Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Yazılım Olay Tetikleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Yazılım Olay Tetikleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Video Kampanyası Oluşturma

Yazılım Olay Tetikleme

Hatalar, eşzamansız bir olay için iyi bir tetikleyici olabilecek tek tür yazılım olayı değildir. Örneğin, eşzamansız bir olay işleyici aşağıdakilerden biri olabilir:

1. Gerçek zamanlı iş parçacıkları için kolay bir alternatif. AEH’ler kendileriyle kalıcı olarak ilişkili iş parçacığı nesnelerine sahip olmadığından, gerçek zamanlı iş parçacığı nesnelerinin bellek sızıntısı potansiyeline sahip değildirler.
2. Arıza olmayan ancak yine de geniş ölçüde ilgi çekebilecek olaylar için bir dağıtım tesisi. Örneğin, bir sistem, bir önbellek her temizlendiğinde veya sınıf yükleyici yeni bir sınıf getirdiğinde sözcüğü yaymak için zaman uyumsuz olayları kullanabilir.
3. Genel bir bildirim mekanizması. Eşzamansız olay işleyicileri, AWT olayları için iyi bir genel amaçlı ikame olabilir ve AWT ortamı dışında kullanılabilen AWT benzeri olaylar olarak hizmet edebilirler.

Uygulama Tartışması

RTSJ, eşzamansız olay işleyicilerin iş parçacıkları gibi davranmasını istiyor, ancak bunların farklı bir performans profili için ayarlanmasını istiyor. Bir iş parçacığı uzun süre çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve kaynakları beklemesi, uyuması, önceliğini değiştirmesi ve genel olarak mevcut destek hizmetlerinden tam olarak yararlanması beklenir.

Bir üretim sistemi düzinelerce, hatta birkaç yüz aktif iş parçacığı görebilir. (Çok büyük sistemler binlerce aktif iş parçacığı görebilir.) Birkaç satır kod yürütmek için iş parçacığı oluşturmanın yanlış bir tarafı yoktur, ancak bu iyi bir performans seçimi olmayabilir.

Eşzamansız bir olay işleyici, birkaç satır kod yürütüp ardından çıkmak için tasarlanmıştır. Zamanlama parametrelerini beklemesi, engellemesi, uyuması veya değiştirmesi beklenmez. Küçük bir sistem bile binlerce eşzamansız olay işleyiciyi uyku durumunda ve bu sayının çok küçük bir kısmını aktif halde görmeyi beklemelidir.

Basit bir sistem (RTSJ referans uygulaması gibi), her çalıştırıldığında zaman uyumsuz bir olay işleyicisi için bir iş parçacığı oluşturabilir. Bu mükemmel çalışıyor ama performansı düşük. Sistem bir kazanacaktır. Her zaman uyumsuz olay işleyicisi için bir iş parçacığı oluşturduğunda büyük performans artışı. Bu da mükemmel çalışıyor, ancak her iş parçacığı birkaç kilobayt kullanıyor.

Eşzamansız olaylara iyi uyan ultra hafif iş parçacıkları oluşturmanın birçok akıllı yolu vardır. Aşağıdaki örnek, zaman uyumsuz olayların sahip olabileceği destek türü hakkında size bir fikir verir. Tekrar vurgulayayım: Bu, gerçek bir uygulamanın açıklaması değildir. Eşzamansız olayları onlar için iş parçacığı oluşturmadan uygulamanın en bariz yolu budur.

RTSJ çalışma zamanı, gerçek zamanlı bir iş parçacığı havuzunu korur. Async olayı olan her öncelik için havuzda en az bir gerçek zamanlı iş parçacığı olmasını sağlar. Diğer bir deyişle, bir zaman uyumsuz olay oluşturduğunuzda ve ona 22 önceliği verdiğinizde, RTSJ çalışma zamanı havuza zaten yoksa, 22 numaralı bir iş parçacığı ekler.

Eşzamansız olay havuzundaki ileti dizileri temel olarak zamanlayıcının bir parçasıdır. Normal operasyonda ya işi bekliyorlar ya da zaman uyumsuz olayların bir listesini çalıştırıyorlar. Çağırdıkları her rutinin ayrı bir Zamanlanabilir varlık olduğunu anlıyorlar ve aralarında temizlik yapıyorlar.

Olayların bir zamanlama noktasına neden olacak hiçbir şey yapmaması koşuluyla (uyku veya bir maliyet tahminini aşma gibi), olayları herhangi bir öncelik sırasına göre çalıştırmak, her olayı ayrı bir iş parçacığına yerleştirmekle aynı etkiye sahiptir, ancak hepsi aynı etkiyi paylaşır. 

Herhangi bir zaman uyumsuz olay, bir programlama noktasının önceliğini değiştirmesine, uyumasına, serbest olmayan bir kilit edinmeye çalışmasına, G/Ç’yi engellemesine vb. yeni iş parçacığına engellenen iş parçacığı söz konusudur.

Yukarıdaki tasarım, zaman uyumsuz olay başına çok az ek yüke sahiptir. Kullanımda olmayan zaman uyumsuz olay işleyicileri için sabit bellek maliyeti, yalnızca olayları tanımlamak ve onları çift bağlantılı bir liste halinde oluşturmak için gereken bellektir. Zaman uyumsuz olaylar arasında geçiş yapma süresi, içerik değiştirme süresinden bile daha kısadır.

Bunun ödünleşimi, bir eşzamansız olay ilk kez bir planlama noktasına neden olduğunda, kaçındığı iş parçacığı oluşturma yüküne maruz kalmasıdır. Bu mekanizma, basit zaman uyumsuz olayları güzel bir şekilde çalıştırır, ancak async olayı ilk kez “ilginç” bir şey yaptığında normalden çok daha uzun sürerek basit olmayan zaman uyumsuz olayları şaşırtır.


Trigger oluşturmak
Trigger ile stored procedure farkı
C Trigger Kullanımı
SQL trigger INSTEAD OF
Sql Trigger listeleme
SQL View şifreleme
SQL parametreli VIEW oluşturma
MySQL View oluşturma


Gerçek Zamanlı Konular

Gerçek zamanlı Java’nın çalışması, gerçek zamanlı ileti dizilerinde ve (gerçek zamanlı ileti dizilerine çok benzeyen) eşzamansız olay işleyicilerinde gerçekleşir. Javax.realtime. RealtimeThread sınıfı java.lang.thread’i genişletir, böylece gerçek zamanlı iş parçacıkları bir iş parçacığının gerekli olduğu her yerde kullanılabilir, ancak RTSJ’nin birçok özelliği yalnızca gerçek zamanlı iş parçacıklarından edinilebilir:

• Genişletilmiş öncelikler
• Kapsamlı bellek
• Eşzamansız olarak kesintiye uğrayan istisnalar için hizmet
• Periyodik planlama
• Platform tarafından sağlanan herhangi bir öncelikli olmayan planlama

RTSJ’nin diğer özellikleri muhtemelen sıradan ileti dizilerinde görünecektir, ancak belirtim onları orada gerektirmez:

• Kesin öncelik planlaması
• Karşılıklı dışlama kilitleri için öncelikli devralma protokolü

Beklemesiz kuyruklar kesinlikle her yerde mevcut olacak. Bu mekanizma, tam olarak farklı zamanlılık kısıtlamalarına sahip kodlar arasındaki uygun iletişimi desteklemek için RTSJ’ye dahil edildi ve geleneksel iş parçacıkları, zamanlılıkla ilgilenmeyen aşırı kod durumudur.

Realtime Thread’de bir şey yürüten mümkün olan en basit eksiksiz program olabilir. Bu örnek, öncelikli olmayan bir zamanlayıcı etkin olmadığı sürece çoğu amaç için yeterli olması gereken varsayılan bir RealtimeThread nesnesi oluşturur ve başlatır.

Bu RealtimeThread, sıradan bir iş parçacığı tarafından başlatıldığından, özel bir durumdur. RTSJ özniteliklerini üst öğesinden devralamaz. Bu nedenle, yapıcısında hiçbir şey belirtilmediğinden, yeni iş parçacığı varsayılan değerleri alır. En ilginç varsayılan değer NORM_PRIORITY’dir.

Bu, minimum gerçek zamanlı öncelikten maksimum gerçek zamanlı önceliğe kadar olan aralığın en altından üçte biri kadar olan bir öncelik değeridir. NORM_PRIORITY’nin belirtilen tek kullanımı, gerçek zamanlı olmayan bir iş parçacığı tarafından başlatılan bir RealtimeThread için varsayılan önceliktir.

Yeni iş parçacığı gerçek zamanlı bir iş parçacığı tarafından başlatılmışsa, ebeveyninin zamanlama parametrelerinin bir kopyasını kullanır. Özellikle, ebeveyninin önceliğini devralır. Yeni iş parçacığının zamanlama parametrelerinin bir kopyasını alması önemlidir. Sadece aynı zamanlama parametrelerini kullanmaz.

RealtimeThread nesneleri, uygulama onları oraya özel olarak tahsis etmedikçe, özel bir bellek alanına yerleştirilmez. Yığın bellekte veya kapsamlı bellekte oluşturulabilirler.

Noheap Realtime Thread sınıfını tartıştığımızda bu özelliğin önemi daha açık hale gelecektir, ancak işin püf noktası, diğer thread’lerin başvuruda bulunamayacağı thread nesneleri yaratmanın kolay olmasıdır. Bu sorunun çözümü, tüm iş parçacığı nesnelerini ölümsüz bellekte oluşturmaktır, ancak bu, iş parçacığı seti statik olmadığı sürece ciddi bir bellek sızıntısı oluşturur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın