Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Yük Testi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Yük Testi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Video Kampanyası Oluşturma

Yük Testi

Yük testi, uygulamanın nasıl oluşturulduğunu değil, uzun süre dayanacak şekilde yapılıp yapılmadığını ortaya çıkarır. Diğer bölümlerde sunulan tekniklerden daha fazla değer elde etmek için kullanılabilir. Örneğin, yük altında bir uygulamanın profilini çıkarmak, yüksüz durumdakinden farklı bir resim üretir.

Sistem üzerindeki bir yükü simüle etmek önemsiz bir iş değildir, bu nedenle doğru araçlardan yararlanmak önemlidir. Piyasada, çoğu HTTP aracılığıyla HTML içeriği sunan Web siteleriyle çalışmak üzere tasarlanmış çok sayıda yük testi ürünü bulunmaktadır. HTTP’nin yanı sıra Java sunucu uygulamaları, RMI istemcileri için JRMP ve CORBA ve RMI istemcileri için IIOP gibi diğer çeşitli protokollerle de çalışır.

En iyi araçlar çok paraya mal olur, ancak bazı açık kaynak alternatifleri temel işlevlerin çoğunu sağlayabilir. Açık kaynaklı JUnit çerçevesini kullanarak RMI tabanlı bir Sohbet uygulamasını yük testi yapacağız. Daha sonra, tarayıcı tabanlı istemcilere sahip Web tabanlı bir uygulama olan WebCream’i yük testi yapmak için JMeter adlı başka bir açık kaynaklı araç kullanacağız.

Bir yükü simüle etmenin ardındaki prensipler hemen hemen aynıdır. Bir test senaryosu önce çalışan uygulama kaydedilerek veya programlı olarak oluşturulur. Test durumu hazır olduğunda, sunucuya aynı anda erişmek için birden çok iş parçacığında çalıştırılan sanal kullanıcılar veya istemciler oluşturmak için kullanılır. Sunucu uygulamasına, sanal kullanıcılar gerçek trafik olarak görünür ve sunucu yanıtının doğruluğu ve süresi izlenerek test sonuçları üretilir.

RMI Tabanlı Sunucuları Yük Testi

JUnit, birim testleri yazmak ve yürütmek için bir çerçeve sağlayan açık kaynaklı bir Java projesidir. Uygulama işlevselliğinin geçerliliğini onaylayan test kodunun yazılmasını teşvik eder. JUnit test durumu, uygulama kodunu test etmek için derlenen ve yürütülen bir Java sınıfıdır.

Bu yaklaşım, test kodunu uygulama koduyla senkronize halde tutma kolaylığıyla birlikte otomatik yeniden test etmenin faydalarını sağlar. Son olarak, geliştiriciler hata ayıklayıcılarda ve test araçlarında tıklama düğmeleri yerine Java kodu yazabiliyor, bu muhtemelen çerçevenin popülaritesine önemli bir katkıda bulunuyor.

JUnit’i kullanmak için bir geliştiricinin junit.framework.TestCase’i genişleten veya junit.framework.Test’i uygulayan bir test durumu yazması gerekir. Test durumu, test edilen sınıflara yapılan çağrılardan ve dönüş değerlerinin beklenen sonuçla eşleştiğine dair iddialardan oluşur. Örneğin, bir banka hesabı için bir test durumu mevcut bakiyeyi alabilir, para yatırabilir ve ardından yeni bakiyenin eski bakiye artı mevduat tutarıyla eşleştiğini doğrulayabilir.

Test senaryosunun kalitesi, geliştiricinin gayretiyle doğru orantılıdır. Fikir, hatalı olanlar da dahil olmak üzere tüm olası senaryoları kapsamaya çalışmaktır. Testler yazıldıktan sonra bireysel veya gruplar halinde derlenir ve yürütülür. JUnit, iyi belgelenmiş ve öğrenmesi kolay bir çerçevedir ve henüz onunla çalışmadıysanız, lütfen kılavuzu ve örnekleri okumaya birkaç saat ayırın.

(Özgeçmişinizi güncellemeyi unutmayın çünkü iyi yöneticiler bunu kaliteli bir geliştiricinin işareti olarak görecektir.) Çerçeve ve ilgili belgeler ücretsiz olarak indirilebilir. Bu bölümün geri kalanı, Chat için JUnit tabanlı bir yük testi geliştirmeye odaklanmaktadır.

Sohbet kesinlikle yok edilemez olacak şekilde tasarlanmamıştı, ancak yüzlerce kullanıcıya ölçeklenmesi de amaçlanmamıştı. Üç ila altı eşzamanlı kullanıcıyı işleyebildiği sürece, bir demo uygulaması için eşzamanlılık gereksinimlerini karşılamak için muhtemelen yeterlidir. Herhangi bir yük testi için, yüksek işareti beklenen maksimum yükün biraz üzerine ayarlamalısınız.


Yük testi nasıl yapılır
JMeter yük testi
Yük testi Araçları
Performans testi Nasıl Yapılır
Performans testi
Performans testi örnekleri
Stres testi
Yük testi ingilizce


Örneğimizde desteklemesi gereken sanal istemci sayısı olarak 10 kullanacağız. Amacımız, aynı Chat uygulamasına aynı anda mesaj gönderen bu sayıda istemciyi simüle etmektir. Ayrıca, gerçek hayat deneyimini taklit etmek için çağrıları kademelendirmek istiyoruz. Şaşırtıcı, isteklerin aynı anda gönderilmesi yerine, aynı zamanda gönderilmesi anlamına gelir.

Bazen eşzamanlı terimi, aynı anda istek gönderen istemcileri tanımlamak için kullanılır ve eşzamanlı terimi, sunucuyla konuşmayı sürdüren ancak aynı anda istek gönderen istemcileri tanımlamak için kullanılır. Tek bir CPU sisteminde, eşzamanlı ve eşzamanlı yürütme arasında gerçekten bir ayrım yoktur çünkü gerçek bir paralel işleme olamaz, bu da terimleri birbirinin yerine kullanılabilir hale getirir.

Hedef ana bilgisayara bir mesaj gönderen bir kullanıcıyı simüle eden bir test durumu geliştirerek başlayacağız. Ardından, mesajları tekrar tekrar gönderen bir dizi sanal kullanıcı oluşturmak için test senaryosunu kullanan bir donanım oluşturacağız. Esnek olmak için, simüle edilecek eşzamanlı kullanıcı sayısını, testi tekrarlama sayısını ve çağrıları kademeli hale getirmek için kullanılacak gecikme süresini belirterek testin parametreleştirilmesine izin vereceğiz.

Test senaryosu covertjava.loadtest.ChatTestCase’de yazılmıştır. TestCase’i genişletir ve gösterilen testSendMessage() yönteminde temel mantığı uygular.

ChatTestCase bir test mesajı oluşturur ve bunu hedef ana bilgisayara göndermek için ChatServer’ı kullanır. Bu yöntemin en önemli özelliği, ikinci parametre olarak false olan catch ifadesinde JUnit’e bu testin başarısız olduğunu söyleyen bir iddiaTrue() çağrısıdır. Aksi takdirde, yöntem basitçe geri döner, bu da başarı anlamına gelir.

Bu test yöntemi, Sohbet sunucusunun mesajı doğru bir şekilde işlemesini sağlamak için kesinlikle mükemmel olmaktan uzaktır. Mesajın ayrıştırılıp ayrıştırılmadığını ve konuşma geçmişi penceresine uygun şekilde eklenip eklenmediğini test etmez.

Bununla birlikte, ağ iletişimini ve uzak sunucunun verimini test etmek için oldukça iyi bir taktik sağlar ve bu nedenle noktayı açıklamak için yeterli olacaktır. Sonraki adım, ChatTestCase örneklerini içeren bir test paketi oluşturmaktır. Bu, ChatLoadTest sınıfında gerçekleştirilir; kod Listelemede gösterilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın