Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

SQL Server – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

SQL Server – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Teklif Simülasyon Aracı

SQL Server ve Veri Analizi

Microsoft SQL Server ilişkisel bir DBMS’dir. db-engines.com5 web sitesine göre, Ocak 2019 itibarıyla farklı kategorilerdeki 343 VTYS listesi arasında üçüncü sırada yer almaktadır. Bu sıralamada kullanılan kriterler, bu VTYS’lerin özelliklerinin yanı sıra işlevselliklerinin bir listesini içerir. teklif. Bu sıralamaya göre ilk 10 DBMS’yi gösterir.

SQL Server DBMS’yi tam bir veri yönetimi ortamı olarak sunmaya odaklanacaktır. Bu bölümde ele alınacak farklı kavramların zihin haritasını sunar.

SQL Server Mimarisi

Microsoft SQL Server, verileri tanımlama ve işleme ile sınırlı ilişkisel bir DBMS’den daha fazlasıdır. Daha ziyade, bahsedilen ana göreve ek olarak, bu verilerin şirket içindeki yaşam döngüsünü oluşturan temizleme, konsolidasyon, performans ve veri analizi gibi diğer işlemleri de kapsayan çok zengin bir ortamdır.

Bu farklı görevleri sağlamak için SQL Server, takılabilir bir mimariye sahip bir DBMS olarak nitelendirilir. Veri yönetiminin farklı alanlarının her birine adanmış bir dizi hizmetten oluşur. SQL Server DBMS’de ortama özelleştirilmiş bir şekilde entegre edilebilen bu farklı hizmetlerin özet diyagramını gösterir.

SQL Server’da en çok kullanılan hizmetler şunlardır:

— Şirket içi ve Microsoft Azure bulutunda (SQL Server Engine) veritabanı motorları;
— Tam Metin Arama hizmeti;
— SQL Server Entegrasyon Hizmetleri (SSIS);
— Ana Veri Hizmetleri (MDS);
— StreamInsight Hizmeti;
— Veri Kalitesi Hizmetleri (DQS);
— SQL Server Analiz Hizmetleri (SSAS);
— SQL Server Raporlama Servisleri (SSRS).

SQL Server sürümleri

1980’lerin sonundaki icadından bu yana SQL Server, yeni işlevleri ve/veya farklı işletim sistemlerini desteklemek için sürekli olarak geliştirildi. Farklı sürümleri görünüm yılları, kod adları ve desteklenen işletim sistemleriyle birlikte gösterir.

SQL Server sürümleri

SQL Server tescilli bir yazılımdır. Şirketin ihtiyaç duyduğu işlevselliklere dayalı olarak farklı sürümlerde pazarlanmaktadır.

Bulutta SQL Server

Bulut, şirketlerin bilgi sistemlerini yönetmeleri için yeni bir fırsattır. Bu bilgi sisteminin ve uygulamalarının tümü veya bir kısmı, bunun içine gömülmelidir. SQL Server’ın en son sürümleri, şirkete kullanım başına ödeme ile ölçeklenebilir ve yüksek düzeyde erişilebilir bir platform sağlamak için bulutta yer alacak şekilde tasarlanmıştır. Azure SQL Veritabanı, Microsoft Azure platformu ile SaaS (Hizmet Olarak Yazılım) olarak sağlanan bir veritabanıdır.

Analitik Fonksiyonlarının Gelişimi

Microsoft® SQL Server 2014, veri entegrasyonu, raporlama ve analiz için optimize edilmiş, ölçeklenebilir bir iş zekası platformu sağlar. Bu kitap, bu platformun bir yönünü, yani Transact SQL veya kısaca TSQL olarak anılan Microsoft SQL Server SQL dilinin SQL analitik işlevlerini ele almaktadır. MS SQL Server’ın farklı sürümlerinde bu işlevlerin oluşumunu göstermektedir.

Bu kitaptaki örnekler bir SQL Server 2014 ortamı (Yazılım ve Test Tabanları) kullanmasına rağmen, SQL Server 2012 sürümü de kullanılabilir çünkü SQL dilinin neredeyse tamamını uyguladığı için SQL dili açısından zaten bir referans sürüm olarak kabul edilir. 2011 standardı.


SQL Server download
SQL Server 2019 download
Microsoft SQL Server download
Microsoft sql server 2023
Microsoft SQL Server Management Studio download
SQL Server 2019 Express
SQL Server 2022 download
SQL Server kurulumu


Analitik SQL’den “Veritabanı İçi Analitik”e

“Veritabanı İçi Analitik”, analitik mantığı veritabanının kendisine entegre ederek veritabanındaki verileri analiz etmeye yönelik bir teknolojidir. Bu, verileri dönüştürmek ve bir veritabanı ile ayrı bir analiz uygulaması arasında taşımak için gereken zaman ve çabayı ortadan kaldırır.

SQL Server, sırasıyla gösterildiği gibi, 2016 sürümünden R sunucusunu ve 2017 sürümünden Python dilini entegre ederek bu eğilime katıldı.

İlerleyen bölümlerde yer alan farklı isteklerin test edilebilmesi için bir test ortamının oluşturulması gerekmektedir. Bu ortam, SQL Server ve AdventureWorks veritabanını içerir.

SQL Server 2014’ü Yükleme

Microsoft SQL Server tescilli bir yazılımdır ve kullanım için bir lisans gerektirir. Ancak, bir değerlendirme sürümü (180 gün için bir sürüm) ile eğitim amaçlı yüklemek mümkündür. SQL Server DBMS kurulum adımları aşağıdaki gibidir:

1) Minimum yapılandırma Microsoft SQL Server 2012 veya üstü (2014 veya 2016) olan bir PC’ye sahip olun.
1) İşlemci: 2.0 GHz veya üstü 2) RAM ana bellek: 1 GB
2)Microsoft SQL Server yazılımı Microsoft web sitesini indirin6.
3) Microsoft SQL Server yazılımını kurun:

1) İndirme tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını çalıştırın (yönetici olarak çalıştırın).
2) Birkaç saniye sonra, gerekli donanım ve yazılım konfigürasyonunu gösteren bir pencere belirir ve kurulumu başlatır.
3)Zamanlama penceresinde, “Yeni tek başına SQL Server kurulumu” veya “Mevcut bir kuruluma işlevsellik ekle” seçeneğine tıklayın.
4) Ürün Anahtarı penceresinde bir ürün numarası girin veya ücretsiz sürümü seçin.
5) Lisans Koşulları penceresinde lisansı kabul edin ve İleri’ye tıklayın.
6)Global kurallar penceresinde Microsoft güncellemesini kontrol edin ve İleri’ye tıklayın.
7) Microsoft Update penceresinde, Microsoft güncellemesini kontrol edin ve İleri’ye tıklayın.
8)Ürün güncelleme penceresinde, şimdi SQL Server’ı çevrimdışı kurun. En son güncellemeleri yükleme seçeneğini işaretlemenize gerek yoktur. İleri’ye tıklayın.
9) Kurulum kuralları penceresinde, iletilen tüm kuralları kontrol edin. Güvenlik duvarı bir uyarı verebilir, bu sorun değildir. İleri’ye tıklayın.
10) Özellik seçim penceresinde gerekli özellikleri seçin ve İleri’ye tıklayın.
11) Fonksiyonel Kurallar penceresinde, kuruluma devam etmek için İleri’ye tıklayın.
12) Örnek yapılandırma penceresinde, varsayılan bir örnek oluşturun ve İleri’ye tıklayın.
13) Sunucu yapılandırma penceresinde, SQL Server hizmeti için ayrı bir hesabın güncellenmesini istiyorsanız, yeni bir kullanıcı profili oluşturabilir ve ona bir parola atayabilirsiniz. Varsayılan seçeneği seçebilirsiniz. İleri’ye tıklayın.
14) Veritabanı altyapısı yapılandırma penceresinde, SQL Server kimlik doğrulaması için bir parola sağlamak üzere Karma SQL Sunucusu Kimlik Doğrulaması’nı seçin. Geçerli kullanıcıyı yönetici olarak eklemek için Geçerli kullanıcıyı EKLE düğmesine tıklayın.
15) Veritabanı motoru yapılandırma penceresinde, kullanıcı eklendikten sonra İleri’ye tıklayın.
16) Veritabanı motorunun yapılandırma penceresinde veri dizini yolunu değiştirebilirsiniz.
17) Veritabanı motoru yapılandırma penceresinde, geçici veritabanının boyutunu kontrol edin. Geçici veritabanının boyutunu ve yolunu değiştirebilirsiniz.
18) Veritabanı motorunun yapılandırma penceresinde dosya akışını etkinleştirebilirsiniz. İleri’ye tıklayın.
19) Analysis Services Yapılandırma penceresinde, SSAS Sunucu Modu’nu seçin, mevcut kullanıcıyı SSAS yöneticisine ekleyin ve ardından İleri’ye tıklayın.
20) Analysis Services Configuration penceresinde, analiz hizmetinin kurulum yolunu kontrol edin. Kurulum yolunu değiştirebilir ve İleri’ye tıklayabilirsiniz.
21) Rapor oluşturma hizmetleri için yapılandırma penceresinde, Yükle ve yerel SQL Server modu için yapılandır’ı seçin.
22) Ready to Install penceresinde kurulacak fonksiyonları seçin ve Install butonuna tıklayın.
23) Kurulum ilerleme penceresinde kurulum biraz zaman alacaktır; kurulum tamamlandıktan sonra İleri’ye tıklayın.
24) Tamamlanma penceresinde, tüm özelliklerin başarıyla kurulduğunu kontrol edin.
25) Kurulumu tamamlamak için tamamlama penceresinde Kapat’a tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın