Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Video Kampanyası Oluşturma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Video Kampanyası Oluşturma

Video Kampanyası Oluşturma

Video Kampanyası Oluşturma

YouTube sitesine yüklediğiniz herhangi bir video için reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz. Aslında, her videoyu ayrı ayrı tanıtmanız gerekir; farklı videolar için ayrı kampanyalar oluşturabilirsiniz ancak tüm videolarınız için genel bir kampanya oluşturamazsınız.

YouTube’da Video Reklamı Yapma

1. YouTube Tanıtılan Videolar Kontrol Paneli’ne (ads.youtube.com) gidin.
2. Henüz Google’ın AdWords programının bir üyesi değilseniz, kaydolmanız ve ödeme bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin.
3. Kaydolduktan sonra veya zaten bir AdWords reklamvereniyseniz, sayfanın sol üst tarafındaki Bütçe kutusunda bulunan Düzenle bağlantısını tıklayın.
4. Günlük bütçenizi Maks. Günlük (Ortalama) kutusu gösterilir ve Gönder düğmesine tıklayın.
5. Yeni Promosyon Oluştur düğmesini tıklayın.
6. Video Seç sayfası göründüğünde, gösterildiği gibi
Tanıtmak istediğiniz videoları seçin ve ardından İleri, Kabul Ediyorum düğmesini tıklayın.
7. Şekil 19.6’da gösterildiği gibi Tanıtımınızı Yazın sayfası göründüğünde, ilk kutuya reklamınız için bir başlık ve ardından reklamınız için iki satırlık bir metin girin. Başlık en fazla 25 karakter olmalıdır; metnin her satırı 35 karakter veya daha az olmalıdır.
8. Reklam için kullanılacak küçük resmi seçin ve ardından İleri’ye tıklayın.
9. Şimdi, Şekil 19.7’de gösterilen Anahtar Kelimeleri Seç sayfasını görüyorsunuz. Her bir anahtar kelime veya kelime öbeği ayrı bir satırda olacak şekilde, videonuzu en iyi tanımlayan bir anahtar kelime veya kelime grubu girin ve ardından İleri düğmesini tıklayın.
10. Şimdi gösterilen Anahtar Kelimeleri Seç sayfasını görüyorsunuz. Her bir anahtar kelime veya kelime öbeği ayrı bir satırda olacak şekilde, videonuzu en iyi tanımlayan bir anahtar kelime veya kelime grubu girin ve ardından İleri düğmesini tıklayın.
Gösterilen TBM Ayarla sayfası göründüğünde, tıklama başına ödemek istediğiniz tutarı girin ve ardından İleri düğmesini tıklayın.
11. Promosyonu Onayla sayfası görüntülendiğinde, az önce oluşturduğunuz reklamı gördüğünüz gösterilir. Tamam, Promosyonumu Çalıştır! İşleri başlatmak için düğme.

Reklamınız artık YouTube’un tanıtılan videolar veritabanına eklendi. Birisi girdiğiniz anahtar kelimelerden birini aradığında, arama sonuçları sayfalarında görünecektir.

reklam metni ve web sitenizdeki bir açılış sayfasına bağlantı görüntüleyen tanıtılan herhangi bir videoya yer paylaşımı ekleyebilirsiniz. (Tanıtılan videolara yalnızca YouTube dışı bağlantılar ekleyebilirsiniz.) Bu video için YouTube sayfasına gidin ve Videoyu Düzenle düğmesini tıklayın; sonraki sayfa göründüğünde, Harekete Geçirici Mesaj Yer Paylaşımı bölümüne uygun bilgileri girin.

Tanıtılan Videolar Panosundan Performansı İzleme

Tanıtılan videolarınızın performansını Tanıtılan Videolar Kontrol Panelinden takip edersiniz. Gösterilen bu Kontrol Paneli, mevcut kampanyalarınızla ilgili temel bilgileri görüntüler:

• İzlenimler. Reklamlarınız için sayfa görüntüleme sayısı.
• Tıklamalar. Reklamlarınızın tıklanma sayısı.
• TO. Gösterim sayısının tıklama sayısına bölünmesiyle elde edilen, reklamlarınız için tıklama oranı.
• Ortalama TBM. Ödediğiniz ortalama tıklama başına maliyet.
• Toplam tutar. YouTube kampanyanız için harcadığınız toplam tutar.

Belirli bir kampanya hakkındaki bilgileri görüntülemek için, ana Kontrol Panelinde o kampanyayı tıklayın. Artık, seçtiğiniz anahtar kelimelerin her biri için performans verileri de dahil olmak üzere, gösterildiği gibi, o kampanya hakkında ayrıntılı bilgiler görürsünüz.

Bu anahtar kelimeye özgü veriler aşağıdaki metrikleri içerir:

• Anahtar kelime. Seçilen anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği.
• Durum. Etkin veya duraklatılmış.
• Teklif etmek. Tıklama başına teklif ettiğiniz tutar.
• Ort. Konum. Bu anahtar kelime tarafından oluşturulan reklamın YouTube arama sonuçları sayfasındaki ortalama konumu.
• Maliyet. Bu belirli anahtar kelime için harcadığınız toplam tutar.
• Tıklamalar. Oluşturulan reklam için aldığınız toplam tıklama sayısı.
• İzlenimler. Bu anahtar kelimeyle ilişkili reklamın toplam görüntülenme sayısı.
• TO. Bu anahtar kelimenin reklamları için tıklama oranı.
• Ort. TBM. Bu anahtar kelime için gerçek ortalama tıklama başına maliyet.


YouTube reklam Verme
Google Ads
Google Ads YouTube reklam VERME
YouTube video tanıtımı yapma
Reklam yayınlama
Video reklam
YouTube video izletme
YouTube reklam VERME ücreti


AdWords Kontrol Panelinden Performansı İzleme

YouTube Tanıtılan Videolar hesabınız Google AdWords hesabınıza bağlı olduğundan, YouTube kampanyalarınızı ana AdWords sayfasından da takip edebilirsiniz. adwords.google.com adresine gidin, Kampanyalar sekmesini ve Kampanyalar alt sekmesini seçin. YouTube Tanıtılan Videolar Kampanyası için bir giriş görmelisiniz; Bu, hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, YouTube kampanyanızdır.

Buradan, YouTube videolarınız için oluşturduğunuz ayrı ayrı reklam gruplarını ve reklamları görüntüleyebilir ve bunların performansını, geleneksel bir AdWords metin reklamında yaptığınız gibi izleyebilirsiniz. Aslında, YouTube performansınızı AdWords’te izlemek, YouTube reklamlarınızın performansını AdWords reklamlarınızla karşılaştırmanın ve hangisinin paranın karşılığını en çok vereni belirlemenin harika bir yoludur.

Kampanyanızın Performansını İzleme

AdWords kampanyanız başladıktan sonra, performansını izlemeye başlama zamanı. Bu, tıklamalar gibi ham verilere bakmanın yanı sıra bu verileri çeşitli şekillerde analiz etmek anlamına gelir.

Performans analizi, AdWords kampanyalarınızı iyileştirmenin anahtarıdır. Hem başarılarınızdan hem de başarısızlıklarınızdan ders çıkarabilir ve bu bilgileri gelecekte daha iyi performans gösteren kampanyalar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

AdWords Kontrol Panelinden İzleme

AdWords kampanyalarınızla ilgili ham verilerin çoğu, gösterge tablosu olarak adlandırdığımız ana AdWords sayfanızda bulunabilir. Performansı kampanya, reklam grubu veya bireysel reklam düzeyinde izleyebilirsiniz; ayrıca seçtiğiniz tek tek anahtar kelimelerin performansını da izleyebilirsiniz.

Tüm bu verilere, ana AdWords sayfasındaki (adwords.google.com) Kampanyalar sekmesinden erişebilirsiniz. Oradan, belirli veri türleri için farklı alt sekmeler seçebilirsiniz.

Kampanya düzeyinde performansı izleyerek başlayalım. Açıkçası, bu, kampanyanızın tamamının, yani oluşturduğunuz tüm reklam gruplarının ve tek tek reklamların performansına bakar.

Kampanyalar sekmesinden Kampanyalar alt sekmesini seçin. Gördüğünüz gibi, etkin ve etkin olmayan tüm kampanyalarınız, her bir kampanyayla ilgili önemli verilerle birlikte listelenir:

• Bütçe. Belirtilen günlük bütçeniz.
• Durum. Kampanyanızın aktif (“uygun”) veya sona ermiş olup olmadığı.
• Tıklamalar. Bu kampanyada alınan toplam tıklama sayısı.
• Göstr. Toplam gösterim sayısı—bu kampanyadaki reklamların görüntülenme sayısı.
• TO. Tıklama oranı; gösterim sayısına bölünen tıklama sayısı. (Bu sayıların çoğunda olduğu gibi, ne kadar yüksekse o kadar iyidir.)
• Ort. TBM. Ortalama tıklama başına maliyet—bu kampanyadaki anahtar kelimeler için ortalama olarak ödediğiniz tutar.
• Maliyet. Belirtilen dönem için bu kampanyanın toplam maliyeti.
• Ort. Poz. Bu kampanyadaki reklamlar için elde edilen ortalama konum.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın