Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sıfır Uzunluklu Diziler  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sıfır Uzunluklu Diziler  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sıfır Uzunluklu Diziler

Sıfır uzunluklu bir dizi yerine null döndüren bir yöntemin hemen hemen her kullanımında bu tür bir dolambaçlı ifade gereklidir. İstemciyi yazan programcı, boş bir dönüşü işlemek için özel durum kodunu yazmayı unutabileceğinden, hataya açıktır.

Bu tür yöntemler genellikle bir veya daha fazla nesne döndürdüğünden, böyle bir hata yıllarca fark edilmeyebilir. Daha az önemli, ancak yine de dikkate değer, sıfır uzunluklu bir dizi yerine null döndürmek de dizi döndürme yönteminin kendisini karmaşıklaştırır.

Bazen, diziyi ayırma masrafını ortadan kaldırdığı için, sıfır uzunluklu bir diziye boş bir dönüş değerinin tercih edildiği iddia edilir. Bu argüman iki açıdan başarısız olur. İlk olarak, profil oluşturma, söz konusu yöntemin performans sorunlarına gerçek bir katkıda bulunduğunu göstermedikçe, bu düzeyde performans hakkında endişelenmek tavsiye edilmez.

İkincisi, sıfır uzunluklu diziler değişmez olduğundan ve değişmez nesneler serbestçe paylaşılabildiğinden, hiçbir öğe döndürmeyen her çağrıdan aynı sıfır uzunluklu diziyi döndürmek mümkündür. Aslında, bir koleksiyondaki öğeleri yazılan bir diziye boşaltmak için standart deyimi kullandığınızda tam olarak bu olur.

Bu deyimde, istenen dönüş türünü belirtmek için toArray yöntemine sıfır uzunluklu bir dizi sabiti iletilir. Normalde toArray yöntemi döndürülen diziyi tahsis eder, ancak koleksiyon boşsa giriş dizisine sığar ve Collection.toArray belirtimi, koleksiyonu tutacak kadar büyükse giriş dizisinin döndürüleceğini garanti eder. Bu nedenle deyim hiçbir zaman sıfır uzunluklu bir dizi ayırmaz, bunun yerine “tür belirteci sabitini” yeniden kullanır.

Özetle, sıfır uzunluklu bir dizi döndürmek yerine dizi değerli bir yöntemden null döndürmek için hiçbir neden yoktur. Bu deyim, dizi uzunluklarının gerçek dizilerden ayrı olarak döndürüldüğü C programlama dilinden kalma olabilir. C’de, uzunluk olarak sıfır döndürülürse bir dizi ayırmanın hiçbir avantajı yoktur.

API Öğeleri

Bir API kullanılabilir olacaksa, belgelenmesi gerekir. Geleneksel olarak API belgeleri manuel olarak oluşturuldu ve belgeleri kodla senkronize tutmak büyük bir işti. Java programlama ortamı, Javadoc adlı bir yardımcı programla bu görevi kolaylaştırır.

Bu yardımcı program, daha yaygın olarak belge yorumları olarak bilinen, özel olarak biçimlendirilmiş belge yorumlarıyla bağlantılı olarak kaynak koddan API belgelerini otomatik olarak oluşturur. Javadoc yardımcı programı, API’lerinizi belgelemek için kolay ve etkili bir yol sağlar ve kullanımı yaygındır.

Doküman yorumu kurallarına zaten aşina değilseniz, bunları öğrenmelisiniz. Bu kurallar Java programlama dilinin bir parçası olmasa da, her programcının bilmesi gereken fiili bir API oluştururlar. Kurallar Javadoc Aracı Ana Sayfasında tanımlanmıştır.

API’nizi düzgün bir şekilde belgelemek için, bu öğenin sonunda açıklanan bir istisnaya tabi olarak, dışa aktarılan her sınıf, arabirim, kurucu, yöntem ve alan bildiriminden önce bir belge yorumuyla gelmelisiniz. Bir belge yorumu olmadığında, Javadoc’un yapabileceği en iyi şey, bildirimi etkilenen API öğesi için tek belge olarak yeniden oluşturmaktır.

Eksik belge yorumlarına sahip bir API kullanmak sinir bozucu ve hataya açıktır. Sürdürülebilir kod yazmak için, dışa aktarılmamış sınıflar, arayüzler, yapıcılar, yöntemler ve alanlar için de belge yorumları yazmalısınız.

Bir yöntemin doküman yorumu, yöntem ile müşterisi arasındaki sözleşmeyi kısa ve öz bir şekilde tanımlamalıdır. Kalıtım için tasarlanmış sınıflardaki yöntemler dışında, sözleşme, yöntemin işini nasıl yaptığından çok ne yaptığını söylemelidir. Doküman yorumu, bir istemcinin onu çağırması için doğru olması gereken şeyler olan yöntemin tüm ön koşullarını ve çağrı başarıyla tamamlandıktan sonra doğru olacak olan son koşullarını sıralamalıdır.


Yeni diziler
Dizi tanımı matematik
Diziler
JavaScript dizi içinde arama
İsmi sayılardan oluşan dizi
Matematik Diziler tarihçesi
Dizi nedir


Tipik olarak, ön koşullar, denetlenmeyen istisnalar için @throws etiketleri tarafından örtük olarak tanımlanır; her denetlenmeyen istisna, bir önkoşul ihlaline karşılık gelir. Ayrıca, @param etiketlerinde etkilenen parametrelerle birlikte ön koşullar belirtilebilir.

Ön koşullara ve son koşullara ek olarak, yöntemler herhangi bir yan etkiyi belgelemelidir. Bir yan etki, son koşulu elde etmek için açıkça gerekli olmayan, sistemin durumundaki gözlemlenebilir bir değişikliktir. Örneğin, bir yöntem bir arka plan iş parçacığı başlatırsa, belgeler bunu not etmelidir. Son olarak, dokümantasyon yorumları tartışıldığı gibi bir sınıfın iş parçacığı güvenliğini tanımlamalıdır.

Sözleşmeyi tam olarak açıklamak için, bir yöntemin doc yorumunda her parametre için bir @param etiketi, yöntemin bir void dönüş türü yoksa bir @return etiketi ve kontrol edilmiş olsun veya olmasın, yöntem tarafından atılan her istisna için bir @throws etiketi olmalıdır. veya işaretlenmemiş.

Kural olarak, bir @param etiketini veya @return etiketini izleyen metin, parametre veya dönüş değeri tarafından temsil edilen değeri tanımlayan bir isim tümcesi olmalıdır. a@throws etiketini takip eden metin, “if” kelimesinden sonra istisnanın hangi koşullar altında gerçekleştiğini açıklayan bir isim cümlesinden oluşmalıdır. Bazen isim tamlamaları yerine aritmetik ifadeler kullanılır. Bu kuralların tümü, Liste arabiriminden gelen aşağıdaki kısa belge yorumunda gösterilmektedir.

Bu belge yorumunda HTML meta karakterlerinin ve etiketlerinin kullanımına dikkat edin. Javadoc yardımcı programı, doküman yorumlarını HTML’ye çevirir ve doküman yorumlarında bulunan isteğe bağlı HTML öğeleri, sonuçta ortaya çıkan HTML belgesinde sonuçlanır. Nadiren de olsa programcılar, HTML tablolarını doküman yorumlarına gömecek kadar ileri giderler. En sık kullanılan etiketler, paragrafları ayırmak için <p>; kod parçaları için kullanılan <code> ve <tt>; ve daha uzun kod parçaları için kullanılır.

<code> ve <tt> etiketleri büyük ölçüde eşdeğerdir. <code> etiketi daha yaygın olarak kullanılır ve HTML 4.01 belirtimine göre, <tt> bir yazı tipi stili öğesi olduğundan genellikle tercih edilir. (Yazı tipi stili öğelerinin kullanılması, stil sayfaları lehine önerilmez. Bununla birlikte, bazı programcılar daha kısa ve daha az müdahaleci olduğu için <tt>’yi tercih eder.

Küçüktür işareti (<), büyüktür işareti (>) ve ve işareti (&) gibi HTML meta karakterleri oluşturmak için kaçış dizilerinin gerekli olduğunu unutmayın. Küçüktür işareti oluşturmak için “&lt;” kaçış dizisini kullanın. Büyüktür işareti oluşturmak için “&gt;” kaçış dizisini kullanın. Bir ve işareti oluşturmak için “&amp;” kaçış dizisini kullanın. Kaçış dizilerinin kullanımı, yukarıdaki belge yorumunun @throws etiketinde gösterilmiştir.

Son olarak, doküman yorumunda “bu” kelimesinin kullanımına dikkat edin. Geleneksel olarak, “bu” sözcüğü, bir örnek yöntemi için belge yorumunda kullanıldığında, yöntemin çağrıldığı nesneyi her zaman ifade eder.

Her doküman yorumunun ilk cümlesi, yorumun ilgili olduğu öğenin özet açıklaması olur. Özet açıklama, özetlediği varlığın işlevselliğini açıklamak için kendi başına durmalıdır. Karışıklığı önlemek için, bir sınıf veya arabirimdeki hiçbir iki üye veya kurucu aynı özet açıklamaya sahip olmamalıdır. Düzyazı açıklamasında aynı ilk cümleyi kullanmanın genellikle doğal olduğu aşırı yüklemelere özellikle dikkat edin.

Bir doküman yorumunun ilk cümlesine nokta koymamaya dikkat edin. Bunu yaparsanız, özet açıklamayı zamanından önce sonlandıracaktır. Örneğin, “B.S., M.S. veya Ph.D gibi bir üniversite derecesi” ile başlayan bir belge yorumu. “B gibi bir üniversite derecesi”nin özet bir açıklamasıyla sonuçlanır.

Bu sorunu önlemenin en iyi yolu, özet açıklamalarda kısaltmaların ve ondalık kesirlerin kullanılmasından kaçınmaktır. Ancak, noktayı sayısal kodlaması olan “.” ile değiştirerek özet açıklamaya bir nokta eklemek mümkündür. Bu işe yarasa da, oldukça kaynak kodu sağlamaz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın