Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web İskeletleri Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web İskeletleri Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Web İskeletleri Oluşturma

Uzak Java arabirimini ve uygulama sınıfını tanımladıktan sonra, standart bir Java derleyicisi kullanarak bunları Java bayt kodlarına derlersiniz. Ardından, gösterildiği gibi, RMI iletişim bağlantısının her iki ucunda kullanılan saplama ve iskelet arabirimlerini oluşturmak için RMI saplama/iskelet derleyicisi rmic’i kullanırsınız.

En basit biçiminde, tek argüman olarak uygulama sınıfınızın tam nitelikli sınıf adıyla rmic’i çalıştırabilirsiniz. Örneğin, ThisOrThatServer ve ThisOrThatServerImpl sınıflarını derledikten sonra, aşağıdaki komutla (Unix versiyonu) uzaktaki ThisOrThatServer nesnesi için taslakları ve iskeletleri oluşturabiliriz.

RMI derleyicisi başarılıysa, bu komut, geçerli dizinde ThisOrThatServerImpl_Stub ve ThisOrThatServerImpl_Skel saplama ve iskelet sınıflarını oluşturur. rmic derleyicisi, oluşturulan sınıfların nerede saklanacağını, uyarıların yazdırılıp yazdırılmayacağını vb. belirtmenize izin veren ek argümanlara sahiptir. Örneğin, saplama ve iskelet sınıflarının /usr/local/classes dizininde bulunmasını istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz: −d seçeneğini kullanarak komutu çalıştırın.

Uzak Nesnelere İstemci Olarak Erişme

Artık bir uzak nesne arabirimi ve sunucu uygulamasını tanımladığımıza ve RMI’nin sunucu nesnesi ile uzak istemci arasındaki bağlantıyı kurmak için kullandığı saplama ve iskelet sınıflarını oluşturduğumuza göre, uzak nesnelerinizi nasıl erişilebilir kıldığınıza bakmanın zamanı geldi. uzak istemciler.

Kayıt ve Adlandırma Hizmetleri

Bir RMI dağıtılmış uygulamasındaki ilk uzak nesne referansı, tipik olarak RMI kayıt aracı ve Adlandırma arabirimi aracılığıyla elde edilir. Uzak referansları yerel Java nesnelerine aktarmak isteyen her ana bilgisayar, bir tür RMI kayıt defteri arka plan programı çalıştırıyor olmalıdır. Bir kayıt defteri arka plan programı (belirli bir bağlantı noktasında) uzak istemcilerden o ana bilgisayarda sunulan nesnelere yapılan başvurulara yönelik istekleri dinler.

Standart Sun Java SDK dağıtımı, bir RMI kayıt arka plan programı olan rmiregistry sağlar. Bu yardımcı program, yalnızca belirli bir bağlantı noktasını dinleyen ve ardından yerel işlemlerin onunla nesneleri kaydetmesini veya istemcilerin bağlanıp kayıt defterindeki RMI nesnelerini aramasını bekleyen bir bekleme döngüsüne giren bir Kayıt Defteri nesnesi oluşturur. Dinlenecek bir bağlantı noktası belirten isteğe bağlı bir bağımsız değişkenle rmiregistry komutunu çalıştırarak kayıt defteri arka plan programını başlatırsınız.

Bağlantı noktası bağımsız değişkeni olmadan, RMI kayıt defteri arka plan programı 1099 numaralı bağlantı noktasını dinler. Tipik olarak, kayıt defteri arka plan programını arka planda çalıştırırsınız (yani, bir Unix sisteminde komutun sonuna bir & işareti koyarsınız veya bir DOS’ta start rmiregistry [port] komutunu çalıştırırsınız). Windows sisteminde pencere) veya başlangıçta bir hizmet olarak çalıştırın.

RMI kayıt defteri bir ana bilgisayarda çalışırken, şu sınıflardan birini kullanarak uzak nesneleri onunla kaydedebilirsiniz: java.rmi.registry.Registry arabirimi, thejava.rmi.registry. Kayıt nesnesi, yerel veya uzak bir RMI nesne kaydına yönelik bir arabirimi temsil eder.

bind() ve rebind() yöntemleri, bir nesnenin adının herhangi bir benzersiz dize olabileceği yerel kayıt defterinde bir adla bir nesneyi kaydedebilir. Halihazırda kullanılmış bir ada bir nesneyi bağlamaya() çalışırsanız, kayıt defteri bir zaten BoundException oluşturur.


Web sitesi Kurma ücretsiz
Google web sitesi Kurma
Web sitesi
Web sitesi Nasıl Kurulur
Google web sitesi kurma ücretsiz
Google Sites
Hazır web sitesi
En iyi ücretsiz site kurma


Bir nesnenin kaydettirmek istediğiniz ada zaten bağlı olabileceğini düşünüyorsanız, bunun yerine therebind() yöntemini kullanın. theunbind() yöntemini kullanarak bir nesne bağlamayı kaldırabilirsiniz. Bu üç yöntemin (bind(), rebind() ve unbind()) yalnızca kayıt defteriyle aynı ana bilgisayarda çalışan istemciler tarafından çağrılabileceğini unutmayın.

Bir uzak istemci bu yöntemleri çağırmaya çalışırsa, istemci bir java.rmi.AccessException alır. Thelookup() yöntemini kullanarak kayıt defterinde belirli bir nesneyi bulabilirsiniz, list() ise yerel kayıt defterine kayıtlı tüm nesnelerin adlarını döndürür. Yalnızca Uzak nesnelerin Kayıt Defteri’ndeki adlara bağlanabileceğini unutmayın. Uzak nesneler, uzak referansları destekleyebilir. Standart Java sınıfları değildir, bu nedenle Kayıt Defteri aracılığıyla uzak istemcilere aktarılamazlar.

LocateRegistry sınıfı, bir istemcinin yerel ve uzak kayıtlara başvuruları Kayıt defteri nesneleri biçiminde almak için kullanabileceği bir dizi statik yöntem sağlar.

Statik getRegistry() yönteminin dört sürümü vardır, böylece yerel bir kayıt defterine veya belirli bir ana bilgisayar üzerinde çalışan bir uzak kayıt defterine başvuruda bulunarak, varsayılan bağlantı noktasını veya belirli bir bağlantı noktasını dinleyebilirsiniz. Argüman olarak bir bağlantı noktası numarası alan statik bir createRegistry() yöntemi de vardır. Bu yöntem, verilen yerel bağlantı noktasında geçerli Java VM içinde çalışan bir kayıt defterini başlatır ve oluşturduğu Kayıt nesnesini döndürür.

Bu işlem başarılı olursa (yani herhangi bir istisna oluşturmazsa), yerel kayıt defterinde “TTServer” adı altında kayıtlı bir ThisOrThatServerImpl uzak nesnesi bulunur. Uzak istemciler artık LocateRegistry ve Registry arabirimlerinin bir kombinasyonunu kullanarak nesneyi arayabilir veya daha basit bir yaklaşım benimseyip Naming sınıfını kullanabilir.

Adlandırma sınıfı, istemcinin URL benzeri bir adlandırma sözdizimi kullanarak yerel ve uzak nesneleri aramasını sağlar. Kayıtlı bir RMI uzak nesnesinin URL’si tipik olarak gösterilen biçimdedir. URL’nin tek gerekli öğesinin gerçek nesne adı olduğuna dikkat edin.

Protokol varsayılan olarak rmi:, ana bilgisayar adı varsayılan olarak yerel ana bilgisayar ve bağlantı noktası numarası varsayılan olarak 1099’dur. Sun’ın Java SDK’sı ile sağlanan varsayılan Adlandırma sınıfının yalnızca nesne URL’lerinde rmi: protokolünü kabul ettiğini unutmayın. Başka bir protokol kullanmayı denerseniz, lookup() yöntemi tarafından bir Java.net.MalformedURLException oluşturulur.

Kaydettiğimiz ThisOrThatServerImpl’i aramak isteyen uzak bir ana bilgisayar üzerinde çalışan bir istemcimiz varsa ve ThisOrThatServerImpl nesnesi rmiremote.farley.org adlı bir ana bilgisayar üzerinde çalışıyorsa, istemci nesneye tek satırlık bir uzak başvuru alabilir. kod.

Nesneleri gerçek bir Kayıt nesnesi aracılığıyla aradığınızda, ad için URL sözdizimini kullanma seçeneğiniz yoktur, çünkü buna ihtiyacınız yoktur. Uzak ana bilgisayarın ana bilgisayar adı ve bağlantı noktası, Kayıt Defterini LocateRegistry arabirimi aracılığıyla bulduğunuzda belirtilir ve RMI protokolü ima edilir, bu nedenle ihtiyacınız olan tek şey nesnenin kayıtlı adıdır.

Naming sınıfıyla, uzak nesne aramasını tek bir yöntem çağrısına indirgeyebilirsiniz, ancak adın artık bir URL’de paketlenmiş ana bilgisayarı, bağlantı noktası numarasını ve kayıtlı nesne adını içermesi gerekir. Dahili olarak, Adlandırma nesnesi URL’den ana bilgisayar ve bağlantı noktası numarasını sizin için ayrıştırır, LocateRegistry arabirimini kullanarak uzak Kayıt Defterini bulur ve URL’deki nesne adını kullanarak Kayıt Defterinden uzak nesneyi ister.

Bir RMI uygulamasında Kayıt Defteri ve Adlandırma sınıflarının başlıca kullanımı, dağıtılmış uygulamanızı önyükleme aracı olarak kullanmaktır. Bir sunucu işlemi, genellikle yerel RMI kayıt arka plan programı aracılığıyla yalnızca birkaç anahtar nesneyi dışa aktarır. İstemciler, bunlara uzaktan referans almak için Adlandırma olanağı aracılığıyla bu nesnelere bakar. İki işlem arasında paylaşılması gereken diğer uzak nesneler, uzak yöntem çağrıları yoluyla dışa aktarılabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın