Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Tarayıcı Sorunları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Tarayıcı Sorunları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Tarayıcı Sorunları

Belgeye tüm resimleri gömmenin bir etkisi, ziyaretçi sayfayı yüklediğinde hepsinin yüklenecek olmasıdır. Bu, ziyaretçinin bağlantı hızına bağlı olarak iyi veya kötü bir şey olabilir. Daha sonra, yalnızca kullanıcı daha küçük olanları tıkladığında daha büyük resimleri yükleyen bir örneğe bakacağız.

Şimdi bu listeyi slayt gösterisine çeviren scripte bakalım. Tarayıcı sorunlarını çözmek ve kodu biraz kısaltmak için önceki bölümlerde geliştirdiğiniz DOMhelp kitaplığını kullanacaksınız.

Her zaman olduğu gibi, yapılacak ilk şey senaryonuzu planlamaktır. Bu durumda, işlevselliği tetiklemek veya görünüm ve hissi tanımlamak için CSS tasarımcısına ve HTML geliştiricisine kanca olarak birkaç sınıf vermelisiniz:

• Listenin slayt gösterisine dönüştürülmesi gerektiğini belirten bir sınıf
• Dinamik slayt gösterisi listesinin görünümünü ve verdiği hissi tanımlayan bir sınıf
• Daha önce gizlenmiş öğeleri gösteren bir sınıf
• Görüntü sayacının görünümünü tanımlayan bir sınıf (ör. görüntü 1 / 3)
• Belirli bir oyun durumunda orada olmaması gereken öğeleri gizlemek için bir sınıf

Ayrıca bakımcının ileri ve geri bağlantıların görünümünü ve içeriğini ve görüntü sayacının metin içeriğini değiştirmesine izin vermelisiniz.

Yöntemlere gelince, ihtiyacınız olan tek şey (DOMhelp’te bulunan yardımcı yöntemler dışında) genel bir başlatma yöntemi, her bir slayt gösterisini başlatmak için bir yöntem ve bir slayt göstermek için bir yöntemdir. Bunların hepsi birlikte senaryonuzun iskeletini oluşturur.

Not : İleri ve geri bağlantılar için etiketlerde HTML tabanlı bir seçenek sunduğunuza dikkat edin. Bu, bakıcı kendi HTML’sini (görüntüler gibi) ekleyebildiğinden, slayt gösterisinin çok daha esnek bir şekilde şekillendirilmesine izin verir. Ayrıca, bakıcının sayaç gibi dinamik metni değiştirmesine izin vermek istiyorsanız, # ve % gibi yer tutucuları kullanmak ve bunların neyle değiştirileceğini açıklamak faydalı olabilir.

Adım adım script içerisindeki yöntemleri inceleyelim. İlki, global başlatma yöntemi init():

1. DOM desteği için test edin.
2. Test başarılıysa, belgedeki tüm UL öğelerini gözden geçirin.
3.ForeachUL,sınıftanımlamaitaslideshow(slaytClass özelliğinde depolanır) olup olmadığını kontrol edin ve sınıfa sahip değilse bu fonksiyon tarafından gerçekleştirilen diğer adımları atlayın (bunu yapmaya devam edin).
4.Mevcut UL bir slayt gösterisi olacaksa, dinamik slayt gösterisini tanımlayan sınıfla birlikte sınıfın bir slayt gösterisini tanımladığınız yersiniz; listeye currentSlide adlı yeni bir özellik ekleyin ve parametre olarak listeyle birlikte initSlideShow yöntemini çağırın.

Bu hilelerle kendinize çok fazla döngü ve kontrol sağlayabilirsiniz. Her şeyden önce, sınıfı yalnızca JavaScript kullanılabilir olduğunda başka bir sınıfla değiştirmek, initSlideShow() yönteminde döngü yapmak yerine CSS’deki tüm liste öğelerini gizlemenize olanak tanır.

Slayt gösterisinin çalışması için tanımlamanız gereken dinamik olarak atanan diğer CSS sınıfları, ilk görüntü gösterildiğinde geriye doğru bağlantıyı veya son görüntü gösterildiğinde ileri bağlantıyı kaldırmak için bir hide sınıfı ve elde ettiğiniz gizlemeyi geçersiz kılmak için bir show sınıfıdır. .dynslides li seçici ile. Demo içindeki diğer tüm CSS seçicileri ve özellikleri tamamen kozmetik bir yapıya sahiptir.

Mevcut görünür görüntüyü listenin bir özelliğinde saklayarak, mevcut olanı göstermeden önce tüm görüntüler arasında dolaşmanıza ve bunları gizlemenize gerek kalmaz. Bunun yerine, tek yapmanız gereken hangisinin gösterilmesi gerektiğini belirlemek, üst liste öğesinin özelliğini okumak ve bu özellikte saklanan önceki görüntüyü gizlemek gerekir.

Daha sonra özelliği yeni görüntüye sıfırlarsınız ve bir sonraki görüntü gösterildiğinde döngü yeniden başlar. Geçerli görüntüyü ana nesnenin bir özelliğinde saklayabilirdiniz, ancak onu listenin bir özelliğinde saklamak, aynı sayfada birkaç slayt gösterisine izin verdiğiniz anlamına gelir.


Java destekli tarayıcı
Java çalışmıyor
Java Chrome eklentisi
Explorer Java etkinleştirme
Java tarayıcı etkinleştirme
Windows 10 Java çalışmıyor
Java etkinleştirme Chrome
Firefox Java etkinleştirme


initSlideShow() yöntemi, her slayt gösterisi listesini o adlı bir parametre olarak alır. İlk olarak, aynı ada sahip global değişkenlerin üzerine yazmadıklarından emin olmak için kullanacağınız değişkenleri var anahtar kelimesiyle tanımlayın. Ardından ileri ve geri bağlantıları ve görüntü sayacını barındırmak için yeni bir paragraf öğesi oluşturun ve bunu listeden hemen sonra ekleyin (o.nextSibling kullanarak).

Ardından, DOMhelp’in createLink yöntemiyle geriye doğru bağlantıyı oluşturun ve innerHTML kullanarak uygun etiketi ekleyin. showSlide yöntemini çağırmak için bir olay işleyicisi ekleyin, uygun CSS sınıfını uygulayarak bağlantıyı gizleyin ve bağlantıyı yeni oluşturulan paragrafa ekleyin. Bağlantıyı, daha sonra ulaşmayı kolaylaştırmak için listenin rew adlı bir özelliğinde saklarsınız.

Sırada görüntü sayacı görevi gören yeni bir SPAN öğesi var. Ana nesnenin counterLabel özelliğini alın ve # karakterini mevcut listenin currentSlide özellik değeriyle değiştirin ve buna 1 ekleyin (çünkü insanlar bilgisayarların yaptığı gibi 0’dan değil 1’den saymaya başlar). % karakterini listedeki LI öğelerinin sayısıyla değiştirin ve elde edilen dizeyi paragrafa yeni bir alt düğüm olarak eklemeden önce SPAN’a yeni bir metin düğümü olarak ekleyin.

Not :counterSPAN’ı listenin özelliği olarak, say olarak adlandırdığınıza dikkat edin. Bu, daha sonra getElementsByTagName(‘span’)[0] aracılığıyla ona ulaşmak zorunda kalmanızı önlediğinden, tamamen tembelliktir. Ayrıca, daha sonraki bir aşamada liste öğelerinin içine başka aralıklar ekleyebilecek bakıcılar tarafından betiğin kırılma olasılığını da azaltır.

Yöntem, currentSlide özelliğine karşılık gelen liste öğesinin alınması ve buna show sınıfının eklenmesiyle sona erer. Bunun yerine o.firstChild’i kullanabilirdiniz, ancak gelecekteki bir bakıcı başlangıçta ilkinden farklı bir fotoğraf göstermek isteyebilir.

showSlide() yöntemi, action adında bir değişken tanımlar ve olay hedefini getTarget(e) aracılığıyla alır. Bakımcının bağlantı etiketlerinde bir resim kullanıp kullanmadığını bilmediğiniz için, hedefin parentNode’unun düğümAdı’nın A olup olmadığını test ederek bağlantıyı bulmanız gerekir.

Bu, Safari’nin bir bağlantıda bulunan metni bağlantının kendisi yerine hedef olarak gönderme hatasını da ortadan kaldırır. Ardından yöntem, hedefin parentNode öğesinin en yakınSibling() öğesini okuyarak olayın tetiklendiği listeyi alır.

■Özet : Ziyaretçi, bir resim ileri veya geri gitmek için bağlantının içeriğini tıklar. Olay hedefi bir resim (bu örnekte olduğu gibi) veya metin veya bu betiğin koruyucusunun forwardsLabel ve backsLabel özelliklerine koyduğu herhangi bir şey olabilir.

Bu nedenle ve Safari, bağlantının kendisinden ziyade bağlantıda bulunan metni hedef olarak gönderdiğinden, düğümün adını kontrol etmeniz ve onu A ile karşılaştırmanız gerekir. Ardından, bu A’nın üst düğümünü alırsınız; yeni oluşturuldu ve görüntüleri içeren UL olan önceki kardeşini aldı.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın