Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İçerik için AdSense Programına Katılma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İçerik için AdSense Programına Katılma

AdSense Reklamlarını Kullanma

İçerik için AdSense Programına Katılma

Google, tüm abonelerini AdSense programı yayıncılarına çağırır ve programa başlamak oldukça kolaydır. Basit bir form aracılığıyla çevrimiçi başvuru yaparsınız, ardından Google’ın onayını beklersiniz. (Neredeyse tüm adaylar hızlı bir şekilde onaylanır.) Onaylandıktan sonra, web sayfalarınıza eklemeniz için size bir HTML kodu bloğu sağlanır. Kod girilir girilmez AdSense reklamları görünür.

AdSense’e Kaydolma

1. Ana AdSense sayfasına gidin ve Şimdi Kaydolun düğmesini tıklayın.
2. Sonraki sayfada AdSense başvuru formunu göreceksiniz. Bu forma aşağıdaki bilgileri girin ve aşağıdaki seçimleri yapın.

• Web Sitesi Bilgileri. Web siteniz için birincil URL’yi girin ve ardından sitenizin dilini seçin. Yalnızca üst düzey alan için URL’yi girin; Google, sitenizdeki diğer sayfaları kendisi bulacaktır. Ayrıca (seçenek kutularını işaretleyerek) sitenizin reklamları tıklamaya veya pornografik içerik sunmaya teşvik etmediğini de doğrulamanız gerekir.

•İletişim bilgileri. Bireysel veya Ticari hesap türü seçerek başlayın. (Kişisel bir siteyse Bireysel’i, ticari bir siteyse İşletme’yi seçin.) Ardından yaşadığınız ülkeyi seçin ve adınızı ve sokak adresinizi girin; bu şekilde ödeme almayı seçerseniz, bu bilgi size bir çek göndermek için kullanılır. Ayrıca telefon numaranızı girmeli ve Google’a AdSense’i nasıl duyduğunuzu anlatmalısınız.

• İlkeler. Google’ın sitenizin AdSense reklamlarını tıklamayacağınızı (bu yine tıklama sahtekarlığıdır), politikaları gerçekten okuduğunuzu ve halihazırda bir AdSense hesabınız olmadığını gösteren çeşitli politikalarına uymayı kabul etmeniz gerekir. .

3. Tüm boşlukları doldurduğunuzda Bilgileri Gönder düğmesini tıklayın. Google şimdi size bir onay e-postası göndererek e-posta adresinizi doğrulayacaktır.

4. E-posta mesajındaki talimatları uygulayın, Google başvurunuzu inceleyecektir.

5. İnceleme süresi genellikle iki ila üç gün sürer ve ardından Google size kabul ettiğinizi bildirir ve AdSense hesabınıza giriş yapmaya ve sürecin geri kalanına başlamaya hazır olursunuz.

Web Sitenize AdSense Reklamları Ekleme

AdSense başvurunuz kabul edildikten sonra, AdSense ana sayfasından hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Ana sayfanız bir dizi sekme içerir; ilk reklamınızı ayarlamak veya ek reklamlar oluşturmak için şu adımları izleyin:

1. Gösterilen AdSense Kurulumu sekmesini seçin.
2. İçerik için AdSense bağlantısını tıklayın.
3. İçerik için AdSense sayfası gösterildiği gibi göründüğünde, bir reklam birimi mi (bir blok reklam) yoksa bir bağlantı birimi mi (bağlantılı konuların bir listesi) görüntülemek istediğinizi seçin. Bir reklam birimi görüntülemeyi seçerseniz, ayrıca listeyi aşağı çekmeniz ve istediğiniz reklam türlerini (yalnızca metin, yalnızca resim veya metin ve resim (varsayılan)) seçmeniz gerekir. Devam etmek için Devam düğmesine tıklayın.
4. Gösterildiği gibi bir sonraki sayfa görüntülendiğinde, istediğiniz reklam biçimini seçin. Kullanılabilir reklam biçimleri arasında önerilen dört boyut (orta boy dikdörtgen, büyük dikdörtgen, büyük afiş ve geniş gökdelen), iki boyutta yatay reklam, iki boyutta dikey reklam ve dört boyutta kare reklam bulunur. Devam etmek için Devam düğmesine tıklayın.
5. Aynı sayfada reklamlar için istediğiniz renk şemasını seçin. Çeşitli önceden seçilmiş paletler arasından seçim yapabilir veya çeşitli reklam öğeleri için özel renkler seçebilirsiniz.
6. Hala aynı sayfada, reklamlarınız için yazı tiplerini ve köşe stilini seçin.
7. Bu sayfanın alt kısmında, Google sunacak herhangi bir reklam bulamazsa, ne tür alternatif reklamlar görüntülemek istediğinizi seçin. Kamu hizmeti reklamlarını, başka bir URL’den Google dışı reklamları göstermeyi veya boş alanı düz bir renkle doldurmayı seçebilirsiniz. Devam etmeye hazır olduğunuzda Devam’ı tıklayın.
8. Gösterilen sonraki sayfa, reklamlarınız için beş adede kadar özel kanal belirtmenize olanak tanır; sitenizdeki farklı sayfalar için farklı kanallar oluşturabilirsiniz. İsterseniz yapın (zorunlu değilsiniz) ve ardından Devam düğmesine tıklayın.
9. Gösterildiği gibi, oluşturduğunuz reklam birimini adlandırmanız istenir. Bunu yapın ve ardından Gönder ve Kodu Al düğmesini tıklayın.
10. Gösterilen son sayfa, Google’ın reklamınız için oluşturduğu kodu görüntüler. Kodu bu sayfadan kopyalayın ve ardından web sayfanızın HTML koduna yapıştırın.


Google AdSense
Youtube adsense bağlamak
AdSense giriş
Youtube adsense giriş
YouTube adsense site ekleme
Youtube adsense hesabı AÇMA
AdSense YouTube
AdSense gelir hesaplama


Reklam Türlerini ve Boyutlarını Seçme

AdSense, sitenize çeşitli boyutlarda hem metin hem de resim reklamlar yerleştirmenize olanak tanır. Yalnızca metin reklamları, yalnızca resim reklamları veya hem metin hem de resim reklamları görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Ne tür ve boyutta reklam göstereceğiniz, reklamların sitenizde ne kadar rahatsız edici olmasını istediğinize bağlıdır. Bir resim reklam, bir metin reklamdan çok geleneksel bir reklama benzer ve bu nedenle normal sayfa içeriğinizden daha fazla öne çıkar. Bazı web yöneticileri, bunun sitelerini ucuzlattığını ve daha az tıklamayla sonuçlandığını düşünüyor; diğerleri bunun reklamlara dikkat çektiğini ve daha fazla tıklamayla sonuçlandığını düşünüyor. Bu nedenle, test sıralı olabilir.

Reklam boyutu, her şeyden çok web sayfalarınızın tasarımı tarafından belirlenir. Reklamların görünmesini istediğiniz alanın boyutunu belirleyin ve ardından size en yakın reklam formatını seçin. Uzun bir reklamı geniş bir alana yerleştirmemeniz gerektiğini söylemeye gerek yok, ya da tam tersi. AdSense, bu seçimi görece kolaylaştırmak için yeterince farklı reklam boyutları sunar.

Metin Reklamlar

En yaygın AdSense reklamları, metin reklamlardır. Bu reklamlar genellikle bir başlık ve bir veya iki satırlık gövde metninden oluşur; bazen bağlantı URL’si reklamın altında görünür ve bazen başlığın kendisi tıklanabilir ve reklamverenin sitesine bağlıdır.

Google, çeşitli boyut ve biçimlerde metin reklamlar sunar. Çoğu biçim, farklı reklamverenlerin iki veya daha fazla reklamına izin verir; en küçük biçimler yalnızca tek reklamlar içindir.

Resim Reklamlar

Metin reklamlar en yaygın olmasına rağmen, bazı reklamverenler ürünlerini veya markalarını grafik bir şekilde sergilemeyi tercih eder. AdSense, bu amaçla, her biri tek bir reklamverenin tek bir reklamından oluşan birkaç resim reklam biçimi sunar. Bu reklamlarda, reklamverenin web sitesi, reklam içindeki bir metin bağlantısında görünür; çoğu durumda, reklamın tamamı da tıklanabilir.

Metin reklamlarda bulduğunuzdan daha az resim reklam biçimi vardır; resim reklamların etkili olması için daha büyük olması gerektiğinden, daha küçük boyutlardan bazıları mevcut değildir.

Video Reklamlar

Sitenizde resim reklamları görüntülemeyi seçerseniz, bu reklamlardan bazılarının aslında video reklamlar, yani reklamverenlerin hareketli videolarını gösteren reklamlar olduğunu görünce şaşırabilirsiniz. Video reklamları göstermeyi bilinçli olarak seçmeniz gerekmez; bu reklamlar, resim reklam envanteriyle dönüşümlü olarak yayınlanır ve bu nedenle, normal resim reklamlarla birlikte sunulur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın