Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Sorgulaması 

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Sorgulaması 

Teklif Simülasyon Aracı

Web Sorgulaması 

Yani öğrencilerinizle bir tür Web sorgulaması yapmayı mı düşünüyorsunuz? Bu harika! Tüm teknik gereksinimlere sahip olduğunuzdan ve sizin ve öğrencilerinizin bunları nasıl kullanacaklarını bildiğinizden emin olalım. Ağ ve dosya depolama, donanım ve yazılımla ilgili aşağıdaki üç bölümü okuduktan sonra, teknik olarak bir Web projesini başlatmaya hazır olduğunuzdan emin olmak için Teknik Hazırlık Kontrol Listesini kullanabilirsiniz.

Çoğu okulun zaten bir Kabul Edilebilir Kullanım Politikası (AUP) vardır, ancak sizinkinde yoksa, çevrimiçi olarak <okul + AUP> araması yaparak çok sayıda örnek bulabilirsiniz. AUP, öğrenciler, veliler ve okul bölgesi personeli arasında imzalanmış bir anlaşmadır.

Diğer şeylerin yanı sıra, öğrencilerin uygunsuz web sitelerini ziyaret etmeyecekleri, saldırgan bir dil kullanmayacakları, intihal yapmayacakları veya bilgisayarlara zarar vermeyecekleri belirtilebilir. Karşılığında bölge, ağı çalışır durumda tutmayı ve yazılım filtreleri kullanarak ve kişisel bilgi alışverişine izin vermeyerek öğrencileri korumayı kabul eder.

Web araştırması için ideal bir durum, istikrarlı bir bilgisayar ağı, yüksek hızlı İnternet hizmeti, her öğrenci için modern multimedya bilgisayarları ve her an emrinizde olan güler yüzlü teknik destek personeli olan bir okuldur. Bu rüya vizyonu okulunuzu tanımlamıyorsa, yalnız değilsiniz.

Endişelenmeyin, daha büyük bir öğrenci-bilgisayar oranıyla Web okuma stratejilerini öğretebilirsiniz ve daha eski bağımsız (ağa bağlı olmayan) makineler, bunun zaman zaman sinir bozucu olabileceği konusunda önceden uyarılır. Öğrencilerin genellikle güvenilmez bilgisayar sistemlerini bağışladığını, ancak öğretmenlerin bazen akışa uymakta zorlandıklarını bulduk. Acınızı anlıyoruz.

Tüm öğrencilerinizi bir bilgisayar laboratuvarına götürmekten ve bir dersin veya projenin tam ortasında tüm sistemin çökmesine neden olmaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Öğrencilerinize ERKEN TASARRUF ETME ve SIK SIK TASARRUF ETME konusunu hatırlatın. Her zaman uygulamaya hazır bir B Planına sahip olmanız gerektiğini kendinize hatırlatın.

Her bilgisayar programının nasıl kullanılacağını ve sorun giderileceğini açıklamak bu kitabın kapsamı dışındadır. Size ve öğrencilerinize yardımcı olacak pek çok harika kitap, donanım kılavuzu, yazılım yardım menüsü ve çevrimiçi eğitim olduğunu bilin.

Çevrimiçi bir öğretici bulmak için <Programın Adı + öğretici> araması yapın. İşte iki bilgece tavsiye: (1) Asla her şeyin olması gerektiği gibi çalışacağını varsaymayın ve (2) teknolojiden anlayan öğrencilerinizi yardım etmeye teşvik edin. Özellikle bilgisayar ve internet konusunda yeniyseniz, bilgisayar aracılı bir ders vermeden önce her şeyi kendiniz denemek en iyisidir.

Donanım sorunlarını giderirken, genellikle suçlu oldukları için önce tüm kablo bağlantılarını kontrol edin. Yazılım sorunlarını giderirken, programları kapatmayı ve yeniden başlatmayı deneyin. Donmuş bir bilgisayarda, programları kapatmak ve/veya makineyi yeniden başlatmak için <Ctrl+Alt+Delete> tuşlarına aynı anda basmak anlamına gelen “üç parmaklı selam”ı deneyin.

Donmuş bir Mac’te <Command+Option+Escape> tuşlarına basarak ve ardından Güç tuşuna basarak veya Özel menüsünden Kapat’ı seçerek bilgisayarı yeniden başlatarak bir programı kapatabilirsiniz. Bu işe yaramazsa, makineyi yeniden başlatmak için <Command+Option+Shift+Power> tuşlarına basın.

Ağ ve Dosya Depolama

Okulunuzda hâlihazırda kurulu bir Yerel Alan Ağı (LAN) olabilir. Bu, okulunuzdaki herhangi bir bilgisayardan okul ağına, internete ve yazıcılar ve tarayıcılar gibi çevre birimlerine erişebileceğiniz anlamına gelir.

Durum buysa, siz ve öğrencileriniz yalnızca okul ağında nasıl oturum açılacağını ve dosyaların uygun konumlarına nasıl kaydedileceğini, taşınacağını ve erişileceğini bilmeniz gerekir. Birçok okul, dosya ve görüntüleri kaydetmek için öğretmenlere ve öğrencilere benzersiz kullanıcı adları ve parolaların yanı sıra kişisel depolama alanı atar.

Bazı okullar, öğretmenlerin öğrencilerin indirmesi için ödevler ve dinleyici notları koyabileceği açık erişimli dosya klasörleri de ayırır. Okul ağınız konusunda deneyimsizseniz, bölgenizden veya okul teknoloji uzmanınızdan size hızlı bir eğitim vermesini isteyin. 

Okulunuzun henüz bir ağı yoksa, her makinenin kendi başına İnternet’e bağlanabilmesi gerekir. Bu, bir modemi başlatmak veya parola gerektiren bir kablo bağlantısını etkinleştirmek anlamına gelebilir.


Btk Site sorgulama
Ücretsiz domain sorgulama
Link sorgulama
Tib sorgulama
IP sorgulama
BTK IP sorgulama
Güvenli site sorgulama
Domain SORGULAMA


Ancak, çoğu durumda, İnternet bağlantısı zaten çalışıyor ve tek yapmanız gereken İnternet tarayıcı yazılımını (aşağıda açıklanmıştır) başlatmak ve Web’de gezinmeye hazırsınız. Ağa bağlı olmayan makineler kullanmanın temel dezavantajı, öğrencinin her seferinde aynı bilgisayarda oturmak zorunda kalmasıdır, çünkü o öğrencinin çalışması o bilgisayarda saklanacaktır.

Bu, tehlikeli bir dosya depolama yöntemidir, çünkü öğrenciler çalışmalarını almaya çalıştıkları sırada bilgisayarlar çökebilir veya kullanılamayabilir. Alternatif olarak, çalışmalarını bir diskette, CD-ROM’da veya bellek diskinde (bazen “flash kart” olarak adlandırılır) tutabilir ve bunu makineden makineye taşıyabilirler.

Disketlerin çok fazla veri tutamayacağını ve CD-ROM’ların yalnızca her makinede bir CD-ROM yazıcınız varsa dosya depolamak için kullanılabileceğini unutmayın.

Çok fazla veri tutabilen ve çok çeşitli şekil ve boyutlarda olabilen bellek diskleri, genellikle bilgisayarın önünde (daha yeni makinelerde) veya arkasında bulunan bir USB (Evrensel Seri Veri Yolu) bağlantı noktasına takılır. Bellek diskleri, öğrencilerin evde ve okulda bilgisayar projeleri üzerinde çalışmalarını sağlamak için çok kullanışlıdır.

Donanım

En azından, her öğrencinin sorgulama projeleri üzerinde çalışırken her gün en az 30 dakika kullanması için yeterli bilgisayara ihtiyacınız olacak. 3-5. sınıflar için 45-60 dakikalık süreler daha uygundur ve 6-8. sınıflar için 60-90 dakikalık süreler tercih edilir.

Önerilen bu zamanlar idealdir, bu nedenle sizin durumunuzda bu kadar süre mümkün değilse, bunun sizi sorgulama projeleri başlatmaktan alıkoymasına izin vermeyin. Öğretmenler eğitim gününün her dakikasını sıkma konusunda oldukça yeteneklidir, bu nedenle kısa bir süre için İnternet sorgulaması için yeterli zamanı sağlamak amacıyla diğer konulardan zaman “ödünç almak” zorunda kalabilirsiniz.

İnternette en hızlı performans için bilgisayarlar en son işletim sistemlerine sahip 3 yaşından küçük olmalıdır. Her bilgisayarın bir dosya depolama seçeneği olmalıdır.

Ayrıca her bilgisayar için çalışan bir monitör, klavye ve fare bulunmalıdır. Sınıfınızda özel ihtiyaçları olan öğrencileriniz varsa, yüksekliği ayarlanabilen bilgisayar masaları, dokunmatik ekranlar veya artırıcı iletişim cihazları gibi ihtiyaç duyabilecekleri yardımcı teknolojileri sorduğunuzdan emin olun.

Okulunuzda dizüstü bilgisayar arabaları kullanılıyorsa, dizüstü bilgisayarların her zaman tam dolu olduğundan ve güç artırıcılarınızın açık olduğundan emin olun. Masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi, dizüstü bilgisayarlar da dosya depolama seçeneklerine, ağ erişimine sahip olmalı ve 3 yaşından küçük olmalıdır.

Yine, bu ideal durum sizinkine uymuyorsa, umutsuzluğa kapılmayın. Öğrencilerinize kağıt tabanlı uygulama etkinlikleri yaptırarak ve ardından evde veya halk kütüphanesinde bilgisayar tabanlı etkinlikler yaptırarak, yine de Internet’te aktarılabilir öğrenme stratejilerini öğretebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın