Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Peki, arama motoru pazarlamacılığı ve SEO’nun PPC reklamcılığıyla ne ilgisi var? Dikkatlice okuduysanız, yaklaşımda birkaç benzerlik ve hem arama sıralaması hem de PPC reklam yerleşimi için önemli olan birçok şey gördünüz.

Herhangi bir web sayfasıyla ilgili en önemli şey içeriğidir. Doğru içerik olmadan, sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, ister bir organik arama sonucunu ister bir AdWords reklamını tıklayarak oraya ulaşmış olsunlar, sitenizi hızla ziyaret edeceklerdir.

Sitenizin içeriği, yalnızca reklamlarınızda tanıttığınız içerikle eşleşmemeli, aynı zamanda benzersiz ve kullanışlı olmalıdır. Bu, hem kullanıcıları çekmek ve elde tutmak hem de arama motorlarında üst sıralara çıkmak için önemlidir.

Unutmayın, Google ve diğer arama motorları, belirli bir anahtar kelime için arama sıralamalarını belirlerken ilgili içeriğe büyük önem verir; içeriğinizin kalitesi ne kadar yüksek olursa, arama sıralamanız o kadar yüksek olur. Düşük kaliteli veya alakasız içeriğiniz varsa, hiç üst sıralarda yer almazsınız, bu da arama motorlarından fazla trafik çekmeyeceğiniz anlamına gelir.

Bu nedenle sitenizin içeriğini geliştirmek için çok çalışmanız gerekiyor. Bir konu seçin ve ardından o konu hakkında yapabileceğiniz en iyi içeriği oluşturun. Ardından, o konuyu tanıtan bir reklam yazabilir ve o konuyu arayan insanları çekmek için en iyi anahtar kelimeleri seçebilirsiniz. Her şey içerikle başlar; her şey oradan akıyor.

En iyi sonuçlar için siteniz için orijinal içeriğe ihtiyacınız var. Başka bir siteden içerik çalmak yalnızca etik dışı olmakla kalmaz, arama sıralamanızı da düşürür.

PPC reklamcılığının ve arama motoru pazarlamasının birlikte çalıştığı diğer önemli yol, anahtar kelimeleri içerir. Bir düşünün: Hem organik arama sıralamanız hem de arama sonuçları yerleşimindeki reklam yerleşiminiz, insanların aradığı anahtar kelimeler ve kelime öbekleri tarafından tetiklenir. En popüler ve alakalı anahtar kelimeleri belirleyin ve bunları sayfalarınızda doğru bir şekilde kullanın; hem reklamlarınız hem de site bağlantılarınız Google’ın arama sonuçları sayfalarında üst sıralarda görünecektir.

Bu nedenle, hem reklamlarınız hem de sitenizdeki sayfalar için anahtar kelime seçim sürecine azami özen göstermelisiniz. Bu, elbette, reklamlarınızdan bağlantı verdiğiniz açılış sayfalarını içerir. Aslında, hem sitenizi hem de reklamlarınızı doldurmak için muhtemelen aynı anahtar kelime listesini kullanmalısınız. Biri için doğru anahtar kelime, büyük olasılıkla diğeri için doğru anahtar kelimedir.

Nihai anahtar kelime listesini seçmek için şimdiye kadar tartışılan tüm teknikleri kullanın ve ardından bu anahtar kelimeleri AdWords reklamlarınızda ve web sayfalarınızda kullanın. Anahtar kelimeler ne kadar iyi olursa, reklam yerleşiminiz ve arama sonuçlarınız o kadar iyi olur.

Farklı Reklam Platformları

Muhtemelen dünyanın en büyük video paylaşım topluluğu olan YouTube’a aşinasınızdır. Muhtemelen her türlü videoyu izlemek için harika bir yer olduğunu biliyorsunuzdur ve hatta başkalarının izlemesi için kendi videolarınızı yükleyebileceğinizin farkında olabilirsiniz.

Bilmeyeceğiniz şey, YouTube’un Google’a ait olduğudur. YouTube’un işinizi ve ürünlerinizi tanıtmak için harika bir kanal olduğunun ve Google’ın AdWords’üyle ilgili bir program aracılığıyla YouTube sitesinde reklam verebileceğinizin de farkında olmayabilirsiniz.

Üretilecek Video Türünü Seçme

YouTube, dünyanın en büyük video paylaşım topluluğudur ve nokta, web’deki ilk on siteden biridir. Gördüğünüz gibi, izleyiciler YouTube sitesinde her türden işletmenin tanıtım videoları da dahil olmak üzere hemen hemen her türden videoyu bulabilir.

İşletmenizi YouTube’da tanıtmak, kısa videolar çekmeyi, bu videoları YouTube sitesine yüklemeyi ve ardından bu videoların YouTube’da reklamını yapmayı içerir. Videolarınızın izleyicileri daha sonra daha fazla bilgi almak veya ürün veya hizmetinizi satın almak için kendi web sitenizdeki bir açılış sayfasına yönlendirilir.

Anahtar, elbette, YouTube kullanıcılarının gerçekten izlemek istedikleri bir video sunmaktır. Çoğu durumda bu, bir tür eğlence, eğitim veya bilgi değeri olan bir video anlamına gelir. Başka bir deyişle, videonuzun eğlendirilmesi, eğitilmesi veya bilgilendirilmesi gerekiyor, yoksa kimse onu izlemez.


Arama motoru pazarlaması Nedir
Arama motoru reklamcılığı Nedir
arama motoru pazarlaması (sem)
Arama motoru pazarlamacılığının SEM avantajlarından biridir
Seo Nedir
Arama motorları
Bağlamsal arama reklamları nedir
İçerik pazarlaması Nedir


Bilgilendirici Videolar

Bunu yapmanın bir yolu, bir haber yayınının YouTube eşdeğerini oluşturmaktır. Siz (veya kuruluşunuzdaki biri) masanın arkasında oturuyor ve şirketinizde veya sektörünüzdeki yenilikler hakkında konuşuyorsunuz. Belki de hepsi gerçektir; belki de yanan bir konu hakkında fikrinizi dile getirme fırsatını kullanırsınız. Her halükarda, videonuzda faydalı bilgiler veriyorsunuz ve bu süreçte kendinizi alanınızda bir uzman olarak konumlandırıyorsunuz; böylece izleyici bir şey satın almak istediğinde önce sizi düşünsün.

Ve seni düşündüklerinde nereye gideceklerini bilmeleri gerekiyor. Bu amaçla, web sitenizin adresini ve hatta şirketinizin ücretsiz telefon numarasını içeren bir başlık kartı veya grafik görüntülemeniz gerekir. Bu bilgiyi videonuzun başında ve sonunda, hatta video sırasında ekrana bindirilmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

Buradaki kilit nokta, izleyiciler için pratik değeri olacak kadar yararlı bilgi sağlamak ve ardından bu görüntüleyenlerin daha fazla bilgi için sitenize tıklayarak veya satış için sahip olduklarınızı satın almalarını kolaylaştırmaktır. Düz bir reklam olamaz; mümkün olduğunca düz bir şekilde sunulan gerçek bilgiler olmalıdır.

Eğitici Videolar

Başka bir yaklaşım da “nasıl yapılır” videosu oluşturmaktır; yani izleyiciye faydalı bir şeyi nasıl yapacağını göstermektir. Örneğin, cihaz parçaları satıyorsanız, buzdolabındaki su filtresini veya kurutucudaki ampulü nasıl değiştireceğinizi gösteren bir video oluşturabilirsiniz. Özel ahşap işleme hizmetleri sunuyorsanız, nasıl kitaplık yapılacağını veya ahşap döşeme takılacağını gösteren bir video oluşturun. Bir lastik mağazasıysanız, lastik basıncını nasıl kontrol edeceğinizi veya bir lastiği nasıl değiştireceğinizi gösteren bir video oluşturun. Resmi aldın.

Buradaki anahtar, gerçekten yararlı içerik sunmaktır. Teorik veya ruhani hiçbir şey; gerçekçi pratiklik, YouTube izleyicilerini çeken şeydir. Görevi, geniş bir izleyici kitlesini çekecek kadar yaygın hale getirin, adım adım takip edilmesi kolay bir eğitim hazırlayın ve ardından videoyu diğer ürün ve hizmetleri satmak için kullanın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın