Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

AdSense’in Diğer Reklam Programlarından Farkı

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

AdSense’in Diğer Reklam Programlarından Farkı

AdWords Detayları

AdSense’in Diğer Reklam Programlarından Farkı

Google AdSense, oradaki tek PPC reklam ağı değildir ve Google’a %100 sadık olmanız gerekmez, ancak AdSense reklamlarını diğer programların reklamlarıyla aynı sayfada yan yana koymamalısınız. Sitenizde Google ve diğer ağları karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz, ancak herhangi bir sayfa yalnızca tek bir reklam ağından gelen reklamlara ayrılmalıdır.

Aynı şekilde, sitenizdeki reklamların gerçek içeriği bastırmasını istemezsiniz. Kısa bir sayfanız varsa bu, sayfaya birden fazla reklam yerleştirmemeniz anlamına gelir. Ve daha uzun bir sayfanız olsa bile, kendinizi Google’ın sahip olabileceğinizi söylediği üç reklam birimiyle sınırlayın, daha fazla değil. Reklam-içerik oranı çok yükselirse, ziyaretçiler kapanmaya başlayacak ve tıklamayı tamamen bırakacaktır.

Kayıt veya Oturum Açma Sayfalarınıza Reklam Koymayın

AdSense reklamlarını sitenizdeki hemen hemen her sayfaya yerleştirebilirsiniz. Ancak Google, reklamlarını kayıt, onay, oturum açma/oturum açma sayfalarınıza koymanıza izin vermez. Neden olduğundan emin değilim ama kurallar böyle.

Tıklamalar için “Yalvarmayın”

Google, reklamları tarafından oluşturulan tüm tıklamaların organik olmasını, yani herhangi bir dış etki tarafından değil, reklamların kendileri tarafından motive edilmesini ister. Bu amaçla, site ziyaretçilerini sitenizde gösterilen reklamları tıklamaya teşvik edemez veya ikna edemezsiniz. Bu, “Bu reklamlara tıklayarak sitemin çalışır durumda kalmasına yardımcı olun” veya “Lütfen sitemdeki reklamverenleri destekleyin” yazan metinlerin dahil edilmemesine kadar gider. Güvende olmak için, sitenizin içeriğinin sayfadaki reklamları hemen hemen yok saydığından emin olun.

Kendi Reklamlarınıza Tıklamayın

Bu çok önemli. Google’ın kendi sitenize sunduğu reklamları asla ve tekrar ediyorum, asla tıklamamalısınız. Bunu yapmak, hem Google’ın hizmet şartlarını ihlal eden hem de bir suç olan tıklama sahtekarlığı oluşturur. Yine, Google tüm tıklamaların hem organik hem de meşru olmasını ister; reklamlarınızın tıklama oranını yapay olarak artırmanız da değildir. Sadece bir veya iki tıklama olması veya toplu halde tıklamak için ellerinde bolca zamanı olan bir genç çetesi tutmanız fark etmez; bu türden herhangi bir kasıtlı tıklama, en azından AdSense programından yasaklanmanıza neden olur.

Benzer şekilde, karşılıklı tıklama dolandırıcılığını teşvik eden bir programa asla katılmamalısınız; yani, sizinkini tıklaması karşılığında başka bir sitenin bağlantılarını tıklamayı taahhüt edersiniz. Tıklamayı yapan siz olmasanız bile, tıklayıcının reklamı yapılan ürün ve hizmetleri satın almakla hiçbir ilgisi veya niyeti olmadığı için, yine de tıklama sahtekarlığıdır. Bunların hepsi dolandırıcılık faaliyetidir ve buna katılmamalısınız.

AdSense İçin Siteler Oluşturmayın

Bazı web yöneticileri, yalnızca reklam barındırmak ve reklam geliri elde etmek için tasarlanmış web siteleri oluşturur. Bu “AdSense için yapılmış” sitelerin orijinal içeriği çok azdır veya hiç yoktur; orada gösterilen içerik, yalnızca Google’dan ve diğer arama sitelerinden orada görüntülenen reklamları görüntülemek üzere trafik çekmek için mevcuttur. Bu asalak web siteleri, ziyaretçiler için gerçek değeri olan hiçbir şey içermez.

Böyle bir site türüne giriş sayfası denir. Bu, gerçek içeriği düşük olan ancak bunun yerine sayfanın arama sıralamasını yükseltmek için tasarlanmış tekrar eden anahtar kelimeler ve kelime öbekleriyle doldurulmuş bir web sayfasıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi, giriş sayfalarında çok az orijinal içerik bulunur veya hiç orijinal içerik bulunmaz; genellikle sitenin birincil içeriğiyle bağlantılı olmayan bir dizi terim için optimize edilmiştir.

Giriş sayfaları, ziyaretçilerin ana web sitesine girmek için genellikle “girmek için burayı tıklayın” bağlantısını tıklamasını gerektirir. Diğer durumlarda, bir kapı sayfasının ziyaretçileri hızla başka bir sayfaya yönlendirilir.


Google AdSense giriş
AdSense
Youtube adsense giriş
YouTube AdSense
Google AdSense Nedir
Google AdSense tıklama başına ne kadar Veriyor
Google AdSense para kazanma
Youtube adsense bağlamak


Başka bir yaklaşım, tümü birbirine bağlanan bir grup web sayfası olan bağlantı çiftliğidir. Bir bağlantı grubunun amacı, belirli bir siteye giden bağlantıların sayısını artırmaktır; Google’ın PageRank’i en azından kısmen bağlantılı sayfaların sayısı tarafından yönlendirildiğinden, bir bağlantı grubu kullanmak, çok sayıda sitenin belirli bir siteye bağlantı veriyormuş gibi görünmesini sağlayabilir.

Ardından, bir web sitesi için sahte içerik oluşturmak üzere Google’dan ve diğer arama motorlarından sonuç sayfalarını “kazıyan” kazıyıcı siteler var. Benzersiz bir orijinal içerik yoktur ve bu nedenle birisinin bu siteyi fiilen ziyaret etmesi için bir neden yoktur; kazınmış içerik yalnızca sitenin Google arama sıralamasını yükseltmek için kullanılır.

Giriş sayfalarının, bağlantı gruplarının ve kazıyıcı sitelerin ortak noktası, hepsinin genellikle tıklanabilir reklamlarla dolu olmasıdır. Bu reklamlara trafik çekmek ve umarım bu ziyaretçilerden bazılarını reklamları tıklamaları için kandırmak için varlar. Bu siteler internete hiçbir değer katmaz; neredeyse hiçbir şey yapmadan para kazanmaya yönelik küstah girişimlerdir.

İnternette servet kazanmayı bu şekilde planlıyorsanız, bu kitabı okumayı şimdi bırakırsanız çok sevinirim; Bu aktiviteye hiçbir şekilde, şekilde veya biçimde katkıda bulunmamayı tercih ederim. Bu, İnternet topluluğunu kandırmaktan başka bir şey değildir ve Google ve büyük reklam ağlarının çoğu tarafından haklı olarak yasaklanmıştır.

Çevrimiçi Reklam Planı Oluşturma ve AdWords Bütçenizi Belirleme

Bu çalışmanın ilk bölümü, bir gelir kaynağı olarak web sitesi yayıncısının bakış açısından tıklama başına ödeme reklamını ele aldı. Bu kitabın ikinci bölümü, web sitenizin, ürününüzün, hizmetinizin veya markanızın reklamını yapmanın bir yolu olarak, reklamverenin bakış açısından PPC reklamcılığına bakar.

Bir web sitesi veya blog işletiyorsanız, sitenize trafik çekmenin birçok yolu vardır. Sitenizi Google arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize edebilirsiniz; e-posta kampanyaları yürütebilirsiniz; halkla ilişkiler aparatını kullanıma sunabilirsiniz; ve reklam verebilirsiniz.

Bu son yaklaşıma gelince, görüntülü reklamlardan video reklamlara ve tıklama başına ödemeli reklamlara kadar yapabileceğiniz birçok farklı reklam türü vardır. Gelir elde etmek için web sitenizde gösterebileceğiniz aynı tür reklamlar. PPC reklamcılığı, belki de en popüler web tabanlı reklamcılık türüdür ve Google AdWords, en büyük PPC reklam programıdır.

Birçok şirket ve web sitesi, bütüncül bir çevrimiçi pazarlama kampanyasında PPC reklamını arama motoru pazarlaması ve diğer çevrimiçi pazarlamayla birleştirir. Sonuçta, tüm bu reklam türleri birbiriyle yakından bağlantılıdır ve çeşitli yaklaşımların birleşimi, potansiyel müşterilere ulaşma ve site trafiğini artırma şansınızı artırır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın