Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web’de İlişki Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web’de İlişki Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Reklam Metni İçeriği

Web’de İlişki Oluşturma


billgatesweb” web tasarımının yanı sıra var olan web sitenizi yükseltmede bir numaradır !  Siz de web sitenizi yükselmek istiyorsanız hemen bize ulaşın !


Bir ilişkinin yeni örneklerini oluşturmak için bir bağlantı birimi kullanılır. Daha doğrusu, bir bağlantı birimi, bir ilişkinin olası iki rolünden birine uygulanır ve kaynak varlığın bazı nesnelerini hedef varlığın bazı nesnelerine bağlayan ilişki rolünün bir veya daha fazla örneğini oluşturur.

Bağlantı ünitesinin özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Kullanıcı tanımlı bir ad gerekir.
  • Kaynak ilişki rolü, yani işlemin uygulandığı roldür.
  • Biri kaynak varlığın nesnelerini bulmak için, diğeri hedef varlığın nesneleri için olmak üzere iki seçicidir. Kaynak ve hedef varlığa uygulanan koşulları ayırt etmek için, seçici yüklemlerde kullanılan nitelikler ve ilişki rolleri, başvurdukları varlığın adıyla ön eklenebilir.

Bağlanma işlemi, iki seçiciyi değerlendirerek alınan kaynak ve hedef varlıkların her bir nesne çifti için kaynak ilişkisi rolünün bir örneğini oluşturur; çıktıda sırasıyla kaynak nesnelerinin OID’lerini ve seçici tarafından alınan hedef varlığın OID’lerini tutan iki değer sağlar.

Bu değerler, işlemin OK, KO ve taşıma bağlantılarındaki parametreleri tanımlamak için kullanılabilir. En az bir ilişki örneğinin oluşturulması başarısız olursa KO bağlantısı izlenir, tüm bağlantılar oluşturulabiliyorsa OK bağlantısı izlenir.

Bağlanma işlemi, veritabanında zaten bir ilişki örneği bulunan iki nesneyi bağlamaya çalışırsa, işlemin yürütülmesi yinelenen bir ilişki örneği oluşturmaz, ancak yine de başarılı sayılır.

Bir sanatçıya inceleme eklemek için bir bağlantı birimi örneği gösterir. Açıklık sağlamak için, belirtim, varsayılan kurallar sayesinde çıkarsanabilecek olsalar bile, tüm bağlantı parametrelerini ve seçicilerini gösterir. İnceleme sayfası, İnceleme varlığı (NewReview) üzerinde bir veri birimi ve Sanatçı varlığı (AllArtists) üzerinde bir dizin içerir.

Bağlanma işleminin iki giriş bağlantısı vardır: geçerli incelemenin OID’sini tutan bir parametre ile NewReview veri biriminden bir aktarım bağlantısı; ve seçilen sanatçının OID’sini tutan bir parametre ile AllArtists dizin biriminden bir bağlantı. Kullanıcı, AllArtists dizin biriminin bağlantılarından birine tıklayarak işlemi başlatır.

İşlemin ürettiği efekt, seçilen sanatçıyı ArtistToReview ilişki rolünü kullanarak mevcut incelemeye bağlamaktır. Başarılı olduğunda, geçerli incelemenin ve seçilen sanatçının görüntülendiği Sanatçı sayfasını gösteren Tamam bağlantısı izlenir.

Artist-Details biriminin OK bağlantısından girdi aldığını, buna karşın ReviewDetails veri biriminin AssignReview bağlantı biriminden çıkan bir taşıma bağlantısından girdi aldığını unutmayın. Başarısızlık durumunda, KO bağlantısı izlenir ve tekrar İnceleme sayfası sunulur.

Her zamanki gibi, diyagramları basitleştirmek için kısa bir gösterim kullanılabilir. Bağların parametreleri ve birimlerin seçicileri bağlamdan çıkarılabildiğinde, bunlar belirtimden çıkarılır. Bağlantı birimi için, kaynak ve hedef varlık farklı olduğunda bağlantıların ve seçicilerin basitleştirilmesi uygulanır, böylece hangi bağlantının kaynak ve hedef varlığın nesnelerini taşıdığı konusunda bir belirsizlik olmaz.

Örnekte tüm parametreler ve seçiciler atlanabilir ve diyagram gösterildiği gibi daha basit hale gelir. Aşağıdaki örnek, tek bir nesneyi, öznitelik tabanlı bir seçici aracılığıyla seçilen bir dizi nesneye bağlayan bir bağlantı işlemini göstermektedir. İşlem özellikle bir sanatçıyı kendi adını içeren tüm incelemelere bağlar.

İşlemin girdileri, dizin biriminde seçilen sanatçının OID’si ve metninde sanatçının adını içeren tüm incelemeleri bulmak için bağlantı biriminin ikinci seçicisinde kullanılan adıdır.


Access ilişkiler
Access web uygulaması
Access tablo ilişkilendirme
Access Web veritabanı oluşturma
Microsoft Access programında ilişkili tablo oluşturmanın amaçları
Microsoft Access programında ilişkili tablo oluşturmanın amaçlarından biri değildir
Tablolar arası ilişki kurmak için neye ihtiyaç duyulur
Microsoft Access web


Web’de İlişki Silme

Bir ilişkinin örneklerini silmek için bir bağlantı kesme birimi kullanılır. Daha kesin olarak, bir ilişkinin olası iki rolünden birine bir bağlantı kesme birimi uygulanır ve kaynak varlığın bazı nesneleri ile hedef varlığın bazı nesneleri arasındaki bağlantıyı siler.

Bağlantı ünitesinin özellikleri şunlardır:

  • Kullanıcı tanımlı bir ad gerekir.
  • Kaynak ilişki rolü, yani işlemin uygulandığı roldür.
  • Biri kaynak varlığın nesnelerini bulmak için, diğeri hedef varlığın nesnesi için olmak üzere iki seçicidir.

İşlem, iki seçici tarafından tanımlanan kaynak ve hedef varlıkların her bir nesne çifti için kaynak ilişkisi rolünün bir örneğini siler.

Bağlantı birimine gelince, bağlantı kesme işlemi, çıktıda sırasıyla kaynak nesnelerinin OID’lerini ve seçici tarafından alınan hedef varlığın OID’lerini tutan iki değer sağlar. Bu değerler, OK, KO ve taşıma bağlantılarındaki parametreleri tanımlamak için kullanılabilir.

En az bir ilişki örneğinin silinmesi başarısız olursa KO bağlantısı izlenir, tüm bağlantılar silinebilirse OK bağlantısı izlenir. Bağlantısı kesilecek iki nesne bir ilişki örneği tarafından bağlanmazsa, bağlantı kesilmez ancak işlem yine de başarılı olarak kabul edilir. Ayrıca bağlantı kesme üniteleri için, bağlamdan parametreler ve seçiciler ima edildiğinde, diyagramdan çıkarılabilirler.

Bir albümü bir sanatçıdan “ayırmak” için bağlantı kesme biriminin kullanıldığı bir örnek gösterir. Sayfa Sanatçısı ve Albümleri, Sanatçı varlığı (SanatçıAyrıntıları), bir dizin birimine (YayınlanmışAlbümler) bir bağlantıyla bağlanan, Albüm varlığı üzerinde tanımlanan ve ArtistToAlbum ilişki rolü kullanılarak oluşturulmuş bir seçici koşulu içeren bir veri birimi içerir.

PublishedAlbums dizin biriminden seçilen bir albüm, AlbumDetails veri birimi tarafından görüntülenir. Bağlantı kesme ünitesinin iki giriş bağlantısı vardır: sanatçının OID’sini tutan bir parametre ile veri ünitesinden bir taşıma bağlantısı ve halihazırda seçili olan albümün OID’sini tutan bir parametre ile indeks ünitesinden bir bağlantı.

Kullanıcı Albüm Detayları veri biriminin çıkış bağlantısında gezindiğinde, bağlantı kesme işlemi başlatılır ve seçilen albüm ile mevcut sanatçıyı ayırır. Hem OK hem de KO bağlantıları Sanatçı-Ayrıntılar veri birimine geri döner ve sayfanın yeniden görüntülenmesine neden olur. OK bağlantısının hedef sayfasının yorumundan kaybolduğunu unutmayın.

İnceleme Yazarı veri birimi, geçerli incelemenin yazarının adını tutan bir parametre ile; ve seçilen sanatçının OID’sini tutan bir parametre ile AllArtists dizin biriminden bir bağlantı. Kullanıcı, AllArtists dizin biriminin bağlantılarından birine tıklayarak işlemi başlatır. İşlemin ürettiği etki, seçilen sanatçının, bağlantı kesme ünitesine girişte adı geçen kişi tarafından yazılan tüm incelemelerden bağlantısını kesmektir.

Bir ilişkinin silinmesinin nesnelerin silinmesine neden olmadığına dikkat edin: Bir sanatçının bir incelemeden bağlantısı kesilirse, hem inceleme hem de sanatçı nesneleri var olmaya devam eder.


billgatesweb Access ilişkiler,Access web uygulaması,Access tablo ilişkilendirme,Access Web veritabanı oluşturma,Microsoft Access programında ilişkili tablo oluşturmanın amaçları,Microsoft Access programında ilişkili tablo oluşturmanın amaçlarından biri değildir,Tablolar arası ilişki kurmak için neye ihtiyaç duyulur,Microsoft Access web alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın