Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Periyodik Parametreler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Periyodik Parametreler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Hazırlama

Gerçek Zamanlı İş  

Gerçek Zamanlı İş Parçacığı (ve Zamanlanabilir uygulayan diğer sınıflar) için parametre varsayılanları aşağıdaki gibidir:

• Ana iş parçacığından değerleri devral.
• Ana iş parçacığının parametre için bir değeri yoksa, varsayılan değer, nesneyi yönetecek olan programlayıcının sorumluluğundadır.

Sıradan bir iş parçacığından çağrılan ve varsayılan öncelik planlayıcı altında çalışan parametresiz RealtimeThread yapıcısı, gösterilen değerlerle bir iş parçacığı oluşturur.

Gerçek zamanlı bir iş parçacığı bir RealtimeThread oluşturduğunda iki kural grubu vardır.

1. Yapıcı, değer için bir parametre içermiyorsa, ayrıntılı olarak açıklandığı gibi geçerli iş parçacığından devralınır.
2. Yapıcı, parametre için boş bir değer iletirse, geçerli iş parçacığı yoksayılır ve değer, yeni iş parçacığını işleyecek olan zamanlayıcı tarafından atanır. Boş parametre değerleri için varsayılanlar listelendiği gibidir.

Bir RealtimeThread nesnesi için en ayrıntılı oluşturucunun altı parametresi vardır:

• Programlama parametreleri — Varsayılan öncelik planlayıcı için bu parametre, yeni işlemin başlaması gereken önceliğe sahip bir nesneyi ifade eder.
• Yayın parametreleri — Öncelik planlayıcı için, yayın parametreleri, iş parçacığı waitForNextPeriod yöntemini kullandığında ve giriş kontrolü istendiğinde devreye girer.

Sürüm parametreleri kullanılarak, gerçek zamanlı görevler aşağıdaki gibi karakterize edilebilir:

Periyodik Parametreler

Parametrenin bir periyodu ve bir başlangıç zamanı olmalıdır. Son teslim tarihi, süresine eşit değilse, ayrı bir son tarih aralığı belirleyebilir. Fizibilite analizi yararlı olacaksa, sürüm parametreleri bir maliyet, yani görevin herhangi bir dönemde ihtiyaç duyacağı maksimum süreyi içermelidir.

Zamanlayıcı, bir görevin hesaplamasını son tarihine kadar tamamlamadığını fark ederse, görevin missHandler’ı olarak belirlenen eşzamansız olay işleyicisini çağırır.

• Taşma, ıskalama ile aynı şey değildir. Bir iş parçacığı, bir süre içinde maliyet tahminini aşabilir ve yine de fazla işlemci kaynaklarını kullanarak son tarihini karşılayabilir. Taşmalar başarısızlık değildir, ancak yaklaşmakta olan bir sorunun işaretidir. Bir iş parçacığı bir overRunHandler ayarlamışsa, maliyet tahminini her aştığında bilgilendirilir.
• Ne bir eksik işleyici ne de bir taşma işleyici belirtilmezse, zamanlayıcı bu hataları waitForNextPeriod aracılığıyla bildirir. Son tarih miss veya overrun’dan sonraki waitForNextPeriod çağrısı hemen false değerini döndürür. İplik o kadar geçse birden fazla geçer.

• periyodik olmayan – Periyodik olmayan görevlerin önceden belirlenmiş bir süresi yoktur, ancak öngörülebilir son tarihleri ve maliyetleri vardır. Periyodik olmayan görevler bir olay tarafından serbest bırakılır, belki başka bir görev tarafından serbest bırakılır veya JVM dışındaki bir olay tarafından serbest bırakılabilir. Tuş vuruşları bir örnek olacaktır. Bilgisayara rasgele aralıklarla ortaya çıkıyor gibi görünürler, ancak tasarımcı her tuş vuruşunun bakım maliyetini tahmin edebilir ve hizmeti tamamlamak için bir son tarih belirleyebilir.


Web uygulama Güvenliği PDF
Web uygulama güvenliği nedir
Web Uygulama Güvenliği
Mobil uygulama güvenliği
Web Güvenliği Nedir
Kaynak gösterme nedir
Kaynakça nereden bulunur
Kaynak Vikipedi


Periyodik olmayan sürüm parametrelerinin zorunlu alanları yoktur, ancak son tarih yoksa programlayıcı yaklaşık olarak sonsuz zamana eşit bir değer kullanır; bir maliyet sağlanmazsa, programlayıcı hesaplamasını tamamlamak için zamana ihtiyacı olmadığını varsayacaktır.

Periyodik olmayan görevlerin ne sıklıkta çalışabileceği konusunda bir sınır olmadığından, CPU tüketiminde bir sınır yoktur. Takvime periyodik olmayan bir görev girdiğinde, fizibilite analizi daha az anlamlı hale gelir. Periyodik olmayan görevler, toplu limitlerle işlem gruplarına ayrılarak veya periyodik yerine düzensiz olarak sınıflandırılarak kontrol altına alınabilir.

• düzensiz – Sporadik görevler (veya iş parçacığı grupları), sınırlı bir sıklığa sahip periyodik olmayan görevler gibidir. Zamanlayıcı, düzensiz görevin minimum varışlar arası süreye eşit bir süre ile çalışacağını varsayabilir ve bu varsayıma dayalı olarak anlamlı fizibilite analizi yapabilir. Ayrıca, ara sıra olan görevi minimum varışlar arası süre ile belirtilenden daha sık çalıştırmayı reddedebilir.

• Bellek parametreleri — Bellek parametreleri, iş parçacığının bellek ayırıcıyı kullanımına ilişkin çeşitli sınırlar belirler. İş parçacığının kapsamlı bellek kullanımını kısıtlayabilirler. Ayrıca, iş parçacığının ölümsüz hafıza kullanımını ayrı ayrı sınırlayabilirler. (İş parçacığının varsayılan bellek ayırma alanı ölümsüz havuz ise, etkin sınır iki sınırın minimumudur.)

Bir iş parçacığının her yeni kullandığında (örneğin) biraz çalışarak kendilerini hızlandıran çöp toplayıcılara sahip sistemler, iş parçacığı pozitif ayırma oranı değerine sahip bellek parametreleri kullanıyorsa, çöpün hızını bir iş parçacığının gereksinimlerine göre düzenleyebilir.

Tahsis oranı, çöp toplayıcı için bir ipucudur, ancak programlayıcı için de önemlidir. Zamanlayıcı, bir iş parçacığının yürütme hızını, belleği tahsis oranı alanında belirtilenden daha hızlı tahsis etmeyecek şekilde kontrol edebilir.

• Bellek alanı — Gerçek zamanlı iş parçacıkları, belleklerini varsayılan olarak sistem yığınından ayırır, ancak başka bir bellek havuzunu kullanmak üzere yönlendirilebilirler. Seçenekler yığın, ölümsüz veya kapsamlıdır.

Hafıza alanı önemli bir RTSJ konseptidir. Sonraki bölümlerde bununla ilgili daha çok şey okuyacaksınız, ancak şimdilik onu görmezden geleceğiz ve yığından ayrılan iş parçacıklarına odaklanacağız.

• İşleme grubu — İşleme gruplarının amacı, periyodik olmayan etkinlikleri kontrol altına almaktır. İşleme grupları, periyodik sürüm parametrelerinin tüm özelliklerine sahiptir. Zamanlayıcı, grubu programlamak için çeşitli mekanizmalardan herhangi birini kullanabilir. Sonuç olarak, iş parçacığı grubundaki tüm etkinliklerin kaynak tüketimi, herhangi bir işlem grubu döneminde işlem grubunun bütçesinden daha fazla olamaz.

• Mantık — Mantık alanı, Runnable arabirimini uygulayan bir sınıfın örneğini ifade eder. Bu sınıf, runnable sınıfı önceden eklenmiş olarak thread nesnesini oluşturur. Herhangi bir mantık parametresi belirtilmezse, iş parçacığı varsayılan olarak hiçbir şey yapmayan bir çalıştırma yöntemine geçer. Sıradan iş parçacıklarında olduğu gibi, RealtimeThread varsayılan çalıştırma yöntemini geçersiz kılmak için alt sınıflara ayrılabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın