Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

JMeter – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

JMeter – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

JMeter

clientNumber ve lagTime gibi parametreler, özelleştirmeyi desteklemek için özellikler dosyasından okunur. JUnit test takımları, test senaryoları için kap görevi görür ve birden çok testin çalıştırılmasını kolaylaştırır. ActiveTestSuite, tüm testlerini aynı anda çalıştırır ve sonucu döndürmeden önce bunların bitmesini bekler.

JUnit, testlere ek işlevsellik eklemek için bir dekoratör modeli kullanır. Örneğin, RepeatedTest, belirli bir iş parçacığını belirli sayıda tekrar tekrar çalıştırır. Bir test için şaşırtıcı yürütme sağlamak amacıyla, testi çalıştırmadan önce belirli bir süre uyuyan DelayedTest dekoratör sınıfını ekledik.

Listelemedeki kodun nihai sonucu, rastgele bir süre uyuduktan sonra aynı anda mesaj gönderecek olan bir clientNumber müşteri sayısıdır.

Bir JUnit testini birkaç şekilde çalıştırabilirsiniz, ancak testin ilerleyişi hakkında görsel geri bildirim almak için Swing GUI’yi kullanacağız. Henüz yerel ana bilgisayarda bir Chat örneği çalışmıyorsa, onu CovertJava\distrib\bin\chat.bat kullanarak başlatırız. Ardından, JUnit GUI’yi açmak ve test paketimizi çalıştırmak için CovertJava\bin dizininde bulunan loadtestJUnit.bat dosyasını kullanırız. Testler çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra, JUnit GUI benzer görünmelidir.

Testlerin çoğu başarısız oldu ve sonuç paneline baktığımızda şu hata mesajını görebiliriz: testSendMessage(covertjava.loadtest.ChatTestCase): İstisna java.lang.NullPointerException: null. Chat uygulamasının incelenmesi, konuşma geçmişi bileşeninin bir karışıklık içerdiğini ve konsol penceresinde birkaç NullPointerException olduğunu gösterir.

Ne oldu? Yük testinin faydalarını toplamaya başlıyoruz. İstemci sayısının ikiye düşürülmesi, testlerin başarılı bir şekilde çalışmasını sağlar, bu nedenle sorunun çoklu kullanımdan kaynaklanması gerekir.

Alışılmışın Dışında Hata Ayıklayıcılarla Kod Kırma” ve “Uygulama Çalışma Zamanı Analizi için Profil Oluşturucuları Kullanma”, eşzamanlı çalıştırmadan kaynaklanan sorunları bulmaya ve düzeltmeye yönelik teknikler sağladı. Chat’te neyin yanlış olduğunu öğrenmek için bunları uygulamayı deneyebilirsiniz.

Kendini yeterince bilgili hissedenler için, sorunun yeni mesajların konuşma geçmişine eklenme biçiminden kaynaklandığını açıklayacağım. Salıncak iş parçacığı için güvenli değildir ve genellikle AWT olay gönderme iş parçacığından Swing bileşenleriyle etkileşim kurulması önerilir.

Swing tasarımcıları hız için sağlamlığı feda ettiler ve Swing performansı uzun süredir inceleme altında olduğu için onları gerçekten suçlayamayız. Chat, bir RMI iş parçacığında gelen mesajları alır ve mesaj işlemeyi MainFrame sınıfına devreder. JEditorPane konuşmasına yeni bir mesaj ekleyen MainFrame’in appendMessage yöntemi senkronizasyon kullanmaz.

Bu nedenle, birkaç kullanıcı aynı anda aynı ana bilgisayara bir mesaj göndermeye çalışırsa, birkaç iş parçacığı verileri aynı JEditorPane’e ayarlamaya çalışıyor olacaktır. Bu, appendMessage yöntemini senkronize ederek çözülebilen klasik bir veri taşması sorunudur. Bu değişikliği yaptıktan sonra, yük testinin yeniden çalıştırılması, işi memnuniyetle bitmiş olarak kabul etmemizi sağlayan temiz bir sonuç verir.

JUnit’i yük testi için kullanmanın avantajı, basit olması ve önceden yazılmış olabilecek herhangi bir test senaryosundan yararlanmanıza olanak sağlamasıdır. Ayrıca, RMI tabanlı sunucuları test etmenin etkili bir yöntemidir çünkü yük testi araçlarıyla otomatik komut dosyası kaydı her zaman sürdürülebilir sonuçlar vermez.


JMeter download
Jmeter Nedir
JMeter load test
JMeter plugins
Apache JMeter
JMeter kurulumu
JMeter GitHub
Gatling


JMeter ile Yük Testi

Önceki bölüm, JUnit kullanarak test Java uygulamalarının nasıl yükleneceğini gösterdi. Testin geliştirilmesi basitti ve herhangi bir süslü grafik veya şema elde etmesek de, temel iş oldukça iyi yapıldı. Ancak, bu yaklaşım oldukça sınırlıdır, çünkü manuel olarak bir sanal istemci yazmayı gerektirir ve JUnit’in yapabileceği tek şey test senaryosunu birden çok iş parçacığında çalıştırmaktır.

HTML ön ucuna sahip Web tabanlı bir uygulamayı test etmek istersek ne olur? Bu, genellikle kullanıcıların bir Web tarayıcısı çalıştırmasını gerektirir ve sunucunun, kullanıcı arabirimini uygulamak için servlet’lere ve JSP’lere güvenmesi gerekir.

JUnit bir seçenek değildir, çünkü sanal kullanıcılar tarayıcının oturum yönetimi, tanımlama bilgileri, HTTP formları ve diğerleri gibi işlevlerini desteklemelidir. JUnit’in bir başka eksikliği de, testin başarısı veya başarısızlığı hakkında somut kanıtlar üretmemesidir. Deneyimli bir geliştirici, raporların, çizelgelerin ve grafiklerin yönetim üzerindeki gücünü bilir. Kısacası, daha iyi bir araca ihtiyacımız var.

Yük testi çok büyük ve kazançlı bir pazar ve birçok iyi ürün mevcut. Bu noktada, sanal kullanıcıları otomatik olarak kaydetme yeteneği, programatik olarak test komut dosyaları oluşturma yeteneği, çoklu programlama dilleri ve iletişim protokolleri için destek ve tahmin ettiğiniz gibi pek çok süslü grafik ve raporlar.

Çoğu zaman, ne satın alınacağına ilişkin nihai kararı etkileyen grafiklerdir. Pazar lideri sayılan iki ürünü ön plana çıkaracağım: Mercury Load Runner ve Rational Test Suite. Load Runner, en üst düzeyde esneklik sağlayan ve bir yük testi aracında bulabileceğiniz hemen hemen her özelliğe sahip, mükemmel ve zaman içinde kendini kanıtlamış bir araçtır.

Önemli bir faktör, kod yazmayı gereksiz kılabilen sanal kullanıcı komut dosyalarını kaydetme ve özelleştirme yeteneğidir. HTTP ve RMI istemcileri için protokol düzeyinde bile kayıt yapabilir. Yük testlerinin algılanan değeri yüksek olduğundan (ve haklı olarak), aletlerin fiyatları çok yüksek olabilir.

Yüzlerce sanal kullanıcıyla bir sunucu kümesini test etmek, binlerce dolarlık lisans ücretine neden olabilir. Apache’nin Web sitesinden ücretsiz olarak edinilebilen açık kaynaklı bir alternatif olan JMeter’e bakacağız. Parlak veya çok yönlü olmasa da, benzer temel işlevler sunar ve çoğu Web tabanlı uygulama için yeterlidir. Ve hata yapmayın; nasıl birkaç grafik ve bir rapor üreteceğinizi öğreneceksiniz.

JMeter’e Genel Bakış

JMeter, Web sitelerinin ve Java uygulamalarının performansını ölçmek ve yük testi yapmak için kullanılan bir araçtır. HTTP ve FTP bağlantılarını kabul eden sunucuları destekler, ancak veritabanlarını, Perl betiklerini ve Java nesnelerini de test etmek için kullanılabilir.

JMeter, bir proxy sunucusu aracılığıyla temel komut dosyası kaydını destekler ve temel protokol ve sunucu uygulamasının kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını gerektirir. Bir test planı oluşturmak, manuel çalışma gerektirir, ancak tıpkı JUnit gibi, geliştiricilerin gerçekten keyif aldığı türden zorlu bir çalışmadır. Günümüzde oluşturulan yeni uygulamaların çoğu bir ince istemci arabirimine sahip olduğundan, WebCream adlı Web tabanlı bir ürünü yük testi için JMeter kullanacağız.

JMeter, bir test planı oluşturmak için kullanılabilecek bir GUI’ye ve yükü oluşturmak için test planını yürüten bir motora sahiptir. Test planı, gerçekleştirilecek ayarları ve eylemleri temsil eden yapılandırma öğeleri ve mantıksal denetleyiciler için bir kapsayıcıdır.

Test oluşturma görseldir ve nihai sonuç, testi ve yürütülmesini açıklayan iç içe öğelerden oluşan bir ağaçtır. Tarama eylemlerini kaydeden HTTP Proxy Sunucusunu kullanmak, hızlı bir şekilde bir taslak test planı oluşturmanın iyi bir yoludur. Test planını kaydederek veya manuel olarak oluşturarak başlayın, test planının çalışması için JMeter tarafından kullanılan öğeleri bilmeniz gerekir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın