Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Uygulamayı Yeniden Yapılandırma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Uygulamayı Yeniden Yapılandırma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Uygulamayı Yeniden Yapılandırma

Hileyi gerçekten çalıştıran görev budur. JVM’nin eski sürüm yerine sağladığımız sınıfın yamalı sürümünü kullandığından emin olmamız gerekiyor.

Bu bizi, doğru CLASSPATH’i ayarlayan Java programlamanın temel taşına getiriyor. Evet, bu kadar basit. Sınıfın yamalı sürümünü içeren arşivin (Zip veya JAR) veya dizinin, sınıf arama yolunda orijinal sürümü içeren arşiv veya dizinden önce göründüğünden emin olmanız yeterlidir.

Uygulamanızı başlatan ve CLASSPATH’ini yapılandıran betik dosyasında, bu arşivi veya dizini ilk giriş yapmalısınız. Tüm yamalarınızı bir arada ancak yama yaptıkları ürün ve kitaplıklardan ayrı tutmak, kolay bakım sağlar. Bir kitaplığın yeni bir sürümünü aldığınızda, yamalarınızı kaybetmekten korkmadan eski kitaplık JAR dosyalarının üzerine yazabilirsiniz.

Elbette yeniden test etmelisiniz ve yama yalnızca genel arayüzlere değil, aynı zamanda özel uygulamalara da dayandığından, yamanızı yeni kitaplığa uyacak şekilde güncellemeniz gerekebilir. Son olarak, ama en önemlisi, birisine sistemle ne yaptığınızı açıklamanız gerekirse, yamalar dizinine ve belgelere işaret edebilirsiniz.

Söylediği gibi, “Her şey göründüğü gibi değil.” Bazen sistemin yeni sınıfınızı yüklediğini düşünebilirsiniz, ancak aslında sınıfın eski versiyonu yüklenmiştir. Yeni sürümün kullanıldığından emin olmanın en iyi yolu, yeni sınıf için bir hata ayıklama izi veya hatta kaba bir System.out.println() eklemektir.

Uygulamayı çalıştırdığınızda, izi gördüğünüzden emin olun, ardından kaldırabilirsiniz. Örnek kodumuzda, aşağıdaki kodda gösterildiği gibi yamaların etkin olduğunu belirten bir mesaj yazdıran statik bir başlatıcı ekledik.

Yaptığımız değişiklikleri çalışırken görmek için, Chat uygulamasının başlangıç komut dosyasını yamalar dizinini içerecek şekilde güncelliyoruz. bin/chat.bat’ı bin/chat_patched.bat’a kopyalayıp bir düzenleyicide açıyoruz. Daha sonra CLASSPATH başlatmasını, uygulama chat.jar dosyasından önce yamalar dizinini içerecek şekilde değiştiririz.

Daha sonra dosyayı kaydedip çalıştırıyoruz. Localhost’a birkaç test mesajı gönderiyoruz ve her şey doğru yapılırsa yeni ekran aşağıdaki gibi görünmelidir. Yama yaptığınız sınıf bir sistem sınıfıysa, iş daha zordur.

Sistem sınıfı, örneğin java.lang.String gibi önyükleme sınıfı yolundan yüklenen sınıftır. Sınıfın yamalı sürümünü CLASSPATH’e ilk olarak yerleştirseniz bile, orijinal sınıfın yerini almayacaktır.

Mühürlü Paketleri Düzeltme

Java, kapalı paket kavramını destekler. Bir paket mühürlenirse, o paketteki tüm sınıfların aynı JAR dosyasından yüklenmesi gerekir. Uygulama geliştiricileri ve araç satıcıları için bu harika bir yeni öğrendiğiniz tekniği engellemesi gereken özellik vardır.

Bir paketi mühürlemek için, JAR manifest dosyasında Sealed adlı bir özelliği true değeriyle belirtmeniz gerekir. Chat uygulamasının chat.jar’ı mühürlendiğinde, bin\chat_patched.bat çalıştırıldığında aşağıdaki istisna üretilir.

Ne yazık ki satıcılar için ve neyse ki bilgisayar korsanları ve bizim gibi meraklı insanlar için, kapalı paketlerin kırılması genellikle kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, JAR bildiriminde Sealed niteliğinin değerini false olarak değiştirmek veya JAR’ın içeriğini çalışan bir dizine çıkarmak ve orijinal JAR dosyası yerine bu dizini kullanmak için başlangıç komut dosyasını değiştirmek. Bu, asla ciddi bir şekilde uygulanmayan bir iyi niyet örneğidir.


Java indir
Java applet eklentisi indir
Windows 10 Java çalışmıyor
Java Denetim Masası
java applet eklentisi bulunamadığı için e-imza kullanılamıyor
Java JDK
Java Açılmıyor
Java kurulmuyor


Etkili İzlemeyi Kullanma

İzleme, bir uygulamanın yürütülmesi sırasında bir çıkış akışına hata ayıklama mesajları yazmaktır. Çalışan uygulama tarafından gerçek zamanlı olarak gerçekleştirilen işlemlerin kayıtlı bir kaydını sağlar. İzleme, uygulamanın hata ayıklama modunda çalışmasını gerektirmez.

Ayrıca, izleme mesajları tipik olarak bir günlük dosyasına yazıldığı için izleme, davranışı incelemek ve uygulamada sorun gidermek için bilgi sağlar. İzleme uzun yıllardır kullanılmaktadır, ancak özellikle sunucu taraflı programlamada popüler olmuştur.

Uygulama küçük olduğunda, kolayca bir hata ayıklayıcıya yüklenebilir ve bir sorunu araştırmak için içinden geçilebilir. Dağıtılmış sistemler, sunucu tarafında çok daha karmaşık olma eğilimindedir ve genellikle bir uygulama veya bir Web sunucusu gibi ara katman ürünleri içinde çalışır.

Bu, bir hata ayıklayıcı kullanmayı pratik yapmaz ve kodda adım adım ilerleme, çoklu iş parçacığı kullanımını engelleyebilir. Hata ayıklama, üretim uygulamalarını çalıştırmak için hiç bir seçenek değildir, bu nedenle izleme, sistemde neler olup bittiği hakkında bilgi sağlamanın tek makul yöntemidir.

İzler, neredeyse yorumlar gibi koda eklenir ve iyi izleme, yorumları gereksiz kılar. İzleme, yöntem çağrıları ve iletilerin bir akışa yazılmasıyla sonuçlandığından, özellikle döngüler içine yerleştirildiğinde ve sık çağrılan yöntemlerde pahalı olabilir.

Günlüğe kaydetme çerçeveleri, minimum ek yük eklemek için tasarlanmıştır. Kod yürütme ve çıkış akışına yazılan izleme mesajlarının düzeyini azaltmak için yapılandırılabilirler. Bununla birlikte, çok iyi optimize edilmemiş izlemenin, hiç izlememekten daha iyi olduğunun farkına varmak önemlidir.

Bir üretim uygulamasında iz bırakmayan bir sorun varsa, tek bilgi kaynağı, hepimizin bildiği gibi genellikle güvenilmez veya yanlış olan kullanıcı geri bildirimidir. İzlerin iyi kullanılması, çoğu durumda sorunun kaynağını belirlemek için yeterli olması gereken, kullanıcının eylemini ve uygulamanın buna yanıtını izlemeye olanak tanır. Günlük dosyasının belirli bir kullanıcı tarafından gerçekleştirilen işlemlere göre filtrelenebilmesi için her ize bir tür kullanıcı kimliği eklemelisiniz.

Java, JDK 1.4’e kadar standart bir günlük tutma API’sine sahip değildi. J2EE uygulamaları için günlüğe kaydetmenin popülaritesi ve önemi göz önüne alındığında, bu biraz talihsiz bir durumdur. Bu geç standardizasyonun bir sonucu olarak, her satıcı ve birçok uygulama geliştiricisi kendi izleme ve günlük tutma API’sini oluşturmak zorunda kaldı.

Bugün, günlük tutma API’sinin çeşitli sürümlerini, hatta bazen aynı uygulamada görmek yaygın bir durumdur. Örneğin, WebLogic içinde çalışan bir J2EE uygulaması kendi hata ayıklama izleri için Log4J kullanıyor, ancak sistem düzeyinde kritik hataları raporlamak için WebLogic günlük API’sini kullanıyor olabilir. Tüm günlük kaydı API’leri, günlük dosyasına kaç mesajın yazılacağını kontrol eden bir günlük mesajı seviyeleri kavramını destekler.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın