Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Tarayıcı Penceresinin Gezinme Yöntemleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Tarayıcı Penceresinin Gezinme Yöntemleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Tarayıcı Penceresinin Gezinme Yöntemleri

Aşağıda bir tarayıcı penceresinde gezinme yöntemlerinin bir listesi bulunmaktadır:

• geri(): Tarayıcı geçmişinde bir sayfa geriye gider (Çerçeveler kullanırsanız, bu, çerçeve içindeki son değişikliğe değil, çerçevesiz son belgeye gider.)
• forward(): Tarayıcı geçmişinde bir sayfa ileri gider (Çerçeveler kullanırsanız, bu, çerçeve içindeki son değişikliğe değil, çerçevesiz son belgeye geri gider.)
• home(): Kullanıcı ana sayfa düğmesini tıklamış gibi davranır (yalnızca Firefox ve Opera için)
• stop(): Belgenin pencereye yüklenmesini durdurur (MSIE tarafından desteklenmez)
• print(): Tarayıcının yazdırma iletişim kutusunu başlatır

Aşağıdaki gibi bir şey aracılığıyla basitçe önceki sayfaya bağlanması gereken sayfalarda gezinme sağlamak için bu yöntemleri kullanmak oldukça caziptir.

Erişilebilirlik ve modern komut dosyası oluşturma göz önünde bulundurulduğunda, bu, JavaScript’i olmayan bir kullanıcının kendisine var olmayan bir şey vaat etmiş olacağı anlamına gelir.

Daha iyi bir çözüm, ya sunucu tarafı içermeler (SSI’ler) aracılığıyla gerçek bir “önceki sayfaya dön” bağlantısı oluşturmak ya da doğru belgeye gerçek bir HTML köprüsü sağlamaktır. Her ikisi de mümkün değilse, aşağıdaki örnekte olduğu gibi, JavaScript kullanılabilir olduğunda ve varsa, bir yer tutucu kullanın ve bunu oluşturulan bir bağlantıyla değiştirin.

■Dikkat : Bu yöntemlerin tehlikesi,tarayıcının zaten kullanıcıya sağladığı işlevsellik sunmanızdır. Aradaki fark, daha fazla giriş aygıtını desteklediği için tarayıcının daha iyi yapmasıdır. Örneğin bir PC’deki Firefox’ta Ctrl+P tuşlarına basarak belgeyi yazdırabilir, Ctrl+W tuşlarına basarak pencereyi veya sekmeyi kapatabilir ve Alt ve sol veya sağ ok tuşlarını kullanarak tarayıcı geçmişinde ileri ve geri gidebilirsiniz.

Daha da kötüsü, bu yöntemlerle sunulan işlevsellik, komut dosyası desteğine bağlıdır. Önceki yöntemin (muhtemelen sorunla başa çıkmanın en temiz yolu olan bu yöntemleri çağıran bağlantıları oluşturma) çabaya değer olup olmadığına veya yalnızca kullanıcının tarayıcıyı nasıl tetikleyeceğine karar vermesine izin vermeniz gerekip gerekmediğine karar vermek size kalmıştır. 

Yeni Pencere Açmaya Alternatifler: Katman Reklamları

Bazen, site tasarımı veya işlevselliği gerektirdiğinden açılır pencerelerden kaçınmanın bir yolu yoktur ve daha önce açıklanan tarayıcı sorunları ve seçenekleri nedeniyle bunları çalıştıramazsınız. Bir geçici çözüm, temelde kesinlikle ana içeriğin üzerine yerleştirilmiş sayfa öğeleri olan katman reklamlarıdır.

Bunlardan bir örnek deneyelim. Sayfa yüklendiğinde şirketinizin en son tekliflerin reklamını oldukça açık bir şekilde yapmak istediğini hayal edin. En kolay yol, bilgileri belgenin sonuna eklemek ve onu bir katman reklamına dönüştürmek için bir komut dosyası kullanmaktır; bu, JavaScript’i olmayan ziyaretçilerin bilgileri almaya devam edeceği, ancak içeriği kapsayan hiçbir şeyin, onlara bir şans vermeden içeriği alacağı anlamına gelir. ondan kurtulmak. HTML, kimliği olan basit bir DIV olabilir (kısa olması için gerçek bağlantılar “#” ile değiştirilmiştir).

CSS tasarımcısı, JavaScript olmayan sürüm için reklama stil verebilir ve komut dosyası, reklamın ana içeriğin üzerinde görünmesine izin vermek için bir sınıf ekler. Sınıfı dyn olarak adlandırırsanız, CSS şöyle görünebilir.

Son seçici, komut dosyasının reklama ekleyeceği ve kullanıcının onu kaldırmasına olanak tanıyan bir dinamik bağlantı stilidir. Senaryonun kendisi herhangi bir sürpriz içermiyor. İlk olarak, reklamın kimliğini, dinamik sınıfı ve “kapat” bağlantısının sınıfını ve metin içeriğini özellikler olarak tanımlayın.

init() yöntemi, DOM ve reklamı kontrol eder ve buna dinamik sınıfı ekler. Yeni bir bağlantı oluşturur ve buna “kapat” bağlantısının metnini ve sınıfını ekler. Bu bağlantıya killAd() yöntemine işaret eden bir olay işleyici ekler ve yeni bağlantıyı reklamın ilk alt düğümünden önce ekler.


Chrome bellekten tasarruf etmek için bazı içerikleri kaldırdı
Bu ayar yönetilen tarayıcılarda devre dışı bırakıldı
Kişisel hesaplar ve tarayıcılar nedir
Chrome orjinali göster
Chrome policy
Chrome bellekten tasarruf etmek için bazı içerikleri kaldırdı kapatma
Google ayarları aç
Chrome gizlilik ve güvenlik ayarları


Bir tarayıcıda exampleLayerAd.html’yi açarak efekti test edebilirsiniz; JavaScript’i etkinleştirdiyseniz, gösterildiği gibi içeriği kapsayan reklamı görürsünüz. “Kapat” bağlantısını kullanarak ondan kurtulabilirsiniz.

Açılır pencerelerin diğer bir yaygın kullanımı, geçerli sayfadan ayrılmadan başka bir belge veya dosya görüntülemek içindir. Klasik örnekler, uzun bir sıkıcı terimler ve koşullar listesi veya bir fotoğraf içerir.

Özellikle fotoğraflar söz konusu olduğunda, bir açılır pencere, resimle aynı boyutlara sahip bir pencere açabileceğiniz için yetersiz bir çözümdür, ancak tarayıcının dahili stilleri gövdede dolgu ayarlarına sahip olduğundan resmin etrafında boşluklar olacaktır.

Gövde kenar boşluklarını ve dolguyu 0’a ayarlayan bir stil sayfasına sahip boş bir HTML belgesi kullanarak ve görüntüyü JavaScript aracılığıyla penceredeki belgeye ekleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Başka bir seçenek de fotoğrafı, ana belgeyi kaplayan yeni oluşturulmuş ve konumlandırılmış bir öğede göstermektir. examplePicturePopup.html demosu bunu yapar; tüm script ihtiyacı, fotoğrafa işaret eden bir bağlantı üzerinde belirli bir isme sahip bir sınıftır.

Komut dosyasının burada daha önce açıklanmayan bir şey yapması gerekiyor, yani öğelerin konumunu okumak. Öğeyi mutlak olarak konumlandırarak ana belgeyi bir öğeyle kaplarsınız. Belgede fotoğrafa işaret eden bağlantının nerede olduğunu bilmediğiniz için konumunu okumanız ve fotoğrafı orada göstermeniz gerekir.

Ama bu daha sonrası için; ilk önce özellikleri önceden tanımlamanız gerekir. Komut dosyasını tetikleyen, fotoğraf gösterildiğinde bağlantıya bir bağlantı sınıfı ve fotoğrafı içeren öğeye başka bir sınıf uygulayan bir sınıfa ihtiyacınız var. Ayrıca, fotoğraf görüntülendiğinde bağlantıya eklenecek bir önek ve yeni oluşturulan öğeye kısayol referansı görevi gören bir özellik tanımlamanız gerekir.

init() yöntemi, DOM desteğini kontrol eder ve açılır pencereyi tetiklemek için doğru CSS sınıfına sahip olup olmadıklarını test ederek belgenin tüm bağlantıları arasında döngü yapar. Bunu yapanlar için yöntem, openPopup() yöntemine işaret eden bir olay işleyicisi ekler ve ardından bağlantının innerHTML içeriğini önceden ayarlanmış bir özellikte saklar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın