Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İstenmeyen Reklamları Filtreleme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İstenmeyen Reklamları Filtreleme

Mobil Reklam Oluşturma

İstenmeyen Reklamları Filtreleme

Bazı site sahipleri, Google’ın site sayfalarında rakiplerine ait reklamlar gösterebileceğinden korktukları için AdSense kullanmaktan çekinmektedirler. Bu makul bir korku ve bazı rakip sitelere fayda sağlayan bir strateji.
Neyse ki AdSense, belirli rakiplerin reklamlarını ve belirli bir kategorideki tüm reklamları engellemenize olanak tanır. Bu, istenmeyen reklamların sitenizde görünmesini engeller.

Rakip Reklamları Engelleme

Engellemek isteyebileceğiniz en bariz reklamlar, sitenizde yer paylaşmak isteyen doğrudan rakiplerin reklamlarıdır. Bu amaçla, AdSense, sitenizde reklam vermesini istemediğiniz siteleri URL’ye göre belirtmenize izin veren bir Rekabetçi Reklam Filtresi sunar.

Rakip Sitelerden Reklamları Engelleme

1. AdSense hesabınızda oturum açın ve AdSense Kurulumu sekmesini tıklayın.
2. Rekabetçi Reklam Filtresi alt sekmesine tıklayın.
3. İçerik için AdSense alt sekmesini seçin.
4. Ortaya çıkan forma, engellenmesini istediğiniz tüm sitelerin URL’lerini girin. Ayrı satırlara birden çok URL girin.
5. Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın.

Bir siteyi ne kadar hassas bir şekilde filtreleyeceğiniz, sitenin URL’si için ne girdiğinize bağlıdır:

• Bir alandaki tüm sayfalara bağlantı veren reklamları filtrelemek için alan adresini şu şekilde girin: website.com
• Sitede bir alt alan adına bağlanan reklamları filtrelemek için, alt alan adresini şu şekilde girin: subdomain.website.com
• Sitedeki belirli bir sayfaya bağlanan reklamları filtrelemek için sayfa adresini şu şekilde girin: website.com/page.html

Reklamları Kategoriye Göre Engelleme

Ayrıca, tüm reklam kategorilerinin sayfalarınızda görünmesini engelleyebilirsiniz. Belirli rakipleri belirlemek zorunda kalmadan tüm rakip reklamlardan kaçınmak istiyorsanız, kategoriye göre reklamları engellemek yararlıdır.

Bu adımları takip edin:

1. AdSense hesabınızda oturum açın ve AdSense Kurulumu sekmesini tıklayın.
2. Reklam İnceleme Merkezi alt sekmesine tıklayın.
3. Kategori Filtreleri bölümünde, sitenizde görüntülenmesini istemediğiniz kategorileri işaretleyin.

Yalnızca Belirli Sitelerden Reklamlara İzin Verme

Ayrıca diğer yöne gidebilir ve sayfalarınızda görüntülenmesini istediğiniz sitelerin bir listesini belirleyebilirsiniz. Bir site listesi belirttiğinizde, yalnızca bu sitelerin reklamları görüntülenecektir; diğer tüm reklamlar engellenecektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. AdSense hesabınızda oturum açın ve AdSense Kurulumu sekmesini tıklayın.
2. İzin Verilen Siteler alt sekmesine tıklayın.
3. Bir sonraki sayfa göründüğünde, Yalnızca Belirli Sitelerin Hesabım İçin Reklam Göstermesine İzin Ver seçeneğini belirleyin.
4. Bu, gösterildiği gibi sayfayı genişletir. İzin vermek istediğiniz sitelerin URL’lerini her satıra bir URL gelecek şekilde girin.
5. Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın.


Play Store reklam engelleme
Mobil uygulama reklam engelleme
Programsız reklam ENGELLEME
Android uygulama reklam engelleme
Chrome reklam engelleme eklentisi
Android reklam ENGELLEME
AdGuard reklam engelleyici
YouTube reklam ENGELLEME programsız


Arama için Google AdSense’i Web Sitenize Ekleme

İçerik için AdSense tarafından sağlanan basit PPC reklamlarının yanı sıra, web sitenizden reklam geliri elde etmenin başka bir yolu var. Siteniz, ziyaretçilerin istedikleri bilgileri sitede aramaktan faydalanabilecekleri kadar büyükse, sitenize bir Google arama kutusu ekleyebilir ve sonraki arama sonuçları sayfalarında görünen reklamlardan gelir elde edebilirsiniz.

Tüm bunları Google’ın Arama için AdSense programı aracılığıyla yaparsınız. Sitenize bir arama kutusu yerleştirdiğinizde, yalnızca reklam geliri elde etmekle kalmaz, aynı zamanda sitenizin ziyaretçilerinin deneyimini de geliştirirsiniz. Herkes için bir kazan-kazan durumu söz konusudur.

Arama için Google AdSense, web sitenizden reklam geliri elde etmenin başka bir yoludur. Arama için AdSense programı, sitenize bir arama kutusu eklemenizi sağlayan Google’ın İçerik için AdSense programının bir alt kümesidir.

Nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak, ziyaretçiler bu arama kutusunu web sitenizde veya tüm web’de arama yapmak için kullanabilir. Arama sonuçları sayfaları, tipik AdSense PPC reklamlarını görüntüler; Ziyaretçiler bu reklamlara tıkladığında gelir elde edersiniz.

Daha da iyisi, bu site içi aramalardan elde edilen sonuçları hem eşleşen sayfaları hem de sonuç sayfalarında nasıl görüntülendiklerini bir dereceye kadar özelleştirebilirsiniz. Ve elbette, PPC reklamlarının arama sonuçları sayfalarında nasıl görüntüleneceğini özelleştirebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için, ziyaretçilerinizin tam olarak nerede arama yapabileceklerini belirleyebilirsiniz. AdSense, kullanıcıların yalnızca sitenizde, seçtiğiniz siteler koleksiyonunda veya tüm web’de arama yapmasına olanak tanır. Ayrıca, ziyaretçilerin aramalarını bu sitelerin belirli bölümlerine göre önceliklendirebilir ve kısıtlayabilirsiniz.

Açıkçası, gösterilenler gibi arama sonuçlarının yanında görünen PPC reklamları, kullanıcının arama sorgusuna hedeflenir. Bu, İçerik için AdSense ile alışık olduğunuz, ancak kullanıcıların arama sonuçlarının yanında görüntülenen, içeriğe duyarlı reklamcılığın aynısıdır.

Bu reklamları, arama sonuçları sayfasının üst ve sağ kenar çubuğunda veya sayfanın üst ve alt kısmında görüntülemeyi seçebilirsiniz. Doğal olarak, reklamların renk şemasını da özelleştirerek organik arama sonuçlarına daha çok benzemelerini veya sonuçlardan sıyrılmalarını sağlayabilirsiniz.

Arama için AdSense, Google arama sitesinde kullanılan arama teknolojisinin aynısını kullanır; bu nedenle, hem hızlı hem de kullanıcıların sorgularıyla alakalı sonuçların iyi olacağını bilirsiniz. Aslında, en azından herhangi bir özelleştirme yapmadan önce, sonuçların ana Google sitesinde elde edilen sonuçlarla aynı olması gerekir.

Arama için AdSense Programına Katılma

Kaydolduktan sonra, sayfalarınıza bir Google arama kutusu eklemek ve Arama için AdSense’i kullanmaya başlamak için şu adımları izleyin:

1. AdSense hesabınıza giriş yapın ve AdSense Kurulumu sekmesini seçin.
2. Arama için AdSense bağlantısını tıklayın.
3. Arama için AdSense sayfası göründüğünde, yalnızca seçtiğiniz siteleri mi yoksa tüm web’i mi aramak istediğinizi seçin. Aramayı kendi web sitenizle sınırlamak istiyorsanız, Yalnızca Seçtiğim Siteler’i seçin ve Adım 4’e geçin. Ziyaretçilerin tüm web’de arama yapabilmesini istiyorsanız, Tüm Web’i seçin ve Adım 5’e geçin.
4. Yalnızca seçilen siteleri aramayı seçtiyseniz, bu sitelerin URL’lerini Seçilen Siteler kutusuna girin; ayrı satırlara birden fazla URL girin. Aramayı yalnızca sitenizle sınırlamak istiyorsanız, yalnızca sitenizin URL’sini girin. Aramayı sitenizdeki bir alt alan veya dizinle sınırlamak istiyorsanız, o alt alan veya dizinin URL’sini girin.
5. Arama sonuçlarında ince ayar yapmak için, İsteğe Bağlı Anahtar Sözcükler kutusuna sitenizin konusunu ve içeriğini açıklayan bir veya daha fazla anahtar sözcük girin. Birden çok anahtar kelimeyi ayırmak için boşluk kullanın.
6. Bu sayfanın Diğer Seçenekler bölümüne gidin ve sitenizin dilini, kodlamasını ve ülkesini doğrulayın.
7. Arama için AdSense reklamlarınız için bir raporlama kanalı belirtmek istiyorsanız, Otomatik Olarak Yeni Kanal Oluştur kutusunu işaretleyin ve mevcut bir kanalı seçin veya AdSense’in sizin için bir kanal oluşturmasına izin verin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın