Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Sitesi Haritalandırma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Sitesi Haritalandırma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Web Sitesi Haritalandırma

API’nin GBrowserIsCompatible() işlevi, tarayıcının Google Haritalar’ı destekleyip desteklemediğini test eder ve bu durumda true değerini döndürür.

Belge yüklemeyi bitirdiğinde kendi addMap() işlevinizi ve pencere kapandığında API tarafından sağlanan GUnload() işlevini çağırırsınız (pencereyi kapatmak boşaltma olayını tetiklediğinden). Haritalar, bellek sızıntısı sorunları nedeniyle MSIE’yi yavaşlatabilecek çok sayıda olay işleme kullandığından ikincisi gereklidir.

Yeni bir harita nesnesi oluşturan GMap2() yöntemini çağırarak haritayı eklersiniz. Yöntem, parametre olarak haritanın ekleneceği öğeyi, bu durumda kimlik haritasına sahip öğeyi alır. Bir belgeye istediğiniz kadar harita ekleyebilirsiniz.

Enlem ve boylam değerlerini parametre olarak alan GLatLng() yöntemiyle yeni bir nokta tanımlarsınız. Ardından, haritayı ortalamak için noktayı ve yakınlaştırma düzeyini (1 ila 17) parametre olarak alan setCenter() yöntemi aracılığıyla haritayı bu noktada ortalarsınız. Sayfanızda gösterildiği gibi etkileşimli bir haritaya sahip olmak için gereken tek şey budur.

http://maps.google.com ve diğer dinamik harita web sitelerinde (yakınlaştırma, kaydırma, haritanın türünü değiştirme) gösterilen olağan kontroller olmadan, bu harita kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir, çünkü bunun etkileşimli bir harita olduğunu gösteren hiçbir şey yoktur. statik bir görüntü yerine harita. Bu nedenle, API’nin addControl() yöntemini kullanarak denetimleri eklemek mantıklıdır.

addControl() yöntemi, tek parametresi olarak denetim nesnesinin bir örneğini alır. Bu örnek, haritayı kaydıran oklardan ve yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için + ve – düğmelerinden oluşan bir GSmallMapControl() ekler.

GMapTypeControl(), haritayı, uydu fotoğrafını veya hibriti göstermek için üç düğme oluşturur; bu, yol adlarına sahip bir uydu fotoğrafı anlamına gelir. GScaleControl(), sol altta Google logosunun yanında haritanın ölçeğini görüntüler ve son olarak, ancak en az değil, GOverviewMapControl() sağ altta genel bakış dikdörtgeni sağlar.

Yazma sırasında, GOverviewMapControl() tarafından çağrılan genel bakış kontrolünün bir sorunu vardır: API, kontrolü ekranın sağ alt köşesine haritanın dışına yerleştirir. Genel bakışın haritada görünmesi için aşağıdaki düzeltmeyi uygulamanız gerekir.

API, genel bakış kontrol öğesini map_overview kimliğine sahip bir <div> olarak oluşturur. Bunu herhangi bir harita ile yapar; haritada myMap kimliği varsa, genel bakış denetiminin kimliği myMap_overview olur. Bu bilgiyi, kontrolü mutlak olarak ve ana harita DIV’yi göreceli olarak konumlandırmak ve genel bakış kontrolünü mapContainer’a bir alt öğe olarak eklemek için kullanabilirsiniz.

Bu, kontrolü ana haritanın içinde tutacaktır. Harita şimdi yaşadığım bölgeyi gösteriyor ama nerede olduğumu söyleyemezsiniz. Haritadaki noktaları vurgulamak için parametre olarak bir nokta gerektiren GMarker() yöntemini kullanabilirsiniz. Haritanın addOverlay() yöntemi, işaretçiyi noktanın konumuna ekler.

API ayrıca haritaya ve öğelerinin her birine olay işleyicileri eklemenize olanak tanır. Örneğin, kullanıcı işaretçiyi tıkladığında bir bilgi penceresi göstermek istiyorsanız (işaretçiler varsayılan olarak tıklanabilir olduğundan), GEvent.addListener() yöntemini kullanabilirsiniz.

Bu yöntem, bir olay, olay ve çağrılacak işlevi eklemek için öğeyi, addEvent()’in yaptığı gibi parametre olarak alır. Mesajı ekleyen fonksiyonda, belgenin yeni bir metin düğümünü yaratırsınız ve bilgi penceresini gösterildiği gibi görüntülemek için parametre olarak nokta ve yeni metin düğümü ile haritanın openInfoWindow() yöntemini kullanırsınız.


Site haritası görüntüleme
Site haritası örnekleri
Site Haritası oluşturma online
Site haritası Nedir
Harita oluşturma sitesi
Site haritası Nedir Nasıl oluşturulur
XML site haritası oluşturma
HTML site haritası oluşturma


Google haritalarının bir başka harika seçeneği de, yakınlaştırma seviyesini setZoom() yöntemiyle ayarlayabilmeniz ve panTo() yöntemini kullanarak harita merkezini başka bir konuma taşıyabilmenizdir.

Ayrıca, openInfoWindowHtml() yöntemi, kullanıcı bilgi penceresini kapattığında çağrılacak bir işlev tanımlamanıza izin verir ve bunun için kendi olay işleyicinizi kullanmanız gerekmez (teknik olarak, bu elbette bir olay işleyiciyle de yapılır , ancak API bunu sizin için yapar).

Bu işlevselliğin sözdizimi biraz tuhaf: openInfoWindowHtml() yöntemine son parametre olarak bir JSON nesnesi eklersiniz; bu, diğerlerinin yanı sıra, onCloseFn adlı bir özelliğe sahiptir ve bu, kullanıcı pencereyi bir değer olarak kapatır.

Kullanıcı ilk işaretçiyi tıkladığında bir pencere açan, o pencereyi kapattığında haritayı uzaklaştıran, haritayı bir farklı bir konum ve orada başka bir pencere açar.

Örneğin, diğer konuma sorunsuzca kaydırmak için bir seviyeyi uzaklaştırması gerekir. panTo() parametre olarak verdiğiniz nokta o anda görünen haritanın dışındaysa, API bu konumu merkez olarak kullanarak yeni bir harita oluşturacaktır. Hem başlangıç ​​hem de bitiş noktasını aynı harita üzerinde tutarsanız, haritayı canlandıracak ve orada sorunsuz hareket edecektir.

Tarayıcının Google haritalarını destekleyip desteklemediğini test eder ve haritaya dönüştürülen öğe olarak mapContainer’ı tanımlarsınız. Parametre olarak mapContainer ile GMap2() yapıcısını çağırarak yeni bir harita oluşturursunuz.

Daha önce bahsedilen hizmetlerden birinden alınan enlem ve boylam bilgilerini kullanarak iki yeni nokta tanımlarsınız ve GMarker()’ı kullanarak iki işaret tanımlarsınız. Biri yaşadığım yer, diğeri çalıştığım yer. Web sayfası ziyaretçisine bu noktaların ne olduğunu söyleyen iki mesaj tanımlarsınız.

Parametre olarak ana nokta ve yakınlaştırma düzeyi 13 olan setCenter() yöntemini çağırarak haritayı gösterirsiniz. Ardından, ev ve iş gibi her nokta için haritada işaretçileri görüntülemek için addOverlay() yöntemini kullanırsınız.

Ardından, onları çağıracak işleyicileri eklemeden önce bazı işlevleri tanımlamanız gerekir; aksi takdirde API çalışmaz. addMessage() işlevi, kullanıcı işaretçiyi tıklattığında ilk işaretçinin yaşadığım yer olduğu mesajını göstermek için openInfoWindowHtml() yöntemini kullanır.

İlk işaretleyici örneğindeki farka dikkat edin: bu sefer, kullanıcı mesaj penceresini kapattığında goToWork() işlevini çağıracak bir işleyici eklemek için üçüncü parametre olarak kullanmanız gerekir.

■Not : Bu parametrenin sözdizimi oldukça kafa karıştırıcı ve bunun için aklıma gelen tek neden, Google geliştiricilerinin, teknik özelliklere başka bir parametre eklemek zorunda kalmadan üçüncü parametrenin mümkün olduğunca esnek olmasını istemeleri. Şimdi olduğu gibi, bu, gerçek gösterime sahip bir nesnedir ve onCloseFn, olası özelliklerden biridir. API belgelerinde arayabileceğiniz daha fazlası var.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın