Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Geliştirici Uzantısı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Geliştirici Uzantısı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Arama Motoru Pazarlaması

Microsoft Internet Explorer

MSIE6, muhtemelen bugünlerde Windows’ta en yaygın tarayıcıdır. Yine de bir geliştiriciyseniz, bu size pek yardımcı olmaz – çoğu zaman diğer tarayıcıların yapmadığı hatalar verir.

MSIE’nin eski sürümleri (PC’de 4 ve 5), her JavaScript hatası oluştuğunda bir rapor penceresi gösteriyordu. Bu özellik daha yeni sürümlerde kapatılmıştır; Gösterildiği gibi Araçlar ➤ İnternet Seçenekleri altındaki Gelişmiş sekmesinin Gözatma bölümünde tekrar açabilirsiniz.

MSIE tarafından sağlanan hata mesajları, “Nesne bu yöntemi veya özelliği desteklemiyor” gibi oldukça şifreli olabileceğinden ve geliştirme için tek seçeneğiniz MSIE ise, DFFD’den ücretsiz Microsoft komut dosyası hata ayıklayıcısını indirmek isteyebilirsiniz.

Microsoft Komut Dosyası Hata Ayıklayıcı, siz devam etmesini söyleyene kadar komut dosyasının yürütülmesini durduran kesme noktaları ayarlamanıza olanak tanıyan bir hata ayıklama paketidir. Ayrıca, komut dosyası çalışırken değişkenlerin değerlerini okumak ve bunları değiştirmek için de kullanabilirsiniz.

Tüm bunlar tarayıcının dışında çalışır, yani daha önce bahsedilen alert(), kendi hata ayıklama konsollarına başvurmanız veya kodun bölümlerinden sırayla yorum yapmanız gerekmediği anlamına gelir. Microsoft Komut Dosyası Hata Ayıklayıcısına bir giriş mevcuttur.

Safari

Apple’ın amiral gemisi tarayıcısı görünüşte JavaScript hata ayıklama konusunda size hiç yardımcı olmuyor. “Görünüşe göre” dedim çünkü Safari’de çok kullanışlı bir hata ayıklama menüsü var; tek sorun, varsayılan olarak gizli olmasıdır.

Hata ayıklama menüsünün etkinleştirilmesi iki şekilde yapılabilir: ya komut satırı aracılığıyla ya da Safari geliştiricisini yükleyerek. Komut satırı çözümü oldukça basittir.

1. KapatSafari.
2.İşletim Sistemi konsolunda (Uygulamalar ➤ Yardımcı Programlar ➤ Konsol)%defaultswritecom.apple.SafariIncludeDebugMenu1’i girin ve Enter’a basın. 3. Safari’yi yeniden başlatın.

Üst menü çubuğunda gösterildiği gibi yeni bir Hata Ayıklama menü seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz.

DOM ağaç görüntüleyici ve Safari’yi engelleyen web siteleri için diğer tarayıcıları simüle etme şansı gibi diğer birçok yararlı özelliğin yanı sıra, JavaScript hatalarını OS konsolunda günlüğe kaydetme veya bir JavaScript konsol penceresinde hataları gösterme seçeneklerine sahipsiniz.

Safari’yi değiştirmek için grafiksel bir kullanıcı arabirimi tercih ederseniz, A-6’da gösterilen Safari geliştiriciyi indirin ve Tüm Ayarları Uygula düğmesine basmadan önce Hata Ayıklama Menüsünü Etkinleştir yazan kutuyu işaretleyin.

Opera 8.5

Opera, web sayfanızın JavaScript’e bağımlı olup olmadığını test etmeye son derece yardımcı olan F12 tuşuna basarak her türlü tarayıcı desteğini (JavaScript, çerezler, eklentiler, açılır pencereler) hızlı bir şekilde kapatma seçenekleriyle birlikte gelir. çok ayrıntılı hata raporları veren yerleşik bir JavaScript konsoluna sahiptir. Konsolu, Araçlar ➤ Gelişmiş ➤ JavaScript konsolu ile gösterildiği gibi açabilirsiniz.


Google Web Mağazası
Web geliştirici
Chrome uzantılar
Chrome Web mağaza
Web Developer ne Demek
Web developer Chrome extension
Uzantılar
Web Developer Checklist


Firefox 1.5.0.3

Firefox sessiz kalır ve JavaScript hatalarını bildirerek ziyaretçiyi rahatsız etmez. Ancak, gösterildiği gibi ana araç çubuğunda Araçlar ➤ JavaScript konsolunu seçerek gösterebileceğiniz çok güçlü bir JavaScript konsolu ile birlikte gelir.

■Not : Firefox tarayıcınız gösterilen seçeneklere sahip değilse kafanız karışmasın; bazıları yüklediğim uzantılara bağlı. Ancak, JavaScript konsoluna sahip olmalısınız.

Etkinleştirildiğinde, JavaScript konsolu, Firefox pencerelerinizin veya sekmelerinizin herhangi birinde açtığınız herhangi bir sayfada meydana gelen JavaScript hatalarını listeleyen kendi tarayıcı penceresinde görünür. Konsol açıkken Web’de biraz gezindiğinizde ne kadar çok hatanın biriktiğini görmek oldukça şaşırtıcı. exampleMissingCurly.html’deki hata gösterildiği gibi görüntülenir.

Hataları, uyarıları ve mesajları gösterebilir veya her biri için listeyi filtreleyebilirsiniz. Temizle düğmesine tıklamak listeyi temizleyecektir. Hatta herhangi bir JavaScript’i kod kutusuna yapıştırıp Değerlendir düğmesini tıklayarak da değerlendirebilirsiniz.

Varsayılan olarak, JavaScript konsolu yeni bir pencerede açılır, ancak bunun yerine onu kenar çubuğunda göstermek için kullanabileceğiniz bir numara vardır.

1.Görünüm➤Araç Çubukları➤Yer İmleri Araç Çubuğu’nu seçerek yer imleri araç çubuğunungörünür olmasını sağlayın.
2. Araç çubuğuna sağ tıklayın ve Yeni Yer İşareti’ni seçin.
3. Gösterilen bilgileri ekleyin.Konum krom olmalıdır, ancak yer imine istediğiniz herhangi bir ad verebilirsiniz.
4.Yan çubuktaki bu yer imini Yükle seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun.

Bu, tıkladığınızda kenar çubuğunda JavaScript konsolunu açan araç çubuğuna yeni bir yer imi düğmesi ekleyecektir.

Bu, Firefox’ta hataları hızlı bir şekilde tespit etmeye başlamanızı sağlayacaktır; ancak, bu tarayıcı için mevcut olan harika yardımcılar söz konusu olduğunda, buzdağının yalnızca görünen kısmıdır. Mozilla ve Firefox, JavaScript ile yazılmış uzantılar ve XUL adlı XML tabanlı bir dil ile kolayca geliştirilebilir. Geliştiriciler yeni uzantılar üretmeye ve bunları Web’e koymaya devam ediyor. Bunlardan ikisi, bir JavaScript geliştiricisi olarak sizin için çok kullanışlıdır.

Web Geliştirici Uzantısı

Web Developer uzantısı, Chris Pederick’in adresinde bulunan bir araç çubuğudur. Bu araç çubuğu, JavaScript desteğini hızlı bir şekilde değiştirmenize (aksi takdirde Araçlar ➤ Seçenekler ➤ İçerik ➤ JavaScript’i Etkinleştir aracılığıyla yapabilirsiniz), Kaynak Görüntüleyicide JavaScript tarafından oluşturulan HTML’yi göstermenize, formları otomatik olarak verilerle doldurmanıza, sayfanın stilini düzenlemenize olanak tanır. anında sayfa ve daha birçok seçenek arasından seçim yapın. 

Opera, Safari ve Firefox’un JavaScript konsolunun kullanışlı olduğunu düşünüyorsanız, Joe Hewitt’in FireBug uzantısını edinin (aynı zamanda varsayılan Firefox kurulumunun bir parçası olan DOM denetçisinden de sorumludur).

FireBug uzantısı, tarayıcı penceresinin sağ alt kısmında görünür ve konsoldaki hata sayısını içeren bir uyarı simgesi veya her şeyin yolunda olduğunu belirten yeşil bir simge gösterir. Hatalar varsa, gösterildiği gibi tarayıcı penceresinin alt yarısında FireBug konsolunu açmak için simgeye tıklayabilirsiniz (veya F12 tuşuna basabilirsiniz).

FireBug’un özellikleri burada bahsetmek için çok fazla. Belgeye ne oluyorsa onu konsolda görebilirsiniz. DOM yapısını, uygulanan CSS’yi, öğelerin boyutlarını ve özelliklerini, öğelere atanan olayları, Ajax isteklerinin dönüş değerlerini ve çok daha fazlasını gösterir.

DOM denetçi modunda, uzaktaki bir belgedeki değişiklikleri hızlı bir şekilde test etmek için belgeyi anında değiştirebilirsiniz. Bu yalnızca test amaçlıdır; elbette değişiklikleri uzak sunucuya kaydedemezsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın