeyi bilen hata ayıklayıcının arkasındaki fikir, iş parçacıkları ve değişkenler, bunların değerleri, standart giriş ve çıkış akışları ve yüklü sınıflar hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi kaydetmektir.

Bilgiler kaydedildikten sonra uygulama durdurulabilir veya kapatılabilir. Hata ayıklayıcı daha sonra yürütmeyi baştan veya sondan veya bir yöntem çağrısı veya standart çıktı akışına yazılan bir mesaj tarafından tanımlanan belirli bir andan başlayarak izlemek için kullanılabilir. Bu, kesme noktalarının ayarlanmasını gereksiz kılar ve eşzamansız olarak işlenen işlemleri kaçırmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Şu anda, bu yaklaşımın bildiğim tek uygulaması Bil Lambda’nın Omniscient Debugger’ı (ODB). GPL lisansı altında dağıtılır ve indirilebilir. Hala, özellikle UI tarafında biraz çalışmaya ihtiyacı var, ancak kayıt ve araştırma işlerini inanılmaz derecede iyi yapıyor. Ö

DB, hata ayıklama için gereken bilgileri kaydeden kodu eklemek için bir bayt kodu dekorasyon tekniği kullanır. Chat’in dahili uygulaması hakkında hiçbir şey bilmiyormuşuz gibi davranacağız ve Chat’in gelen mesajları nasıl işlediğini öğrenmek için Bil’in Her Şeye Dair Hata Ayıklayıcısını kullanacağız.

Sohbet Yürütme ve Kaydetme

ODB’de Chat’in yürütülmesini kaydederek başlıyoruz. Gizli Java dağıtımı, yazı yazıldığı sırada ODB’nin en son sürümünü içerir. Lib dizinine yerleştirilir ve varsayılan olarak kullanılır. ODB’nin daha yeni bir sürümünü kontrol edebilir ve bulursanız kullanabilirsiniz. distrib\bin dizininde bulunan debugChat.bat’ı çalıştırın; bu toplu iş dosyası, ortamı ODB için yapılandırır ve başlangıçta covertjava.chat.ChatApplication’ı çalıştırmasını söyler.

ODB yüklendikten sonra ana penceresini açar ve Chat’i çalıştırır. ChatAplicaton’un kaynak kodu konumu sorulduğunda, çalışmamızı bytecode ile kısıtlamak için Kaynak Yok düğmesine tıklıyoruz. Başlatma adımından sonra hata ayıklayıcı penceresini gösterir.

ODB kullanıcı arabirimi en sezgisel değildir, ancak buna alıştıktan sonra etkin bir şekilde gezinebileceksiniz. En üstteki menünün solunda Damga araç çubuğu bulunur. ODB, programın yürütülmesini bir dizi zaman damgasında kaydeder ve Damga araç çubuğu, bu sırada ileri ve geri gitmenizi sağlar.

Bir dizi panel, uygulama durumuyla ilgili bilgileri görüntüler:

. Diziler—Bu panel, kaydedilen tüm dizileri gösterir. Bir iş parçacığının adının başına — eklenmişse, bu, geçerli zaman damgasında iş parçacığının henüz oluşturulmadığı anlamına gelir. İplik ölüyse, Ölü olarak gösterilir.
. Yığın—Bu panel, seçili olan ileti dizisi için çağrı yığınını gösterir.
. Yereller—Bu panel, çağrı yığınında veya Yöntem İzleri panelinde seçilen yöntem için yerel değişkenlerin adlarını ve değerlerini gösterir.
. Bu—Bu panel, yöntemi seçili olan nesne üzerinde toString() çağrısının sonucunu gösterir.
. Yöntem İzleri—Bu panel, girintili iç içe çağrılar da dahil olmak üzere yöntem çağrılarının sırasını gösterir.
. Kod—Bu panel, varsa kaynak kodunu gösterir.
. TTY Çıktısı—Bu panel, System.out.println’ye yapılan durdurulan çağrıları gösterir (şu anda ODB tarafından başka hiçbir çıktı yöntemi desteklenmemektedir).
. Nesneler—Bu panel, izlenmekte olan nesnelerin dizili hallerini gösterir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın