Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Altyazıları Görüntüleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Altyazıları Görüntüleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Yönetim

Olay dinleyici yöntemi showPic()’te, hedefi alın ve düğümAdı’nı test ederek gerçekten bir bağlantı olup olmadığını belirleyin. Ardından, init() yöntemindeki her küçük resim bağlantısına atanan i özelliğini, şu anda hangi resmin gösterildiğini diğer tüm yöntemlere söylemek için ana nesnenin yeni özelliğinin değeri olarak saklayın.

Bağlantının href niteliğini alın ve tarayıcının iptalClick() aracılığıyla bağlantıyı izlemesini durdurmadan önce bir parametre olarak href ile setPic() yöntemini çağırın.

setPic() yöntemi, görüntü kabının içindeki (kapanış bağlantısından sonraki bağlantı olan) ikinci bağlantıyı alır ve innerHTML özelliğini boş bir dizeye ayarlayarak bu bağlantının sahip olabileceği tüm içeriği kaldırır. Bu, aynı anda birden fazla resmin gösterilmesini önlemek için gereklidir.

Yöntem, parametre olarak veya onsuz bir URL ile çağrılabileceğinden, parametre pic’in türünü dize ile karşılaştırırsınız. Geçerli bir dize olan bir parametre varsa, kullanıcıya göstermek için kapsayıcıya show sınıfını ekler ve kaynak olarak pic parametresiyle yeni bir resim eklersiniz.

Ana nesnenin mevcut özelliğinin 0’a eşit olup olmadığını test edin ve bu durumda önceki resim bağlantısını gizleyin. Aynısını sonraki resim bağlantısıyla yapın ve mevcut tüm küçük resimlerin sayısıyla (tümünde depolanan) karşılaştırın. hide sınıfını ekleyerek veya kaldırarak her bir bağlantıyı gizleyin veya gösterin.

Tıklanan bağlantıya bir başvuru alın (DOMhelp’in getTarget() aracılığıyla olay hedefini alarak ve düğümAdı’nın A olduğundan emin olarak) ve bu düğümü prev özelliğinde depolanan bağlantıyla karşılaştırarak bağlantının önceki bağlantı olup olmadığını belirleyin. Hangi bağlantının etkinleştirildiğine bağlı olarak akımı artırma veya azaltma. Ardından, yeni geçerli bağlantının href niteliği ile setPic()’i çağırın ve iptalClick()’i çağırarak tarayıcının etkinleştirilmiş bağlantıyı izlemesini önleyin.

Altyazıları Görüntüleme

Küçük resim galerileri görsel yapılardır, ancak yine de alternatif metin ve resim açıklamaları hakkında düşünmek iyi bir fikirdir. Bunlar yalnızca galerinizi görme engelli kullanıcılar için erişilebilir kılmakla kalmaz, aynı zamanda küçük resim verilerini aramanıza ve arama motorları aracılığıyla dizine eklemenize de olanak tanır. Google’ın Picasa’sı gibi birçok araç, dinamik altyazı eklemeye ve alternatif metin eklemeye olanak tanır.

XHR’yi benzer bir şey oluşturmak için kullanabilirsiniz, ancak bu JavaScript hakkında bir kitap olduğundan ve girilen verilerin sunucuda nasıl saklanacağı biraz açıklamaya ihtiyaç duyacağından, ilgili bir örnek değildir. Bunun yerine, “sahte” galeriyi altyazıları gösterecek şekilde değiştirelim.

Resmin başlık özelliğini resim için bir başlık olarak kullanacaksınız; bu, statik HTML’nin uygun alternatif metin ve başlık verilerine ihtiyacı olduğu anlamına gelir.


Videoya altyazı ekleme online
Online altyazı ekleme
Videoya altyazı ekleme programı
Otomatik altyazı ekleme programı
Videoya otomatik altyazı ekleme programı
Videoya altyazı ekleme programı Android
Türkçe altyazı ekleme
Filme altyazı ekleme programsız


Senaryonun kendisinin çok fazla değişmesi gerekmez; temel olarak tek ihtiyacı, oluşturulan görüntü kapsayıcısında fazladan bir paragraf ve resim yazısı ve alternatif metin verilerini büyük resim kabına gönderme yöntemlerinin değiştirilmesidir.

init() yöntemi değişmeden kalır, ancak showPic() yönteminin, bağlantının href niteliğine ek olarak görüntünün alternatif metnini ve title niteliğini okuması ve üçünü de setPic() öğesine parametre olarak göndermesi gerekir. 

setPic() yöntemi artık bir yerine üç parametre alıyor: büyük resmin kaynağı, resim yazısı ve alternatif metin. Yöntemin, hali hazırda görülebilen tüm altyazıları silmesi, büyük resmin alternatif metin niteliğini ayarlaması ve yeni başlığı görüntülemesi gerekir.

createContainer() yönteminin yalnızca küçük bir değişikliğe ihtiyacı vardır; bu, başlığı barındırmak için kapta yeni bir paragraf oluşturmaktır.
Gördüğünüz gibi, JavaScript ile dinamik galeriler oluşturmak, çok sayıda HTML öğesi oluşturmak ve niteliklerin okunması ve yazılması anlamına gelir. Uğraşmaya değip değmeyeceğine karar vermek size kalmış. Küçük resimlerin sayfalandırılmasını sunmak istediğinizde bu daha da kötüleşir.

Tüm bunları JavaScript’te yapmak yerine, arka uçta (örneğin, PHP veya ASP.NET ile) yapabilir ve tüm kullanıcılara tamamen işlevsel bir galeri sunabilir ve yalnızca XHR ve JavaScript ile geliştirebilirsiniz.

Dinamik Küçük Resim Galerileri

Gerçek dinamik küçük resim galerileri, çok sayıda statik sayfa yerine URL parametrelerini kullanır ve sayfalandırmayı oluşturur ve bu parametrelere bağlı olarak başparmakları veya büyük resimleri gösterir.

ÖrnekPHPgallery.php demosu bu şekilde çalışır ve bunun nasıl görünebileceğini gösterir. Bu galeri tamamen işlevseldir ve JavaScript olmadan erişilebilir, ancak kullanıcı bir küçük resme her tıkladığında tüm sayfayı yeniden yüklemek istemeyebilirsiniz.

XHR’yi kullanarak her ikisini de sunabilirsiniz. Orijinal PHP belgesini kullanmak yerine, yalnızca ihtiyacınız olan içeriği oluşturan bir kısaltılmış sürüm kullanırsınız, bu durumda galeri araçları.php. PHP betiğinin ayrıntılarına girmeyeceğim; sizin için şunları yaptığını söylemek yeterlidir:

• Ana menüdeki bağlantının işaret ettiği bir klasörün içeriğini okur, resimler için kontrol eder ve büyük resimlere bağlı küçük resimlerle bir HTML listesi olarak her seferinde on döndürür.
• Toplamda kaç görüntüden hangi onunun görüntülendiğini gösteren ve önceki ve sonraki bağlantıları sunan bir sayfalandırma menüsü ekler.
• Küçük resimlerden herhangi biri tıklanırsa, büyük resmin HTML’sini ve sonraki ve önceki küçük resmi gösteren bir menüyü döndürür.

Bu çıktıyı, examplePHPXHRgallery.php demosunda gösterildiği gibi orijinal PHP betiğinin HTML çıktısının üzerine yazmak için kullanırsınız.

JavaScript olmadan, examplePHPgallery.php ile aynı şeyi yapar; ancak JavaScript kullanılabilir olduğunda, tüm belgeyi yeniden yüklemez, yalnızca galerinin kendisini yeniler. Bunu, tüm sayfayı yeniden yüklemek yerine içerik bölümündeki bağlantıları galeritools.php ve XHR çağrılarına giden bağlantılar ile değiştirerek başarabilirsiniz.

Özelliklerinizi tanımlayarak başlayın:

• HTML ile değiştirilmesi gereken içeriği içeren öğenin kimliği
galeritools.php’den döndürüldü
• Orijinal komut dosyasının dosya adı
• XHR aracılığıyla aradığınız verileri döndüren komut dosyasının dosya adı

init() yöntemi, DOM desteğini test eder ve parametre olarak içerik öğesi kimliğiyle assignHandlers() yöntemini çağırır.

■Not : Bu durumda, yalnızca bir içerik öğesini değiştirirsiniz; ancak, sayfanın çok sayıda farklı bölümünü değiştirmek istediğiniz durumlar olabileceğinden, bunun gibi görevler için ayrı yöntemler oluşturmak iyi bir fikirdir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın