Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İNTERNET SORGULAMA MODELİ

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İNTERNET SORGULAMA MODELİ

Çevrimiçi Pazarlama Planı Sağlamak

İNTERNET SORGULAMA MODELİ

Çocukların yapay etkinliklerden ziyade gerçek öğrenme etkinlikleri bağlamında becerileri ve stratejileri uyguladıkları zaman en iyi şekilde öğrendiklerine inandığımız için, öğrencilerin Web’de okumanın karmaşıklıklarıyla mücadele ederken ilgisini çeken ve onları destekleyen bir İnternet araştırması QUEST modeli tasarlanmıştır.

QUEST ayrıca evde, okulda veya işyerinde günlük hayatımızı karakterize eden aktif bilgi arayışı için ideal bir metafor görevi görür. QUEST modelimiz, web tabanlı öğrenme için bir ders planı formatı olan WebQuest veya çocuklar için bir web tasarım yarışması olan ThinkQuest terimiyle karıştırılmamalıdır.

QUEST modeli, İnternet sorgulamasının döngüsel doğasını göstermektedir. QUEST modeli, öğrencilere görsel olarak İnternet araştırmasının, önceki yazma öğretimimizin gösterdiği gibi, tek seferlik bir olay değil, çok adımlı bir süreç olduğunu hatırlatır. Öğrencilere “araştırma” kelimesinin “re-” öneki ve “search” kök kelimesinden oluştuğunu ve böylece sürecin yinelemeli olduğu fikrini vurgulamayı seviyoruz.

Örneğin, okuyucular Kaynakları Anlama aşamasından geçerken, Değerlendirme aşamasına geçmeden önce arama motorlarını kullanma veya anahtar kelimeleri seçme konusunda daha fazla pratik yapmaları gerektiğini görebilirler. Öğreniciler, yeni web siteleri ve yeni bilgilerle karşılaştıkça ve bulduklarının bilgi ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığına karar vermeleri gerektiğinde, Değerlendirme aşamasından tekrar tekrar geçerler.

Öğrencilerin bilgileri fiilen okumaya ve Sentezlemeye başlamadan önce atılması gereken birkaç hazırlık adımı olduğuna dikkat edin; bu, iyi yazarların kullandığı ön yazma etkinliklerine ve yetkin okuyucuların kullandığı ön okuma etkinliklerine benzer.

Bu hazırlık faaliyetleri, iyi harcanan zamandır çünkü önceki bilgileri harekete geçirmeye yardımcı olurlar ve stratejik, yansıtıcı öğrenme için zemin hazırlarlar. Kaynakların kıt olduğu okullarda, öğrencileri bilgi aramaya başlamak için bilgisayarın başına fiilen oturmadan önce ön araştırma faaliyetlerine dahil etmek özellikle ihtiyatlı bir davranıştır.

QUEST modeli, yüzlerce öğrenciyle ilgili gözlemlerimize dayanmaktadır ve çoğu kavram olarak önemli ölçüde farklılık göstermeyen ancak farklı terminoloji kullanan mevcut bilgi okuryazarlığı modelleriyle tutarlıdır. Bu modellerden birkaçını sınıfta kullandıktan sonra, akılda kalıcı bir kısaltmaya sahip görsel bir modelin öğrenciler ve öğretmenler için en uygun olduğunu bulduk.

İnternet sorgulaması sırasında öğretmenin rolü, öğrenciler öz-yansıtma ve öz-düzenleme yapabilene kadar sürecin tüm yönlerini oluşturmaktır. Bu, “Ne bulmaya çalışıyorsun?”, “Sorunun için en iyi arama motoru bu mu?”, “Neden o bağlantıya tıkladın?”, “Bu mu? web sayfasında aradığınız bilgi var mı?” veya “Bu bilginin güvenilir olduğunu nereden biliyorsunuz?”

Bu aynı zamanda hem sürecin hem de mümkünse nihai ürünün sık sık öğretmen modellemesi şeklini alacaktır. Öğretmenlerin, öğrencilerinin yanında otantik sorgulama yapmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz, böylece öğrenciler uzman bir araştırmacının ne düşündüğünü ve ne yaptığını gözlemleyebilir.

Son olarak, tüm süreç üzerinde düşünmek için fikirler sunar. QUEST modelinin her aşamasına ilişkin tartışmamız için geleneksel bir çerçeve kullanıyoruz – yani NEDEN kullanıyoruz, NEDİR, NE ZAMAN kullanıyoruz ve son olarak her aşama için stratejiler NASIL öğretilebilir.


TCP/IP model
Veri transferi protokolleri Nelerdir
Protokolleri
İnternet – Vikipedi
İnternet üzerindeki veri iletişimi
TCP/IP layers
TCP/IP protocol
OSI modeli ve TCP/IP modeli


Her bölüm, büyük harfler ve sayılarla kolayca tanımlanabilen, sınıfta kullanıma hazır çok sayıda kopya içerir; örneğin, Rapor Q-1, Soru Sormaya ilişkin ilk formdur. Bu kaynakların birçoğu, yardımcı web sitemizden ücretsiz olarak indirilebilir.

Okurken, karmaşık stratejileri ve becerileri içselleştirmenin uzun zaman aldığını, dolayısıyla tüm QUEST modelini kısa bir derste öğretemeyeceğinizi lütfen unutmayın. İnternet sorgulama stratejileri, K-12 müfredatı boyunca yinelemeli olarak öğretilmelidir.

Yaklaşımımız her seferinde tek bir stratejiye odaklanmak olmuştur; örneğin, sadece anahtar kelime seçme stratejilerine odaklanan 6 haftalık İnternet sorgulama üniteleri ve not alma tekniklerini vurgulayan 4 haftalık üniteler yapılmıştır.

Bir stratejiye odaklanırken, diğer stratejiler için yapı iskeleleri (modeller, şablonlar vb.) sağlamayı unutmayın, böylece öğrenciler aynı anda çok fazla zorlukla boğulmazlar. Lütfen, QUEST’in her aşaması için çok sayıda broşür sunmuş olmamıza rağmen, bu kopyalar ve ders planlarının, hepsini kullanmak için bir reçete yerine bir olasılıklar menüsü olarak ele alınması gerektiğini unutmayın.

Ne mutlu ki, İnternet sorgulaması, öğrencilerin daha öz-düzenleyici öğrenmeye yol açan üretken üstbilişsel stratejileri uygularken, geleneksel okuryazarlık becerilerinin yanı sıra yeni ortaya çıkan elektronik okuryazarlık becerilerini geliştirmeleri ve uygulamaları için etkili bir yoldur.

Birlikte çalıştığımız öğretmenler, tüm ders alanlarında başarı için gerekli olan çoklu öğretim hedeflerini yerine getirdiği için İnternet sorgulamasına değer veriyor.

Bunu göstermek için, dil sanatları, bilim, matematik, kütüphane medyası ve sosyal bilgiler gibi alanlara bakılabilir. Standartlar, arkadaşımız ve meslektaşımız tarafından toplandı ve ABD, Connecticut’taki Windsor Devlet Okul Bölgesi için geçerli eyalet ve yerel standartlardan alındı.

Standartlar ülke çapındaki tipik öğrenme standartlarını temsil ettiğinden, metni her standart için yapılan alıntılarla karıştırmamayı seçtik.

Bir Web sorgulama projesini başlatmadan önce, teknik olarak hazırlıklı olmak çok önemlidir. Teknik hazırlık, ağ oluşturma ve dosya depolama, donanım ve yazılımı içerir.

uKavramsal hazırlık, İnternet ve Web, URL’ler ve alan adları, arama motorları, anahtar sözcükler ve Boole işleçleri hakkında temel bilgilerin oluşturulmasını ve pekiştirilmesini içerir. Çevrimiçi sorgulamaya başlamadan önce öğrencilerin öğrenme ve okuryazarlık becerileri ile klavye kullanma becerileri hakkında fikir sahibi olmak önemlidir.

u Öğretmenlerin, öğrencilerinin Web araştırmasında başarılı olmaları için ihtiyaç duyacakları yapı iskelesi düzeyini ölçmelerine yardımcı olmak için çeşitli değerlendirme araçları kullanılabilir. Bu değerlendirmelerin birçoğu, yansıtıcı öğretim araçlarının yanı sıra ön ve son testler olarak kullanılabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın