Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Bağlantı Birimleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Bağlantı Birimleri

Teklif Simülasyon Aracı

Bağlantı Birimleri

Ayrıca, reklamlar yerine bağlantı birimlerini görüntüleme seçeneğiniz de vardır. Bir bağlantı birimini ilgili reklamlara yönelik bir tür içindekiler tablosu olarak düşünün. Her bağlantı birimi, web sayfanızın içeriğine göre bir konu listesi görüntüler; Ziyaretçiler bir konu bağlantısını tıkladıklarında, ilgili reklamlarla dolu bir sayfaya yönlendirilirler. Bağlantı birimleri, ayrıntılı olarak belirtildiği gibi çeşitli boyutlarda mevcuttur. Bunlar, metin veya resim reklamlar için kullanılabilen boyutlarla aynı değildir; sayfa alanınızı buna göre boyutlandırdığınızdan emin olun.

Reklam Kodunun Girilmesi

Belirli bir reklam türü için HTML kodunu oluşturduktan sonra, bu kodu web sitenizdeki sayfaların temel HTML koduna eklemeniz gerekir. Her web sayfasında aynı reklam türünü istiyorsanız, her sayfaya aynı kodu ekleyin; farklı sayfalarda farklı türde reklamlar istiyorsanız, uygun reklam türü kodunu, o reklam türünün görünmesini istediğiniz sayfalara ekleyin.

Bu AdSense kodunu, reklamın sayfanızda görünmesini istediğiniz konuma eklemelisiniz. Örneğin, reklamın sayfanızın üst kısmında görünmesini istiyorsanız, reklam kodunu gövde kodunun başına ekleyin; reklamın altta görünmesini istiyorsanız, reklam kodunu gövde kodunun sonuna ekleyin. Daha sofistike bir sayfa tasarımınız varsa, reklamı sayfada konumlandırmak için uygun HTML veya CSS etiketlerini kullanın.

Bu arada, AdSense Kurulumu sekmesine gidip Reklamları Yönet’i seçerek ve ardından daha önce kaydettiğiniz herhangi bir reklam birimi için Kod bağlantısını (Eylemler sütununda) tıklayarak bu kodu istediğiniz zaman yeniden oluşturabilirsiniz. Kodu her kullanmanız gerektiğinde tüm reklam oluşturma sürecinden geçmek zorunda değilsiniz.

Reklam Kanallarını Tanımlama

AdSense, varsayılan olarak sitenizin tüm sayfalarındaki tüm reklamları büyük bir yığın halinde izler. Sitenizde farklı içeriğe sahip birden çok sayfanız varsa, bu sayfaların içeriğini daha iyi hedefleyebilmek için bu tek tek sayfaların performansını izlemeyi daha bilgilendirici bulabilirsiniz. AdSense, web sitenizde farklı kanallar tanımlayarak bunu yapmanızı sağlar; daha sonra performansı kanala göre takip edebilirsiniz.

Sitenizdeki her sayfayı ayrı bir kanal olarak tanımlayabilir veya benzer sayfaları tek bir kanalda gruplandırabilirsiniz. İlk örnekte, AdSense’in URL kanalları dediği şeyi yaratırsınız; her URL kendi kanalıdır. İkinci örnekte, bahçecilikle ilgili bir sitede çiçeklerle ilgili birkaç sayfa, fundalıklarla ilgili başka sayfalar ve çimenlerle ilgili daha fazla sayfa olabilir. Bu örnekte, bir kategorideki tüm sayfaların performansını birlikte izleyerek bir çiçek kanalı, bir çalılık kanalı ve bir çimen kanalı oluşturabilirsiniz.

URL Kanalları Oluşturma

URL kanalları oluşturmak nispeten kolaydır; her sayfa için ayrı HTML kodu oluşturmanız gerekmez. Bunun yerine, sitenizde ayrı ayrı izlemek istediğiniz sayfaların her biri için AdSense’i uyarmanız yeterlidir.

AdSense’i Web Sayfalarını Ayrı Ayrı İzleyin

1. AdSense hesabınızda oturum açın ve AdSense Kurulumu sekmesini tıklayın.
2. Kanallar alt sekmesine tıklayın.
3. Ortaya çıkan sayfada, İçerik için AdSense alt sekmesini tıklayın.
4. URL Kanalları bağlantısını tıklayın.
5. Yeni URL Kanalları Ekle bağlantısını tıklayın.
6. Sonuç olarak gösterilen metin kutusunda, URL’leri girin.
sitenizde izlemek istediğiniz sayfalar. Her satıra bir URL girin.
7. Kanal Ekle düğmesine tıklayın.


Hücreler arası bağlantılar
Zonula adherens
Gap junction Nedir
Oluklu bağlantı nedir
Zonula okludens
Hücreler arası bağlantılar Histoloji
Hemidesmozom nedir
Hücreler arası bağlantılar ve Görevleri


Özel Kanallar Oluşturma

Birden çok sayfayı birlikte izlemek istiyorsanız, özel bir kanal oluşturmalısınız. Bunu yapmak için, AdSense’e yeni kanalı bildirmeniz ve ardından o kanaldaki sayfaların her birine eklemek için özel bir kod oluşturmanız gerekir.

Sürecin ilk adımı, kanalın kendisini AdSense içinde oluşturmaktır. Bu adımları takip et:

1. AdSense hesabınızda oturum açın ve AdSense Kurulumu sekmesini tıklayın.
2. Kanallar alt sekmesine tıklayın.
3. Ortaya çıkan sayfada, İçerik için AdSense alt sekmesini tıklayın.
4. Özel Kanallar bağlantısını tıklayın.
5. Yeni Özel Kanallar Ekle bağlantısını tıklayın.
6. Sonraki sayfada yeni kanalınız için bir ad girin.
7. İsterseniz, daha hedefli reklam yerleşimi için bu kanalı reklamverenlere gösterme seçeneğini işaretleyin; bunu yaparsanız, bu kanal hakkında ek bilgiler girmeniz istenecektir.
8. Kanal Ekle düğmesine tıklayın.
9. Ardından, kanala özel HTML kodunu oluşturmanız gerekir. Bunu, bu bölümün başlarındaki “Web Sitenize AdSense Reklamları Ekleme” bölümünde açıklandığı gibi, tüm reklam kurulum sürecini uygulayarak yaparsınız. 8. adıma geldiğinizde, izlediğiniz kanalı Kanal listesinden seçin ve ardından Devam’ı tıklayın. AdSense artık kanala özgü kodu oluşturuyor ve bu kodu, bu kanalın bir parçası olarak izlediğiniz sayfaların her birine yerleştiriyorsunuz.

Oturum Açmanın Arkasına Sayfa Ekleme

Tamamen halka açık bir web siteniz varsa, AdSense, reklamları sayfalarınızın içeriğine hedefleme konusunda nispeten iyi bir iş çıkarır. Ancak sayfalarınız, Google’ın içeriklerini belirlemek için normalde tarayamayacağı şifre korumalı giriş sayfalarının arkasındaysa ne olur?

Google, özel bir önlem almadığınız sürece, başka türlü göremediği bu sayfalara hedeflenmiş reklamlar sağlayamaz. Bu, sayfada bulunanlarla ilgisi olmayan reklamlar yayınlamak veya yalnızca bazı genel kamu spotları (kamu spotları) sunmak anlamına gelebilir.

Parola Korumalı Sayfalarda Reklam Görüntüleyin

Reklamları şifre korumalı sayfalarda görüntülemek istiyorsanız, Google’ın bu korumalı sayfaları taramasına olanak tanıyan bir kimlik doğrulama kuralı oluşturmanız gerekir.

Aslında basit bir işlem vardır:

1. AdSense hesabınızda oturum açın ve AdSense Kurulumu sekmesini tıklayın.
2. Site Kimlik Doğrulaması alt sekmesine tıklayın.
3. Ortaya çıkan sayfada, Kimlik Doğrulama Kuralınızı Ekleyin bölümüne gidin ve kısıtlanmış dizin veya sayfanın URL’sini Kısıtlanmış Dizin veya URL alanına girin.
4. Kimlik Doğrulama URL’si alanına, kimlik doğrulama veya oturum açma sayfanız için URL’yi girin.
5. Kimlik Doğrulama Yöntemi listesini aşağı çekin ve uygun seçimi yapın.
6. Parametreler bölümünde, kimlik doğrulama sayfanız için nitelikleri ve değerleri girin. Çoğu durumda, ilk Özellik için kullanıcı adı (veya benzer bir şey) girersiniz ve ardından Google’ın kullanması için bir kullanıcı adı atayarak bu adı Değer alanına girersiniz. Ardından, ikinci Öznitelik olarak şifreyi girersiniz ve Google’ın kullanması için bir şifre atarsınız, bu şifreyi ikinci Değer alanına girerek.
7. Kaydet düğmesine tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın