Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

AdSense Reklamlarını Kullanma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

AdSense Reklamlarını Kullanma

AdSense Reklamlarını Kullanma

AdSense Reklamlarını Kullanma

AdSense reklamlarını sitenize yerleştirmek için en iyi yer neresidir? Özetle, bir reklam için en iyi konum, sayfanızın temel içeriğine en yakın olan ve bir ziyaretçinin sayfayı kaydırmadan görebileceği konumdur. Bu, sayfanızın orta üst kısmına yakın, sayfanızın ana içeriğinin yukarısında, solunda veya altında anlamına gelir.

Genel olarak, reklamlar bir sayfanın sol tarafında sağdan daha iyi performans gösterir. Bunun nedeni, hepimizin soldan sağa doğru okumamız ve sağda bunu yapmadan önce sol taraftaki içeriği görmemizdir.

Google, olası reklam konumlarının bir “ısı haritasını” bir araya getirdi ve farklı konumları tıklama potansiyeli açısından sıraladı. Bu sayfa haritasını gösterir. En iyi sonuçları almak için reklamlarınızı 1 veya 2 ile işaretlenmiş alanlardan birine yerleştirin; daha yüksek sayılara sahip yuvalardan kaçının.

Bu haritadan da görebileceğiniz gibi, reklamlarınızı önemli içeriğin yakınına yerleştirmek önemlidir; ziyaretçilerin mutlaka okunması gereken içeriği görüntülediklerinde reklamları görmelerini istiyorsunuz. Bu, bir makalenin, blog gönderisinin veya diğer editoryal içeriğin bitiminden hemen sonra reklamlar için başka bir iyi konuma işaret eder. Ayrıca, reklamları makaleler veya blog gönderileri gibi diğer öğeler arasında konumlandırarak paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız. Menüler ve geri/yukarı düğmeleri gibi gezinme öğelerinin yakınına yerleştirme de iyidir.

Daha da iyisi, sayfalarınıza sitenizin ziyaretçilerinden birinin bakış açısından bakın. gözün nereye gidiyor Sayfadaki en önemli içerik nedir? Reklamlarınızı bu ana içeriğin veya odak noktasının çevresinde bir yere yerleştirmek istediğiniz yer burasıdır. Evet, biraz müdahaleci olabilir, ancak fark edilecektir ve bu da sizin için daha fazla tıklama ve daha fazla gelir anlamına gelir.

Alt satır: Üst, alttan daha iyidir, sol sağdan daha iyidir ve önemli içeriğe karşı koymak en iyisidir.

Konumlandırma Bağlantı Birimleri

Normal PPC reklamlarının yerine veya bunlara ek olarak bağlantı birimlerini görüntülemeyi seçerseniz, konumlandırma sanatı biraz farklıdır. Bunun nedeni, bazı kullanıcıların bu bağlantı birimlerini gezinme bağlantıları olarak görmesidir – sonuçta bunlar bir şekilde genel kategori konu başlıklarıdır.

Bazı web yöneticileri ve site ziyaretçileri, bağlantı birimlerinin bu şekilde kullanımını en iyi ihtimalle yanıltıcı ve en kötü ihtimalle etik dışı olarak görürler, çünkü bazı kullanıcıları sitenizdeki meşru içeriğe bağlantı kurduklarını düşünmeleri için kandırırlar. Bu sizin endişenizse, bu taktiği kullanmamalısınız.

Bunu göz önünde bulundurarak, yatay bir bağlantı birimi tasarımı seçip sayfalarınızın en üstüne veya en altına yerleştirerek iyi bir yanıt alırsınız. Gösterildiği gibi, bir sayfanın üst kısmında konumlandırılan bu bağlantılar, başlık tabanlı menü veya gezinme bağlantıları gibi görünür.

Gösterildiği gibi, bir sayfanın altına yerleştirildiklerinde, alt bilgi tabanlı gezinme gibi görünürler. Her iki durumda da, bazı kullanıcılar bunların sitenizdeki diğer içeriklere bağlantılar olduğunu düşünecek ve tabii ki öyle değiller. Ancak, ortaya çıkan ilgili siteler listesiyle karşılaşıldığında, bazı kullanıcılar tıklayıp sizin için reklam geliri elde edecektir.


Google AdSense
Youtube adsense bağlamak
Google Ads
AdSense giriş
YouTube AdSense
AdSense gelir hesaplama
Google reklam izleyerek para kazanma
Google AdSense reklam verme


Reklamlarınızı Sayfanın Bir Parçası Gibi Görünecek Şekilde Biçimlendirin

İşte bir test: Hangi tür reklam en iyi performansı gösterir; normal sayfa şablonunuzdan öne çıkan mı yoksa uyum sağlayan mı? Başlangıçta düşündüğünüzün aksine, en iyi performansı sergileyen reklamdır; ziyaretçiler bu tür bir reklamı bir reklam olarak değil, sayfa içeriğinin bir parçası olarak görme eğilimindedir.

Doğru, sadece bir reklamın fark edilmesini sağlamak yeterli değil; ziyaretçilerin ayrıca reklamı tıklamaya ikna edilmesi gerekir. Görünüşe göre, alttaki sayfayla tam bir zıtlık içinde duran reklamlar, reklamlara çok fazla benziyor ve yeterince değerli içerik gibi görünmüyor. Ziyaretçilerin bariz reklamlara göre içeriğe tıklama olasılıkları daha yüksektir.

Reklam renklerini seçmeye gelince, sayfanızın renk şemasına benzer bir renk şeması seçin. Sayfanızın renkleriyle çok fazla kontrast oluşturan renklerden kaçının.

Bu nedenle, sayfanızda beyaz bir arka plana karşı basit siyah metin varsa, renkli bir arka plana ve parlak yazı tipine sahip bir renk şeması seçmeyin. Bunun yerine, basit bir beyaz arka plan ve siyah metin kullanın. Aynı şekilde, sayfanız beyaz yazı tipiyle koyu mavi bir arka plana sahipse, reklamlarınız için aynı (veya benzer) renk şemasını seçin. Ziyaretçilerin, reklamların ayrı bir şey değil, içeriğinizin bir parçası olduğunu düşünmesini istiyorsunuz.

Büyük Bir Reklam Biçimi Seçme

Reklam etkinliği söz konusu olduğunda, daha büyük daha iyidir. Daha dar olan reklam aynı zamanda daha uzun olsa bile, daha geniş reklam biçimlerinin daha dar biçimlerden daha iyi performans gösterme eğiliminde olması şaşırtıcı olmamalıdır. Her şey okunabilirlikle ilgili, ziyaretçiler daha geniş bir reklamla bir bakışta daha uzun bir reklamdan daha fazla metin okuyabilir.

Google, en etkili biçimlerin 336×280 büyük dikdörtgen, 300×250 orta boy dikdörtgen ve 160×600 geniş gökdelen olduğunu söylüyor. Bunların hepsi büyük reklam birimleridir ve bu nedenle alttaki sayfada baskındır.

Aynı şekilde, birçok site 728×90 büyük afiş ve 468×60 afiş gibi geniş reklamlarla iyi şanslar elde etti. Açıkçası, sitenize en uygun olanları bulmak için farklı reklam boyutlarının yanı sıra reklam konumlarını da denemelisiniz.

Hem Metin Hem de Resim Reklamları Görüntüleyin

Siteniz için bir AdSense reklam birimi oluşturduğunuzda, metin reklam, resim reklam veya her ikisini birden seçebilirsiniz. Resim reklam seçeneğini göz ardı edecek kadar tipik bir metin reklama kendinizi kaptırmayın; her iki reklam türünü de görüntülemek en iyisidir.

Bunun farkında olmayabilirsiniz, ancak tüm reklamverenler salt metin yolunu izlemez; bazı reklamverenler yalnızca metin biçimini, bazıları ise yalnızca resim biçimini seçer. Her iki reklam türünü de görüntülemeyi seçtiğinizde, reklamlarını sayfanızda gösterebilecek daha geniş bir potansiyel reklamveren havuzuna sahip olursunuz. Ve daha fazla potansiyel reklamveren, daha iyi hedeflenmiş reklamlar ve daha yüksek bir tıklama oranı anlamına gelir. Bununla birlikte, bazı ziyaretçiler, özellikle video türünden olanlar olmak üzere, aşırı araya giren resim reklamlardan rahatsız olabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın