Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Bağlantılar Arası Döngü – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Bağlantılar Arası Döngü – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Bağlantılar Arası Döngü

CSS sınıfı codeExample’a sahip tüm bağlantılar arasında döngü yapmak için jQuery’nin yineleyici yöntemlerinden her birini kullanırsınız. Ardından, jQuery’nin hide() yöntemini kullanarak tüm PRE öğelerini codeExample sınıfıyla gizlemeden önce after() yöntemi ve $(this) seçicisi aracılığıyla bu bağlantıların her birinin ardından codeExample sınıfı ve gömülü CODE öğeleriyle PRE öğeleri oluşturursunuz.

Kod örneklerini göstermek ve gizlemek için toggle()’ı kullanırsınız; ancak, son komut dosyasının aksine, kodu gösterdiğinizde bağlantının orijinal metnini eski adlı bir özellikte saklar ve bağlantı metnini “Kodu Gizle” ile değiştirirsiniz.

Ardından, kodu gösterdiğinizde parametre olarak bağlantıyla birlikte parseCode() işlevini çağırırsınız. Kodu gizlediğinizde, jQuery’nin hide() yöntemiyle PRE öğesini gizlemeden önce bağlantı metnini eski parametrede saklanan değere geri ayarlayarak orijinal bağlantı metnini geri yüklersiniz.

Bu işlev, bağlantıyı izleyen PRE öğesinin (bir sonraki kardeşi olan), kod ilk kez yüklendikten sonra ayarlayacağınız hascode adlı bir özelliğe sahip olup olmadığını test eder. Bu, komut dosyasının kullanıcı bağlantıyı her tıkladığında kodu yüklemesini, bunun yerine yalnızca bir kez yüklemesini önlemek için gereklidir.

Ardından, bağlantının href öznitelik değeri ve parametre olarak anonim bir işlevle $.get() yöntemini kullanırsınız. Bu, bağlantılı belgeyi yükleyen ve belge yüklendikten sonra işlevi çağıran bir XHR talebini etkin bir şekilde gönderir. XHR aracılığıyla yüklenen belgenin içeriğini içerecek olan kod adlı bir parametre gönderirsiniz.

Ardından, PRE öğesinin innerHTML özelliği olarak bir CODE öğesinin içine sonucu eklemeden önce tüm ve işaretlerini, etiket parantezlerini ve tırnak işaretlerini numaralı HTML varlıklarıyla, satır sonlarını <br> ile ve boşlukları HTML varlıklarıyla değiştirmek için normal ifadeler kullanırsınız. eleman. Kullanıcının kodu göstermek için bağlantıyı bir sonraki tıklattığında $.get() yapısının atlanmasını sağlamak için hascode özelliğini true olarak ayarlarsınız.

Geriye sadece jQuery’nin show() yöntemini kullanarak PRE öğesini göstermek kalıyor. Bunu, kullanıcının kodu göstermeyi seçtiği ikinci ve ardışık kez gösterdiğinden emin olmak için $.get() yapısının dışında yapmanız gerektiğine dikkat edin.

Kendi Sözdizimlerini Kullanan jQuery ve Diğer Kitaplıklar

jQuery ile günde kaç tane web uygulaması ve web geliştirme görevini kolayca ve hızlı bir şekilde yerine getirebildiğiniz şaşırtıcı. Ancak, bu belgeyi bakım için üçüncü taraf bir geliştiriciye verirseniz, jQuery hakkında bilgi sahibi olması gerekir, yoksa tamamen kaybolur.

Bu, kütüphaneleri kullanmanın tehlikelerinden biridir. JavaScript sözdizimine ve kurallarına güvenmek yerine, sürece fazladan bir gerekli bilgi katmanı eklersiniz. Kütüphanenin sunduğu faydaların buna değip değmeyeceğine karar vermek size kalmış.

Diğer bir konu ise, birçok kod kütüphanesi örneğinin göze batmayan değil, kütüphanenin neler yapabileceğini göstermek için yapılmış olmasıdır. Kitaplıkları kullanırken ve açıklarken JavaScript’in kullanılabilir olmasını beklemek çok caziptir. Bu hatayı yapmadığınızdan emin olun.

Kütüphaneler, geliştirme sürecini daha hızlı ve kolay hale getirmek için vardır, bizi onlara bağımlı kılmak veya JavaScript olmadan çalışmayan uygulamalar ve web siteleri oluşturan geçmişte kütüphanelerde yaptığımız hataları tekrarlamak için değil. Ardından, harita uygulamaları oluşturmak için Google Haritalar API’sini kullanmaya bakacağız.


Güvenli bağlantı kurulamadı hatası çözümü
Bağlanılamadı ne demek arama
accounts.google.com nedir
Network error hatası çözümü
Meton döngüsü
Güvenli bağlantı kurulamadı hatası Android


Google Haritalar ile Sitenize Harita Ekleme

Google Haritalar, muhtemelen tüm Ajax çılgınlığını başlatan web uygulamasıdır. Kullanıcıya hareket ettirilebilen, yakınlaştırılabilen ve hatta açıklama eklemeye izin veren uygulamaya izin veren haritalar sağlar. Görmek istediğiniz konumu harita, uydu resmi veya her ikisinin karışımı olarak gösterebilirsiniz.

Google, web geliştiricilerinin bir API aracılığıyla Google Haritalar’ı kendi web sitelerinde kullanmalarına izin verir. API’yi kullanmak için ana sayfasında ücretsiz bir geliştirici anahtarına kaydolmanız gerekir.

Burada ayrıca Google haritalarının nasıl kullanılacağına ilişkin belgeleri ve birçok örneği bulacaksınız. Anahtar, haritaları bu etki alanındaki tek bir etki alanında veya alt klasörde kullanmanıza olanak tanır. Bu bölümdeki örnekler, localhost ile çalışan bir anahtar kullanır; bu, onları dosya sisteminden değil, yerel sunucunuzda çalıştırmanız gerektiği anlamına gelir.

Geliştirici anahtarını edindikten sonra, belgenizin başlığında tüm harita kodunu içeren JavaScript’e bağlantı verebilirsiniz. Örnek kodu localhost’tan farklı bir sunucuda denerseniz, örnek dosyalarda anahtarı değiştirmeniz gerekecektir.

■Dikkat : Bu URL gelecekte değişebilir, bu nedenle, örneklerinizin birdenbire başarısız olması durumunda API anasayfasını kontrol ettiğinizden emin olun. Değişmesi muhtemel kısım, API’nin sürümü olan URL’deki v parametresidir.

Atmanız gereken bir sonraki adım, görüntülemek istediğiniz konumun enlem ve boylam değerini almaktır. ABD’deyseniz, şanslısınız, çünkü adresleri bu değerlere dönüştüren ücretsiz bir hizmet http://geocoder.us/ adresinde mevcuttur. Örneğin, 5555 Melrose Avenue adresinde bulunan Hollywood, California’daki Paramount Studios’un yerini göstermek isterseniz, verileri adresinden alabilirsiniz.

İlki, Google Haritalar API’si ile uyumlu bir kod döndürür (ne yazık ki şu anda eski API için yeterince güncel olmayan kod, ancak bu kitap çıktığında bu değişmiş olabilir) ve ikincisi bir dizi virgülle ayrılmış satır döndürür boylam ve enlem bilgileriyle birlikte, her ikisi de yalnızca ABD için değil, dünya çapında bilgi verir.

Bilgiye sahip olduğunuzda, kendi haritanızı web sitenize eklemeye başlayabilirsiniz. Uluslararası bir konuma örnek olarak, Londra, İngiltere’nin kuzeyindeki sokağımı kullanalım. Sokağımın koordinatları 51.5623° enlem ve –0.0934° boylamdır. Bu bilgiyi ve API tarafından size sağlanan yöntemleri kullanarak, bölgemin bir haritasını göstermek kolaydır.

Haritayı içermek için bir HTML öğesiyle başlarsınız. JavaScript mevcut olmadığında veya tarayıcı desteklenmediğinde görüntülenen bu öğeye içerik ekleyebilirsiniz.

Bu içerik, aynı haritanın herhangi bir HTML, metin veya hatta statik bir görüntüsü olabilir. İkincisi, geriye dönük uyumluluk sağlamak için güzel bir seçenektir; sadece kullanıcıya metnin hiçbir yerinde haritanın dinamik olduğunu söylemediğinizden emin olmanız gerekir, çünkü olmayabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın