Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Veri Filtreleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Veri Filtreleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Adventure Works 2014 Test Veritabanı

Açıklayıcı örnekler, bir test veritabanı olarak kullanılmak üzere halihazırda uygulanmış bir veritabanının varlığını gerektirir. Bu kitapta benimsenen seçim, Microsoft tarafından sağlanan veritabanlarından biri olan AdventureWorks2014 veritabanını kullanmaktır.

AdventureWorks2014, SQL Server’ın özelliklerini tanıtmak için tasarlanmıştır ve Microsoft web sitesinden indirilebilir. Birkaç senaryoya göre sunucuya entegre edilebilir.

Veritabanını bir yedek dosyadan geri yükleme

AdventureWorks2014 veritabanının sunucuya entegrasyonu, bu veritabanıyla ilgili bir yedekleme dosyası (AdventureWorks.bak) geri yüklenerek yapılır. Bu senaryodaki adımlar aşağıdaki gibidir:

1) “Adventure Works 2014.bak”7 dosyasını indirin.
2) SQL Server Management Studio’yu açın ve hedef SQL Server örneğine bağlanın.
3) Veritabanları düğümüne sağ tıklayın, ardından Veritabanını Geri Yükle’yi seçin.
4) Aygıt’ı seçin ve üç noktaya (…) tıklayın.
5) Yedekleme Cihazlarını Seç iletişim kutusunda, Ekle’ye tıklayın, sunucu dosya sistemindeki veritabanı yedeğine erişin ve yedeği seçin.
6) Tamam’a tıklayın.
7) Gerekirse, Dosyalar bölmesinde verilerin ve günlük dosyalarının hedef konumunu değiştirin. Veri dosyalarının ve günlük dosyalarının farklı sürücülere yerleştirilmesinin önerildiğini unutmayın.
8) Tamam’a tıklayın. Bu, veritabanının geri yüklenmesini başlatacaktır. Bu işlem tamamlandığında, AdventureWorks veritabanı SQL Server örneğinize kurulacaktır.

Bir SQL betiği çalıştırarak veritabanı oluşturma

AdventureWorks2014 veritabanının sunucuya entegrasyonu, veritabanının oluşturulması ile ilgili sorguları içeren bir SQL betiği (instawdb.sql) çalıştırılarak gerçekleştirilir.

Bu senaryodaki adımlar aşağıdaki gibidir:

1) “AdventureWorks-oltp-install-script.zip”8 dosyasını indirin ve zip dosyasını “C:\Samples\AdventureWorks” klasörüne çıkarın.
2) SQL Server Management Studio’yu açın ve hedef SQL Server örneğine bağlanın.
3) Örnek veritabanının çıkarıldığı konumdan “instawdb.sql” dosyasını açın.
4) Şimdi SqlSamplesSourceDataPath değişkenini ve “C:\Samples\AdventureWorks\” olması gereken değerini bulduğunuzdan emin olun. Bu çok önemli bir görev, aksi takdirde veritabanınız boş tablolarla oluşturulacaktır.
5)Object Explorer’da AdventureWorks veritabanını kontrol edin.

Veri dosyasını kullanarak veritabanını ekleme

AdventureWorks2014 veritabanının sunucuya entegrasyonu, veritabanının bu veritabanına bağlı bir veri dosyasından (AdventureWorks.mdf) eklenmesi ile gerçekleştirilir.

Bu senaryo, SQL Server’ın yeni sürümleriyle artık geçerliliğini yitirmiştir, çünkü bu dosya artık karşıdan yüklenemez; ancak, bu dosyaya daha önce sahip olduysanız (örneğin, veritabanını bir sunucudan diğerine taşırken), entegrasyon adımları aşağıdaki gibi olacaktır:

1) “AdventureWorks.mdf” dosyasını “C:\Program Files\Microsoft SQL Server” klasörünün “\MSSQL12.MSSQLSERVER\MSSQLSQL\DATA” klasörüne kopyalayın.
2) SQL Server Management Studio’yu açın ve hedef SQL Server örneğine bağlanın.
3) Veritabanları düğümüne sağ tıklayın, ardından Ekle’yi seçin.
4) Ekle’yi seçin ve eklemek istediğiniz MDF dosyasına göz atın.
5) Dosyayı seçin ve Tamam’a tıklayın.
6) Alt pencerede seçmiş olduğunuz veritabanı görüntülenmelidir. Dosya “bulunamadı” olarak listeleniyorsa, dosya adının yanındaki üç noktayı (…) seçin ve yolu doğru yola güncelleyin.
7) Günlük dosyasına (.ldf) değil, yalnızca veri dosyasına (.mdf) sahipseniz, alt pencerede .ldf dosyasını vurgulayın ve Sil’i seçin. Bu, yeni bir günlük dosyası oluşturacaktır.
8) Dosyayı eklemek için Tamam’ı seçin. Dosya eklendikten sonra, AdventureWorks veritabanı SQL Server örneğinize kurulacaktır.


Excel filtreleme teknikleri
Excel hücreye filtre ekleme
Excel’de veri FİLTRELEME
excel’de filtreleme formülü
sayısal veriler üzerinde filtre yapılırken aşağıdaki filtreleme türlerinden hangisi seçilmelidir?
Gelişmiş filtreleme
filtreleme kriterleri oklar kullanılmadan, aşağıdaki yöntemlerden hangisi ile yapılır?
excel’de filtreleme hangi sekmede yer alır


Veritabanını Microsoft Azure Bulutunda Oluşturma

AdventureWorks2014 veritabanı ile bulutta çalışabilmek için şu adımları izlemelisiniz:

1) Azure portalınıza bağlanın.
2) Gezinti bölmesinin sol üst köşesindeki “Kaynak oluştur”u seçin.
3) “Veritabanları”nı ve ardından “SQL Veritabanı”nı seçin.
4) İstenen bilgileri doldurun.
5) Son AdventureWorksLT yedeğinin yedeğini geri yüklemek için “Kaynak Seç” alanında “Örnek (AdventureWorksLT)” öğesini seçin.
6) AdventureWorksLT veritabanının geri yüklenen kopyası olan yeni SQL veritabanınızı oluşturmak için “Oluştur”u seçin.

Senaryo Projesi

SQL Server Management Studio’da, tek bir projeyle ilgili bir dizi sorguyu aynı yerde mantıksal olarak gruplandırmamızı sağlayan bir proje oluşturabiliriz. Bu projenin oluşturulması için gerekli adımlar şunlardır:

1) SQL Server Management Studio’yu (SSMS) Başlatma;
2) DosyaYeniProje;
3) SQL Server Komut Dosyalarını seçin;
4) SSMS’de projeyle ilgili bir pencerenin görüntüsünü kontrol edin. Pencere görünmezse, DisplaySolution Explorer tarafından görüntülenmesini sağlayın;
5) Artık projede yeni bağlantılar ve sorgular oluşturabilirsiniz.

Microsoft SQL Server, hem işlemsel hem de analitik eksenler üzerinden veri yönetimi için eksiksiz bir ortamdır. SAL analitik işlevleri, verilere doğrudan erişimle oluşturulan gösterge panoları yoluyla yöneticilerin faaliyetlerini denetlemelerine daha fazla destek olmak için analitik kapasitesinin güçlendirilmesinden oluşur.

Veri Filtreleme

Süzgeç kavramı SQL dilinde esastır. Bir veritabanından görüntülenecek sonuçların kısıtlanmasından oluşurlar. Bu filtreler, basit WHERE yan tümcesinden tam metin arama motorunun kullanımına kadar sorguya dahil edilen farklı tekniklerle sağlanır.

Filtre türleri

Bir SQL sorgusunda filtre kullanmak, koşullu bir sorgu yapmak gibidir.

Bu aramalar aşağıdaki gibi farklı kategorilere ayrılabilir:

— filtrede kullanılan koşul(ları) sağlayan bir veri kümesinin döndürülmesinden oluşan tam koşullu arama. Bu arama WHERE yan tümcesi tarafından çağrılır. Kesin koşullu aramanın kendisi iki alt kategoriye ayrılabilir:
– koşula göre filtre ile tam koşullu arama: bu arama türü, bir veya daha fazla özel koşul kullanılarak belirli bir veri kümesinin oluşturulmasından oluşur;
– örüntü filtresiyle tam koşullu arama: bu tür arama, bir veya daha fazla belirli koşul yerine bir örüntü kullanarak belirli bir veri kümesi oluşturmaktan oluşur. Modele göre aramanın kendisi iki alt kategoriye ayrılabilir:
– LIKE operatörünü kullanarak desene göre filtre ile kesin koşullu arama;
-REGEXP işlevini kullanarak desene göre filtre ile kesin koşullu arama;

— yaklaşık ve semantik koşullu arama:

– Tam Metin Arama: SQL tablolarındaki karakter verileri üzerinde karmaşık sorgular, SQL ve Azure SQL veritabanlarında tam metin sorguları kullanılarak gerçekleştirilebilir. SQL Server Full-Text Search, farklı belge içeriği türleri (Word, Excel, PDF ve HTML) üzerinde indeksleme ve arama yapmak için kullanımı kolay, çok hızlı ve genişletilebilir bir çözümdür;

– Semantik Arama: anlamsal arama işlevi, önceki sürümlerde bulunan tam metin aramanın bir uzantısı olarak 2012 sürümüne eklenmiştir. Tam metin arama, bir belgedeki sözcükleri sorgulamanıza izin verirken, anlamsal arama, araştırmacının amacını ve terimlerin bağlamsal anlamlarını anlayarak aramanın doğruluğunu artırmayı amaçlar. ilgili sonuçlar. Bu özellik bu çalışmada ele alınmamıştır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın