Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Genel Programlama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Genel Programlama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Genel Programlama

Bu bölüm büyük ölçüde dilin somunlarına ve cıvatalarına ayrılmıştır. Yerel değişkenlerin işlenmesini, kitaplıkların kullanımını, çeşitli veri türlerinin kullanımını ve iki dil dışı olanağın kullanımını tartışır: yansıtma ve yerel yöntemler. Son olarak, optimizasyon ve adlandırma kurallarını tartışır.

Yerel değişkenlerin kapsamını en aza indirin

Bu öğe, doğası gereği Madde 12, “Sınıfların ve üyelerin erişilebilirliğini en aza indirin” ile benzerdir. Yerel değişkenlerin kapsamını en aza indirerek kodunuzun okunabilirliğini ve sürdürülebilirliğini artırır ve hata olasılığını azaltırsınız.

C programlama dili, yerel değişkenlerin bir bloğun başında bildirilmesini zorunlu kılar ve programcılar bunu alışkanlıktan yapmaya devam ederler; kırmaya değer bir alışkanlıktır. Hatırlatma olarak, Java programlama dili, bir ifadenin yasal olduğu her yerde değişkenleri bildirmenize izin verir.

Yerel bir değişkenin kapsamını en aza indirmek için en güçlü teknik, onu ilk kullanıldığı yerde bildirmektir. Bir değişken kullanılmadan önce bildirilirse, programın ne yaptığını anlamaya çalışan okuyucunun dikkatini dağıtmak için bir şey daha karmaşıktır. Değişken kullanıldığında, okuyucu değişkenin türünü veya başlangıç ​​değerini hatırlamayabilir. Program gelişirse ve değişken artık kullanılmıyorsa, ilk kullanım noktasından çok uzaktaysa bildirimi kaldırmayı unutmak kolaydır.

Yerel bir değişkeni zamanından önce bildirmek, kapsamının çok erken genişlemesine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda çok geç de olabilir. Yerel bir değişkenin kapsamı, bildirim noktasından çevreleyen bloğun sonuna kadar uzanır. Bir değişken, kullanıldığı bloğun dışında bildirilirse, program o bloktan çıktıktan sonra görünür kalır. Bir değişken, amaçlanan kullanım bölgesinden önce veya sonra yanlışlıkla kullanılırsa, sonuçları felaket olabilir.

Neredeyse her yerel değişken bildirimi bir başlatıcı içermelidir. Henüz bir değişkeni mantıklı bir şekilde başlatmak için yeterli bilgiye sahip değilseniz, bunu yapana kadar bildirimi ertelemeniz gerekir. Bu kuralın bir istisnası, try-catch ifadeleriyle ilgilidir. Bir değişken, kontrol edilen bir istisna oluşturan bir yöntemle başlatılırsa, bir try bloğu içinde başlatılmalıdır. Değerin try bloğunun dışında kullanılması gerekiyorsa, henüz “mantıklı bir şekilde başlatılamadığı” try bloğundan önce bildirilmelidir.

Döngüler, değişkenlerin kapsamını en aza indirmek için özel bir fırsat sunar. for döngüsü, kapsamlarını tam olarak ihtiyaç duydukları bölgeyle sınırlayarak değişkenleri deklare etmenize olanak tanır. (Bu bölge, döngünün gövdesinin yanı sıra gövdeden önceki başlatma, test ve güncellemeden oluşur.) Bu nedenle, döngü değişken(ler)inin içeriğine döngüden sonra ihtiyaç duyulmadığını varsayarak, for döngülerini while döngülerine tercih edin. 

İkinci döngü bir kes ve yapıştır hatası içeriyor: Yeni bir döngü değişkeni olan i2’yi başlatıyor, ancak maalesef hala kapsam dahilinde olan eski i’yi kullanıyor. Ortaya çıkan kod hatasız derlenir ve bir istisna atmadan çalışır, ancak yanlış olanı yapar. c2 üzerinde yineleme yapmak yerine, ikinci döngü hemen sona erer ve c2’nin boş olduğu izlenimini verir. Program sessizce hata yaptığı için hata uzun süre fark edilmeden kalabilir.


Java Dersleri
Java Dersleri PDF
Java Ders Notları
Java PROGRAMLAMA
Java PROGRAMLAMA dili PDF
Java programlama dili
Java öğrenme kitabı
Java dersleri YouTube


Benzer kes ve yapıştır hatası, tercih edilen for döngüsü deyimiyle bağlantılı olarak yapılmış olsaydı, ortaya çıkan kod derlenemezdi bile. İlk döngüdeki döngü değişkeni, ikinci döngünün meydana geldiği noktada kapsamda olmaz.

Ayrıca, for döngüsü deyimini kullanırsanız, iki döngüde farklı bir değişken adı kullanmaya teşvik olmadığından kes ve yapıştır hatası yapma olasılığınız çok daha düşüktür. Döngüler tamamen bağımsızdır, bu nedenle döngü değişken adını yeniden kullanmanın bir zararı yoktur. 

For döngüsü deyiminin, küçük de olsa, while döngüsü deyimine göre bir avantajı daha vardır. For döngüsü deyimi bir satır daha kısadır; bu, içerme yönteminin sabit boyutlu bir düzenleyici penceresine sığmasına yardımcı olarak okunabilirliği artırır.

Bu deyim, ArrayList ve Vector gibi rastgele erişimli Liste uygulamaları için kullanışlıdır çünkü bu tür listeler için yukarıdaki “tercih edilen deyimden” daha hızlı çalışması muhtemeldir. Bu deyim hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, her ikisi de tam olarak doğru kapsama sahip olan i ve n olmak üzere iki döngü değişkenine sahip olmasıdır.

İkinci değişkenin kullanımı, deyimin performansı için esastır. Onsuz, döngü, deyimin performans avantajını ortadan kaldıracak şekilde, yineleme başına bir kez size yöntemini çağırmak zorunda kalacaktı. Listenin gerçekten rastgele erişim sağladığından eminseniz bu deyimi kullanmak kabul edilebilir; aksi takdirde, ikinci dereceden performans gösterir.

Yine, bu deyim iki döngü değişkeni kullanır ve ikinci değişken olan n, her yinelemede gereksiz hesaplama gerçekleştirme maliyetinden kaçınmak için kullanılır. Kural olarak, döngü testi bir yöntem çağırmayı içeriyorsa ve yöntem çağrısının her yinelemede aynı sonucu döndürmesi garanti ediliyorsa bu deyimi kullanmalısınız.

Yerel değişkenlerin kapsamını en aza indirmek için son bir teknik, yöntemleri küçük ve odaklı tutmaktır. İki etkinliği aynı yöntemde birleştirirseniz, bir etkinlikle ilgili yerel değişkenler, diğer etkinliği gerçekleştiren kodun kapsamında olabilir. Bunun olmasını önlemek için yöntemi ikiye ayırın.

Kütüphaneleri Bilin ve Kullanın

0 ile bazı üst sınırlar arasında rastgele tamsayılar oluşturmak istediğinizi varsayalım. Bu ortak görevle karşı karşıya kalan birçok programcı, buna benzeyen küçük bir yöntem yazardı.

Bu yöntem fena değil ama mükemmel de değildir, üç kusuru var. İlk kusur, n, ikinin küçük bir kuvvetiyse, ürettiği rastgele sayı dizisinin oldukça kısa bir süre sonra kendini tekrar etmesidir.

İkinci kusur, n, ikinin kuvveti değilse, ortalama olarak bazı sayıların diğerlerinden daha sık döndürülmesidir. n büyükse, bu kusur oldukça belirgin olabilir. Bu, dikkatle seçilmiş bir aralıkta bir milyon rasgele sayı üreten ve ardından sayılardan kaçının aralığın alt yarısına düştüğünü yazdıran aşağıdaki program tarafından grafiksel olarak gösterilmiştir.

Rastgele yöntem düzgün çalışsaydı, program yarım milyona yakın bir sayı yazdıracaktı, ancak çalıştırırsanız, 666.666’ya yakın bir sayı yazdırdığını göreceksiniz. Rastgele yöntemle üretilen sayıların üçte ikisi, aralığının alt yarısına düşer!


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın